Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моля,кажете за дневния грамаж на храната

Моля,кажете за дневния грамаж на храната

Мнениеот egoistparty » Нед Фев 14, 2010 7:38 pm

Здравейте :) Имам пинчер ( не е мини) на 4 месеца.На скоро ми го подариха и предишните собственици са го хранили единственно с човешка храна.От скоро се опитваме да свикнем с гранулираната храна,защото до сега не искаше да хапне една гранулка дори.Взимам му храна Royal Canin Junior.Храним се по 2 пъти на ден -сутрин и вечер.Продавачката в Зоо магазина ми каза да го храня 2 пъти по 50гр.
Пиша тук,за да ми дадете съвет дали е правилно това.Струва ми се малко 100гр. на ден .Трябва ли да му давам по 200гр. на ден или да си останем така?кученцето тежи около 3.5- 4.00кг.
Също се интересувам дали храната,която му давам е добра.Мога ли да смесвам примерно малко варен ориз или пилешко месо заедно с гранулките?
Изображение
egoistparty
В стадото

Re: Моля,кажете за дневния грамаж на храната

Мнениеот meri » Нед Фев 14, 2010 8:18 pm

Купувайте пакетирана храна,защото отворената се окислява и става опасна.Всеки производител на храни има упътване за грамажа,трябва да има и мерителна чашка,прехода ще бъде труден щом до сега е хранено само с човешка храна,това става бавно и постепенно,не го прехранвайте,спазвайте указанията на етикета.Можете да добавяте пиле и ориз,без костите на пилето .Можете да овкусявате и с друго,което е подходящо за малки кученца.Храната е от най-хубавите.Смесвайте храната с която е свикнал с гранулираната,като постепенно намалявате неподходящата и увеличавате гранулираната,до като достигнете необходимия грамаж.След нахранване вдигнете купичката,предполагам има хранителен режим,който спазвате,не е добре да има постоянно храна в купичката,хранете се по възможност в определни часове всеки ден,така ще сдобие навици и за в бъдеще.Изключете човешката храна постепенно,и не давайте неподходяща ,също достъп до вода трябва да има постоянно.
Последна промяна meri на Нед Фев 14, 2010 8:30 pm, променена общо 1 път
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Нед Фев 14, 2010 8:29 pm

В допълнение към поста на Meri.
Ето на тази страничка най-долу има таблица на дажбите за храната, с която го храните,порциите са базирани на теглото на възрастно куче,т.е.колкото се предполага,че ще стане.Роял канин се води висок клас храна.По принцип може да смесвате гранулките,особено,ако не ги харесва,но намалявайте постепено ориза или пилешкото,докато започне да хапва само гранулки.До шестия месец е по-добре да му давате храна 3 пъти дневно,ако имате възможност.Успех.
http://www.sambs.bg/royalcanin/index.ph ... ucts&pid=2
rinusha
Пчела майка

Мнениеот egoistparty » Нед Фев 14, 2010 8:38 pm

Много Ви благодаря за отговорите.Реших да му давамк по 60-70 грама на хранене гранулирана храна, а първоначално ще опитам със сварено пилешко месо.Преди малко му сложих 50грама гранули с малко сварен ориз и той само го помириса.Предполагам,че не е гладен в момента.Вдигнах паничката с храната и утре сутрин отново ще пробвам.Ако не стане с варения ориз,ще опитам с пилешко и гранулки.Дано да свикне ,защото виждам,че от вареното месо,което е ял до сега не му действа добре.Има разтройство,унил е ...Надявам се гранулираната храна да подобри състоянието му.Имам един въпрос относно акото.Какво трябва да бъде?Чувал съм ,че трябва да е твърдо,така ли е ?Ще следя от сега на татък какво му е акото.
Има ли вероятност гранулираната храна,която му купих да не му харесва?
Да взема ли следващия път гранулки на Purina Pro Plan Opti Start?
До колкото разбрах,Royal Canin е добра храна за кучета.Реших да му я взема,защото не ми излиза скъпо (по 1-1.50лв. на ден) До сега каквато и храна да съм му копувал,гранулирана или консерва ,изобщо не иска да се храни с нея.Предполагам проблема не е в самата храна ,а в навиците му да се храни с човешка.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 14, 2010 8:43 pm

Вземете кучешки пастет - овкусете му гранулите.

Акото трябва да е като пластлин :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Фев 14, 2010 8:47 pm

Не му давайте по 140 грама на ден. Хранете с тази хрна по толкова колкото пише на опаковката. Тези гранули са хранителни и кучето в момента преяжда. Това са едни от най-хубавите гранули, и прехранването с тях води до затлъстяване. Моя е на годинка и яде по 100 грама на ден "Хилс". Не гледай че като обем е малко. :ay: Да акото е твърдо. :ag: Не иска да яде, защото му давате много и го засищат. Ако намалите дажбата и пак не ги харесва сменете марката с друга, но пак да е качествена. :ay: Моя пинчер не харесваше гранулите на "роял", затова ги замених с "хилс" и тях ги плющи. Пробвайте различни варианти но само с най-добрите марки. :ay: И да знаете че от глад по собствено желание няма да умре. В момена е сит и затова се инати.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Фев 14, 2010 9:01 pm

Но внимавайте с прехода от една храна към друга,защото това често води до разстройство.Не бързайте да я смените,просто намалете дажбата,за да установите дали наистина не иска да се храни,защото не е гладно,и при положение че е свикнало с човешка,нормална реакция е.Ако трябва може да поседи и малко гладно,няма проблеми,важно е да не го прехранвате,защото няма да се преработи храната в стомаха и освен разстройство,може и да повръща.Ако въпреки всичко не се храни,най-добре направете и една консултация с лекар,за да изключи и здравослвоен проблем (за всеки случай,защото не се знае),просто не правете безразборна смяна,защото ще му навредите на стомаха.А преминаването от една храна към друга се прави като едната се намалява и се увеличава другата,не рязко,постепенно в продължение на няколко дни.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Нед Фев 14, 2010 9:15 pm

Благодаря Ви отново за отговорите.Утре сутрин отново ще опитам да му дам малко пилешко месо смесено с гранулите(общо 50гр.).Ако продължава да не иска да се храни дори,когато е смесена храната с грамули ще му взема гранули на Хиллс за малки кученца от дребни породи с пилешко.Дано успея.
Междодругото в сайта http://www.sambs.bg пише,че препорачителната дневна доза на кученца 4-5месеца и тегло до 5кг,трябва да му се дават около 100-110 гр. на ден .Казвам го, защото прочетох горния пост и там пише да не му давамк по 140 на ден.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот rinusha » Нед Фев 14, 2010 9:30 pm

egoistparty написа:Благодаря Ви отново за отговорите.Утре сутрин отново ще опитам да му дам малко пилешко месо смесено с гранулите(общо 50гр.).Ако продължава да не иска да се храни дори,когато е смесена храната с грамули ще му взема гранули на Хиллс за малки кученца от дребни породи с пилешко.Дано успея.
Междодругото в сайта http://www.sambs.bg пише,че препорачителната дневна доза на кученца 4-5месеца и тегло до 5кг,трябва да му се дават около 100-110 гр. на ден .Казвам го, защото прочетох горния пост и там пише да не му давамк по 140 на ден.

