Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучето ми не иска да яде гранули

Кучето ми не иска да яде гранули

Мнениеот mir4enceto88 » Вто Дек 18, 2012 4:29 pm

здравеи те,аз имам мини пинчер на година и девет месеца не изка да яде гранули никакви само пилишко месо,имаме проблем с аналните жлези,как да избегна повторно възпаление, какво да направя за да се храни пълноценно.Благодаря :)
mir4enceto88
Животинче с въпрос

Re: Кучето ми не иска да яде гранули

Мнениеот valnata » Вто Дек 18, 2012 5:20 pm

Не иска, защото му даваш друго. остави го само на гранули за два-три дни и ще прояде. Слагаш сутрин дажбата и ако не иска я прибираш, чак вечерта даваш пак. За жлезите трябва да искаш съвет от вет. лекар.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 18, 2012 8:07 pm

Няма разлика между подхода към храненето на човек и куче.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот person » Вто Мар 24, 2015 7:52 pm

valnata написа:Не иска, защото му даваш друго. остави го само на гранули за два-три дни и ще прояде. Слагаш сутрин дажбата и ако не иска я прибираш, чак вечерта даваш пак. За жлезите трябва да искаш съвет от вет. лекар.

Съвета ти е много ценен. Аз имам пинчер на 1 год. и 4 мес., 6 мес. се мъча не иска да яде гранули. Поръчвах му всякакви храни (гранолирани), даже и такива които не се предлагат в България, не ще и неще. Сега ще пробвам твоя метод.......
Аватар
person
Животинче с въпрос

Мнениеот joro80 » Съб Авг 19, 2017 4:51 pm

Кучето се храни според тоягата.

Храната е много важна за косъма, устната кухина и продължителността на живот на животното.

Номера е да използвате храна подходяща за породата на кучето и неговата възраст другото е по маловажно.

Пробвайте с няколко храни например вземете 8 вида храни с малък грамаж и няколко пъти пробвайте към коя храна ще прояви по голям интерес.

Това е от мен успех!
Сайт за обяви за кучета разделен на разнообразни категории.
Аватар
joro80
Животинче с въпрос

Назад към Хранене