Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Леопардов гекон

Re: Леопардов гекон

Мнениеот StR » Сря Мар 18, 2009 12:58 pm

archy написа:а и да попитам какви аксесоари слагате в аквариумите им

съжалавам за въпросите, но съм нова и след някоя и друга година искам да си взема такова съкровище
smilie8

Купичка с вода, укритие, лампа, изкуствена стена и т.н. Трябват ти и ReptoCal, като добавка към храната.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 18, 2009 1:06 pm

archy написа:съжалавам за въпросите, но съм нова и след някоя и друга година искам да си взема такова съкровище

Браво. Ако всички разпитваха и трупаха информация години преди закупуване на животното - света щеше да е друг :ajatki: :ap: :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Сря Мар 18, 2009 5:29 pm

Преди да си вземеш трябва да знаеш доста повече от това колко големи ще станат.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот hyla » Сря Мар 18, 2009 7:33 pm

Арчи задаваш доста точни въпроси :ay:
Но наистина леопардовите гекони се гледат много лесно, освен това са невероятни. Аз съм влюбена в моя :ajatki: Идея си нямаш колко са милички и сладки и колко много любов може да им даваш и да получаваш от тях :ba: :ba: :ba:
Заради него бързам да се прибера вечер, защото знам че милия ме чака гладен пред кокоса си и когато вляза виждам как подава срамежливата си муцунка ... :ba: Освен това е много готино да ти спи с часове в ръкава върху китката и с пулса си да чувстваш неговия [smile112.gif]
Обичам го [kiss14.gif]
Ако наистина искаш гекон, вземи си :ay:
Няма нищо страшно. На мен ми трябваше много по-малко време, една вечер не помня как реших че искам и на другия ден вече го бях уговорила :bp: После почнах да чета и да разпитвам, задавах адски дебилски въпроси :ah: Но повечето се научава в движение.
За това и пиша разни "статии" от типа на съвети от начинаещ за начинаещи - конкретно за Милото ги пиша :ajatki:
http://ophidia-bg.blogspot.com/
И те биха ти дали някаква база, тъй че чети, питай и направо си търси гекон от сега 5445.gif]

Тук също има хубави линкове
viewtopic.php?f=10&t=6399
Повечето са на английски, ако разбираш ще са ти много полезни :ay: Информация има, но най-полезната е от опит.
Ако искаш мога да ти дам и скайп, ако ти възникнат някакви въпроси можеш да ме питаш :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот StR » Сря Мар 18, 2009 7:41 pm

hyla написа:Няма нищо страшно. На мен ми трябваше много по-малко време, една вечер не помня как реших че искам и на другия ден вече го бях уговорила :bp: После почнах да чета и да разпитвам, задавах адски дебилски въпроси :ah: Но повечето се научава в движение.
Потвърждавам :ag: :ag:
Не, найстина, това са страхотни животинки. Ако бях на твое място намаше да се замислям :ag: :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Мар 18, 2009 7:44 pm

hyla написа: конкретно за Милото ги пиша :ajatki:

[kiss15.gif] [smile189.gif]
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Мар 18, 2009 9:36 pm

БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОТО НО СЪМ НА ЕТАП НАВИВАНЕ НА МАМА И ТАТЕ :ag:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот StR » Сря Мар 18, 2009 9:39 pm

archy написа:БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОТО НА СЪМ НА ЕТАМ НАВИВАНЕ НА МАМА И ТАТЕ :ag:

Ако се чудят, викни ги, и кажи :
-Мамо, тате, глейте к'ви откачени родители имат тея. Нема да се най-лошите :ag: :ag:
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Сря Мар 18, 2009 9:42 pm

еми те не знаят че пиша тука :ah:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот hyla » Сря Мар 18, 2009 10:09 pm

Мойте не знаят все още :ah: :ajaweki: :ajaweki:
Аз не съм добър пример :av:
Разкажи на вашите, прочетете заедно информация :ax:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Мар 19, 2009 9:45 am

малко трудно защото тен не обичат животните и аз си купих арчи и докарах котето така че те не искат ид а чуят :ah:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот StR » Чет Мар 19, 2009 10:00 am

archy написа:малко трудно защото тен не обичат животните и аз си купих арчи и докарах котето така че те не искат ид а чуят :ah:

Ми да не чуват. Те разбраха за първата ми гадинка, когато я домъкнах вкъщи. Казваш им, че не можеш да я върнеш, и няма да успееш да я продадеш и си готова :ag:
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Чет Мар 19, 2009 10:02 am

знам ама чакам да се поъспокоят че когато кучето дойде ми крещяха цял месец но след няколко години ще си купя :bs:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Чет Мар 19, 2009 3:30 pm

СКЛЮЧИ СДЕЛКА! Намерете компромис!
Пример: Майка ми, която има фобия от змии (особено) и плъхове, каза, че когато ме приемат в желаната гимназия и ако имам още време за сегашните ми животни, ще ми даде разрешитено за плъх. Какво толкова, остава ми около година и нещо...
За змия още не се е престрашила. Толкова грамадна фобия има, че когато и заговоря, тя е готова да се разплаче от отчаяние. Няма да я тормозя чак толкова много...
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Мар 20, 2009 9:23 am

:bp: :bp: И наща мацка е с нова премяна от снощи [jumpuu.gif]
Ама се съблече до половината :ajaweki: та се наложи да помагам :ap: за опашката и пръстчетата
:ab:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот StR » Пет Мар 20, 2009 10:56 am

А честито! СимпатяШка :ag:
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Пет Мар 20, 2009 11:04 am

vikito40491 написа:СКЛЮЧИ СДЕЛКА! Намерете компромис!
Пример: Майка ми, която има фобия от змии (особено) и плъхове, каза, че когато ме приемат в желаната гимназия и ако имам още време за сегашните ми животни, ще ми даде разрешитено за плъх. Какво толкова, остава ми около година и нещо...
За змия още не се е престрашила. Толкова грамадна фобия има, че когато и заговоря, тя е готова да се разплаче от отчаяние. Няма да я тормозя чак толкова много...

е да ама вече склучих сделка ако не мъкна повече гадинки ще остане кучето [smile3537.gif]
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Мар 20, 2009 11:08 am

StR написа:А честито! СимпатяШка :ag:

А мерси :ag: ..на кръстницата си прилича :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот subversive » Пет Мар 20, 2009 4:29 pm

[prlt.gif]
subversive
В стадото

Мнениеот archy » Пет Мар 20, 2009 6:38 pm

drebcho i glamcho написа: :bp: :bp: И наща мацка е с нова премяна от снощи [jumpuu.gif]
Ама се съблече до половината :ajaweki: та се наложи да помагам :ap: за опашката и пръстчетата
:ab:

честито

а и да попитам през колко време си сменят кожата smilie8
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот StR » Пет Мар 20, 2009 7:12 pm

archy написа:а и да попитам през колко време си сменят кожата smilie8
Различно. Зависи от размера на гекото. Малките и младите гекони сменят кожите от порядъка на 1 до 3 месеца.
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Пет Мар 20, 2009 7:15 pm

благодаря за отговорите но искам да попитам дали като си сменят кожата трябва да правя нещо за тях icon_dontknow
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот StR » Пет Мар 20, 2009 8:03 pm

archy написа:благодаря за отговорите но искам да попитам дали като си сменят кожата трябва да правя нещо за тях icon_dontknow

Да им баеш :ag: :ag:
Някой хора препоръчват в терариума да има влажно място, където по-лесно ще сменят кожа, но при мен няма и никога не са имали проблем. Можеш да надзираваш смяната и да помагаш, ако остане парченце кожа по гущерчето.
StR
В глутницата

Мнениеот hyla » Пет Мар 20, 2009 8:30 pm

archy написа:благодаря за отговорите но искам да попитам дали като си сменят кожата трябва да правя нещо за тях icon_dontknow

http://ophidia-bg.blogspot.com/2009/03/ ... arius.html

Да похваля Милото - много добре се е справила със смяната :ax: Научила си е урока :ajatki: :bi: :bi:
hyla
Пчела майка

Мнениеот StR » Пет Мар 20, 2009 8:56 pm

hyla написа:
http://ophidia-bg.blogspot.com/2009/03/ ... arius.html

Да похваля Милото - много добре се е справила със смяната :ax: Научила си е урока :ajatki: :bi: :bi:

Отново браво. Добра статийка. :ab:
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Съб Мар 21, 2009 4:52 pm