Обърнете внимание,че това е грамажа за тегло 5кг на възрастно куче,ако Вашето в момента е 3.5-4кг,вероятно ще стане 6-7кг,т.е.120-130г дневно би трябвало да е добре.Имайте в предвид,че дозата е ориентировъчна и зависи от двигателната активност на кучето,а и от куп други неща.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Фев 14, 2010 10:08 pm

Както ви казах не бързайте веднага да смените храната, дайте му време да свикне, така няма да постигнете нищо,ако не я иска и нея ,не може всеки ден да купувате различна, ще навредите на стомаха на кучето.Хрането го известно време с една и съща,махнете всичко друго,което добавяте ,научаването е трудно и изисква време,понякога по-дълго,не веднага да сменяте храните,тъкмо ще започне да свиква, вие я сменяте и така до никъде няма да я докарате.Не бързайте,търпението във вашия случай е най -важно сега,не смяната на храната ГРЕШКА Е.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Фев 14, 2010 10:25 pm

Намали дажбата на 100 грама на ден и ако не я иска след ден два я смени с друга марка. Има гранули които въпреки високия клас не се харесват на кучетата. Затова пробвайте. И най важното е да не прекалявате с дажбата. Питайте и доктора си за това.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Фев 14, 2010 10:43 pm

valnata написа:Намали дажбата на 100 грама на ден и ако не я иска след ден два я смени с друга марка. Има гранули които въпреки високия клас не се харесват на кучетата. Затова пробвайте. И най важното е да не прекалявате с дажбата. Питайте и доктора си за това.

И все пак трябва да се съобразява с грамажите на опаковката.valnata,имай предвид,че едно подрастващо куче яде повече и по-калорична храна от куче,което е завършило растежа си. :ay: Твоят пинчер колко килограма е?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Фев 14, 2010 10:46 pm

Но не и да се сменя постоянно,така няма да свикне към никоя.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Фев 14, 2010 10:50 pm

Моят е 2.700кг. rinusha имам в предвид обаче ако му взима "роял" или "хилс" не може да яде повече от 100 грама на ден. Все пак говорим за пинчер нали? И не смятам да споря, затова нека отиде при ветеринар и той да му даде мярка и да препоръча дневна дажба. Това е от мен. Смятам за прекалено на пинчер да се дава над 100 грама такава гранула. Успех с мъника. :ay: :az: Да мери е права за това че не трябва всеки ден да се взима нова храна. :av:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Фев 14, 2010 10:56 pm

valnata написа:Моят е 2.700кг. rinusha имам в предвид обаче ако му взима "роял" или "хилс" не може да яде повече от 100 грама на ден. Все пак говорим за пинчер нали? И не смятам да споря, затова нека отиде при ветеринар и той да му даде мярка и да препоръча дневна дажба. Това е от мен. Смятам за прекалено на пинчер да се дава над 100 грама такава гранула. Успех с мъника. :ay: :az: Да мери е права за това че не трябва всеки ден да се взима нова храна. :av:

Съгласна съм,просто твоя е дребосък и за тези няма и три кила,100г даже са му много.Но на човека кученцето е по-тежко от твоето,написал е,че е 3,5 - 4 кг.Нормално е да яде повече.Наистина е добре да го види вет,защото,ако кученцето е дебеличко,тази дажба може да му идва в повече.
Последна промяна rinusha на Нед Фев 14, 2010 10:59 pm, променена общо 1 път
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 14, 2010 10:58 pm

Грамажното хранене при кучетата не е за подценяване.

Нашият яде по 500 грама на ден + овкусявания и разни деликатесни кокалчета :ajaaski: :ag: и е станал като питбул [wo1rry.gif] очаквам скоро да скъса Флекси повода :bi:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Нед Фев 14, 2010 11:01 pm

zoomaniak написа:Грамажното хранене при кучетата не е за подценяване.

Нашият яде по 500 грама на ден + овкусявания и разни деликатесни кокалчета :ajaaski: :ag: и е станал като питбул [wo1rry.gif] очаквам скоро да скъса Флекси повода :bi:

Ти ми скри шапката.Моята овчарка яде по 350-400г,а живее навън.К'во го правите тоя Теро
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 14, 2010 11:03 pm

На ядене по около 250-300 грама гранули :ab: + овкусяването - еми вие жените освен децата разглезвате и кучетата си :ag: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba:

Ама той не изяжда винаги всичко де [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Нед Фев 14, 2010 11:09 pm

Утре сутринта сме на ветеринар :) Мериха го преди месец някъде и беше 3.500 кг. (както казах,не е мини пинчерче).
Според мен е нормално да се храни с около 100 грама на ден (2пъти по 50гр.).
Бихте ли ми препоръчали всекидневни мултивитамини за кученцето,защото до сега не са му давани.Разгледах в интерент какви мултивитамини се продават и се спрях на тези -Beaphar мултивитамини за кучета "TOP 10" с L-Carnitine http://Цензура/index.php?more=1&s ... 8&start=10
Не знам дали са подходящи и Ви моля да съвет.Когато бях на ветеринар,той ми препоръча едни витамини , който бяха ужасно скъпи и обясни ,че предпазвали от рахит.Тези,който са по евитни ,не предпазват ли от рахит малките кученца?
Изображение
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 14, 2010 11:10 pm

Предпазват ако има диагноза :ab: ако няма диагноза за какво са ви. В супер-премиум храната си има всичко :ab:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Нед Фев 14, 2010 11:13 pm

Ако яде гранулирана храна висок клас,няма нужда от допълнителни витамини,стига да е съобразена с възрастта и размерите му.Иначе тези са добри общи витамини,също витабон,СА37 и др.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Фев 14, 2010 11:14 pm

zoomaniak написа:На ядене по около 250-300 грама гранули :ab: + овкусяването - еми вие жените освен децата разглезвате и кучетата си :ag: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba:

Ама той не изяжда винаги всичко де [mood_feelings_hurt.gif]

Два пъти ли го храните?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 14, 2010 11:16 pm

Фаза 1 = "Ние му сипваме" да 2 пъти на ден
Фаза 2 = "Той яде според настроените си + видът на овкусителите" :ag: :ba: :ba: :ba:

