Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За разнообразното хранене при кучето

За разнообразното хранене при кучето

Мнениеот valnata » Сря Мар 10, 2010 10:42 am

Питам!! :ay: Храня моя Ричко с гранули Хилс но се появи проблем. [mood_feelings_hurt.gif] Взимам от разфасовките по 1 килограм и се оказа, че има само с пиле а взе да му омръзва само пилешко да яде. Обикалях, търсих навсякъде и на Роял гледах малките разфасовки пак има само с пилешко. По-голяма торба не мога да взема, защото ще се развалят докато ги изяде, а той 1 кило го яде 12-14 дни. :ajaweki: Ако някой знае къде във Варна мога да намеря гранули Хилс с агне или риба да каже. И проблем ли е ако взимам на про-план с риба и агнешко. В смисъл дали е лошо, че сменям марките храни. Ако не е проблем да се сменят марките ще ми е много по-лесно, а и не знам тая храна ПРО-ПЛАН дали я бива.

Дано сте ме разбрали какво искам да кажа. Малко съм замаян от вчера [smile218.gif] :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Re: За разнообразното хранене при кучето

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 10:52 am

Про план е хубава храна,но смяната на марки не е много добър вариант.Освен това колкото повече му угаждаш,толкова повече ще капризничи,така че моят съвет е: да си яде хилса и да не се оплаква :ag:
rinusha
Пчела майка

Re: Нашето мило клюкарниче

Мнениеот valnata » Сря Мар 10, 2010 10:57 am

Да ама аз го разбирам горкия. :ajaweki: Цял живот трябва да е само на пиле.... Къде ли не търсих няма малки разфасовки и няправо страшно ме изнервят.. [angry22.gif] Искам малко разнообразие да вкарам ама не мога да открия с друго месо. Има все големи пакети а от тия не зареждали щото не се харчели... Ужас.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот freiya » Сря Мар 10, 2010 10:59 am

Аз все си мисля,че е добре да има и някакво разнообразие..не може все едно и също да яде,знам ли..
А защо смяната на марки не е добър вариант?
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:02 am

Защо смяташ,че е хубаво да има разнообразие?
Смяната на марки много често води до храносмилателни проблеми,особено при по-чувствителните кучета.Храненето на кучетата е като на бебетата-всяко ново нещо се въвежда постепено и по малко :ag:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Мар 10, 2010 11:02 am

Абе и аз искам ама като не намирам никъде. [mood_feelings_hurt.gif] Някой ако знае някоя борса за храни из Варна да споделя. Аз ще продължа да си обикалям. :ajaweki: Има още едно две места където не съм ходил, ама и там ме съмнява да зареждат.

В София има ли от тази храна с друго месо? Ако има ще хвана някой да ми прати по Еконт.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот freiya » Сря Мар 10, 2010 11:04 am

rinusha написа:Защо смяташ,че е хубаво да има разнообразие?
Смяната на марки много често води до храносмилателни проблеми,особено при по-чувствителните кучета.Храненето на кучетата е като на бебетата-всяко ново нещо се въвежда постепено и по малко :ag:

Имах предвид дали е удачно да яде само храна с пиле,струва ми се странно просто. :bs:
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:06 am

valnata написа:Да ама аз го разбирам горкия. :ajaweki: Цял живот трябва да е само на пиле.... Къде ли не търсих няма малки разфасовки и няправо страшно ме изнервят.. [angry22.gif] Искам малко разнообразие да вкарам ама не мога да открия с друго месо. Има все големи пакети а от тия не зареждали щото не се харчели... Ужас.

Ако не си ял друго,как ще разбереш,че ти омръзва :ag: Ти ли искаш да го разнообразиш или Ричко иска?Помоли в някой магазин,който работи с тази марка да ти достави,остави капаро и готово.Егати търговците-някой ще пита за храна,а те к'во-не зареждат,че залежава [smile3537.gif]
rinusha
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Мар 10, 2010 11:07 am

В Зарата предлагат в някои магазини мострички/тестерчета :ab: по 100-тина грама. За проба.
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:10 am

freiya написа:Имах предвид дали е удачно да яде само храна с пиле,струва ми се странно просто. :bs:

Няма проблем,ако храната е добре подбрана.Доколкото знам протеините от пилешкото месо се усвояват най-добре,затова се използват често
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Мар 10, 2010 11:10 am

Ами и той иска да смени малко. Аз преди това съм му давал и сагнешко. Сега обаче няма. Ще питам дали могат да ми поръчат. И аз това се чудя що за магазини и борси са това... В цяла Варна да не намериш храна, и навсякъде отговора е един. Не се търсела в малки разфасовки. Предлагат ми по 5 кила пакети ама той срока ще и изтечее... [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот freiya » Сря Мар 10, 2010 11:12 am

rinusha написа:Няма проблем,ако храната е добре подбрана.Доколкото знам протеините от пилешкото месо се усвояват най-добре,затова се използват често

