Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Дали ще има разбирателство между мишле и мини хамстеричок

Дали ще има разбирателство между мишле и мини хамстеричок

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Дек 25, 2010 3:11 pm

Почина ми едното мишле и сега братчето му е самотно.Алекс е найстина прекрасен.Не се бие,не хапе,не бяга.Родителите ми предложиха да му взема другарче-мини хамстер.Имала съм три,и тримата с различни характери.Спокоен и мил,заспал и лош и една луда госпожичка която постонно бягаше.Четох в някакви английски сайтове,че някой си гледат мишле и хамстерче заедно.До колкото знам големите хамстери са територални,а джуджетата стадни.Клетката е голяма,триетажна с две къщи и голяма куп за храна,нямаа за какво да се карат.Според вас ще има ли разбирателство?
А и Алекс е как да кажа,свикнал е да го командват.Руй често го командваше,така,че мисля,че няма да се натрапва.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Дали ще има разбирателство между мишле и мини хамстеричо

Мнениеот hamsterchee » Съб Дек 25, 2010 3:14 pm

Аз си мисля, че няма да се разбират, но ако искаш пробвай, ама не се знае дали ще има успех. Трябва постоянно да си до тях, че да не стане някоя беля :ay:
Пъфии, винаги ще те обичкам миличко, много ми липсваш
Аватар
hamsterchee
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Дек 25, 2010 3:18 pm

Според мен зависи от хамстерчето.Дали ще е разбойник или не.Изобщо не вярвам Алекс да му посегне,такова е ангелче.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот hamsterchee » Съб Дек 25, 2010 3:19 pm

Никога нищо не се знае :ay:
Пъфии, винаги ще те обичкам миличко, много ми липсваш
Аватар
hamsterchee
В глутницата

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Дек 25, 2010 4:06 pm

Не няма да се разбират,различни гризачи не се събират а и хамстера е самец,абсолютно на 100% съм сигурен че ще има жертви така че това е моя съвет-не ги събирай.Не зависи от хамстера всички са еднакви.Няма ангелчета и дяволчета това са животни в случая с хамстера териториални.Нито ще са другарчета нито нищо купи си друга мишка за другар ако се разбират и ако сегашния не приеме новия ги раздели. :ay: :av:
Последна промяна slipknot_1996 на Съб Дек 25, 2010 4:08 pm, променена общо 2 пъти
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Съб Дек 25, 2010 4:06 pm

Може мишлето да му направи нещо .. Все пак,колкото и да е добър ще си пази територията smiley24
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Дек 26, 2010 1:36 am

Не си напълно прав Слипнот.Има гризачи който могат да живеят заедно.Нова съм при мишлетата и не знам много за психологията им,както и на хамстерчетата.Искам да попитам ИНА какво мисли?Доколкото знам,тя се занимава с малки гризачи.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Нед Дек 26, 2010 10:47 am

Ина ще ти каже същото почти сигурен съм. :ay: Не знам защо ще гледаш два различни гризача в една клетка,след като искаш да са щастливи,а заедно няма как да стане.Първо хамстерите са самци,това не е ли достатъчен довод за битки?Какво имаш предвид под добър хамстер или мишка-това са животни и макар мишките да са социални ще има проблеми най-вероятно от страна на хамстера.Вземи още една мишка и това е. [smile3537.gif] :ay: Аз това мисля по въпроса и все пак нека и друг каже нещо по въпроса. :bv:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Нед Дек 26, 2010 10:58 am

Не знам от чий зор ще събираш 2 различни вида. Аз мога да ти кажа, че хамстер с друго животно много трудно ще събереш, защото са много злобни и териториални. А и хамстерите не са самци, а единаци.. :ap: Ако толкова искаш да си гледаш хамсер или си вземи нов/а клетка/аквариум, или можеш да преградиш клетката на всеки по етаж, защото знам, че е голяма.. :bs:
пп. Ако си вземеш бебе хамстер и бебе мишле и ги отгледаш заедно ще са много щастливи да живеят заедно и ще са много близки, но може и да пробваш с някой хамстер на познат кво ще прай.. :ad:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот love PET » Нед Дек 26, 2010 11:12 am

Офтопик:
Нали и двете са мишки!
:ag: Това е на шега!

Защо направо не му вземеш мишле?
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот vani-nani » Нед Дек 26, 2010 11:15 am

Не всички хамстери са зли и самци,както казвате.Аз съм пробвала да събера Лъки и Мики и Мики го прие много добре.Имаше лека агресия от страная на Лъки,но извода е че може би Алекс ще си пази територията както направи Лъки. :ab:
More or less every day is happiness! :)
Аватар
vani-nani
В пасажа

Мнениеот Maritoo6 » Нед Дек 26, 2010 11:17 am

Animals_huggie написа:Може мишлето да му направи нещо .. Все пак,колкото и да е добър ще си пази територията smiley24

:ag:
Хамстера ще го изяде.....
Извод: Вземи или друго мишле,или нищо не взимай :ay:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Нед Дек 26, 2010 11:20 am