благодаря за инфото беше ми полезно
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот hyla » Нед Мар 22, 2009 1:33 am

Пак заповядай :ax:
hyla
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Мар 25, 2009 10:50 am

как е по добре да живеят 2 или 1 и колко голям терариум ми трябва
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот StR » Сря Мар 25, 2009 11:03 am

archy написа:как е по добре да живеят 2 или 1 и колко голям терариум ми трябва

Зависи - някой хора препоръчват да се гледат по едно, докато не станат на година и половина (или нещо такова). Моите 3 броя си живеят заедно, от както ги имам, а по-новата женска е 2 пъти колкото тях :ab: Важно - никога не гледай два мъжки гекона заедно.
В природата живеят на хареми от един мъжки и няколко женски.

Избора си е твой :ab:

А за терариума, прочети статията нa hyla :ad:
StR
В глутницата

Мнениеот hyla » Сря Мар 25, 2009 11:04 am

Един мъжки може да живее с няколко женски, но зависи на каква площ. Колкото са повече, толкова повече пространство и укрития са им необходими.
Като за начало си вземи един гекон или чифт. Изключително социални са и се разбират много добре. Не са агресивни. Само ако са два мъжки проявяват агресия, защото са териториални животни.
И все пак ако взимаш два нека са на еднаква възраст и с що годе еднакви размери. Но трябва да си сигурна, че са от различен пол, да не са два мъжки.
hyla
Пчела майка

Мнениеот hyla » Сря Мар 25, 2009 11:05 am

Някой ме е изпреварил :ax:
hyla
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Мар 25, 2009 11:35 am

а как да разбера от какъв пол са
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот StR » Сря Мар 25, 2009 11:40 am

archy написа:а как да разбера от какъв пол са

Ако търговеца е свестен, гекончетата ще са определени. Иначе, мъжките гекончета имат малки издутинки над опашката, между задните 2 крака :ab:
StR
В глутницата

Мнениеот hyla » Сря Мар 25, 2009 11:41 am

Ако не смятате да отглеждате заедно няколко гекона определянето на пола не е от съществено значение.
Мъжките и женските леопардови гекони гледани отгоре си приличат. Определянето на пола става на коремната страна пред опашката. Мъжките имат преанални пори, разположени V-образно между задните крака в предната част на аналния отвор или в основата на опашката и хемипениални издутини,в които са разположени хемипенисите им. При женските липсват такива образувания.
Пола, както и при останалите влечуги се детерминира от температурата при инкубация. При по-ниски температури се излюпват женски, а при по-високи – мъжки.

http://ophidia-bg.blogspot.com/2009/02/blog-post.html

Изображение
hyla
Пчела майка

Мнениеот StR » Сря Мар 25, 2009 11:43 am

hyla написа:Пола, както и при останалите влечуги се детерминира от температурата при инкубация. При по-ниски температури се излюпват женски, а при по-високи – мъжки.

Това не винаги е сигурен фактор :ad:
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Сря Мар 25, 2009 11:51 am

благодаря отново незнам какво щях да прявя без вас icon_bowdown icon_bowdown
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот infetka » Чет Мар 26, 2009 6:43 pm

Здравейте, нещо се зарибих наскоро по хамелеончетата, но ми се струва, че е по-добре да започна от геконче.
Имам игуанка от 3 години та не съм съвсем боса в отглеждането на гущерчета, обаче тя си остана при баща ми в другия апартамент.
Имам голляяям аквариум и се чудя трябва ли ми капак за него, той е около 60 сантиметра висок, а леопардовите гекони четох, че не се катерят по стени

интересува ме най-вече лесно ли се социализират с човек, защото игуанката ми някакси си остана агресивна въпреки многото ми усилия с нея. Откъде намират пясък за гекончетата и с щурците не ми е съвсем ясно. На ден по колко щурци им давате и къде държите живите щурчета, а всъщност живи ли им ги давате?
Няма добър зоомагазин близо до нас откъдето да копувам насекоми, а нямам желание да ги развъждам, тоест ако веднъж месечно копувам, каква бройка да си взимам.

Понеже ми е голям аквариума се чудих дали да не взема двечки, но пък размножаване и инкубиране на яйца не ми е ясен процес.