Понякога и не яде - щото са само гранули :ajaweki: ама гладът си казва своето и след 3-4 часа опразва паницата :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Нед Фев 14, 2010 11:19 pm

zoomaniak написа:Фаза 1 = "Ние му сипваме"
Фаза 2 = "Той яде според настроените си + видът на овкусителите" :ag: :ba: :ba: :ba:

Понякога и не яде - щото са само гранули :ajaweki: ама гладът си казва своето и след 3-4 часа опразва паницата :ag:

Глезан. :ajatki: Взимате си още едно и гледате какво прави конкуренцията.Паницата се опазва за части от секундата.И няма значение има ли или няма овкусители :ag:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Нед Фев 14, 2010 11:26 pm

zoomaniak в последното изречение го е казал много точно. :ay: Понякога в стремежа си да угодим на кучето(особено ако е първото) прекаляваме с храната, с глезотиите. Най-добре питайте доктор и вземете мярка за храната. Нашия жената така го беше разглезила че стана нетърпим. Избираше храни, души по един час преди да хапне и ни плашеше с това. Просто се оказа прекалено сит в случая. Докато мен ме няма тя му давала и на обед да си хапва, защото искал, и Ричко започна да се лигави. :ajaweki: Прекалено много го глезим. Сега се е завил до нея а мен са ме натирили на стола.... :ag: Моя съвет е да няма паника, и всичко ще си дойде на място.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот egoistparty » Нед Фев 14, 2010 11:35 pm

Благодаря за съветите приятели.Утре ще отидем на ветеринар за професионални съвети . Ще попитам и за витамините.Но си споням ,че ми препоръча едни таблетки , който бяха ужасно скъпи (около 50лв.).
За сега няма никакви здравословни проблеми,но от родителите си знам ,че е хубаво да се взимат всяка сутрин мултивитамини тонус и добра физика.Аз лични всяка сутрин пия и си помислих,че и кученцата трябва да го правят.
Надявам се бързо да свикнем с новата храна:) ако не става няколко дни ще се постараем повече:)все пак сме зодия овен.Така и така си казахме всичките ядове,но забравих да ви попитам за спреиовете и капки за тоалетни навици,който продават дали са ефикасни.Все още правим белиу тук там и се чудех дали да не купя такива капки?Някой има ли наблюдения дали действат?
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот egoistparty » Пон Фев 15, 2010 1:02 am

Забравих да попитам дали е необходимо да му взимам от време на време консервирана храна или може да си караме на гранулки ? Идеята ми е да разнообразим малко храната или след като слагам малко парченца варено месо не е необходимо да се копуват консерви за кученца.Чувал съм ,че е хубаво да се дава консерва примерно от 100гр.,което е 4 храненета по 50гр. в седмицата. истина ли е това и полезно ли е ?
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Пон Фев 15, 2010 9:25 am

Абсолютно никаква нужда няма от допълнителни витамини или каквито и да било добавки,храната съдържа всичко.Ако има съмнения се правят кръвни проби и лекар назначава прием ,но САМО за лечение,за профилактика не се налага,защото ако нивата са високи,може и да има обратен ефект.Щом кучето е подарено,не забравяйте да си го обезпаразитите и ваксинирате(ако не е),внимавайте с разглезването,защото освен куче с лошо поведение ,ще си имате и такова ,което ще ви се "качи на главите",а това е опит за доминиране,и след като порасне още няма и да ви слуша.Започнете полека с основните команди за послушание и всичко по реда си.Опитайте капките ,може и да има полза, има еднократни пелени и такива точно за такива случаи,постепенно се отучвайте от вършене на работата в къщи,вече не е толкова малко,че да се изпуска,ако има възможност извеждайте го по-често и играйте с него.Ако не си видял в темите за обучение има много полезни неща.Принципно консервираната храна не се препоръчва,разнообразявайте с лакомства,всичко подходящо за малко кученце .Вземете му от кокалчетата за дъвчене,играчки,които да не разкъсва,нека има занимавка.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Пон Фев 15, 2010 12:03 pm

Здравейте :) Разбрахме какъв е проблема.Пеосто сме малко глезени и ни трябва повече възпитание :)
Сутринта му дадох купичка с 50гр. гранулки и малко сварен ориз.Чарли,само ги помириса и ме изгледа тъжно . Опитах няколко пъти да му дам,като притоплих малко храната ,слгах я до него но не иска и не иска.След 5 минутки прибрах купичката и му дадох една пръчица дента стикс на педигрии ,колкото да има нещо в стомахчето.С нея нямаше проблем,излапа я веднага.
Използвам таблицата по долу ,за да може да свикне с новавата храна.предполагам ,че за момента просто се лигави и ипретенцизничи,защото ни едва втория ден.

Ден 1 и 2 75% от старата храна + 25% нова храна
Ден 3 и 4 50% от старата храна + 50% нова храна
Ден 5 и 6 25% от старата храна + 75% нова храна
Ден 7 + 100% нова храна

За витамините разбрах,че не са необходими щом гранулките са хубави .След мъничко ще ходим на ветеринар и ще го попитаме дали са необхоидими.Обезпаразитяването сме го минали , но ни предстой още една ваксина ,която ще я бием днес.Искам да попитам дали е нормално и до колко време да процедирам по този начин с новата храна.Кога ще огладнее достатъчно ,за да си изяде купичката с храната?
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот rinusha » Пон Фев 15, 2010 1:29 pm

Тази схема е добра :ay: .Ако му слагаш чист ориз,най-вероятно не го харесва.Пробвай да му свариш пилешко с ориз,което наподобява човешката храна,с която е свикнал,и сложи малко гранулки и виж как я харесва.На моята кучица като бебе,понеже беше много болна и овкусявах гранулите с телешко,пилешко,извара(обезсолена),кисело мляко,парченца кашкавал.Най-вероятно е стресиран и от смяната на обстановката,което в комбинация със смяна на храната е довело до това да капризничи.Ако все пак хапва по нещо,не се притеснявай,но ако не иска изобщо да яде повече от ден,ден и половина,ще трябва да му угодиш с нещо вкусно.Много е мъничък ,би трябвало да яде три пъти на ден,много бързо им свършват силиците от глад.Успех.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Фев 15, 2010 2:06 pm

Как правилно да променим храната

Ако искате животното ви да премине на друга храна,трябва да правите това постепенно,защото рязката смяна в храната може да доведе до разстройство на стомаха,диария,повръщане,запек,излишни газове.

В организма на всяко животно има полезни бактерии,които помагат да се преработи храната.При рязка смяна на храната се получава промяна в количеството на тези бактерии,в резултат на това тяхната помощ в разлагането се оказва неефективна за известно време. Именно преминаването на друга храна трябва да е много бавно,в продължение на 7-10 дни,като постепенно се заменя новата храна със старата.Може няколко дни да давате храна в пропорции 75% стара и 25% нова,след това за няколко дни 50% стара и 50% нова и няколко дни 25% стара и 75% нова.След това може да преминете към 100% замяна на храната.Ако в преходния процес на новата храна се появи повръщане,течни изпражнения,запек,намалете количеството на новата храна.

