Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

хранене на пинчер

хранене на пинчер

Мнениеот Min_Doberman_Pin » Пон Окт 04, 2010 7:06 pm

Моето куче е на 8 месеца - Майкъл. Много често боледува. По принцип го гледаме много добре, но имаме проблем с храненето. Боли го много коремчето особено сутрин ,когато се събужда. Водим го често на ветеринар ,но досега не могат да установят какво му е. Храним го с гранули Роял Канин, варено пилешко месо и с 1-2 лъжички кисело мляко често ,но по малко.Не мога да разбера от какво го боли коремчето. Дайте ми съвет. [mood_feelings_hurt.gif]
Min_Doberman_Pin
В ятото

Re: хранене на пинчер

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Окт 05, 2010 2:52 pm

И моята беше така,само че тя даже повръщаше стомашни сокове.Водихме я на ветеринар и ни казаха,че има гастрит (или гастрид) и ни биха 5 дни инжекций+обезболяващи,след това хапчета.Казаха ни БЕЗ НИКАКВИ ПОДПРАВКИ ,също ни казаха,че може да хапва гранули+кисело мляко или обикновени бисквитки с кисело мляко.Къде го водите на ветеринар?
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот jenito98 » Вто Окт 05, 2010 8:01 pm

Мисля че кучетата не трябва да ядат кисело мляко! :ab: Но нека по-разбиращ от мен да каже, защото не съм сигурна!
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот Maritoo6 » Вто Окт 05, 2010 9:22 pm

Моята Саба е изяла толкова много кисело мляко и нищо й няма :ag:
Но всяко куче е различно :av:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Окт 05, 2010 9:29 pm

Всеки корем(организъм :ag: ) е различен. Моя кокер също яде фасове(всякакви други боклуци), кайсии, краставици и пие бира, но пинчера не понася подобни неща. Най-добре спрете готвеното и вижте дали има подобрение. В гранулите от висок клас има всичко необходимо.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот gabrielabonbon » Сря Окт 06, 2010 10:24 am

Е аз имах впредвид по 1 лъжичка някъде кисело мляко(мисла,че хич не е много),колкото да започне да си похапва. :bs: А за бисквитките за да не са сухи.
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Окт 06, 2010 12:35 pm

Според моя вет кисело мляко може... Ние хранехме Арчи до годинка с Педигри и му готвихме. Ядеше малко Педигри, смесено с две чаени лъжички кисело мляко два пъти в седмицата, отделно всеки ден ядеше пилешко, сварени картофи, ориз, морков, сирене и май това. Този режим ни го препоръча вета и Арчи беше във супер форма. Склед това избрахме да го храним просто с премиум кла схрана и не даваме нищо допълнително. Пробвай само с гранули и потърси второ мнение ако вече не си го направил. Дано се оправи мъника! :ay:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Окт 09, 2010 6:49 pm

А кокалчета може ли да се дават,аз дадох на моето куче пилешки кокалчета беше ме страх да не се задави, но те са меки.Изгриза ги набързо! :ab: :ah: :icon_liplick: :az:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Окт 09, 2010 6:54 pm

slipknot_1996 написа:А кокалчета може ли да се дават,аз дадох на моето куче пилешки кокалчета беше ме страх да не се задави, но те са меки.Изгриза ги набързо! :ab: :ah: :icon_liplick: :az:

Кокали НЕ! Никакви. Трошат се и се забиват в хранопровода, стомаха и червата и може да се наложи операция. Четете преди да давате каквото и да било!
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот TOPITO » Съб Окт 09, 2010 6:56 pm

slipknot_1996 написа:А кокалчета може ли да се дават,аз дадох на моето куче пилешки кокалчета беше ме страх да не се задави, но те са меки.Изгриза ги набързо! :ab: :ah: :icon_liplick: :az:

Моят на 3 месеца като беше се качил на масата и докопал кокали и ги изял :ag:
Will not be so!
TOPITO
В ятото

Мнениеот archy » Съб Окт 09, 2010 7:06 pm

TOPITO написа:Моят на 3 месеца като беше се качил на масата и докопал кокали и ги изял :ag:

Хм... не е смешно... Ако се беше забила кастица в стомаха например? С тези неща не бива да се прави шега... :ac:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот TOPITO » Съб Окт 09, 2010 7:11 pm

archy написа:Хм... не е смешно... Ако се беше забила кастица в стомаха например? С тези неща не бива да се прави шега... :ac:

Какво да направя не мога се да съм му над главата а и бяха само от малките..Като налита да яде нещо ми казвам НЕ и спира-за това вече не яде всичко но преди...Изяде храната на морското ми свинче :ag: (не беше нарочно докато сменях талаша на свинчо стана)
Will not be so!
TOPITO
В ятото