Виж,това за пилешкото не го знаех..
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:17 am

valnata написа:Ами и той иска да смени малко. Аз преди това съм му давал и сагнешко. Сега обаче няма. Ще питам дали могат да ми поръчат. И аз това се чудя що за магазини и борси са това... В цяла Варна да не намериш храна, и навсякъде отговора е един. Не се търсела в малки разфасовки. Предлагат ми по 5 кила пакети ама той срока ще и изтечее... [mood_feelings_hurt.gif]

В е-шопа гледам има 3кг(за месец,месец и половина няма проблем ако я съхраняваш правилно) :bs:
Аз преди време в Балчик търсих роял канин за овчарки,а те имаха само за мини породи и само 0.5кг-сети се за колко време ще ми стигне за две лами :ag:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Мар 10, 2010 11:22 am

Абе по 3 кила има. Обаче като седят толкова време и овлажняват ли и аз не знам. Сменя им се фасона нещо. Затова искам по едно кило ама на. Ще потърся на още две три места, и дано имам късмет. Мен повече ме интересуваше дали мога да сменям марките. Щом не е хубаво ще търся някой магазинче което да ми поръча малки пакети. :ajaweki:
Проблема е в магазините. Просто не пъръчвали хората. Трябва човек да си направи заявка сигурно..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:26 am

Слагай я в кутия/буркан и няма да имаш проблем.Моите кучки си ядат храната за около месец
rinusha
Пчела майка

Re:За разнообразното хранене при кучето

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 11:41 am

аз взимам по 2кг пакети и храня със смес от хилс и роял за бритиши,като сменям само вкусовете на хилса,че имат разнообразие....изяжда се 4 кг храна за около 2-3 месеца, ама не съм засичала точно,че яде различно диването...никакъв проблем няма да стои,аз я съхранявам в контейнер в кухненския шкаф...взимай си големи разфасовки без да се притесняваш,за окисляване на храната може да се говори поне след 4-5 месеца престой на открито,незатворена изобщо неправилно съхранявана...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Re: За разнообразното хранене

Мнениеот meri » Сря Мар 10, 2010 12:18 pm

Принципно кучетата нямат нужда от смяна на храната,не им омръзва (така си мислим само ние),а ако сменяш марката знаеш как става прехода от една храна към друга.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 12:21 pm

по принцип нито кучетата, нито котките имат нужда от разнообразна храна,аз също съм противник на прескачане от храна на храна...не правят разлика и проблемите могат да бъдат повече от ползите,в крайна сметка разликата е в калориите и някои съставки при супер премиум храните...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 12:35 pm

Аз обичам да говорим за разнообразно - овкусяване на гранулите.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 12:37 pm

ми Зоо аз пък твоя метод не го намирам за правилен... smilie8
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот freiya » Сря Мар 10, 2010 12:38 pm

zoomaniak написа:Аз обичам да говорим за разнообразно - овкусяване на гранулите.

Туй какво ще рече?
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот meri » Сря Мар 10, 2010 12:39 pm

Именно,съставките са важни,при замяна поради разлика в състава може да се получат стомашни проблеми,което не е никак хубаво.Пък има и друго,ако не я харесат новата храна.....те свикват и след като храната съдържа всичко необходимо,няма нужда от смяна,поне аз мисля така.

Зависи от овкусяването. :ap:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 12:40 pm

консерви,сосове,бульони при гранулите... ясно е обозначено на храните да не смесват с нищо,да не се размекват с бульони и т.н...предвид,че супер премиум гранулата се грижи и за устната хигиена и профилактика...

мери абсолютно си права...дано повече стопани го проумеят... :ay:

смисълът е такъв,че е едно да сменяш вкуса на една и съща марка храна,където състава е абсолютно идентичен (ако говорим за храни в една възрастова група),съвсем друго е да прескачаш от марка на марка храна,къде с високо качество,къде не и т.н.,второто е абсолютна глупост...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Мар 10, 2010 12:47 pm

За котките не знам,може и да им се овкусява с нещо,но специално произведено за целта,защото някой котки може и да обичат размекнати гранули,аз лично не знам .

Но за кучетата няма нужда нито да се овкусяват,нито да се смесват с каквото и да било,да не забравяме че по този начин можем да прехраним животното,а затлъстяването си е сериозен проблем и докарва много заболявания,ако няма нужното движение.
В хубавите гранули има всичко,така че няма нужда от каквото и да било допълнително.На животните не им омръзва дадена храна,смяната е опасна(както казахме), това се прави само АКО СЕ НАЛАГА ПОРАДИ НЯКАКВА ПРИЧИНА.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 12:50 pm

от това,което знам храненето и при кучетата и при котките се осъществява на един и същ принцип...животното се нуждае от силна и качествена храна,не от разнообразие...това е основното и най-важно

при размекване на гранулата тя губи много от полезните си свойства,може би е приемливо в случаи,когато трябва да се премине от майчино мляко към обща и твърда храна,но в по-късен етап е освен,че не носи ползи,във времето може да доведе до доста неблагоприятно развитие...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 12:56 pm

Оффф вие какво разбирате под овкусяване - не знам icon_dontknow

Ама една чаена лъжица - айде две бульонче на 250-300грама гранули супер премиум клас - това лошо ли е :ai: дори без значение е видът на гранулата.

Просто на кучето ни му писва да яде едно и също с месеци.

Може да ползвате и:
- кисело млекце
- кучешки пастети
- кучешки консерви
- и т н...

Говорим за лъжички!!!!

(Ако не сте ме разбрали де) :ap:

А като му писне да яде - то просто не яде. Седи си и корема му издава едни пискливи звуци :ag: и така като не яде по цял ден - защо да го тествам кой ще надделее повече, гладът или паницата. Взимам лъжичката и овкусявам леко и с финес :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 1:02 pm

не го намирам за правилно...това ми е мнението инче всеки е свободен да действа според убежденията си...аз поне съм преминала през ада на това животното ти да не яде изобщо...и направих достатъчно много грешки,в устрема си да го накарам въобще да се храни,според мен този метод води единствено и само до капризност,а полза никаква...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот Space » Сря Мар 10, 2010 1:04 pm

Премиум гранулки. От там нататък, то само си знае :ab:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Мар 10, 2010 1:17 pm

Сега отскочих до магазинчето, което бях пропуснал и намерих с агне. :bp: Аз затова питах дали да сменявам марките. Иначе си яде само Хилс, и сега ще разнообразяваме вкусовете само. Не му добавям нито мляко,нито консерви. Даже се разбрах със собственичката да ми поръчва специално за Ричката ако се наложи. :ag:

Благодаря на всички за съветите. :az: :az:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 1:19 pm

AHASVER написа:не го намирам за правилно...това ми е мнението инче всеки е свободен да действа според убежденията си...аз поне съм преминала през ада на това животното ти да не яде изобщо...и направих достатъчно много грешки,в устрема си да го накарам въобще да се храни,според мен този метод води единствено и само до капризност,а полза никаква...

:ay: И аз така.Овкусявала съм само когато кучица беше много болна и беше много важно да хапне нещо,беше въпрос на оцеляване
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Мар 10, 2010 1:23 pm

Моя само чака да му овкуся гранулките. :ajaweki: С такъв зор ги прояде, че сега ако сипя една лъжица манджа ще ги зареже на секундата. Отне му 3 дни докато се научи да ги яде. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 1:26 pm

Ринушка,разбира се,че когато става въпрос за оцеляване се прибягва до не до там полезни методи,въпроса е да не се продължи във времето...иначе възтановителните храни при супер премиум храните са принципно меки,аз понеже съм заредена с храни за спешни случаи всичките са меки,консерви и паучове,но никога не бих хранила с мека храна основно или да ги добавям към гранули... :ad:
Последна промяна AHASVER на Сря Мар 10, 2010 1:26 pm, променена общо 1 път
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Мар 10, 2010 1:26 pm

Да не говорим колко обичат именно най-неподходящите храни за тях. :ap: което не означава,че щом ни е жал.....и хоп да дадем.А после проблеми.
Когато животното е болно,много често се нуждае от специални диети,смяна на храната или допълнителна такава.....но това е поради необходимост,а не от каприз да речем.

Аз не овкусявам даже с лъжичка,не слагам нищо,не смятам че има нужда от това.......на животните не им омръзва една и съща храна,един и същи вкус.Важно е каква е храната.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 1:32 pm

Всеки сам си решава :ab: проблеми никога не сме имали :ab: живеем в свободна страна. Храненето е индивидуален процес според всяко животно - не според нещо дето е измислено от някой. А и според знанията на стопаните де. И според още 1 000000 други неща, които трябва да се вземат в предвид.

Е Навар въобще пък не храни с гранули и им е противник smiley24 - ама си има знания човека и не му пука :az:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 1:35 pm

То като имаш знания,ма те мързи да готвиш и за кучето,в моя случай - кучетата,нека си хпват суха,пък нека им е "зле"
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Мар 10, 2010 1:43 pm

Да готвиш специално за него не е работа. [dontuu.gif] Откакто го минах моя на гранули се родихме. То иначе всеки ден над тенджерата висиш.

meri точно най-вредните неща обичат. Моя преди да го взема е бил хранен със семки,чипсове,банички,кокали-пилешки и др. боклуци. Като чуе шумоленето на пакетче семки прави по 2 метра подскоци.. :ag: Не знаеше вкуса на истинско месо горкия. В началото му давам пържола и кюфте а той гледа като гръмнат. :ajaweki: Докато минем на гранули погладува 3-4 дни, но сега определено се подобри състоянието му.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 10, 2010 2:17 pm

Знам,то принципно май няма куче,което да не обича неподходящи храни. icon_bowdown Важно е да не го допускаме,защото проблемите са сериозни.За мен лично готвенето (колкото и да обичам да готвя) не е подходящо за кучето,защото не мога да балансирам всичко необходимо за организма,и няма как да го премеря ,нито пък да осигуря каквото трябва,гранулите са добър избор,но само качествените,другите не броим изобщо.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rexton22 » Сря Мар 10, 2010 2:41 pm