И какво друго да питам...не се сещам друго за сега?
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Мар 26, 2009 6:47 pm

infetka :ab: Що не почнеш да четеш темата от първа страница :ajaweki:
http://ophidia-bg.blogspot.com/2009/02/blog-post.html
Ето, момичето се трудило, сън не спало ....превеждало, писало, снимало ... :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот infetka » Чет Мар 26, 2009 6:52 pm

всичко това го прочетох, разбира се и е написано много добре, но няма нищо за социализацията и поведението им, също и за въпросите ми със щурците

иначе евала за icon_bowdown сайта, определено ми беше полезен, но имам и други въпроси все пак
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот kitana » Чет Мар 26, 2009 7:12 pm

Виж,ако си вземеш щурци за един месец,е много вероятно да не ти стигнат,защото се случва често да измира голяма бройка.Взимаш си примерно за седмица.За едно леопардово геконче няма смисъл да правиш щукарник,но ако няма откъде да си взимаш,както често се случва ,ако не живееш в София или Пловдив,тогава щукарника е добро решение на проблема.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Мар 26, 2009 7:14 pm

Ако си от София, няма да имаш проблем със щурците :ab: а иначе живи ги даваме :ab: Някой от София да ти обясни от къде да си купуваш, че на мен ще ми е малко трудно :ajaweki: аз ги вземам от автогарата в Стара Загора :ajaweki:
Отначало ще го гледаш на салфетки :ab: с цвят по твой избор :ajaweki: пясъка после :ab:
Пък с размножаването ...не бързай :ap:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот infetka » Чет Мар 26, 2009 7:21 pm

от софия съм и щурци досега съм виждала само на пазар Подуене
иначе съм от Младост, а тукашните зоомагазини са...тъпички

колко щурчета яде на ден?
за салфетката видях =)

колко малко мога да го взема и страхливи ли са? лесно ли се привързват?
а за капака на аквариума?
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот StR » Чет Мар 26, 2009 7:26 pm

infetka написа:Здравейте, нещо се зарибих наскоро по хамелеончетата, но ми се струва, че е по-добре да започна от геконче.
Имам игуанка от 3 години та не съм съвсем боса в отглеждането на гущерчета, обаче тя си остана при баща ми в другия апартамент.
Имам голляяям аквариум и се чудя трябва ли ми капак за него, той е около 60 сантиметра висок, а леопардовите гекони четох, че не се катерят по стени

интересува ме най-вече лесно ли се социализират с човек, защото игуанката ми някакси си остана агресивна въпреки многото ми усилия с нея. Откъде намират пясък за гекончетата и с щурците не ми е съвсем ясно. На ден по колко щурци им давате и къде държите живите щурчета, а всъщност живи ли им ги давате?
Няма добър зоомагазин близо до нас откъдето да копувам насекоми, а нямам желание да ги развъждам, тоест ако веднъж месечно копувам, каква бройка да си взимам.

Понеже ми е голям аквариума се чудих дали да не взема двечки, но пък размножаване и инкубиране на яйца не ми е ясен процес.

И какво друго да питам...не се сещам друго за сега?

Има огромна разлика от леопардов гекон до игуана!!!

Да, леопардовите гекони не се катерят по стени, но не ти трябва аквариум, а ТЕРАРИУМ. За да стане що-годе подходящ е добре капака да е от мрежа, т.е. да има вентилация.

Принципно могат да бъдат държани, но имай предвид, че не са кученца. Понякога им хъресва да ги вадиш от терариума. Хила ще потвърди - нейното, както и моите обичат да спят в ръкавите. Моите се кефат и на качулка :ag:

Специално пясъка и щурците не са никакъв проблем за човек от София. Ако няма свестен зоомагазин до теб, отиваш на пазара - там има и пясък и щурци, колкото щеш. Добре е щурчетата да са живи, защото със живите хем правят "упражнения" :ag: :ag: , а и консервираните имат по-малка хран. стойност.

Взимаш си 50 щурчета (да речем, може да ти трябват и по-малко), слагаш ги в една кутия и ги храниш с разни "зеленинки" (рукола, глухарче, ябълки, банани и т.н.), но внимавай с марулята и зелето, че не се знае к'во има по тях.

В момента на пазара големите гекони са скъпички. А малкте, докато се размножат, ще минат няколко години.

И отново, преразгледай сайта.

А щурци от личен опит казвам, че се размножават доста трудно!
StR
В глутницата

Мнениеот hyla » Чет Мар 26, 2009 9:31 pm

infetka написа:от софия съм и щурци досега съм виждала само на пазар Подуене
иначе съм от Младост, а тукашните зоомагазини са...тъпички

колко щурчета яде на ден?
за салфетката видях =)

колко малко мога да го взема и страхливи ли са? лесно ли се привързват?
а за капака на аквариума?

1. Вземай си ги от пазара, вярно че ще ти отива половината събота, но се искат жертви понякога :ba:
2. За броя щурци - различно. В началото моя ядеше по един максимум два, дори понякога ядеше през ден. Сега яде по 3-4, че даже и 5 може да погълне. Разнообразявай му храната с ларви на бръмбари и хлебарки, на пазара продават тенебрио и морио-та, така че и с тях няма да имаш проблеми. Те издържат повечко и може да си ги държиш за запас също така.
Щурците си имат цака, въпреки че както спомена Китана понякога умират масово. И мен в началото ми беше малко трудно, но вече не ми мрат, само понякога проявяват канибализъм .... абе щурци, пука ти :ag: :ag:
3. Зависи от характера на животното и както го научиш. Моя спи с часове в ръкава или шепата ми, но чак за привързаност не може да говорим. Знае кой го храни, кой го държи, в кого може да спи и да се чувства сигурен, но няма да припка след теб и да маха с опашка. Все пак е влечуго.
Но аз съм много силно привързана към него :ba: :ba: :ba:
4. Иван ти каза - терариум, не аквариум :ay: Иска се вентилация
За терариумите в друга тема обаче :ap:
hyla
Пчела майка

Мнениеот kitana » Чет Мар 26, 2009 9:33 pm

Моите умираха главно заради студа,на който са били изложени.Една партида,която взех от зоомагазин,не ми умря нито един.Всичките си отидоха по предназначение.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот infetka » Вто Мар 31, 2009 11:07 pm

благодаря ви на всички за изчерпателните отговори, ще мисля и ще търся обяви и туко виж някой ден осъмнала с гущерчо
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот hyla » Сря Апр 01, 2009 9:06 am

В събота на пазара имаше по 50 лв.

Следи и тук за обяви:
http://terraristic.net/forum/index.php?board=13.0
Рости скоро пуска обяви:
http://terraristic.net/forum/index.php?topic=2444.0

Успех с намирането :ay:
hyla
Пчела майка

Мнениеот AspotO :) » Съб Май 09, 2009 4:23 pm

А да ви попитам дали Геконите могат да живеят заедно със игуана в 1 терариум ?
Никога не е късно да станеш за Резил
AspotO :)
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Съб Май 09, 2009 8:22 pm

AspotO :) написа:А да ви попитам дали Геконите могат да живеят заедно със игуана в 1 терариум ?

Не е много сигурно какво ще стане. Игуаната може да ги нападне, по-добре недей.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот hyla » Пон Май 25, 2009 6:04 pm

Не ти го препоръчвам [dontuu.gif]
Първо игуаните са значително по-големи и с остри нокти - могат да наранят гекона и дори да го хапнат.
Второ двете животните се гледат по различен начин и имат нужда от различни условия - игуаната иска влажност, гущера не
И трето що за тъп въпрос [smile3537.gif]
Защо ти е да събираш животни от различни местообитания и различни континенти.
Кое от двете животни имаш?
hyla
Пчела майка

Re: Имам си две малки гущерчета-защитени ли са?

Мнениеот paffkata » Съб Юни 13, 2009 4:54 pm

да се похваля имам си тигров гекон :)))))) само да попитам още нещо относно почвата...смесих пясък със торф но тази торф е от магазин за цжетя и има малки бели работи вътре.. та се притснявам дали е добре за гекончето ми??
paffkata
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Юни 13, 2009 4:56 pm

Тигров или леопардов :ag:
Айде, честито :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот gogata_bqlaslatina » Съб Юни 13, 2009 5:27 pm

Не съм много наясно с геконите,но това бялото е тор да знаеш.
gogata_bqlaslatina
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Юни 13, 2009 5:31 pm

Тези "бели работи" в пръстта са перлитов пясък (перлит), ... колко ти е голям гекона :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот hyla » Пон Юни 15, 2009 9:50 am

paffkata написа:да се похваля имам си тигров гекон :)))))) само да попитам още нещо относно почвата...смесих пясък със торф но тази торф е от магазин за цжетя и има малки бели работи вътре.. та се притснявам дали е добре за гекончето ми??

Гекона ти е леопардов - Eublepharis macularius , а не тигров
Това не е торф, а тор, торопочвена или торфопочвена смес, но няма как да е торФ щом има и перлит. Този субстрат обаче не е подходящ за гекон. Да не говорим, че може да е третиран с какви ли не торове и препарати.
Ако гекона е малък го гледай на салфетки или вестници. Като порасне - пясък.
В торФа сади китки, не гекони tongue
hyla
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Юли 13, 2009 4:04 pm

ОХ незнам идва ми рождения ден сега да казвам ли на наще че искам или направо да купувам с риск да го върнат или да им кажа те да кажат не аз да си гхо поръчам нма някоя приятелка те да вземат и може обаче да се скарамес тях :bu: :bu: какво да правя smilie8
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот hyla » Пон Юли 13, 2009 9:48 pm

Гекона не е любимец за всеки и ако смяташ че вашите няма да го приемат и се съмняваш, че ще го гледаш добре не си взимай. Изчакай малко да пораснеш и тогава си вземи :ay:
hyla
Пчела майка

Мнениеот Space » Пон Юли 13, 2009 10:07 pm

hyla написа:Гекона не е любимец за всеки и ако смяташ че вашите няма да го приемат и се съмняваш, че ще го гледаш добре не си взимай. Изчакай малко да пораснеш и тогава си вземи :ay:

Бе, според мен няма животно, което да се гледа по-лесно от леопардовия гекон .... :ab:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Юли 14, 2009 1:49 pm

hyla написа:Гекона не е любимец за всеки и ако смяташ че вашите няма да го приемат и се съмняваш, че ще го гледаш добре не си взимай. Изчакай малко да пораснеш и тогава си вземи :ay:
ами аз мисля че ще го гледам добре щом се справям сама с отглеждането на куче без помощ от никой но за наще незнам
Аватар
archy
Пчела майка

Искам геконче

Мнениеот archy » Пон Юли 27, 2009 11:45 am

какви добавки към храната са ми нужни за отглеждането на леоардов гекон
Аватар
archy
Пчела майка

Re: Искам геконче

Мнениеот Space » Пон Юли 27, 2009 11:48 am

archy написа:какви добавки към храната са ми нужни за отглеждането на леоардов гекон

Reptocal и Reptolife - като първото е по-важно!
Space
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Юли 27, 2009 12:10 pm

мерси за бързия отговор
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот StR » Пон Юли 27, 2009 1:59 pm

Space написа:Reptocal и Reptolife - като първото е по-важно!

Всъщност второто изобщо не е задължително :ad: :ajaweki:
Аз, обаче съм си направил микс между 2те и с него си храня всички гадове :ad:
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Пон Юли 27, 2009 2:08 pm

аха
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Space » Пон Юли 27, 2009 2:09 pm

Точно така! :ay: И аз същото съм направил :ad:
Space
Пчела майка

Мнениеот StR » Пон Юли 27, 2009 3:12 pm

Space написа:Точно така! :ay: И аз същото съм направил :ad:

А бе, как ти е гекончето на тебе? :ajaweki:
StR
В глутницата

Мнениеот Space » Пон Юли 27, 2009 3:17 pm

Супер е! Яде в момента, ама още е ерген милия. Сега лятото го държа без лампа и сигурно малко му е паднало настроението :ah:
Space
Пчела майка

Мнениеот StR » Пон Юли 27, 2009 3:31 pm

Space написа:Супер е! Яде в момента, ама още е ерген милия. Сега лятото го държа без лампа и сигурно малко му е паднало настроението :ah:
А пък моя пич е с една колкото него и една яка кака :ajaweki: :ajaweki: Доста е доволен. След време още мацки ще му намерим :ag:
StR
В глутницата

Мнениеот Space » Пон Юли 27, 2009 3:32 pm

Space написа:Супер е! Яде в момента, ама още е ерген милия. Сега лятото го държа без лампа и сигурно малко му е паднало настроението :ah:

StR написа: А пък моя пич е с една колкото него и една яка кака :ajaweki: :ajaweki: Доста е доволен. След време още мацки ще му намерим :ag:

Дай да намерим една мома и за моя :ah:
Space
Пчела майка

Мнениеот StR » Пон Юли 27, 2009 4:47 pm

Space написа:Дай да намерим една мома и за моя :ah:

Намери ме в скайп и ще се постарая да те уредиме :ad:
StR
В глутницата

Мнениеот Space » Пон Юли 27, 2009 4:50 pm

:ay:
Space
Пчела майка

Мнениеот oleg » Сря Сеп 09, 2009 9:26 pm

Искам да питам,зех си леопардов гекон на 2 месеца е и го гледам върхо пясък за вълнисти папагали като сам го прецедил 3 пъти през цетка за кафе.Така става ли или да махна пясъка ???
oleg
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пет Сеп 11, 2009 5:13 pm

Махни пясъка. Гледай го на го на домакинска хартия или някаква друга подложка, която лесно се сменя и гекона не може да я изяде.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот oleg » Пет Сеп 11, 2009 6:26 pm

Ок мерси :)
oleg
Животинче с въпрос

Мнениеот oleg » Пет Сеп 18, 2009 3:17 pm

Аз на моя му давам рептиминерал С той добър ли е или да сменя как мислите ??
:)
oleg
Животинче с въпрос

Искам геконче

Мнениеот hyla » Пет Сеп 18, 2009 4:35 pm

oleg написа:Аз на моя му давам рептиминерал С той добър ли е или да сменя как мислите ??
:)

Става :ay:
Прочети на опаковката дали има вит. Д3
hyla
Пчела майка

Мнениеот oleg » Съб Сеп 19, 2009 6:49 pm

Д3 има ама калций назнам дали садържа.Мисля,че неможе да няма,чудя се дали да не купя отделно?
oleg
Животинче с въпрос

Мнениеот hyla » Съб Сеп 19, 2009 7:38 pm

Sera Reptimineral (C)

Vitamin and mineral food additive for carnivorous terrarium animals.
+ calcium
+ amino acids
+ trace elements

Естествено, че съдържа калций ... Калция е минерал - рептиМИНЕРАЛ ... логично
ооффф иначе щях ли да те питам за вит. Д .. той спомага за усвояването на калция. Много от минералните продукти са с вариант със/без вит. Д3
hyla
Пчела майка

Мнениеот oleg » Нед Сеп 20, 2009 3:04 pm

Значи съм спокоен вече :) Има доста витамини вкл.Д3
oleg
Животинче с въпрос

Мнениеот toki.4 » Съб Яну 23, 2010 5:11 pm

Здравейте да попитам от кой месец на годината леопардовия гекон започва да снася?
toki.4
В ятото

Мнениеот deadman7 » Вто Фев 02, 2010 8:47 pm

Понеже не намерих тема,подходяща за въпроса ми,ще попитам тук.Имам мъжки леопардов гекон на година и половина,гледан в перфектни условия-има си всичко (само терариума е 300 лева -немска изработка :ad: ) и искам да попитам ако му взема женска има ли значение възрастта примерно ако женската е на 6 години???Ще очаквам отговор.Мерси Предварително!!! :bs:
Летях със самолет-Кеф!!!
Но се разбихме-Кофти
Отдолу имаше сено-Кеф
Но имаше вила-Кофти
Не паднах на вилата-Кеф
Но не паднах и на сеното-Кофти
Приятел дойде да ме вземе-Кеф
Но ме заведе в болница-Кофти
Казаха ми,че ще живея-Кеф
Но само 2 часа-Кофти
Отидох в рая-Кеф
Но там беше ти-МНОГО КОФТИ!!!
deadman7
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Вто Фев 02, 2010 9:52 pm

Трябва по размер да не са с голяма разлика.
Space
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Пет Фев 05, 2010 10:29 am

Нормално ли е дълго време малък гекон да не си сменя кожата?
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Фев 05, 2010 10:42 am

Колко дълго време, какче :sunny:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Пет Фев 05, 2010 10:46 am

Ми кака от както съм я взела не е сменяла.. 3 месеца. [smile3537.gif] На няколко пъти почна да става розова ,ха да почне да се бели и няма..
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Фев 05, 2010 10:49 am

Е три месеца множко са, верно.
Я да ми я снимаш да я видя.
Изглед отгоре :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Пет Фев 05, 2010 11:13 am

