Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с хамстера ми

Проблем с хамстера ми

Мнениеот nadeto_05 » Пет Сеп 23, 2011 9:26 pm

Здравейте...Преди 2 дни си купих хамстер.Проблема е,че когато се събуди веднага започва да се чеше зад ухото и това ме притеснява,също така и почти не се движи само ляга,става за да се нахрани (през това време е подвижен и бяга малко докато се измори) и след това пак си ляга дори вечер спи,а това не е обичайно за хамстерите защото съм гледала и други хамстери,които щом стане 19:00 започват да лудуват,но този не е такъв,може би защото е мини...Но най много ме тревожи проблемът с чесането...ако можете да ми кажете какво му е ще съм ви много благодарна.
nadeto_05
Животинче с въпрос

Re: Проблем с хамстера ми

Мнениеот anymary » Съб Сеп 24, 2011 9:42 am

nadeto_05 написа:Здравейте...Преди 2 дни си купих хамстер.Проблема е,че когато се събуди веднага започва да се чеше зад ухото и това ме притеснява,също така и почти не се движи само ляга,става за да се нахрани (през това време е подвижен и бяга малко докато се измори) и след това пак си ляга дори вечер спи,а това не е обичайно за хамстерите защото съм гледала и други хамстери,които щом стане 19:00 започват да лудуват,но този не е такъв,може би защото е мини...Но най много ме тревожи проблемът с чесането...ако можете да ми кажете какво му е ще съм ви много благодарна.

На ухото може да има раничка,може да е кожен проблем,паразити..За това е добре да се консултираш с ветеринар.Може да е отпаднал поради умора,поради климата,може да е болен.И за втория проблем те съветвам да отидеш на ветеринар.По-скоро иди да го прегледат,отколкото проблемите да се увеличат и хамито да се мъче.
Всеки нов ден е нова емоция!^_^
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот nadeto_05 » Съб Сеп 24, 2011 12:51 pm

Мерси много :ab: ...но незнам дали скоро ще мога да го заведа на ветеринар :ac:
nadeto_05
Животинче с въпрос

Мнениеот cat_13 » Съб Сеп 24, 2011 1:01 pm

Наистина се консултирай с ветеринар, но и моя е мини и също така прави почни не го виждам буден, както казваш и през нощта даже не става.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот nadeto_05 » Съб Сеп 24, 2011 3:03 pm

На мен друг път не ми се е налагало да ходя при ветеринар,така че не знам никой добър в града...Ако някой може да ми каже дали има във Варна добър ветеринар да пише... :ab:
nadeto_05
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Сеп 24, 2011 3:20 pm

Тук може да го заведеш-- http://www.ultravet.eu/
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот nadeto_05 » Нед Сеп 25, 2011 9:21 pm

Мерси :ab:
nadeto_05
Животинче с въпрос

Мнениеот anymary » Вто Окт 04, 2011 3:48 pm

nadeto_05 написа:Мерси много :ab: ...но незнам дали скоро ще мога да го заведа на ветеринар :ac:

Няма защо :ab: !Когато аз нямах възможност да заведа любимеца си на ветеринар,и родителите ми нямаха възможност.Помолих една приятелка да го заведе.На другия ден,ми даде рецептата за лекарствата и отидох да ги купя.Каза ми и какво е казал ветеринаря.
Всеки нов ден е нова емоция!^_^
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот nadeto_05 » Съб Окт 08, 2011 11:18 am

Мерси все пак,но на Мили и няма нищо... вече спря да се чеше :ab:
nadeto_05
Животинче с въпрос

Мнениеот anymary » Нед Окт 23, 2011 1:43 pm

Е,честито!Пожелавам Ви никога повече да няма проблеми със здравето! :ab: