Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем при чинчила!

Проблем при чинчила!

Мнениеот makaveli » Чет Яну 12, 2012 12:35 am

Здравейте от скоро гледам чинчилка обаче токущо,като се прибрах от работа забелязах че над едното и око липсва малко козина и кожата е твърда,ако някои може какво и е и как да процедирам ще съм много благодарен.Мерси предварително!Ето и снимки:

Изображение

Изображение
makaveli
Животинче с въпрос

Re: Проблем при чинчила!

Мнениеот meri » Чет Яну 12, 2012 6:06 pm

Вие нищо,заведете го на лекар.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот makaveli » Чет Яну 12, 2012 7:24 pm

забелязваме,че има и по муцунката и почнахме да си мислим че е от това че постоянно гризе клетката да излезне дали може да е от това ????
makaveli
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Чет Яну 12, 2012 7:39 pm

Доктора ще ви каже от какво е.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот top4o » Чет Яну 12, 2012 7:52 pm

Моята чинчила беше така лятото, лекаря ни предписа капки за окото.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот makaveli » Чет Яну 12, 2012 8:06 pm

А каза ли какво е заболяването?
makaveli
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Яну 12, 2012 8:08 pm

И да е казал, не е гаранция, че е същото,заведете го за да се лекува.Може да е всякаква причината,понякога симптомите си приличат, но заболяванията са различни,също така не самолекувайте в никакъв случай.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот top4o » Чет Яну 12, 2012 9:04 pm

Беше му влязъл пясък в окото!
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот ИНА » Чет Яну 12, 2012 9:41 pm

От много неща може да се случи това и сега да гадаем и да мислим,че може да е като това или онова е не сериозно.
Заведете я на ветринар /поне токива случай ги решават/ и той ще Ви каже най точно.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот makaveli » Вто Фев 21, 2012 12:04 am

Здрвейте заведохме го на лекар и се оказа че са гъбички изписаха ни йодасепт и ни даде също така и още едно лекарство което да го мажем на местата които са засегнати и каза че е от стреса че е на ново място .... които види че има такива места без козинка да го заведе веднага за да се излекува по бързо от нашето ..... нашето беше за 1 месец лечение .... сега е по добре и даже си има нова козинка на местата .... Благодаря на всички които писахте и ни давахте съвети ... дано на никои не му се случва това защото е наистина травмиращо за животинчето докато го мажехме той скимтеше като малко дете и беше доста гадно за нас да го гледаме така .... :)
makaveli
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Вто Фев 21, 2012 11:41 am

И моята женска чинчила, още и зараства козината. На мен нищо не ми предписаха, казаха, че ще се оправи без помощ, защото имало риска да не влезе в окото или в устата. Иначе на тялото имаше едно такова и също лекуваха с йодасепт.
Аватар
top4o
Пчела майка

Назад към Проблеми с гризачи