Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Болничко морско свинче

Болничко морско свинче

Мнениеот magitoo_ » Вто Окт 16, 2012 8:10 pm

Здравейте!

Морското ми свинче е на 3 години. Не е боледувала никога досега. Но ето, че и това се случи.
От 8 октомври отказва да яде от любимата си гранулирана храна. Водих я в клиника, откъдето ми казаха, че проблемът идва от резците и затова се наложи да й ги изпилят. За целта беше упоена. Държа да напиша, че докторът е специалист по гризачи. След като упойката я отпусна си я взех у дома, където вече 3 ден отказва да яде каквото и да е друго. Продължава да не яде от храната си, не яде плодове и зеленчуци (само малко краставица), яде и няколко стръкчета сено. Отказва и вода. Иначе животното е жизнено, но пък през цялото време стои в единия ъгъл на клетката си.
Днес беше последният ден с инжекции. Слагаха й антибиотик, деган и витамин с.
От както си я взех от клиниката е омърлушена и се притеснявам, че като не се храни може да умре.
Моля ви, дайте ми съвет какво да правя, защото прерових всичко в нета, а ме е страх да не загубя свинчето!
magitoo_
Животинче с въпрос

Re: Болничко морско свинче

Мнениеот Koset0 » Вто Окт 16, 2012 8:15 pm

Здравей, лекаря какво казва относно това, че отказва храна и вода? Заведи я пак или попитай какво да направиш, може би ще трябва със спринцовка да я храниш, ако не иска сама. Ще те помоля да кажеш кой е специалистът по гризачи ако може, понеже в България нямаме много такива.

Дано се оправи.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Окт 16, 2012 8:35 pm

Ако ти разрешава огледай уcтата,ще видиш дали зъбите cа изпилени както трябва.Ако продължава да не яде,ще даваш храна наcила.Друг вариант е да cе направи рентгенова cнимка ,или да потърcиш и друго мнение.
Може да прегледаш тази тема viewtopic.php?f=220&t=14834 ,или други в раздел мед.cтатии- гризачи.

http://www.youtube.com/watch?v=Ydy1bmgrZu8
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот magitoo_ » Вто Окт 16, 2012 9:03 pm

Благодаря ви за отговорите! Не очаквах да са толкова бързи. Преди час се регистрирах във форума и ми се иска да ме извините, ако не пиша нещо, както трябва.
Аз съм от Варна и клиниката, която посещаваме е Обединена ветеринарна клиника. Нашият доктор е Тодоров - млад човек. Да си призная приятно се изненедах като разбрах, че е тясно специализиран в тази област, защото съм свикнала да се редя заедно с кучета и котки и като дойде нашия ред, докторите да не знаят как да постъпят. Питам и дори нахалствам може би. Отрицателното за тази клиника е, че докторите са на смени и сега свинчето не го гледа специалиста, а човек който е на смяна. Даде й някаква паста за апетит. Давам й я със спринцовка, но само какво дърпане пада! Въобще не й е приятно това.
Също ми казаха да давам гранулите под формата на каша със спринцовка пак. Еми, същия успех като този с пастата за апетит :) Сега я наблюдавах, че пие вода, в която съм сложила витамин с, яде малко сено, съвсем малко краставица и един стрък магданоз.
magitoo_
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Окт 16, 2012 9:35 pm

Няма да се отказваш,ще свикне да яде от спринцовка.Не трябва да гладува в никакъв случай.Магданоза е добро решение.Вземи гранулирана храна и я размий на каша,давай я със спринцовка.Храни бавно и внимателно да не попадне храна в белите дробове,внимавай да преглъща.Ако трябва увий го в кърпа и остави само главата или го постави на хавлиена кърпа на масата.Задължително трябва да яде.
Отиди утре до клиниката и попитай какво са правили и дали трябва да се прави още нещо.Желателно е да говориш с лекуващия лекар,не този който е на смяна,за да се знае точно каквото трябва.

http://www.youtube.com/watch?v=GKab68qL ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=pfLA17hd ... re=related
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с гризачи