Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хамстер с тумор

Хамстер с тумор

Мнениеот Cake <3 » Нед Окт 28, 2012 7:16 pm

Здравейте. Вчера вечерта забелязах голяма бучка на главичката на хамстера ми, която днес стана доста по-голяма. Заведох го на ветеринар и след като го прегледа установи, че е туморно образувание и трябва да се отстрани хирургично. Отказах операцията, защото знам, че има голям риск за живота на хамстера. Той е на 2 години, а и съм чувала, че гризачите са много чувствителни към упойката и може да не се събудят. Решихме да го оставим така засега, тумора не му пречи по никакъв начин. Ако стане по-голям и започне да му пречи да се храни и/или движи ще пробваме с операция или ще го приспят.
Имам нужда от съвет какво да правя.
Колко горе-долу струва подобна операция и колко голям е риска хамстера ми да не оживее?
Аватар
Cake <3
В ятото

Re: Хамстер с тумор

Мнениеот Cake <3 » Вто Окт 30, 2012 7:37 pm

Някой? :(
Аватар
Cake <3
В ятото

Мнениеот anymary » Вто Ное 27, 2012 3:17 pm

Cake <3 написа:Здравейте. Вчера вечерта забелязах голяма бучка на главичката на хамстера ми, която днес стана доста по-голяма. Заведох го на ветеринар и след като го прегледа установи, че е туморно образувание и трябва да се отстрани хирургично. Отказах операцията, защото знам, че има голям риск за живота на хамстера. Той е на 2 години, а и съм чувала, че гризачите са много чувствителни към упойката и може да не се събудят. Решихме да го оставим така засега, тумора не му пречи по никакъв начин. Ако стане по-голям и започне да му пречи да се храни и/или движи ще пробваме с операция или ще го приспят.
Имам нужда от съвет какво да правя.
Колко горе-долу струва подобна операция и колко голям е риска хамстера ми да не оживее?

Аз ще изразя мнение.Повтарям не е нужно да ме слушаш,това е моя гледна точка.Според мен го остави така.Ти сама каза,че хамстера е на 2 години,имайки в предвид средната продължителност на живота.
За тази операция ти трябва наистина разбиращ човек,иначе последствията са фатални.
Без да те обиждам и стресирам-и да му направят операция,стар е ,докато се възтанови и т.н. , да чукна на дърво току виж вече не е сред нас.Не казвам,че трябва да почине или ще почине,това е моя гледна точка.Може да живее още 0,5 година например(имах хамстер който живя около 2 години и 5 месеца).Имайки в предвид възрастта му,направи му малкия останал животец,възможно най-добър! Успех,и скорошно оздравяване! :*
Всеки нов ден е нова емоция!^_^
Аватар
anymary
В ятото

Мнениеот Cake <3 » Чет Дек 06, 2012 7:35 pm

Благодаря ти за отговора, чак сега го видях.
Хамстера ми почина за съжаление. Чудих се чудих се да се направи ли операция или не и след 2-3 седмици го заведох при друг ветеринар за второ мнение. Каза ми, че тумора до няколко дена ще се спука, от което ще последват много други усложнения и до 2 седмици хамстера ми ще почине и ще се мъчи много. Оставих го за операция, което беше последната ми надежда. Натам е ясно. Поне сега ще си почине.
Аватар
Cake <3
В ятото

Назад към Проблеми с гризачи