Това е от един мой превод за хранене.В темите за хранене тук в раздела има интересни неща,виж ги да не ги повтарям.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Пон Фев 15, 2010 3:25 pm

Здравейте:) кученцето е при мен от 2 месеца вече и е свикнало с обстановката на новия дом.преди малко бяхме на ветеринар и той ни посаветва да опитаме няколко марки гранулирана храна ,за да разберем коя ни допада най-много . биха му ваксината и ни дадоха калции на марката Vibrac.Доктора ни каза,че щом до сега сме се хранили с месо и човешка храна,трябва да му дам един блистер калции ,докато свикне с гранулите.след това нямало нужда,акоп гранулите са хубава марка.Отидох до зоо магазина след това и му взех по 100 грама храна на марките Хилс с пилешко ,Хилс с телешко и Педигрии джъниър.Заедно с това му взех и един кучешки пастет на Педигрии за да опитам дали става с него.Когато се прибрах му сложих 50гр. гранулки на Педигрии с малко пастет омешани и резултата беше същият ,като сутринта.Изобщо не го погледна.Доктора ми каза,че ако постоянно отказва да се храни с гранулирана храна да премина на домашно приготвена и много да внимаваме с устната хигиена.
Моля ви кажете ми какво да правя . С какво да я мешам ,по колко да му давам,да го оставя ли да погладува малко.Много се притеснявам за това ,дали ще свикне с новата храна.Не мога постоянно да му приготвям домашна и смятам че не е полезна.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот dmm » Пон Фев 15, 2010 3:45 pm

Здравей egoistparty,
не прочетох цялата ти тема, но от последното написано от теб започвам с:
1. Спри с Педигри-то. Това е много нисък клас храна. В нея няма нищо и кучето каквото изяде това из**ере.
2. Махни и консервите. Това е такъв бълвоч, че освен да докара стомашни проблеми друго няма да донесе на кутрето.
Търси гранула премиум или суперпремиум клас. Пазара в това отношение е наситен и имаш варианти за избор.
Хубавата храна е и повечко левчета, но ти си прецени. Ако се спрете на гранула, взимай само пакетирана. На нея пише и според теглото на кучето, какъв е дневния грамаж. Така риска, че не е изветряла, не е замърсена или омешана с някоя друга отпада. Добра храна на добра цена, за качеството, което предлага е Нугра Нъгетс и Нутра Голд. С един чувал ще изкараш мноооого дълго време - месец-два.
За да уцелиш храната за твоето куче, няма да стане с едно наяждане, но на първо време гледай поне да е хубава гранула, която да му се услажда. Търси джуниър (ако кучето е на повече от 2-3 месеца), защото тя е предвидена за бебешори и подрастващи.
За апетита - ако не иска да яде само гранулата, пробвай с надробено сварено чисто месо, омещано в гранулата. Постепенно във времето намаляваш месото, докато спреш да слагаш като овкусител.
Режима - изгради режим на хранене. Не дръж в купата храна постоянно. В определеното време за хранене, слагаш купичката с храна, чакаш да яде, ако се мръщи и назландисва чакаш 20-30 минути и прибераш купата до следващото хранене. И така прави занапред. Изграждаш навици. :ad:
С гранулата върви и много вода. Дръж на достъпно място купа с прясна вода. Кучето трябва да има достъп по всяко време до нея.
Това е за сега, което се сещам.
Успех!
Последна промяна dmm на Пон Фев 15, 2010 3:52 pm, променена общо 1 път
dmm
В стадото

Мнениеот meri » Пон Фев 15, 2010 3:52 pm

Педигри е възможно най-лошата храна,която има на пазара,не купувай от нея.
Знаеш ли с каква точно храна е хранено в другия дом?
Нищо няма да му стане малко да погладува,домашната храна е трудно да се балансира с всичко необходимо,особено за подрастващо куче.
Според мен не я смесвай с нищо,абсолютно нищо не слагай вътре в гранулите.Ако не желае да се храни,остави го малко да погладува, след това когато е време за следващото хранене остави само гранули,ако пак откаже,почакай го поне половин час и вдигни купата.Следващото хранене да бъде на другия ден,няма да му стане нищо.Остави му само водата,тя трябва да бъде винаги прясна,а в тоя студ не е желателно да е студена.Аз например малко смесвам водата,за да не пият студена,при нас е ледена.
В никакъв случай не давай човешка храна,защото ще се изхитри като забележи,че щом не му минава номера да яде гранули,ще знае че ще получи друга,именно и за това не се сменя храната рязко или всеки ден различна.Не се притеснявай,ще прояде,а тези 2 месеца през които е било у вас,с какво се е хранило до сега?
А може би не е каприз,а опит за доминиране,възрастта няма значение,и проблема може да се окаже поведенчески, за това сега е много важно вие да се държите строго с него,не да прекалявате разбира се,а разумно,да се обучавате и да изисквате изпълнение на командите.Постепенно ще разбере,че няма да получи друга храна ,но пак казвам, не поставяйте нищо друго с тях,нито от съжаление да дадете нещо друго,няма да се научи по този начин.Изисква се време и търпение от ваша страна,не може веднага,много ми е интересно с какво го хранихте през тези 2 месеца у вас?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Пон Фев 15, 2010 5:54 pm

Опитах с парченца прясно сварено пилешко месо ,но той се изхитрява и подбира само парченцата месце.Това беше до днес.От сега на татък ще му давам само гранулирана храна в купичката.ако пак се мръщи ,ще я оставя 30 минутки и след това я прибирам.купих пастета и гранулките на Педигрии ,заедно с гранулите на Хилс и Риял Канин за да видя кое му харесва най много ,понеже си помислих,че Роял-а не му допада.Както виждам никаква гранула не му допада.През тези два месеца му давах най-различна храна,защото така е свикнал от предишните стопани.като откажеше да се храни и аз по цял ден се притеснявах да не му стане нещо.Сега съм решил да бъда по настоятелен и успешно да преминем ицяло на гранулирана храна.От коментарите тук,разбрах ,че не трябва да му смесвам гранулите с какво и да било .от сега ще му ги давам чисти.предполагам няколко дни ще бъдем така и с течение на времето ще свикнем като погладуваме малко.
Интересното е ,че когато му давам гранулка по гранулка в устата и той си похапва по няколко .Но когато я оставя в купичката само я подушва и изчезва.Предполагам ,че е гладен ,защото от снощните опити не се е хранил.Взима си от време на време по една гранулка (когато съм ги оставил за около 30 мин.),колкото да си играе с лапите и това е .Надявам се да успее да разбере,че трябва да се храни сутрин и вечер ,когато му поставям пълната купичка,а не да чака да му давам гранула по гранула в устата и да се лигави .
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Пон Фев 15, 2010 7:34 pm

