Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Поилка

Поилка

Мнениеот kiko » Пон Юни 08, 2009 1:52 pm

Някои наели как мога от голямо шише да си направя поилка за мишките си?Както е на парвата страница на снимката на тази тема?
kiko

Re: Как се гледа плъх?

Мнениеот kiko » Вто Юни 09, 2009 5:45 pm

е никои ли незнае как мога да си направя поилка от шише :ajaaski:
kiko

Мнениеот hammy96 » Вто Юни 09, 2009 6:23 pm

kiko написа:е никои ли незнае как мога да си направя поилка от шише :ajaaski:

Защо не си купиш?
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот kiko » Вто Юни 09, 2009 6:27 pm

защото имам доста мишлета а и няма голями поилки доколкото аз тарсех досега!
kiko

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 09, 2009 7:43 pm

kiko написа:защото имам доста мишлета а и няма голями поилки доколкото аз тарсех досега!

Е как няма. Има 50-100-150-200-300-500-1000милилитра - въпроса е от къде ще си купиш? С топчета, без топчета, всякакви - да ти писне от модели....

16 вида :ajaweki: :ai: :ajaweki:

http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Ak ... oilki.html

Ето с топченце:

Изображение
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Поилка

Мнениеот kiko » Сря Юни 10, 2009 7:41 am

А как мога да си приспособя от шишета поилки ми е интересно?
kiko

Мнениеот kiko » Вто Юни 23, 2009 11:32 am

никои ли незнае?
kiko

Мнениеот petere » Вто Юни 23, 2009 1:16 pm

Щом толкова държиш, аз ще ти кажа.
Взимаш стъклено шише от 330 мл. Поставя му се ГУМЕНА тапа, която е разпробита в центъра и там се поставя пластмасова тръбичка.Отпред стърчи около 10 см, а отзад в шишето около 1 см. Действа отлично. Всичките ми гризачи, а аз имам наистина много, са с такива поилки.
благодаря:)
Peter
petere
В ятото

Мнениеот kiko » Вто Юни 23, 2009 1:31 pm

Така няма ли да тече вода постояно от трабичката ?
kiko

Мнениеот petere » Сря Юни 24, 2009 12:17 pm

Пробвай и ще видиш. Смяташ ли , че мойте течат постоянно?
Peter
petere
В ятото

Мнениеот kiko » Вто Юли 07, 2009 4:42 pm

търся гумени тапи но никаде немога да намеря някои знаели от къде мога да си купя?
kiko

Мнениеот Niniv » Чет Юли 09, 2009 10:54 am

Абе човек..вземи си поилки..стига си се занимавал с щуротии :)
Niniv
Животинче с въпрос

Мнениеот InfoPls » Пет Авг 07, 2009 3:06 pm

petere написа:Щом толкова държиш, аз ще ти кажа.
Взимаш стъклено шише от 330 мл. Поставя му се ГУМЕНА тапа, която е разпробита в центъра и там се поставя пластмасова тръбичка.Отпред стърчи около 10 см, а отзад в шишето около 1 см. Действа отлично. Всичките ми гризачи, а аз имам наистина много, са с такива поилки.
благодаря:)

Тръбичката с какъв диаметър е? Маркуче може ли? И не я ли изгризват?
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот InfoPls » Пет Авг 07, 2009 3:11 pm

Niniv написа:Абе човек..вземи си поилки..стига си се занимавал с щуротии :)

Взех петнадесетина. От тях три все още не са се скапали. Освен това са с недостатъчен обем и прекалено скъпи.
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот andaluz » Съб Авг 08, 2009 1:13 pm

Аз не съм си правила поилка, но преди да си купя mus minutoides в инфото за тях пише, че са толкова малки, че нямат сила да пият от поилки с топче. Започнах едно ровене докато накрая в един-единствен нет зоо-магазин попаднах на този модел

Изображение

Опитах се да увелича, за да се вижда по-добре за какво точни става въпрос, но се поразмаза - извинете.
Та тази поилка прилича на стъклена колба затворена с гумена тапа\мисля, че би могло да се използва и коркова\. Идеята е да е тапата идеално да уплатнява от вътрешната страна на отвора. През нея минава стъклена тръбичка, която в случая е закривена, но и права ще върши същата работа, която влиза само 2-3 см вътре в основното тяло. Аз обаче не знам откъде може да се вземе такава тръбичка. Може да се използва и от някаква дебела пласмаса или гума, но с предварително ясното съзнание, че ще трябва периодично да се сменя. Няма начин все пак говорим за гризачи. :bs:

Ето оригиналната снимка на тази поилка - http://www.tiendanimal.es/tubo-cristal- ... i-990.html
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот InfoPls » Вто Авг 11, 2009 2:03 pm

andaluz написа:Аз не съм си правила поилка, но преди да си купя mus minutoides в инфото за тях пише, че са толкова малки, че нямат сила да пият от поилки с топче. Започнах едно ровене докато накрая в един-единствен нет зоо-магазин попаднах на този модел

Изображение

Опитах се да увелича, за да се вижда по-добре за какво точни става въпрос, но се поразмаза - извинете.
Та тази поилка прилича на стъклена колба затворена с гумена тапа\мисля, че би могло да се използва и коркова\. Идеята е да е тапата идеално да уплатнява от вътрешната страна на отвора. През нея минава стъклена тръбичка, която в случая е закривена, но и права ще върши същата работа, която влиза само 2-3 см вътре в основното тяло. Аз обаче не знам откъде може да се вземе такава тръбичка. Може да се използва и от някаква дебела пласмаса или гума, но с предварително ясното съзнание, че ще трябва периодично да се сменя. Няма начин все пак говорим за гризачи. :bs:

Ето оригиналната снимка на тази поилка - http://www.tiendanimal.es/tubo-cristal- ... i-990.html

Ако от тази поилка се използват тапата и тръбичката с по-голямо шише, сигурно ще свърши работа? Само да не протече разбира се. А къде ли в София може да се намерят такива?
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Назад към Мишки