Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хранене на 30 дневно кученце

Хранене на 30 дневно кученце

Мнениеот vitaminka » Съб Май 01, 2010 6:51 am

Знам че е много мъничка, но така се стекоха нещата, че трябваше да я взама сега. Кокерче е, има зъби, захранена е с адаптирано мляко+хляб или гранули (редувано)
Взехме я вчера вечерта. Спа през целия път. През нощта също нямаше проблеми. Събуди се към 6 и беше гладничка.
Имах само бебешки гранули, защото нямахме време да отидем до зоомагазина и и ги смесих с кисело мляко в една купичка. Облиза киселото мляко, половината гранули останаха, бяха твърди. После ги накиснах в допълнително вода за половин-един час и и ги дадох една по една. Изяде ги.
Другия път направо ще пробвам да и пасирам всичко.
Въпросът ми е... да и купувам ли адаптирано мляко, защото видях че се дава до 1 месец, а тя е на толкова. Пък и след като в него няма антителата на истинската кърма, вероятно няма нужда от него.
Гранулите... като количество колко да са, и с кисело мляко или с вода е по-добре да се размекват?
Водичка вече и се дава отделно, нали?
Още не е акала, пишкала е 3-4 пъти от вечерта. Трябва ли да и се разтрива коремчето след като яде?
И също така... като я оставиш сама ходи и скимти. Като я вземеш, веднага заспива.
Как е по-добре - да я държа при себе си, или да я оставям самичка повече време? Защото сигурно е в голям стрес и не знам дали е добре да я оставям да скимти. Спа при мен.
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Re: Хранене на 30 дневно кученце

Мнениеот bu6i » Съб Май 01, 2010 1:15 pm

:ab: за храната да ти обяснява някой друг...че аз си храня по стария начин :ab:
..ама виж ...обучението на кученцето започва от първия ден от как го вземеш smiley24 ...кучето НЕ ТРЯБВА да спи при тебе smiley24 .и още много неща не ТРЯБВА :ab: щото иначе ша пуснеш тема след време "хапе ме кво да го правя" :ag: ...нека си скимти...ще свикне да е само smiley24 ...иначе винаги когато си поиска компания ще скимти и лае :ab: ..още от сега определяш правилата и ги спазвате ВСИЧКИ smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот radko1985au » Съб Май 01, 2010 2:18 pm

Аз така го научих моя. Като беше малък и скимтеше когато е сам. Ние го взимахме да спи при нас и.......сега всяка вечер имам 20 кг. върху краката си докато спя...
radko1985au
В ятото

Мнениеот meri » Съб Май 01, 2010 6:54 pm

Купуваш храна за малки кученца от най- добрата, в нея се съдържа всичко необходимо и няма нужда да даваш каквото и да било допълнително,като спазваш точно указанията за грамажа . Вода трябва да има постоянно, във високия клас храна има всички необходими витамини,минерали, ....всичко за подрастващото куче, което помага за оформяне на костната система, зъбите , козината. Не прехранвай в никакъв случай и не давай хляб, нито мляко,няма нужда от тях. Всяка храна си има указания какъв грамаж за каква възраст е подходящ, спазвай и няма да има проблеми.
Няма нужда да я разтриваш, след сън веднага я води на мястото за пишкане и акане, за да се научи къде да го прави.
Съвсем нормално е да скимти, малко е , самотно без майка си, но В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДА НЕ СПИ В ЛЕГЛОТО ВИ. На по-късен етап от възпитанието няма да можете да го контролирате, нито да обучите правилно, от сега позволите ли да доминира, после край.
И задължително го заведи на профилактичен преглед, за обезпаразитяване и съставяне на схемата за ваксиниране, също така ще получиш и полезни съвети за хранене и отглеждане. Може да спи в същата стая, но на мястото си, не в леглото,сложи една играчка до нея, за да не се чувства самотна. Гранулите може да се размекват с вода, но не голямо количество,защото набъбват.Създай режим, който спазвай стриктно, като постепенно разреждай храненията според възрастта и количеството храна също. Започни храненето с такава храна с която е била хранена, и ако не е подходяща, замени я постепенно,като изключиш старата и увеличаваш новата до тогава, до като остане само новата, но задължително висок клас, иначе тези дохранвания с разните жълтъци, извари и подобни са безмислени, повечето не ги усвоява организма, и пак повтарям, не прехранвай, и от съжаление не давайте от вашата храна в никакъв случай.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vitaminka » Съб Май 01, 2010 6:59 pm

Ми... вечерта спа при мен, но днес съм и направила едно легълце и цял ден си е спала в него. Сложих едно шише с топла вода и веднага си заспа вътре. Бях на работа цял ден и майка ми каза че си е спала и само се е събудила да яде и да пишка, поиграла е малко и пак е заспала.
И... изакала се е, хубаво и е акото :ag: Като котешко :ag:
Сега се прибрах и си я събудих, играхме си, борихме се, даже и с топка играе и започна да тичка из стаята тромаво, много смешничка беше, щото още не ходи добре, пък тичкането и... смях, а като се и пързаля на паркета :D
И с топка игра даже :bv:
После почна да скимти и да се муши в мен, да я приспивам, ама аз я оставих в легълцето, тя се намести и сега спи :ad:
Там ще си спи вече :ay:
meri, безкрайно съм ти благодарна за съветите относно храненето! :ax:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Чехълче » Нед Май 02, 2010 10:47 am

