Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с хамелеона ми

Проблем с хамелеона ми

Мнениеот Azon » Нед Дек 14, 2008 11:32 pm

Здравейте!

Притеснен съм и не знам какво да правя. Имам хамелеон, йеменски (женски), на почти 3 години. В последно време има много странно държание. От 1-2 седмици насам ми прави впечатление, че си къса листата на клонките в терариума си, нещо което не е правила никога до сега.

Онзи ден сутринта ме изплаши страшно много: беше заспала по много странен начин. Беше заела поза на земята като умряла! От тогава до й сега не спира да спи. Будна е по 2-3 часа единствено. През останалото време спи и не се движи въобще из терариума.

Вчера и купих 20 скакалеца, до сега винаги си ги е изяждала още на първия час, но не и днес. В момента в терариума й обикалят 4-5 живи вече втори ден!! :ai:

Преди малко реших да я изкарам, но тя спеше. Взех я, държах я някъде 3-4 минути, но тя пак заспа. :ac:

В момента й се бели кожата. Докато й се е белила и преди, пак е била ленива, но никога не е спала, както сега. [mood_feelings_hurt.gif]

Ако някой има някакви предложения или съвети, нека сподели, защото вече ще се побъркам.
Azon
Животинче с въпрос

Re: Проблем с хамелеона ми

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 14, 2008 11:43 pm

Те не живеят много [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот 4o4incety » Нед Дек 14, 2008 11:51 pm

Аз имам едно-заведи я на Вет
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот Azon » Пон Дек 15, 2008 12:27 am

zoomaniak написа:Те не живеят много [mood_feelings_hurt.gif]

Знам, че не живеят много. Но все пак тя след 4 месеца прави третата си година, прекалено млада е, за да умре. Наистина нещо не е наред, нещо става, чукам по стъклото на терариума с пръсти, но тя дори не си върти очите, друг път винаги ме следи какво правя, къде ходя... очите и са полу отворени, когато е будна... не знам вече какво да правя..
Azon
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 15, 2008 12:30 am

zoomaniak написа:Ако вашите животни имат здравословни проблеми...
Ако не сте ваксинирани или искате да ви се подреже някой нокът - препоръчвам ви кабинета на нашата уважаема форумка: mommovet

гр. София
Люлин 8
ул. 3004
бл, 14 / зад магазин "Била" и бензиностанция "Лукойл"/
д-р Миряна Караславова - 0887 14 30 91

Скоро и снимки ще има...

Тук не задавайте никакви вет въпроси...темата е само информативна. mommovet когато има време ще ви обърне внимание ако питате тук:

Ветеринарна помощ + Кабинети + Клиники

[smile3529.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот StR » Пон Дек 15, 2008 12:43 am

Azon написа:Знам, че не живеят много. Но все пак тя след 4 месеца прави третата си година, прекалено млада е, за да умре. Наистина нещо не е наред, нещо става, чукам по стъклото на терариума с пръсти, но тя дори не си върти очите, друг път винаги ме следи какво правя, къде ходя... очите и са полу отворени, когато е будна... не знам вече какво да правя..

Откога я имате?Получава ли добавки към храната?Има ли УВ лампа?
Относно късането на листата-Вие пулверизирате ли ги?Отровни ли са?
Моите два си ядът листата,понеже има капки вода по тях :ab:
Още няколко въпроса-къде я държите?Колко е температура в терариумът й?Какви други животни гледате,които могат да имат контакт,дори и визуален с хамелеонката?

Леле какъв разпит му ударих :ag: :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пон Дек 15, 2008 10:32 am

Звучи ми точно като опити за хибернация. Обаче не би трябвало да е това ако поддържаш необходимата температура. Станало ли е по-студено в терариума? Колко градуса е? Ако не е зимен сън, то би трябвало да се е разболяла от нещо. Колкото по-бързо я заведеш на вет толкова по-голям шанс има да се оправи. Не губи време.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Azon » Пон Дек 15, 2008 11:55 am

Откога я имате?Получава ли добавки към храната?Има ли УВ лампа?
Относно късането на листата-Вие пулверизирате ли ги?Отровни ли са?
Моите два си ядът листата,понеже има капки вода по тях :ab:
Още няколко въпроса-къде я държите?Колко е температура в терариумът й?Какви други животни гледате,които могат да имат контакт,дори и визуален с хамелеонката?

Леле какъв разпит му ударих :ag: :ag:

Хамелеонът го имаме вече трета година. Винаги към храната и слагам витамини. Няма УВ лампа (не знам по какъв начин да обесня на баща си, че е задължително да я има, но той пак си знае неговата). Листата са от клонките по дърветата (вече слагам изкуствени, защото всички дървета се оголиха). Температурата в терариума е около 27-30 градуса (помещението се намира в близост до един от радиаторите и от там идва още топлина). Други животни освен нея нямаме.

В терариума не е никога студено, температурите вътре са винаги от 27 до 30 градуса. Относно този ветеринар, аз съм от Бургас и ако я заведа на съвсем обикновен вет, дали ще има някакъв ефект, защото до сега не съм чувал ветеринар да се занимава с хамелеони... hsuh
Azon
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пон Дек 15, 2008 3:51 pm

В София има ветеринари, които се занимават с влечуги. Ако имаш възможност едно патуване до тук няма да ти е излишно. Ветеринар, който лекува само кучета и котки почти нищо не може да направи с хамелеон, дори да знае какво му е. Но като краен вариант - заведи го.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот StR » Пон Дек 15, 2008 4:39 pm

Azon написа:Хамелеонът го имаме вече трета година. Винаги към храната и слагам витамини. Няма УВ лампа (не знам по какъв начин да обесня на баща си, че е задължително да я има, но той пак си знае неговата). Листата са от клонките по дърветата (вече слагам изкуствени, защото всички дървета се оголиха). Температурата в терариума е около 27-30 градуса (помещението се намира в близост до един от радиаторите и от там идва още топлина). Други животни освен нея нямаме.

В терариума не е никога студено, температурите вътре са винаги от 27 до 30 градуса. Относно този ветеринар, аз съм от Бургас и ако я заведа на съвсем обикновен вет, дали ще има някакъв ефект, защото до сега не съм чувал ветеринар да се занимава с хамелеони... hsuh

3 години без УВ лампа!?ПОне получавала ли е витамин Д?Клонки от каквъ дървета сте и слагали?
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Назад към Проблеми с влечуги