Не му давай от ръка.Сетих се да питам нещо,което е доста важно и не се отдава много значение на него.Та мястото където се храни.......къде се намира,тихо и спокойно ли е,има ли дразнители, защото ако кучето не е спокойно или мястото не е подходящо може и да не иска да яде там.Сложете му храната и го оставете на спокойствие, ако през цялото време сте до него,за да видите дали яде,може би му пречите по някакъв начин,или се притеснява от вас,или се страхува(не ме разбирайте погрешно,защото има и такива кучета).Ако може малко повече информация за навиците при хранене. :ag: Иначе режима е много важен,не само за сега,но и за в бъдеще,така се изгражда навик за постоянно,хранете го поне 3 пъти,все още е малко.Играйте с него,за да се умори,никога не го хранете преди разходка или да го събуждате от сън.Спазвайте точно и стриктно всеки ден едно и също,за да свикне,бъди строг и не позволявай на никой да го съжалява,нищо му няма,ще свикне,доста кучета са така при смяна на храната.Търпение и дано малко поне помогнем. :ab:Сега ако се разлигави,после няма оправяне изобщо,и в никакъв случай не давайте храна от масата,когато се храните,игнорирайте го.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Пон Фев 15, 2010 7:48 pm

Спазвам всичките принципи.Не му се дава от масат аи се опитвам да бъда строг с него ( в рамките на нормалното).Кученцето се храни в кухнята ,където до сега се е хранило.там е и купичката му с прясна вода.Преди няколко минути му сложих само гранулирана храна на Хилс за малки кученца с вкус на пиле и той не обърна много внимание.Хапва по няколко гранулки , ако му ги дам в устата.Дадох му няколко,колкото да проверя дали става номера.Повече няма да го правя.След малко ще вдигна паничката с храна.Колко ял,толкова.Искренно се надявам до няколко дни да започне да се храни с гранулираната храна.По съвет от съфорумци не му я омешвам с нищо.Сипвам 50 грама в купичката и я оставям чиста. Взел съм храна на марката Хилс с пиле и с агнешко за малки кученца и на марката Роял Кенин също за мини кученца на малка възраст.Дано да му хареса поне една от двете.Нали да продължавам със същата практика ,докато не свикне или да променя нещо ?
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Пон Фев 15, 2010 8:52 pm

Не променяй нищо за сега,важно е да разбере,че няма друго за ядене.Правилно постъпваш,и резултат ще има ,потърпи,сега ще те проверява колко ще издържиш. :ap: От теб зависи всичко да е наред,кучето ще свикне.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Вто Фев 16, 2010 11:40 am

Вече втори ден кученцето опорито отказва да се храни от купичката с гранулите.Започавам да се притеснявам сериозно .
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Вто Фев 16, 2010 11:54 am

Съвсем нищо ли не яде?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Вто Фев 16, 2010 1:39 pm

meri написа:Съвсем нищо ли не яде?

Снощи хапна около 50 гр. гранули на Роял Кенин ,но дадени от ръката ми . Казах си ,че повече няма да му давам в устат.Тази сутрин му сложух и той не ги изяде.Вдигнах купичката с гранулите.Предполагам още 2 дни така ще се лигавим и ще започнем да ядем .Най-верпятно се лигави просто . Не си обяснявам ,защо яде от ръката ми гранулите,а от купичката не иска да се храни ? Няма да му давам повече в устата.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот dmm » Вто Фев 16, 2010 2:08 pm

egoistparty написа:...Не си обяснявам ,защо яде от ръката ми гранулите,а от купичката не иска да се храни?

Защото е разбрало, че му играеш по свирката и те разиграва както си иска.
Ако искаш да помогнеш и на двамата - С П Р И да му даваш в устата.
Няма нищо по-лошо от разлигавеното куче.
dmm
В стадото

Мнениеот egoistparty » Вто Фев 16, 2010 2:13 pm

Защото е разбрало, че му играеш по свирката и те разиграва както си иска.
Ако искаш да помогнеш и на двамата - С П Р И да му даваш в устата.
Няма нищо по-лошо от разлигавеното куче.[/quote]

Много благодаря на всички Ви за съветите. Опитвам се да прилагам всичко,което сте ме посаветвали . Да си призная малко ми е жал.Няма да му давам повече от ръката.Ако продължава да не се храни така още 2 дни ,има ли опасност за кутрето и какво да правя ?
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Вто Фев 16, 2010 2:38 pm

Точно този жал докарва проблеми,не го съжалявай,защото те манипулира и ще си продължи,няма му нищо,едва ли е гладно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот dmm » Вто Фев 16, 2010 2:39 pm

egoistparty написа:Ако продължава да не се храни така още 2 дни ,има ли опасност за кутрето и какво да правя ?

Ако ти не спреш да му уйдисваш на акъла ще яде, та чак ушите ще му плякат. :ag:
Сега между вас се е оформила една тиха война на кой е по-по-най и като гледам май не си ти в челната позиция. :ab:

П.п. Щом кучето ти е жизнено, игриво, значи всичко е ок с него. Няма за какво да се притесняваш.
dmm
В стадото

Мнениеот meri » Вто Фев 16, 2010 2:46 pm

Чист опит за доминиране,нищо повече,не му се притеснявай,ще яде няма къде да ходи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Вто Фев 16, 2010 3:06 pm

meri написа:Чист опит за доминиране,нищо повече,не му се притеснявай,ще яде няма къде да ходи.

Искам да ви споделя,че не съм се притеснявал толкова много за племенничката ми , когато има проблем ,колкото за кутрето . Не престава да ми излиза от главата проблема с храната.както и да е .В момента спи спокойно . предполагам ,че е малко гладно ,защото сутринта не е хапвал нищичко . прибрал съм купичката и довечера ще му сложа отново да хапне.ако не иска,няма да яде. дано да происка до утре ,други ден . Междодругото не му давам абсолютно нищо друго . никакви лакомства,никакви стикчета за зъби и т.н. слагам му ,оставям го в кухнята на спокойствие и излизам за около 15 минути . ако е яло,което не ни се е случвало до сега , ок . ако не , прибирам купата.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот egoistparty » Сря Фев 17, 2010 11:54 am

Искам да ви се похвалим .Преди малко хапнахме около 50-60гр. гранули от купичката.Сипах му да яде,той отново само подуши и изчезна.Дадох му е една гранулка в ръката и постоянно го карах да си пъхне муцунката в купичката.Така,3,4 пъти успях да му привлека вниманието за да си напъха муцуната в купичката и да хапне малко от гранулките.Прибрах я .надявам се довечера или утре да си изявде всичко сам.Дори му смених купичкта,защото си мислех ,че на старата нещо не и е наред и не му харесва.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот Fabregas » Сря Фев 17, 2010 11:56 am

За пръв път ли гледаш куче? :ap:
Струва ми се, че се престараваш.
Fabregas

Мнениеот meri » Сря Фев 17, 2010 12:00 pm

Ще започне да се храни,спокойно,постепенно ще свикне.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Сря Фев 17, 2010 12:19 pm

meri написа:Ще започне да се храни,спокойно,постепенно ще свикне.