А нашият лекар каза, че можем да храним хем с бебешки гранули, хем с ориз и извара. Дори предпочете ориза пред гранулите, сега сме на това.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Май 02, 2010 3:32 pm

Никой не каза че чак не може, но след това как ще свикне на гранули, ориза не дава всичко необходимо на организма , за да расте правилно, кученцето има нужда от всичко в този период.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vitaminka » Нед Май 02, 2010 6:05 pm

Обаче има проблем - тя не иска да пие вода... hsuh
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот andaluz » Нед Май 02, 2010 6:15 pm

Не се притеснявай излишно - ще пие smiley24 Ти и слагай по малко и я сменяй поне 2 пъти на ден. Веднъж седмично съдовете за храна и вода ги попарвай след измиване с вряла вода - за дизенфекция smiley24
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Нед Май 02, 2010 6:42 pm

Мерси! Иначе си пишка през 2-3 часа :ag:
В банята я носим, тя там пишка, иначе в леглото ми, като спа не се изпишка цяла нощ, а тази нощ си спа в нейното чекмедженце (временното и легло :ag: ) и скимтеше през 2-3 часа да я извадя и да пишка и си пишка навън, после си я прибирам пак и си заспива... нямаше проблеми, само дето към 6 сутринта беше много огладняла и рев, рев... нямаше спане, та станах да и сложа гранулки. :ajaweki:
Последното хранене и го давам след 10 вечерта и пак е много гладна в 6 сутринта. Явно така си е свикнала, дано поизчаква в бъдеще, че не ми се става всеки път толкова рано. Поне към 8 да ме тормози :ag: :ag: :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот andaluz » Нед Май 02, 2010 6:52 pm

С каква марка гранули храниш?
А щом пишка редовно, значи получава необходимото количество течности.
И не е хубаво да му създаваш „временни„ условия - временно креватче, временни съдове...колкото ти си по-постоянна във всичко, толкоз то по-лесно ще се приспособи към предложените от теб условия. В това легълце, което сега е „временно„ му сложи някаква плючена играчка, която после ще преместиш в постоянното му място за спане. Така ще има близо до себе си познати вече миризми.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Нед Май 02, 2010 7:02 pm

Ми сега му давам гранули на Фрискас за бебе, защото тръгнахме за Пловдив в 9 вечерта и нямаше зоомагазини отворени и от супермаркета това имаше. Ама като и свършват ще и взема хубави.
А креватчето... да... няма да спи в това чекмедже постоянно, ама нали все пак трябва да спи някъде, пък в събота ще отидем до пазара на Подуене да и вземем легълце и някои други дрънкулки и ще си има вече легло.
Иначе в чекмеджето има меки блузки отдолу, два бебешки памперса за да попиват ако се напишка и отгоре пак една блуза да и е мекичко.
Вътре съм сложила едно шише с вода топла и завивчица. Играчка... да не и слагам, да не би да и е тясно вече icon_dontknow
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот andaluz » Нед Май 02, 2010 7:27 pm

Махни памперсите smiley24 Никое животно не си върши нуждите в бърлогата си :ad:
Разбирам, че са давани пари за Фрискеса и няма да го изхвърлиш, но не чакай да го изяде целия, а още сега вземи висококачествена храна и ги смеси поне 1 към 1, защото долнопробните храни само временно създават чувство на ситост. То яде, уж се е нахранило, а след малко пак е гладно. И както ти каза Мери, те не му дават необходимото за правилното му развитие. „Завивчици„ не са му необходими, постелки - ДА. И после можеш да сложиш някоя от тези блузки в новото му креватче.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот vitaminka » Нед Май 02, 2010 7:47 pm

Добре, утре ще вземем роял канин :ay:
Обаче как ще знам по колко грама да и слагам на хранене icon_dontknow
А легълцето си е с чисто подръчни материали, завивчицата си я слагам, защото понякога трепери като заспива, четох, че на бебетата им е студено и не им е добре регулирана топлообменната система, за това си я завивам с едната блузка и тя даже си завира нослето отдолу :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Май 02, 2010 8:05 pm

Като вземеш за малки кученца, на опаковката задължително пише по колко да се дава на хранене според възрастта.Не се протеснявай и не я глези прекалено. :ap: Кучетата се нагаждат с всичко и свикват, от теб зависи режима какъв да бъде. И най-вече всички да го спазвате. :ap:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vitaminka » Нед Май 02, 2010 8:08 pm

Да... знам че пише, ама ако смеся фрискаса и рояла... сигурно няма да важат дажбите [ideauu.gif]
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Май 02, 2010 8:10 pm

Смесваш го така че да си стане пак толкова като постепенно намаляваш старата и увеличаваш новата храна. Направихте ли обезпаразитяване и схема за ваксините, защото ако майката не е била обезпаразитена, кученцето ще има паразити. И при смяната на храната е възможно временно разстройство,което трябва да премине постепенно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vitaminka » Нед Май 02, 2010 8:30 pm

Утре сме на ветеринар да я обезпаразити и да видим кога ще ваксинира :)
Иначе... за сега няма разтройство, ака 2-3 пъти, нито твърди, нито воднисти акита, за сега всичко е наред.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот dmm » Нед Май 02, 2010 8:52 pm

meri написа:... ако майката не е била обезпаразитена, кученцето ще има паразити.

Майката може да е обезпаразитена и малките пак да изкарат глисти. :ad:
dmm
В стадото

Назад към Хранене