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Окт 09, 2010 7:18 pm

Всички дават кокали на кучетата и повечето нищо им няма не разбирам как ще е забият като ги дъвче,пък и пилешките са меки той ги дъвче малко и ги огризва.Четох че не трябва да се дават кокали но някъде бях прочел че пилешки може и за това се двоумя. icon_dontknow
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Окт 09, 2010 7:23 pm

slipknot_1996 написа:Всички дават кокали на кучетата и повечето нищо им няма не разбирам как ще е забият като ги дъвче,пък и пилешките са меки той ги дъвче малко и ги огризва.Четох че не трябва да се дават кокали но някъде бях прочел че пилешки може и за това се двоумя. icon_dontknow

Къде четеш бре? Тук във форума има тема за кокалите... И кокалите не са полезни! В тях нама нищо хранително или полезно!
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Окт 09, 2010 7:38 pm

Офф...гледам че хората дават и то много хора и нищо им няма на кучетата живеят много.Аз не казвам че е правилно но не виждам как ще се забие в червата.Не се знае до колко може да е достоверна и информацията от интернет.
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот Brutal_Barbie » Съб Окт 09, 2010 7:40 pm

slipknot_1996 написа:Офф...гледам че хората дават и то много хора и нищо им няма на кучетата живеят много.Аз не казвам че е правилно но не виждам как ще се забие в червата.Не се знае до колко може да е достоверна и информацията от интернет.

Офтопик:
..не е от интернет,а от ветеринар :ad:
Когато едно нещо не се цени,то се губи...
Brutal_Barbie
В пасажа

Мнениеот archy » Съб Окт 09, 2010 8:12 pm

Слипкнот извинаявай ама от всичките ти постове за кучето досега ми се струва одста съмнотелно... Първо нямаше да го взимаш, за да ти е чиста съвеста, а после взех го и сега къде да живее, с какво да го храня и тн... Съжалявам, но да беше отворил дог.бг и ли този форум и да беше прочел статийте на Мери. Ще намериш отговори на всичките ти въпроси. Както изглежда сега кучето живее вътре, но излиза навън, а имате дворни котки, които не са ваксинирани ли обезпаразитени, тоест може да хване нещо, но в името на това килима да не е в локвички ще направите жертвата. После давате му кокали, а всеки вет не би препоръчал хранене на куче с кокали, плюс това има и тема тук. Не можете да си позволите храна от 10-12 лв кг, защото сте давали за ваксини и тн... Защо взехте куче щом дори качествена храна не може да му осигурите? Съжалявам, че оспамих темата.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Brutal_Barbie » Съб Окт 09, 2010 8:19 pm

archy написа:Слипкнот извинаявай ама от всичките ти постове за кучето досега ми се струва одста съмнотелно... Първо нямаше да го взимаш, за да ти е чиста съвеста, а после взех го и сега къде да живее, с какво да го храня и тн... Съжалявам, но да беше отворил дог.бг и ли този форум и да беше прочел статийте на Мери. Ще намериш отговори на всичките ти въпроси. Както изглежда сега кучето живее вътре, но излиза навън, а имате дворни котки, които не са ваксинирани ли обезпаразитени, тоест може да хване нещо, но в името на това килима да не е в локвички ще направите жертвата. После давате му кокали, а всеки вет не би препоръчал хранене на куче с кокали, плюс това има и тема тук. Не можете да си позволите храна от 10-12 лв кг, защото сте давали за ваксини и тн... Защо взехте куче щом дори качествена храна не може да му осигурите? Съжалявам, че оспамих темата.

Така е ,може да нямат възможност,но..да беше помислил преди да си вземеш куче,слипнот..Можеше да се грижиш за уличните и пак щеше да имаш контакт с кучета,ако толкова искаш..можеше да кастрираш някой бездомниче и пак щеше да помогнеш :ab:
Brutal_Barbie
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Окт 09, 2010 8:47 pm

Слипнот момичетата са си прави.
А и попита дали могат да се дават кокали.НЕЕЕЕЕ!
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Окт 09, 2010 8:54 pm

Не смятам да в давам обяснения какво правя,взех го и точка!Вече за нищо няма да питам уж за това е сайт за животни,арчи ти ми каза за храната знаех много добре че трябва да е висок клас попитах единствено за цената, ти ми каза за гранулите че тези не са полезни без да съм те питал.И как да се грижа за уличните за да имам контакт с куче,аз искам свое куче.Ако исках щях да си взема от улицата, но аз си харесах това куче.
Офтопик:
и се пише слипкнот не слипнот tongue :ajaweki:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот TOPITO » Съб Окт 09, 2010 9:05 pm

А всички в махалата дават кокали на кучетата си и ми казват че са полезни за здравето на зъбите
Офтопик:
Слипкнот те казаха че не е хубаво да се дава.А ти ако искаш давай,все пак зададе въпрос и те ти отговарят,аз вече няма да му давам кокали(не си мисли че искам да продължавам спора).
Will not be so!
TOPITO
В ятото