Според мен на някои от кучетата храната и омръзва.Пример:
Моят ушко ядеше само Роял Джуниър...и така 4 месеца.Изведнъж спря да го яде,започнохме да му даваме Педигри с пиле...за няколко дена спря и нея да яде.Незнам,но мисля че му омръзва.Заведох го в зоомагазина и му дадохме от различни марки храни и си хареса само Йосера /агне мисля че беше/.Проблема обаче е че храната е за възрастни кучета,а той е още лапе :bs: Жена ми пробва с консерва + гранула-така яде всичко,но ако го научим така мисля че повече няма да можем да го отучим.Може би наистина му е омръзнала храната и колкото и да се отрича от някои съфорумци,смяната на храната при нас е задължителна.
rexton22
Животинче с въпрос

Мнениеот freiya » Сря Мар 10, 2010 2:50 pm

Добре,а защо консервите са неподходящи....в смисъл тези масовите за котки/кучета например wiskas или chappi и пр.. ..доста лоши мнения има за тях,къде точно е проблема?
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот rexton22 » Сря Мар 10, 2010 2:57 pm

За мен разликата в цената е от значение.Консервите са по-скъпи,пък и животинката яде доста повече като количество,имайки предвид че в консервата повече от половината е вода.
rexton22
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 7:42 pm

Кои пък консерви са наполовина пълни с вода - кажете марка - ама да е от реномираните :az:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 7:55 pm

дори на хилс консервите пише 80% вода...това не може да бъде пълноценна храна...още повече,че за зъбите изобщо перспективата в бъдеще време хич не е благоприятна...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 7:59 pm

Пише 69,9 % влажност - линкове да давам ли :ah: :az:

Между вода и влажност има силнаааааа разлика :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 8:03 pm

с такова впечатление съм останала...ок...69% влажност малко ли е(за мен това е вода)...пълноценна храна ли е според теб...
Последна промяна AHASVER на Сря Мар 10, 2010 8:05 pm, променена общо 1 път
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 8:04 pm

Какво значи пълноценна :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: ти като купуваш хляб - на етикета пише ли хляб - пълноценен за вас :ag: :ag: :ag:

Уплитате яко терминолигията :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 8:08 pm

изобщо не се обърквам и ти го знаеш много добре и ще направиш лоша услуга на някого :ad:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 8:15 pm

Притеснявай се за друго - тъпотията е да търсиш идеалната храна - гранула - марка без да познаваш стомаха на кучето - котката си...

Диетолози за животни в България има ли :az:

Всеки употребява термини като:

премиум
супер премиум
гранули
и т н...

Ама ако реколтата от ориз в Китай е ебана - гранулата пропада за 2 години напред или агнетата са хранени с ГМО нещата отиват еди къде си...

Монетата има две страни - да си знаете icon_crazy
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 8:20 pm

предвид горчивия ми опит и знанията си съм убедена,че правя най-доброто за котката си,макара и да не ѝ се нрави понякога...в случая за марката последният ти пост е далеч от аргумент...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 8:26 pm

Всеки е убеден, че прави най-доброто и аз не го оспорвам...това убеждение. Оспорвам, че обобщаването под фрази на всичко като:

- гранула
- супер премиум
- премиум
- марка и т н....

...........е погрешен метод..........

Хранене без мисъл му викам на тва...ама, че твоята котка - куче е уникално - стомаха му де - това се разбира чак във вет. кабинета...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 8:41 pm

кое наричаш мислене...добавянето на бульн в гранули,на които с ей такъв шрифт е обозначено да не се прави... hsuh

моля те не си познал,чеовека на който ще кажеш,че не мисли... :av:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 10, 2010 8:42 pm

2 чаени лъжици нещо проблем ли са Ви :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Fabregas » Сря Мар 10, 2010 8:52 pm

zoomaniak написа:2 чаени лъжици нещо проблем ли са Ви :ag:

Животното случайно може да пръдне. :ag: :ag: Така, че за да не пърдят - никакви чаени лъжици!
Fabregas

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 9:47 pm

AHASVER написа:с такова впечатление съм останала...ок...69% влажност малко ли е(за мен това е вода)...пълноценна храна ли е според теб...

Тове е и влажността на живата материя - месо,зеленчуци,мляко.Варира,разбира се.Манджичките,които ние готвим за себе си вероятно имат подобна влажност - това прави ли ги непълноценни?Казано честно висок клас консерви не съм купувала,понеже не ми е по джоба да си храня овчарките с тях.Сухата храна на роял канин ме устойва като съотношение цена/качество
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 10:13 pm

факт е,че 200 гр пауч се равнява на 30-40 гр гранула като хранителни стойности...като изобщо не коментирам проблемите,които меката храна може да създаде в дългосрочен аспект...всеки сам преценява...моят личен избор е направен предвид тежкия ми опит,коментиране с различни ветеринарни лекари,медицински статии писани от лекари и развъдчици (не в БГ),както и комуникирането ми с развъдчици...финансово не бих се притеснила,ако става въпрос за най-доброто...меката храна е далеч от най-доброто
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 10:16 pm

С всичко което си написала съм абсолютно съгласна,друго имах в предвид
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 10:22 pm

следващия факт е че високото водно садържание,високото съдържание на пепел и невъзможността да се запазят важни съставки в меката храна я правят неподходяща за основна храна...няма консерва супер премиум именно поради този факт,било тя на Хилс,Роял и т.н.