О!Чул те господ :)))) хах. Решил съм,ако не стане така до утре или други ден и все още капризничи по този начин ,ще опитам с храна за малки капризни кученца с чувствителна храносмилателна система и капризен апетит на Роял К.
Искам да попитам дали е редно да му дам такава храна и ако някой има наблюдения дали помага?
В момента имам време да се занимавам с него по цял ден , но от 20-ти съм на работа 2 на 2 от сутрин до вечер и няма да мога да му отделям чак толкова внимание и време.Дали ще свикнем с новата храна до тогава?
http://www.sambs.bg/royalcanin/index.ph ... ucts&pid=5

Изображение
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Сря Фев 17, 2010 12:49 pm

Не бързай да сменяш нищо за сега.Кучето няма проблеми,за да даваш такава храна засега.Мисля,че прекалено много се притесняваш,остави кучето на спокойствие,за да свикне с храната,както ти казах честата смяна не е за препоръчване.Мисля си,че от притеснение не виждаш нещата както трябва, кученцето се наяжда и с малко,не си мисли че е гладно .Прекомерните грижи само вредят,не помагат,просто не го закачай и не сменяй нищо,защото тъкмо ще започне да свиква да я яде и пак отново трябва да свиква с нова и така до никъде.Животното ще се справи само много по-добре,ако не му се бъркаш и пречиш,престани да му се притесняваш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Сря Фев 17, 2010 12:57 pm

meri написа:Не бързай да сменяш нищо за сега.Кучето няма проблеми,за да даваш такава храна засега.Мисля,че прекалено много се притесняваш,остави кучето на спокойствие,за да свикне с храната,както ти казах честата смяна не е за препоръчване.Мисля си,че от притеснение не виждаш нещата както трябва, кученцето се наяжда и с малко,не си мисли че е гладно .Прекомерните грижи само вредят,не помагат,просто не го закачай и не сменяй нищо,защото тъкмо ще започне да свиква да я яде и пак отново трябва да свиква с нова и така до никъде.Животното ще се справи само много по-добре,ако не му се бъркаш и пречиш,престани да му се притесняваш.

Права си :)найстина се притеснявам малко повече,но ми е за първи път.
И последно да попитам ,правилно ли е това,че директно му сложих гранулирана храна.Искам да кажа,че не съм смесвал от старата с новата по малко и т.н.
От съветите тук ,разбрах да не смесвам храните,защото той подбира само старата храна ,а новата не я поглежда и си мисли,че така минава номера.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот rinusha » Сря Фев 17, 2010 1:02 pm

Тази храна е хубава,ако до няколко дни нямате чувствителен напредък,можеш да му вземеш един пакет за проба,може пък да я хареса повече.За сега обаче по-добре не сменяй нищо,много вероятно е да не яде,защото не е свикнал със сухата храна и каквато и да му предложиш - да не я иска.Дай му време
Целта на смесването е да го направиш така,че да не може да отдели старата от новата храна.Избрал си вече стратегия-спазвай я.Нека види,че друго няма. :ag:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Фев 17, 2010 2:06 pm

rinusha написа:Тази храна е хубава,:

Съвсем изглупях.Тази храна е много хубава,но НЕ е за бебета,така,че си яжете джуниър поне докато стане на 10м :bs:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот egoistparty » Сря Фев 17, 2010 3:53 pm

Аз,да попитам дали е редно това,което правя.В момента се учим на послушание.
Вече сядаме при команда "седни" и т.н. В шепата си взимам малко гранулки и му давам да ги помирише.Когато седне,му давам за награда по няколко гранулки.Така си играем около 10 минути и изяждане около 40-50гр. гранулки.Правилно ли е ,че му давам от ръката ,когато седне и е изпълнил командата,или не ? Подходящо ли е в периода на привикване към гранулките ,да му давам тях за награда? трябва ли да спрем с обучението ,докато не свикне постоянно с гранулите ?
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот rinusha » Сря Фев 17, 2010 4:25 pm

Принципът на лакомствата е да са малки и кучето да може веднага да ги схруска.Аз винаги съм ползвала за награда нещо различно от обичайната храна,за да го усеща като награда,но в твоя случай за свикване с гранулите май не е лошо,само че;
1.Нека целта да не е да го нахраниш по този начин,т.е. нека гранулките са само няколко.Не ги давай винаги,не пропускай да го похвалиш по друг начин-погалване,браво и т.н.
2.Ритуалът със слагането на паничката,15мин оставяне и после прибиране да остане.
Много объркано го написах,дано ме разбра.За награда можеш да използваш и любима играчка.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Фев 17, 2010 4:29 pm

Ти наисатина ли не разбираш какво ти обясняват? Не се заяждам, но ми е чудно как от толкова препоръки и съвети ти нищо не разбра. :bu: Ами сега си му дал за награда 50 гранулки и довечера ще има да чакаш да яде. Кучето ти не е гладно, защото постоянно го тъпчеш. Храни го сутрин, и ако не яде вдигаш купата, и чак довечера пробваш пак. :ag: Няма лошо да питаш, но малко трябва и ти да се замислиш. :ay: За награди в момента не мисли, а първо го научи да се храни. Като свикне с храната ще мислиш за другите неща.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот egoistparty » Сря Фев 17, 2010 4:37 pm

valnata написа:Ти наисатина ли не разбираш какво ти обясняват? Не се заяждам, но ми е чудно как от толкова препоръки и съвети ти нищо не разбра. :bu: Ами сега си му дал за награда 50 гранулки и довечера ще има да чакаш да яде. Кучето ти не е гладно, защото постоянно го тъпчеш. Храни го сутрин, и ако не яде вдигаш купата, и чак довечера пробваш пак. :ag: Няма лошо да питаш, но малко трябва и ти да се замислиш. :ay: За награди в момента не мисли, а първо го научи да се храни. Като свикне с храната ще мислиш за другите неща.

