Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Рани по кожата на питона

Рани по кожата на питона

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 8:09 pm

Питона ми има няколко рани по кожата ,човека който го донесе каза ,че били от това че не си е сменил добре кожата ,но смятам ,че са от ухапвания или одрасквания ,ако са се опитали да го хранят с някой голям плъх примерно.Искам да попитам има ли нещо ,с което да мога да му помогна раните да заздравеят и изчезнат ?
Изображение
Селянията не се определя от местожителството или месторождението ,а от манталитета !
Svogeboys
В ятото

Re: Рани по кожата на питона

Мнениеот bu6i » Нед Апр 19, 2009 8:51 pm

:ab: Нищо не смяташ :ag: :ag: :ag: казаха ти го в другия форум :ag: :ag: :ag:
...за тези рани според мен нищо не трябва да правиш....ще се оправят на следващата смяна :ab: ....ама тук във форума си има вет ...тя да каже smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 9:22 pm

bu6i написа::ab: Нищо не смяташ :ag: :ag: :ag: казаха ти го в другия форум :ag: :ag: :ag:
...за тези рани според мен нищо не трябва да правиш....ще се оправят на следващата смяна :ab: ....ама тук във форума си има вет ...тя да каже smiley24

Хм то махни другият форум още преди това го обсъждах в скайп с един младеж дето има такъв ,но голям ,то как да му стане такава рана от смяна на кожата ,аз може да съм си прост ,но толкова ,просто питам дали примерно няма някаква паста,мехлем или т.н. мисля си ,че го боли това ,макар да е почнало да заздравява леко
Селянията не се определя от местожителството или месторождението ,а от манталитета !
Svogeboys
В ятото

Мнениеот mommovet » Пон Апр 20, 2009 6:35 pm

Това или са стари рани от ухапване или по-вероятно следи от инжектиране с антибиотик /точно така изглеждат следите от некомпетентно поставяне на Байтрил/ . Принципно ще минат сами без лекарска намеса, само трябва питона да е на чист субстрат и да се гледа добре. Определено не е от проблем със смяна на кожата. Следи го внимателно - ако са белези от антибиотик може животното да не е доизлекувано.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Пон Апр 20, 2009 7:49 pm

mommovet написа:Това или са стари рани от ухапване или по-вероятно следи от инжектиране с антибиотик /точно така изглеждат следите от некомпетентно поставяне на Байтрил/ . Принципно ще минат сами без лекарска намеса, само трябва питона да е на чист субстрат и да се гледа добре. Определено не е от проблем със смяна на кожата. Следи го внимателно - ако са белези от антибиотик може животното да не е доизлекувано.

Как да разбера дали е недоизлекувано ,в смисъл през деня повечето време спи зад купата ,но вечер когато го вадя или си е в терариума е супер активен ,не можеш да го спреш направо ,притеснява ме най-много факта ,че човека дето ми го продаде не си вдига телефона вече ....
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Пон Апр 20, 2009 7:59 pm

Ами това ,че не вдига е малко обезпокоителен факт....ама кво да се прави....бих те посъветвал като ходиш в събота до София за мишки...да го занесеш на момовет...да го погледне на живо ...но ти си решаваш....да го наблюдаваш значи...да следиш за секрети от носа...дишане ...хрипове...или несвойствено поведение....начин на придвижване...начин на навиване когато е в покой..ей такива работи :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Пон Апр 20, 2009 8:41 pm

Точно така - гледай дали не хрипти като диша, дали не стои с отворена уста, дали устата е чиста, без налепи, дали не стои с изправена глава опряна в стената, дали се движи нормално, дали когато го вземеш в ръце не виси отпуснат, дали се храни и отделя нормално.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Вто Апр 21, 2009 5:20 pm

mommovet написа:Точно така - гледай дали не хрипти като диша, дали не стои с отворена уста, дали устата е чиста, без налепи, дали не стои с изправена глава опряна в стената, дали се движи нормално, дали когато го вземеш в ръце не виси отпуснат, дали се храни и отделя нормално.

Често стои с изправена глава опряна на стената ,хирпти по някога ,но до сега нито веднъж не съм го видял да си отваря устата ,за каквото и да било ,а когато го взимам в ръце прави всичко друго освен да се отпуска ,как да видя устата му дали има налепи вътре ,днес смятах да го заведа до ветеринаря ,но първо минах от там според него ,няма проблем щом заздравява и при следващата смяна на кожата ,ще се оправи,от 3 дни е при мен и още нито се е хранил ,нито е отделял ,чакам да го направи ,за да го нахраня.Благодаря за отговорите и за този предварително ,все пак ще го заведа на лекар за по-сигурно ,още един въпрос питоните нуждаят ли се от някаква имунизация,ваксинация или т.н.?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот mommovet » Вто Апр 21, 2009 10:07 pm

Ще минат поне няколко месеца преди да изчезне белега и няколко смени на кожа. Ваксини на питоните не се слагат, но когато се изходи е добре да се занесе проба да се види за вътрешни паразити.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Вто Апр 21, 2009 11:19 pm

mommovet написа:Ще минат поне няколко месеца преди да изчезне белега и няколко смени на кожа. Ваксини на питоните не се слагат, но когато се изходи е добре да се занесе проба да се види за вътрешни паразити.

Много благодаря за бързите отговори
Svogeboys
В ятото

Назад към Проблеми с влечуги