достатъчно е да сравниш таблицата с хранителните стойности на гранулата и тази на консервата,дори от една и съща марка, разликата е сразяваща...

и да ако се храниш само с пиле с ориз определено това не е пълноценно хранене... :ag:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:02 pm

Друго имах в предвид
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 11:12 pm

еми поясни Ринушка,понеже явно не се сещам... icon_dontknow
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:17 pm

Лошото е,че не мога да обяснявам,ама в най-общи линии смятам,че не високото водно съдржание прави консервираната храна калпава.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 11:20 pm

не само,но е една от основните причини и съм го посочила по-горе защо...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:22 pm

Хранителните стойности ли имаш в предвид и какво по-точно в тях?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 11:28 pm

именно...и по-точно калоричност,% протеини,въглехидрати и куп други неща...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:33 pm

Нормално е гранулата да е по -калорична.Ако рехидратираш сухата храна,няма ли да се получат подобни стойности
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 11:35 pm

не..там е работата...понеже липсват съставки,които са основни в гранулата...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот rinusha » Сря Мар 10, 2010 11:37 pm

Кои?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Сря Мар 10, 2010 11:38 pm

отвори си две таблици и ще видиш...аз не ги помня на изуст...за да съм толкова категорична в мнението си ровя и чета от две години... :ab:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот AHASVER » Чет Мар 11, 2010 9:57 am

Айде едно просто и незадълбочено сравнение..2 сухи и две мокри храни на марки,които произвеждат висок клас храна....

Royal Canin Instinctive (пауч за възрастни котки над 1 година)

СЪСТАВ (85гр пауч):
Месо и месни субпродукти, риба и рибни субпродукти, зърнени продукти, белтъчен растителен екстракт, продукти от растителен произход (деривати), минарални вещества

СРЕДЕН АНАЛИЗ:
Белтъчини 12%, мазнини 2.8%, минерални вещества 1.7%, влакнини: 0.6%, влажност 79.5%

ВИТАМИНИ НА КГ:
А: 21200 IU –D3 : 165 IU - E: 60 mg
мед(сулфат): 5 mg/kg,

Таблица със среден анализ на по-голяма част от сухите храни на Royal Canin
http://www.sambs.bg/royalcanin/sreden%20analiz.html

...и състав на произволно избрана суха храна за котки над 1 година

СЪСТАВ

Дехидратирано птиче месо, царевичен глутен, царевица, ориз, животински мазнини, птичи черен дроб, растителни влакнини, минерали, ечемик, соев протеинов екстракт*, цвеклова каша, мая, растителни масла (вкл. Поречево масло), фрукто-олигозахариди, яйчен прах, микроелементи, DL-метионин, екстракт от чушки, таурин, витамини.
*високоусвояем протеин.

Hill's® Science Diet® Adult Indoor cat (суха храна)
http://photo-zona.net/images/user33627/album15560/preview/1268293085_diea0988_suha.jpg

Hill's® Science Diet® Adult Indoor cat (мокра храна консервирана)
http://photo-zona.net/images/user33627/album15560/preview/1268293085_mgsy2814_konserva.jpg

подробни таблици на Хилс не открих,но признавм,че това е на пръв поглед за около 5-10 минутно търсене...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 11, 2010 10:06 am

И какво доказваш с това :ag: :ag: :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Чет Мар 11, 2010 10:07 am

не е ли видимо зоо... hsuh

ако ще "спортуваме " кажи...да знам...пък всеки да си се оправя както иска... smiley23 пък след половин година като изкочи тема ПОМООЩЩ!ВИСОК КРЕАТИНИН! иди и му обясни ти... smiley23
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот rinusha » Чет Мар 11, 2010 10:22 am

Сигурно днес съм руса,ама ще кажеш ли какво имаш в предвид :ah:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Чет Мар 11, 2010 10:23 am

е нали вчера ме попита каква е разликата между сухата и мократа храна... smilie8
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 11, 2010 10:27 am

AHASVER написа:не е ли видимо зоо... hsuh

Кое да е видимо :ag: знанието или незнанието на стопаните.
Или коя храна как се дава на кучето.
Или коя храна в какво количество; комбинация се дава.
Или ще анатемосаме консервите за сметка на супер-премиум храните.

Не разбирам едно:

1 човек храни себе си с мислене като пазарува от магазините
2 човек храни животното си без да мисли. Научава коя марка е по по най и праска само нея докато умре животното...и ако нещо стане виновна била марката; консервата; пауча - съветника и т н...