Изображение
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Фев 05, 2010 12:06 pm

Слабичка ти е, какче :ax: Земи увеличи малко дажбата :ap: И стига я тъпка с тия гнусни червеи :at: давай и щурци ...и хлебарчици smiley24 :ab: повечко :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Space » Пет Фев 05, 2010 12:10 pm

Червеите не са хранителни! Щурци и тва е! По принцип трябва всеки месец да я сменя. Преди това трябва да става бял, не розов :ap: Наистина е кльощава, давай му повечко щурчета :ad:
Space
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пет Фев 05, 2010 12:11 pm

Гекона не сменя,защото не расте.А не расте,защото е недохранен.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Фев 05, 2010 12:12 pm

kitana написа:Гекона не сменя,защото не расте.А не расте,защото е недохранен.
Абсолютно :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Space » Пет Фев 05, 2010 12:13 pm

kitana написа:Гекона не сменя,защото не расте.А не расте,защото е недохранен.

:ay: Точно така! :ax:
Space
Пчела майка

Мнениеот toki.4 » Пет Фев 05, 2010 12:53 pm

Някой може ли да каже от кой месец започват да снасят геконите ?
Защото навсякаде пише различно!
toki.4
В ятото

Мнениеот Space » Пет Фев 05, 2010 12:57 pm

Офтопик:
toki.4 написа:Някой може ли да каже от кой месец започват да снасят геконите ?
Защото навсякаде пише различно!

След първата менструация вече може да снася :ajaweki:
Space
Пчела майка

Мнениеот stayqta » Вто Окт 19, 2010 5:11 am

Хора от кой зоомагазин във Варна може да се купи Леопардов гекон?
stayqta
Животинче с въпрос

Мнениеот Нелогична » Сря Ное 17, 2010 10:05 pm

Не знам вече какво да правя и къде да искам съвет.Моля,дайте някакъв акъл,наистина съм уплашена.
Момиченцето ми реши че не иска да се храни и вече 18 дена е на водна диета.Станала е тапицирано скелетче,милата,само коремчето й е малко подуто /странно от какво като не яде/.
На 3 1/2 месеца е.До преди да спре да яде си хапваше по 3-4 щурци на нощ,друго не посмях да й давам за разнообразие на храната.
Преди 4-5 дни смени кожа но не я изяде,само я близна и загуби всякакъв интерес към нея.А и се "преоблече" малко странно - кожата й не се напука и не падна на парчета,а се съблече като змийче,нацяло.
Иначе освен че е отслабнала доста,няма никакви признаци да е болничка.По-голяма дръзгометина даже стана.
Ето снимките й,сами вижте колко е слабичка.http://nelogi4na.snimka.bg/animals/moeto-jivotinche.540236.20971367
На какво може да се дължи отказа й от храна?Помислих да не би да е заспала зимен сън,ама пък става да пие вода,така че ми се струва малко вероятно.
Нелогична
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Сря Ное 17, 2010 10:09 pm

Спокойно, нищо ѝ няма. Моя и по-рядко яде, ама не защото не иска :ap: Добре изглежда в момента, а и те могат да деянат без храна много дълго време (месец-два). По-притеснително е това, че не иска да яде .... Опитай с някакво друго насекомо или червеи ...
Space
Пчела майка

Мнениеот Нелогична » Сря Ное 17, 2010 10:18 pm

Благодаря ти за бързия отговор. :bs:
Посъветвай ме какво друго мога да й дам?Червеи предполагам че няма да е добре,защото те са по-тежка храна.Хлебарките ми се виждат лоша идея.
А ако съдиш че изглежда добре от първите 3 снимки,те са от деня в който я купих.Останалите са от 2 дни,а тези на коремчето от днес.
Последна промяна Нелогична на Сря Ное 17, 2010 10:26 pm, променена общо 1 път
Нелогична
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Ное 17, 2010 10:20 pm

Защо да са лоша идея хлебарките icon_dontknow :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Space » Сря Ное 17, 2010 10:22 pm

Никак не са лоша идея, но на мен са ми гнусни и затова предложих червеи :ajaweki: Не са тежка храна, просто не са толкова хранителни. Моля, няма за какво :ax:
Space
Пчела майка

ПредишнаСледваща

Назад към Гекони Gekkonidae