Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За разнообразното хранене при кучето

Re: За разнообразното хранене при кучето

Мнениеот freiya » Пет Мар 12, 2010 3:57 pm

slapshot написа:
Точно. Хората се хранят разнообразно. Защо тогава още никой не е направил гранули за хора?

За мен предимствата на гранулираната храна са с чисто финансово и време-спестяващо измерение.Храненето е лесно и удобно.И евтино. :ay:
Това май и някъде другаде го писах... :ag:
Освен тези лечебните и за конкретни нужди или породи другите ми се струват подозрителни защото са суха храна,и в природата нямат еквивалент.Не знам как това се отразява на стомаха или червата,а и не съм сигурна дали са правени някакви проучвания,но предполагам че фирмите които произвеждат суха храна са провели тестове.Какво пише в тези тестове може само да гадаем... :ag:
Гранули за хора няма,защото никой не би ги ял.Ако има избор и кучето, би избрало месото пред гранулата.
Плюс това вкусът на истинската мръвка или зеленчук е с нищо несравним пред гранулираните такива.Витамините и минералите са натурални и тялото ги извлича много по-добре,защото е създадено така.Както е едно да пиеш вит.С на хапчета и съвсем друго да го приемаш с цитруси например.
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот kitana » Пет Мар 12, 2010 4:14 pm

slapshot написа:^Не са към теб въпросите. И повярвай, ти си един от последните хора, от които очаквам отговор.
Зоо си го е написал перфектно. Именно в разнообразното хранене е мисленето. Защото трябва да знаеш кое и по колко да сложиш, за да може да кажеш, че хайвана се чувства добре и да не го похабиш. А на практика не е нищо кой знае колко сложно, в един момент се научаваш и става рутина.

Аз да съм казала някъде,че са към мене въпросите ?
Гледайте си животните както искате.Ако щеш и с кюспе го храни.Мене вече само глупотията ви ме дразни.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот meri » Пет Мар 12, 2010 4:18 pm

Само да не забравяме нещо много,много важно,неправилното хранене не само че е вредно и причинява много заболявания и проблеми,както със скелета, храносмилателни разстройства също,мускулатурата,зъбите,костите......изводите са си ясни.Много е важно правилното хранене,а не след време да се чудим от къде се е появила някоя болест,за всичко си има причина и обяснение.

Фрейче,прочети статията ,която е закачена,има много отговори на въпросите ти там, в същия раздел е. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Пет Мар 12, 2010 4:27 pm

freiya написа:
За мен предимствата на гранулираната храна са с чисто финансово и време-спестяващо измерение.Храненето е лесно и удобно.И евтино. :ay:
Това май и някъде другаде го писах... :ag:
Освен тези лечебните и за конкретни нужди или породи другите ми се струват подозрителни защото са суха храна,и в природата нямат еквивалент.Не знам как това се отразява на стомаха или червата,а и не съм сигурна дали са правени някакви проучвания,но предполагам че фирмите които произвеждат суха храна са провели тестове.Какво пише в тези тестове може само да гадаем... :ag:
Гранули за хора няма,защото никой не би ги ял.Ако има избор и кучето, би избрало месото пред гранулата.
Плюс това вкусът на истинската мръвка или зеленчук е с нищо несравним пред гранулираните такива.Витамините и минералите са натурални и тялото ги извлича много по-добре,защото е създадено така.Както е едно да пиеш вит.С на хапчета и съвсем друго да го приемаш с цитруси например.

:ay: В един пост си събрала всичката ми мисъл,нямам какво да добавя
rinusha
Пчела майка

Предишна

Назад към Хранене