Без знания и мислене всичко е опорочено...да не говоря, че всяко животно е индивидуален организъм на фона на стотиците видове марки...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Чет Мар 11, 2010 10:30 am

AHASVER написа:е нали вчера ме попита каква е разликата между сухата и мократа храна... smilie8

Не откривам онази съществена разлика,която те притеснява :ac:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Чет Мар 11, 2010 10:33 am

абе няма лошо бе зоо..аз разбирам,че имаш стока за продаване,но моля те мен няма как да ме убедиш в измислените си емоционални словоизлеяния...отговорността е твоя...моята съвест не ми позволява да кажа да това е добро,като знам,че не е...

ринушка съществената разлика е в лошия баланс и и не до там качествения състав,който води до множество дефицити и проблеми в дълъг период от време(може и да не доведе),най-вече аз също не мога да го обясня както например ми го е обяснил развъдчика или вета,но който иска да знае,ще разбере в крайна сметка...на мен никой не ми го смлял и налял в главата ...
Последна промяна AHASVER на Чет Мар 11, 2010 10:37 am, променена общо 2 пъти
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 11, 2010 10:35 am

AHASVER - оффф [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот freiya » Чет Мар 11, 2010 10:38 am

Мазнините в сравнените таблици са коренно различни! :ai:
При сухата е 9.1 а при консервата 23. и нещо......
Или едното е прцент за порция,а другото за кутия?

Ахасвер,креатинина от какво се повишава при хранене с консервирана храна?
Мен лично ме интересува понеже ще взема един кастриран мъжки котарак който е доста стар вече....хранен е с ускас и киткат до сега,но съм чувала че водят до проблеми.Котарака обаче май не е и с всичките си зъби,не съм сигурна...та сухата храна отпада като вариант.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот rinusha » Чет Мар 11, 2010 10:44 am

freiya написа:Котарака обаче май не е и с всичките си зъби,не съм сигурна...та сухата храна отпада като вариант.

Само да кажа,че едната ми кучка й липсват повече от половината зъби заради заболяване,но без проблем яде суха храна :ab:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот freiya » Чет Мар 11, 2010 10:55 am

rinusha написа:Само да кажа,че едната ми кучка й липсват повече от половината зъби заради заболяване,но без проблем яде суха храна :ab:

Да Ринушка аз прочетох за кученцето :ajatki: страхотно сте се справили :ajatki:обаче с риск да се повториш,как точно и я давате?
Има хубави гранули за възрастни котки,но не знам дали има и такива консерви ако котарака не може да яде гранула.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот rinusha » Чет Мар 11, 2010 10:55 am

AHASVER написа:
ринушка съществената разлика е в лошия баланс и и не до там качествения състав,който води до множество дефицити и проблеми в дълъг период от време(може и да не доведе),най-вече аз също не мога да го обясня както например ми го е обяснил развъдчика или вета,но който иска да знае,ще разбере в крайна сметка...на мен никой не ми го смлял и налял в главата ...

Признавам си,че не съм диетолог,т.е. не ми е известен правилния баланс,следователно и да гледам,няма нищо да разбера,а диетолог не познавам,така че,явно няма и кой да ми го обясни.Разликата,която аз виждам на пръв поглед,сравнявайки две произволни храни е,че влакнините и въглехидратите в сухата са повече отколкото в консервата,но тази разлика може да идва от това,че сравнявам храни,които не са идентични(прданазначени за котки в точно определена възраст и потребности)
Последна промяна rinusha на Чет Мар 11, 2010 11:00 am, променена общо 1 път
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Чет Мар 11, 2010 10:59 am

freiya написа:Да Ринушка аз прочетох за кученцето :ajatki: страхотно сте се справили :ajatki:обаче с риск да се повториш,как точно и я давате?
Има хубави гранули за възрастни котки,но не знам дали има и такива консерви ако котарака не може да яде гранула.

Даваме й ги сухи и няма проблем.Котката на майка ми е на 16 г,яде сух роял канин за дъртози и няма проблем.Мисля,че има и паучове,но имай предвид,че голяма част от проблемите със зъбите при дърози е зъбния камък,а хигиената на устата най-добре се поддържа със суха храна,има даже специална :sunny:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот freiya » Чет Мар 11, 2010 11:10 am

Мерси,това не го знаех.
Тази която имам в момента яде всичко.Всякакви гранули,често и ги сменям също.Аз и за това се учудих като се писа че не било здравосовно сменянето на видовете храни.
Но пък и тя е доста млада,така че дори и да е проблем все още не се е проявил.
Яде и консерви,варя и пилета когато имам време.
Но за дъртьо ще потърся това за което ти пишеш. :sunny:
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот slapshot » Пет Мар 12, 2010 1:42 am

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=22535 Мисля, че е доста интересно.
slapshot
В стадото

Мнениеот freiya » Пет Мар 12, 2010 8:29 am

Е то е ясно,че няма 100% прясно месце...едва ли се гледат конкретно пилета и телета само за да бъдат употребени в гранули или консерви.
Не мисля,че е чак такъв проблем,а и трябва да се сложи консервант за да не се разваля тази храна,че как иначе? icon_dontknow
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот AHASVER » Пет Мар 12, 2010 9:54 am