То си е доказано че са единаци. :ay: Щели да живеят в разбирателство ако са заедно от малки. :ajaweki: smile322.gif smile322.gif Няма различни хамстери психологията е еднаква просто едните хапят повече от другите,но това че един хамстер е добър с хората не значи нищо. smiley24 icon_dontknow
vani-nani написа:Не всички хамстери са зли и самци,както казвате.Аз съм пробвала да събера Лъки и Мики и Мики го прие много добре.Имаше лека агресия от страная на Лъки,но извода е че може би Алекс ще си пази територията както направи Лъки. :ab:

Офтопик:
Ако сложа тигър до теб как ще го приемеш? :ag:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот vani-nani » Нед Дек 26, 2010 11:28 am

Офтопик:
Слипкнот,не се заяждай [ideauu.gif] .Всички хамстери са различни за мен.Сънката99 има женска и мъжки които не са заедно от малки и на всеки 5 мин се биеха,затова и преди няколко дни се разделихме с женската.Но друга наша приятелка има женско и мъжко от 2 мес които са отраснали заедно и се разбират много добре :bs:

Относно това с тигъра въобще не намирам прилика с моя случай icon_dontknow

А Катенце според мен си купи една мишка и не рискувай,защото незнаеш къкъв хамстер ще ти се падне :ad:
Аватар
vani-nani
В пасажа

Мнениеот slipknot_1996 » Нед Дек 26, 2010 11:43 am

vani-nani написа:
Офтопик:
Слипкнот,не се заяждай [ideauu.gif] .Всички хамстери са различни за мен.Сънката99 има женска и мъжки които не са заедно от малки и на всеки 5 мин се биеха,затова и преди няколко дни се разделихме с женската.Но друга наша приятелка има женско и мъжко от 2 мес които са отраснали заедно и се разбират много добре :bs:

Относно това с тигъра въобще не намирам прилика с моя случай icon_dontknow

А Катенце според мен си купи една мишка и не рискувай,защото незнаеш къкъв хамстер ще ти се падне :ad:

Офтопик:
Ама това са хамстери нали?А ти казваш морско свинче с хамстер :ad: .Открий разликата,ти какво очакваш хамстера да е агресивен към свинчето ли? icon_crazy icon_dontknow,за това ги сравних с тигър и човек. :ajaweki:Много добре знам че мъжко и женско се разбират,но тук говорим за различни гризачи не за мъжко и женско да не говорим че понякога дори и различните полове не се разбират добре.Ако са два мъжки хамстера отново не се гледат заедно.
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот vani-nani » Нед Дек 26, 2010 12:44 pm

Офтопик:
Добре.Катенце най-добре си вземи още една мишка и не се занимавай с хамстери.Аз имам много примери но те са доста противоречиви,а и каквото и да кажем се ще се намери някой който да ти каже обратното.Така че........... :ab:
Аватар
vani-nani
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Дек 26, 2010 1:12 pm

Както винаги в този форум,половината ме нападнаха.Спокойно бе хора,нито съм ги събрала,нито нищо.Допитах се до вас,просто.Много хора в Америка отглеждат различни гризачи заедно,а и да уточним,че хамстера джудже не е единак(самец означава мъжки а не единак).Два хамстера могат да живея заедно дори и да не се познава от малки(говоря за хамстерите джуджета).Разбира се може да има и битки,зависи от животните.Алекс е добре.В момента му показвам,че съм добра и го примамвам на вън чрез лакомства.Не се притеснява нито от Чери,нито от Пам.Дано да свикне и с мен.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Дек 26, 2010 1:58 pm

Кате, принципно трябва да се обърне внимание и на двете страни,кое животно с какво може да живее заедно,защото всичко е индивидуално.
Може би тази тема ще ти помогне в решението.
Аз лично не бих рискувала, имайки предвид, че много малко се изисква,за да се стигне до конфликти, а и не винаги можеш да ги наблюдаваш,което не е маловажно.

viewtopic.php?f=160&t=8634
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Дек 26, 2010 2:12 pm

Мери благодаря.Благодаря и,че си превела различни статий който са ми от полза.Ако не съм много нахална,ще ти бъда много благодарна ако намериш още информация за мишлетата,защото не са много разпостранени в България.
Интересно ми е дали Алекс ще се приспособи към това да е сам и дали би свикнал с мен?В момента е много страхлив,но само към хората.От животни не се притеснява.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот ИНА » Нед Дек 26, 2010 2:57 pm

Мишка с хамстер нестава да живеят заедно.Хамстерите са единаци и по принцип живеят по едининично.Събират се само за потомство.Има редки случай в който живеят заедно без проблем.Исках да те питам как разбра,че на мишлето му е скучно само?Ако е момченце много трудно ще приеме друго такова,а вземете ли му мома,непременно ще има бебета.Но прекрасно би си живяло само ако си има катерушки,колело и ти му обръщаш повече внимание.Така може да станете големи приятели.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Дек 26, 2010 3:10 pm

Благодаря Ина.Незнам дали е самотен,просто винаги е имал другарче и за това незнам дали ще свикне да е сам.Има достатъчно пространство,къщички,въртележки.Мисля,че не се чуства зле.Ако станем приятели,супер,точно на това се надявам.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот fresh;] » Вто Мар 01, 2011 8:43 pm

С една дума НЕ [dontuu.gif] !! Купих си мини хамстери отдавна а сега си купих сатенена мишка ии не те я бият
Живей за момента защото утре може и да няма !!!
fresh;]
Животинче с въпрос

Назад към Мишки