Обездвижване и агресия при минихамстер

Обездвижване и агресия при минихамстер

Мнениеот anymary » Съб Мар 31, 2012 2:02 pm

Здравейте,имам минихамстер на 1 година.Напоследък стана много агресивен,неподвижен и често се изхожда.Консултирах се с ветеринар и ми каза,че е от годините му,но не ми стана много ясно.Бихте ли могли да ми обясните,или да кажете вашето мнение? smiley23 [mood_feelings_hurt.gif]
Всеки нов ден е нова емоция!^_^
Аватар
anymary
В ятото

Re: Обездвижване и агресия при минихамстер

Мнениеот meri » Съб Мар 31, 2012 2:32 pm

Вероятно има някакво заболяване,заведи го на преглед,аз лично нямам представа как да ти помогна.Съжалявам. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот anymary » Вто Апр 17, 2012 5:21 pm

Всичко се оправи..явно е било временен ефект,но все пак ще внимавам.Сега имаме нов проблем-хамстера тръгна да се чеше много и така козината му взе да опада..какво може да е това?Говорих с тате и каза ,че в края на седмицата ще отидем на преглед. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот anymary » Съб Апр 21, 2012 12:46 pm

Говорих с ветеринаря,каза,че ако има сърбеж можело да е краста.Проблема е,че много се чеше,хапе се и на местата където се хапе има оплешивяване.Не разбирам от какво се е заразило,КАК е възникнало..вторият ми хамстер е със същата постелка,хранен е със същата храна..Моля за отговор!Дали ако вета му бие инжекция или го намаже с нещо,хамстера може да се натрови или да му стане нещо? icon_ssad icon_bawling [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот Cake <3 » Съб Апр 21, 2012 12:55 pm

Най-честата причина е евтиния талаш. Талаша за левче не е особено хигиеничен и качествен. Може да е и поради лоша хигиена в клетката.
И моя хамстер беше започнал да се чеше много и да оплешивява. Пудря го с пудра против паразити веднъж месечно (даде ми я ветеринар) и вече няма този проблем :)
Но все пак го заведи на ветеринар задължително.
Аватар
Cake <3
В ятото

Мнениеот Милето » Съб Апр 21, 2012 1:06 pm

anymary, на колко време сменяш талаша?
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот anymary » Нед Апр 22, 2012 9:05 am

Милето написа:anymary, на колко време сменяш талаша?

Талаша го сменям точно през 3 дни.
Офтопик:
Това за евтиния талаш и вета ми го каза,но не ми се вярва да е от него.Нали казах-вторият ми хамстер е хранен със същата храна,същия талаш..но пък ветеринаря каза ,че било въпрос на организъм. [mood_feelings_hurt.gif] Понеделник имам път натам и ще посетим ветеринаря.
Аватар
anymary
В ятото

Назад към Проблеми с гризачи