Тенденциозно :at: да не говорим за заключението...лично аз пък имам инфо от човек присъствал миналата година в един от най-големите заводи в Европа на Роял Канин...имали смисъл да продължавам нататък,това е като с БИО храните,гроздето е кисело,че съм прекалено нисък... smiley23

мнението на хора които хранят кучетата си с ярма,ли могат да ми бъдат за пример... hsuh
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот Fabregas » Пет Мар 12, 2010 10:09 am

Много на сериозно я вземате тази тема за храненето. Премиум, супер премиум п***и майни :ajaweki: 140 кинта за храна никога няма да дам, бал съм ти кучето :ag: :ag: Чисто месо и от време на време някоя друга гранула (От тези некачествените дет викате, че били вредни... глупости на търкалета :ag: ) ... тва е! Другото са превземки. :ajaweki:
Fabregas

Мнениеот AHASVER » Пет Мар 12, 2010 10:22 am

Така си решил,така си направил...храненето преди всичко е личен избор,но не виждам,защо трябва да поощряваме вредни практики... icon_dontknow
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот freiya » Пет Мар 12, 2010 10:34 am

Fabregas написа: 140 кинта за храна никога няма да дам, бал съм ти кучето :ag: :ag: Чисто месо и от време на време някоя друга гранула (От тези некачествените дет викате, че били вредни... глупости на търкалета :ag: ) ... тва е! Другото са превземки. :ajaweki:

Е то,с чисто месо колко ти излиза на месец храненето?
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот valnata » Пет Мар 12, 2010 11:55 am

Ако храниш с чисто месо ще ти излезе по-скъпо. Ако храниш с храна, която остава и за да не я хвърлиш я даваш на кучето е друг въпрос. От второто по-икономично няма. :ag: Моя Ричко като му готвех ми излизаше двойно. Първо купувам месо,варя, купувам и ориз, картоф и др. Това всеки ден ври на котлона.... :ajaweki: Сега му взимам от най-скъпата храна и ми излиза по 1.30 на ден. :ajaweki:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот slapshot » Пет Мар 12, 2010 11:58 am

[quote="zoomaniak"]Притеснявай се за друго - тъпотията е да търсиш идеалната храна - гранула - марка без да познаваш стомаха на кучето - котката си...

Диетолози за животни в България има ли :az:

Всеки употребява термини като:

премиум
супер премиум
гранули
и т н...

Ама ако реколтата от ориз в Китай е ебана - гранулата пропада за 2 години напред или агнетата са хранени с ГМО нещата отиват еди къде си...

Монетата има две страни - да си знаете icon_crazy[/quote
smiley24 :ay:

Поне като си купиш пилешко или телешко то в 99% от случаите е наистина това и можеш да избираш бут врат крилца и т.н.......... не е незнайна изсушена смес отпреди няколко години на горе долу същата цена че и по скъпо.
Тъпото е че гранулените компании ни правят на хептен маймуни
Например няма салам който да се рекламира "че ни удължава живота с до 2 години"
Или пък друга смешка да разделят храните по породи и т.н.

Чували ли сте за бисвитки за подрастващи ромчета от3 до 5г. отглеждани на открито!!!!
Или за кренвирши за зрели европейци от 25 до 40 г. с повишена активност!!!
Или мусака за индианци за хубава кожа и лъскав косъм...
Или кекс за възрастни негри над 65 г. със ставни проблеми!
Или две годишна супер премиум наденица с 25 витамина минерала и др.
Или ако днес обядвам таратор да премина плавно към кюфтета за няколко дни като ги смесвам по схема........

Смешни и несериозни твърдения продиктувани от супер конкуренция и алчност!!! :ag:
slapshot
В стадото

Мнениеот kitana » Пет Мар 12, 2010 12:03 pm

Личи си,че мислене няма.
Ти като получиш инфаркт ще продължиш ли да ядеш сланина?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот valnata » Пет Мар 12, 2010 12:09 pm

kitana написа:Личи си,че мислене няма.
Ти като получиш инфаркт ще продължиш ли да ядеш сланина?

Няма мислене я. :ajaweki:

smiley24 :ajaweki: И как ще се обясни изчезването на пърхута, лъскавия косъм, и страхотната енергичност на кучето? Май има и качествени гранули. icon_dontknow Аз съм пробвал и двата начина на хранене и мога да заявя,че откакто храня с гранули-Хилс кучето в по-добра форма. Това не можах да постигна, колкото и месо, кюфтета,мусаки и други глупости да готвех. :ad:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пет Мар 12, 2010 12:11 pm

Eм как ще се обясни...Деа знам.С метеорологичните условия.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пет Мар 12, 2010 12:19 pm

slapshot написа:

Поне като си купиш пилешко или телешко то в 99% от случаите е наистина това и можеш да избираш бут врат крилца и т.н.......... не е незнайна изсушена смес отпреди няколко години на горе долу същата цена че и по скъпо.
Тъпото е че гранулените компании ни правят на хептен маймуни
Например няма салам който да се рекламира "че ни удължава живота с до 2 години"
Или пък друга смешка да разделят храните по породи и т.н.