Мнениеот valnata » Съб Окт 09, 2010 9:13 pm

Че защо ще му даваш кокали? icon_dontknow Има кокали по зоомагазините и струват стотинки.. Може да му дадеш пилешки кокал(за да си играе, не да се наяде с кокали), но не трябва да е от 'тръбните"(тези от бутчето, защото са остри и може да наранят стомаха). Може да му дадеш от кокалите , които са като "лопатки" (може да ги намериш на пилешката плешка :ag:). Те няма как да се забият в червата, но не виждам смисъл, защото няма да се нахрани с него. icon_dontknow
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Окт 09, 2010 9:15 pm

Добре и аз няма да давам кокали.Ама това какви пари съм отделял и т.н ме подразни.Всеки си знае аз нямам само едно животно имам и др.на които гледам да дам най-доброто което мога.Ако имах постоянно 13лв на всяко купуване на храна бих ги дал.Или ако имах само кучето ако не го бях взел пак щеше да го вземе друг който едва ли би му купувал висок клас храна винаги.И защо трябва в всяка тема за представяне да има отговори от рода на защо са ти малките на кучето защо не го кастрираш и т.н едва ли не е престъпление всеки сам решава за кучето си.Няма да давам кокали добре. :bu: :ad:валната Пилешките кокали бяха с цел игра да не да се наяде разбира се. smiley24
Офтопик:
да има си кокал от зоомагазин е
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот gabrielabonbon » Нед Окт 10, 2010 2:06 pm

Мисла,че няма да му стане нищо на кучето от едно-две пилешки хрущялчета от кокалчето.Поне така мисла. :ab:
Последна промяна gabrielabonbon на Нед Окт 10, 2010 2:20 pm, променена общо 1 път
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот Brutal_Barbie » Нед Окт 10, 2010 2:19 pm

slipknot_1996 написа:Добре и аз няма да давам кокали.Ама това какви пари съм отделял и т.н ме подразни.Всеки си знае аз нямам само едно животно имам и др.на които гледам да дам най-доброто което мога.Ако имах постоянно 13лв на всяко купуване на храна бих ги дал.Или ако имах само кучето ако не го бях взел пак щеше да го вземе друг който едва ли би му купувал висок клас храна винаги.И защо трябва в всяка тема за представяне да има отговори от рода на защо са ти малките на кучето защо не го кастрираш и т.н едва ли не е престъпление всеки сам решава за кучето си.Няма да давам кокали добре. :bu: :ad:валната Пилешките кокали бяха с цел игра да не да се наяде разбира се. smiley24
Офтопик:
да има си кокал от зоомагазин е

Офтопик:
Никой няма правото да съди другия какво дава на кучето си..тук се дават само съвети,апък ти ако искай си ги спазвай..
Brutal_Barbie
В пасажа

Мнениеот archy » Нед Окт 10, 2010 8:16 pm

Слипкнот това е тема за хранене. Ти казваш дадох му пилещки кокали, ние разбираме, че кучето е яло кокали от пиле, но дали е било тръбна кост или каквато и да е друга ние не знаем и предолагаме. Не виждам щом по зоомагазините има толкова играчки за кучета защо рискувате с кокали? Какво се сравнявате и с другите? Ако съседите дават кокали и ние можем, но ако съседите изхвърлят кучето си и ние ли ще го направим? В темата не веднъж спомена, че трябвало да харчите пари за учебници и не можело да давате пари за премиум клас храна. Защо се обиждаш? Ако толкова се засягаш внимавай какво пишеш. Мисля, че спора приключи... Всеки сам си решава, но аз лично чета преди да дам каквото и да било.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Нед Окт 10, 2010 8:28 pm

Офтопик:
Как така не веднъж съм споменал,споменах точно един път, че в момента нямам възможност.Аз знам че трябва кокала да е мек а не твърд попитах принципно,пък и само казах че съм дал не съм питал, попитах само с какво точно е вреден,знам че не се дават кокали не че не съм прочел че не трябва да се дават просто попитах с какво е вреден ако е мек,защото смятам че така не е вреден.Аз кокали няма да давам,а и никога не съм му давал с цел наяждане,а с цел игра.Просто не мисля че тук е мястото да изразяваж какво мислиш за това как си гледам кучето.Квото било написано било предлагам да спрем до тук... :ab: :ax: :ad: :av:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Окт 10, 2010 9:02 pm

viewtopic.php?f=161&t=11247
Много внимателно прочети темата и разгледай снимките.
Кокалите са изключително вредни, и да може да се забие в червата, много често даже има и смъртни случаи, защото стопаните не обръщат внимание на симптомите и кучето страда.А когато се обърнат към лекар,или е късно,или е за операция, защото няма друг начин.
А ако нямаш възможност за висок клас храна, може да започнеш и със среден,и при възможност да я смениш постепенно,но в никакъв случай от съвсем евтините и некачествени храни.
И това с кокалите го приемете сериозно, не гледайте кой какво дава на кучето си и да си мислите,че нищо им няма, от къде знаете че е така???
Кучетата,които ядат кокали няма как да ви кажат дали им има нещо.......Във форума имаше и други теми за кокали......
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Хранене