Ако не съм разбрал нищо,нямаше да процедирам по съвети на съфорумци.Пиша за това,какво се случва,за да може да сме полезни и на другите с този проблем . Ако не ти е интересно какво се случва с нас и как се развиват нещата,просто ще те помоля да подминаваш темата.
Много хора се двоумят ,дали да оставят кутрето да погладува малко или не .Пиша тук,за да следят тези,който ги интересува и иамт такъв проблем , какво се случва с нашето развитие,какви ще бъдат резултатите и до къде ще доведе това,което правим в момента по съвети на съфорумци.

Относно наградите с гранулки,не му давам за да се нахрани , а по скоро да свиква с вкуса им.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот rinusha » Сря Фев 17, 2010 4:40 pm

egoistparty написа:Аз,да попитам дали е редно това,което правя.В момента се учим на послушание.
Вече сядаме при команда "седни" и т.н. В шепата си взимам малко гранулки и му давам да ги помирише.Когато седне,му давам за награда по няколко гранулки.Така си играем около 10 минути и изяждане около 40-50гр. гранулки.Правилно ли е ,че му давам от ръката ,когато седне и е изпълнил командата,или не ? Подходящо ли е в периода на привикване към гранулките ,да му давам тях за награда? трябва ли да спрем с обучението ,докато не свикне постоянно с гранулите ?

Заради тези твои думи останах с подобно впечатление.Все пак 40-50г са си половин дневна дажба.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Фев 17, 2010 4:46 pm

С тези еднакви въпроси с нищо не се помага на никой. Ще подминавам темата, но просто исках да се убедя дали си разбрал нещо от хилядите еднакви съвети. Явно не си, защото продължаваш да му даваш 50 гранули за наградка. Въпреки съветите на Мери и др. пак искаш да сменяш храната без причина. Исках да те накарам да се замислиш, и сам да си отговориш защо не яде вечер, но явно няма да мога. Ти не спазваш нито един от съветите за хрененето.

Успех с кучето и не приемай написаното като заяждане. Исках да ти помогна само. Повече няма да пиша в темата. :az:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Сря Фев 17, 2010 4:48 pm

Не може да се справи с едно пинчерче.... ами някой ден, ако щъркела му докара нещо по голямо... :ai: :ag:

П.С. Из форума има доста отговори на въпросите ти.
П.С.2. За пръв път чувам (чета) някой, че кучето му като не иска да яде, и да си помисли, че можело да е от купичката (сигурно цвета не му харесва) :ag:
Fabregas

Мнениеот egoistparty » Сря Фев 17, 2010 5:09 pm

Fabregas написа:Не може да се справи с едно пинчерче.... ами някой ден, ако щъркела му докара нещо по голямо... :ai: :ag:

П.С. Из форума има доста отговори на въпросите ти.
П.С.2. За пръв път чувам (чета) някой, че кучето му като не иска да яде, и да си помисли, че можело да е от купичката (сигурно цвета не му харесва) :ag:

Много зависи какъв характер има самото кученце.Има питбули ,който са невероятно изпълнителни,както има и пекинези ,който никак не изпълняват.Помислих си ,че може да е от купичката,защото му напомня ,че в нея се е хранил с месце и друга храна и си мисли,че отново ще има таква вкусна за него храна в тази купичка.Имаме си една таква играчка,с която си е играел при предишните собственици,но вкъщи не желае да си играе с нея.за сметка на това,играе с много други . Има предмети,който навяват спомени.В този ред на мисли си помислих,че може да оправим нещата с купичката:) да се похваля,че имаме положителни резултати.Не знам дали е от купичката.
Не е за подценяване породата,това е много погрешно!всичко зависи от възпитанието и това,колко е податливо на послушание самото куче.Ако си забелязал,има пинчерчета и пекинези,който са много по непослушни и неподатливи от огромни кучета,който са като ангелчета.въпрос на възпитание е .в момента се опитвам да го възпитавам.Може би ,щях да се справя по бързо ,ако беше лабрадор или немска овчарка,незнам . :) само ще се усмиха тук.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот meri » Сря Фев 17, 2010 5:40 pm

Теми за обучение колкото искаш,доста от тях са лесни и разбираеми.

Кучето не трябва да се прехранва,и не се и храни вероятно защото е сито.
Не давай гранулите като награда,остави го на спокойствие,колкото по-самостоятелно остане,толкова по-добре.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот egoistparty » Чет Фев 18, 2010 12:08 am

Да Ви се похваля,че по щастлив тази година не съм бил :) Преди мъничко,след поредния отказ на Чарли да хапне гранулките , реших да му ги накисна с съвсем муничко кисело мляко и да сложа още по малко създърма.Оставих кутрето за 5 минути самичко и когато се върнах всичко беше излапано и купичката блестеше.Не знам на кое се дължи,дали на създърмата или на млякото , но поне си изяде гранулите заедно с останалото . Утре отново ще направя такава манджичка и постепенно ще намалям киселото мляко и месцето,докато не остане само млякото или чисти гранулки.предполагам не иска да ги яде ,защото са много сухи . изчетох доста форуми и хора с такива проблеми и разбрах , че повечето кучета предпочитат гранулите накиснати в кисело мляко , буляони или вода.Не мися да пробвам да варя бульони,но киселото мляко ми се струва добре.Когато съм намалил млякото до край и той,отното откаже чисто сухи гранули , ще продължавам да му ги разбърквам с половин чаена лъжичка мляко,както направих днес.
Нали няма проблем да се киснат и пълноценното хранене с гранулите си е също толкова пълноценно ,когато е накиснато с кисело мляко или вода?Само дано няма разтроиство от млякото,какар че сложих по малко от чаена лъжичка.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот Fabregas » Чет Фев 18, 2010 12:33 am

Не прекалявай с храната. Днес му дади цяла дневна дажба само за награда, че било седнало.
Fabregas

Мнениеот egoistparty » Чет Фев 18, 2010 2:50 am

Fabregas написа:Не прекалявай с храната. Днес му дади цяла дневна дажба само за награда, че било седнало.

Мисля,че не сте ме разбрали :) Сега погледнах по горните си постове и видях,че съм написал 50-60 грама.Исках да кажа,че за награда му дадох 5-6 гранулки за да свикне с тях.понеже от 2 дни в главата са ми само грамажи и яденето на кучето,по инерция съм написал 50-60 грама. Бре,чудя се от горните коментари ,какво толкова видяха погрешно в това,че съм му дал няколко гранулки,а то просто съм объркал това,което исках да кажа.извинете ме .
Дори да се бях опитал да му дам 60 грама за награда ,той нямаше да иска след няколко гранули повече.60 грама е закуската му.отново се извиявам ,грешката е моя .
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот rinusha » Чет Фев 18, 2010 6:46 am

От киселото мляко най-вероятно няма да получи разтройство,но за създърмата не съм сигурна.Ако го свикнеш на разкиснати гранули,няма да може да си почиства механично зъбите,а при дребните породи това е проблем.Слагай му кисело мляко,но не чакай гранулите да се размекнат.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот egoistparty » Чет Фев 18, 2010 12:40 pm

rinusha написа:От киселото мляко най-вероятно няма да получи разтройство,но за създърмата не съм сигурна.Ако го свикнеш на разкиснати гранули,няма да може да си почиства механично зъбите,а при дребните породи това е проблем.Слагай му кисело мляко,но не чакай гранулите да се размекнат.