Чували ли сте за бисвитки за подрастващи ромчета от3 до 5г. отглеждани на открито!!!!
Или за кренвирши за зрели европейци от 25 до 40 г. с повишена активност!!!
Или мусака за индианци за хубава кожа и лъскав косъм...
Или кекс за възрастни негри над 65 г. със ставни проблеми!
Или две годишна супер премиум наденица с 25 витамина минерала и др.
Или ако днес обядвам таратор да премина плавно към кюфтета за няколко дни като ги смесвам по схема........

Смешни и несериозни твърдения продиктувани от супер конкуренция и алчност!!! :ag:

За хората няма изброените от теб неща,защото по принцип хората се хранят далеч по - разнообразно или поне би трябвало.Ако хората ядяха само кренвирши вероятно щяха да са съобразени с тяхното тегло,възраст и физическа активност.По-голямата част от кучетата не понасят смяна на храната,както между впрочем и малките деца,затова ако за тебе няма проблем да сменяш таратор с кюфте,то за децата и кучетата има.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пет Мар 12, 2010 12:21 pm

Да не говорим за глупостта за повишената активност.

Един бодибилдър само с марули ли се храни бе?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пет Мар 12, 2010 12:24 pm

hsuh
rinusha
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пет Мар 12, 2010 12:26 pm

Ох,РИнушка,не беше към тебе тоя последния пост. :ax:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот freiya » Пет Мар 12, 2010 2:22 pm

Понеже човека е всеяден,тя и Ринуша го е казала,храносмилателната му сиситема е по-различно устроена.
И как да няма
бисвитки за подрастващи ромчета от3 до 5г. отглеждани на открито!!!!
,като има хранителни линии за деца в определена възрастова група.И бисквити и шоколади и супи,че и хляб.Това,че тук няма такива,съвсем не значи че хората по света си хранят децата със супер калорични и мазни бисквити например или супи с подправки и сол до припадък.
Има и храни на чиито опаковки пише,че подобряват състоянието на кожа,коса и нокти...
А за животните, понеже двигателният режим на една котка в апартамент е доста по-различен от на котка която има достъп до двор,то и хранителните нужди са различни.Ако пък котката е кастрирана излишните въглехидрати бързо преминават в мазнини,и тя затлъстява.Така че,специалната храна за нея е полезна.
Аз също съм далеч от сляпото преклонение пред марки и модели,но когато не може да се балансира правилно храна за животно което има здравословен проблем или други нужди,е по-добре да се заложи на нещо вече изпитано.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот slapshot » Пет Мар 12, 2010 2:53 pm

kitana написа:Да не говорим за глупостта за повишената активност.

Един бодибилдър само с марули ли се храни бе?

Kучето ти да не би да е бодибилдер, бе?
Когато си тренирах кучето да тегли гуми, да тича из парка 5-6км, със спринтове и още квот се сетя, му купих 13,5кг Orijen. За две-три седмици качи 4-5 кила. Когато реших да ставам сериозен билдер, за един месец курс със ретаболил, качих 8 килограма.

kitana написа:За хората няма изброените от теб неща,защото по принцип хората се хранят далеч по - разнообразно или поне би трябвало.Ако хората ядяха само кренвирши вероятно щяха да са съобразени с тяхното тегло,възраст и физическа активност.По-голямата част от кучетата не понасят смяна на храната,както между впрочем и малките деца,затова ако за тебе няма проблем да сменяш таратор с кюфте,то за децата и кучетата има.

Точно. Хората се хранят разнообразно. Защо тогава още никой не е направил гранули за хора? Ако обаче храниш кучето си с разнообразна храна(не човешка, разбира се), дали ще се налага да смесваш внимателно сурова риба с пилешки фенери, пилешки трътки, цели пилета, черен дроб, всякакви дреболии, телешко, конско магарешко, кайма, ориз, извара, спагети, зеленчуци, гарнирано със SA-37, примерно. И ако случайно песчето се просере от някоя от тези комбинации, толкова ли ще е фатално за него? И кое му е лошото ако към някои от буламачите, дет му ги бъркаш му туриш и гранулки?

freya, абсолютно съм съгласен с теб :ay: , както и с valnata, за неговия проблем.
slapshot
В стадото

Мнениеот kitana » Пет Мар 12, 2010 2:56 pm

Не мога да ти отговоря .Като няма мислене,каквото и да кажеш на онзи отсреща,ще го възприема като китайска скоропоговорка.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот slapshot » Пет Мар 12, 2010 3:36 pm

^Не са към теб въпросите. И повярвай, ти си един от последните хора, от които очаквам отговор.
Зоо си го е написал перфектно. Именно в разнообразното хранене е мисленето. Защото трябва да знаеш кое и по колко да сложиш, за да може да кажеш, че хайвана се чувства добре и да не го похабиш. А на практика не е нищо кой знае колко сложно, в един момент се научаваш и става рутина.
slapshot
В стадото

Следваща

Назад към Хранене