Благодаря:) само да вметна ,че вчера си беше за вчера.Днес,няма помен от послушното кутре :)
май се налага да погладуваме още няколко дни.Преди малко опитах само с кисело мляко и гранили и не ми се получи .
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот rexton22 » Пет Фев 19, 2010 10:44 am

При смяната на храната отчитай и факта че Педигри и Роял Канин имат различен протеинов състав т.е. едната е по хранителна от другата при консервите и паучовете дажбите трябва да са почти двойни тъй като съдържат повече вода.На Beaphar витамините не са лоши,но колегите са прави че не трябва да се прекалява с тях.На моя хубавец му давам през няколко дена по 1-2 витаминчета,тъй като го храня с Роял Канин а в нея си има достатъчно.А за наградки не му давай храна,а купи бисквитки-аз му давам на SNOOBY /не са скъпи/-млечни са и само като ги помирише прави каквото му кажа :ag:Нека си знае че едното е за ядене а другото си е наградка :ay:
rexton22
Животинче с въпрос

Мнениеот egoistparty » Пет Фев 19, 2010 2:36 pm

хах.искам да ви кажа,че кутрето просто се лигави . забелязах от няколко дни на сам , че когато е гладно , яде гранули,когато не е толкова гладно ги подминава.
снощи си изяде гранулите с малко водичка,а днес сутринта не.както и да е ,не му играя по свирката.чудя се някога ,дали ще ми се случи да го видя да хапва гранули с аптетит и само като чуе кутията да дрънчи и да идва при мен?както писах в една друга тема на форума за това какво си мечтаем ,е мечтая си кученцето да се научи да яде гранули и да гу хапва с апетит и нетърпение :sunny: :sunny:
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот egoistparty » Пет Фев 19, 2010 11:37 pm

Днес бяхме на обезпаразитяване и съм изненадан от отговора на ветеринарката,която беше на смяна.тя,ме посъветва да съм давал на кучето какото иска,ако продължава да не се храни с гранули.обясних и,че яде по веднъж на ден гранули,когато е много гладен . премерихме и се остави ,че не е свалил нито един килограм от 1 седмица.
Е,моля ви кажете ми какво да правя . да продължавам ли да го мъча с гранулите докато не свикнхе (ако това е възможно някога) или да ги смесвам с някакво месо от тук на татък . разбрах,че смесени гранулите не са толкова полезни.мисля да продължаваме така още една , максимум 2 седмици и ако не се получи , просто ще опитам да намерим някакъв среден вариант с месо и гранули.другото е ,че така ще ми излезе много по скъпо,защото ще копуваме и гранули,който не са евтини и месо отделно . да не говорим за времето за приготвяне и т.н.
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот valnata » Съб Фев 20, 2010 8:24 am

Продължавай да му даваш гранули. Недей минава на месо точно когато работата е почти готова. На моето му готвех, и едно, че излиза по-скъпо а другия недостатък е, че постоянно си над печката. Щом не е свалил нищо значи дадената му закуска го засища. Той ако е гладен ще яде, и ако бях на твое място щях да намаля дажбата. Пробвай така, защото тези гранули са доста хранителни и явно му идват в повече. Прекратиш ли сега и почнеш с месото няма да има научаване, и ще имаш само ядове, защото не е ден два а с години трябва да готвиш специално за него.

Много малко доктори биха ти препоръчали да даваш на кучето си каквото иска. Замисли се за смяна на доктора. Моето не хапна гранула в продължение на 3 дни. На четвъртия ден облиза купичката. :ajaweki:

Няма вариант да не прояде.. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот egoistparty » Съб Фев 20, 2010 12:52 pm

valnata написа:Продължавай да му даваш гранули. Недей минава на месо точно когато работата е почти готова. На моето му готвех, и едно, че излиза по-скъпо а другия недостатък е, че постоянно си над печката. Щом не е свалил нищо значи дадената му закуска го засища. Той ако е гладен ще яде, и ако бях на твое място щях да намаля дажбата. Пробвай така, защото тези гранули са доста хранителни и явно му идват в повече. Прекратиш ли сега и почнеш с месото няма да има научаване, и ще имаш само ядове, защото не е ден два а с години трябва да готвиш специално за него.

Много малко доктори биха ти препоръчали да даваш на кучето си каквото иска. Замисли се за смяна на доктора. Моето не хапна гранула в продължение на 3 дни. На четвъртия ден облиза купичката. :ajaweki:

Няма вариант да не прояде.. :ay:

За това исках да споделя вас,какво ми е казала доксторката.
Кучето хапва гранулите,само когато е много гладно . не закусва,но вечеря гранули.надявам се да започне и да закусва.давам му около 60 гр. на ядене и той се справя с дажбата.интересно и за мен е ,че не е ссвалил нитоп килоиграм за една седмица,при положение ,че не е ял като преди .
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот valnata » Съб Фев 20, 2010 3:20 pm

Преди какво е ял? Не сваля килца щото яде гранули. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот egoistparty » Съб Фев 20, 2010 3:23 pm

valnata написа:Преди какво е ял? Не сваля килца щото яде гранули. :ag:

Яде по 60гр. на 2 дена.преди е ял домашно приготвена храна и пилешко месо.
предполагам ,че като види,че няма какво друго да яде ,ще започне да си ги яде и на закуска и на вечеря.иначе ще си стой гладен
Изображение
egoistparty
В стадото

Мнениеот valnata » Съб Фев 20, 2010 5:05 pm

Да като види че няма пилешко ще прояде. Само пилешкото месо не му дава всичко необходимо, и не е толкова хранително. Виж само разликата. Ако яде по 60 грама пилешко дали няма да свали? Храната с която го храниш едно, че е много полезна а и много ще те улесни за напред. Недей се отказва точно преди финала. :az:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот egoistparty » Съб Фев 20, 2010 5:20 pm

valnata написа:Да като види че няма пилешко ще прояде. Само пилешкото месо не му дава всичко необходимо, и не е толкова хранително. Виж само разликата. Ако яде по 60 грама пилешко дали няма да свали? Храната с която го храниш едно, че е много полезна а и много ще те улесни за напред. Недей се отказва точно преди финала. :az:

За първи път разбрах,че съществува и по голям инат от мен:))) никога не съм предполагал,че едно малко кутренце ще ме притеснява и разиграва така:)
Изображение
egoistparty
В стадото

Назад към Хранене