Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Храната на каракачанките

Храната на каракачанките

Мнениеот dani_9004 » Сря Мар 23, 2011 6:54 pm

как да накарам моето куче сузи да яде друго освен кокали и вредни ли са те
dani_9004
Животинче с въпрос

Re: храната на караканките

Мнениеот meri » Сря Мар 23, 2011 7:41 pm

dani_9004 написа:как да накарам моето куче сузи да яде друго освен кокали и вредни ли са те

Много лесно,като не му давате.Да вредни са.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Сря Мар 23, 2011 8:34 pm

dani_9004 написа:как да накарам моето куче сузи да яде друго освен кокали и вредни ли са те

Като започнеш да му даваш месо. :ay: Кокалите не са хранителни. Ако толкова държиш на кокалите може за разнообразие да отделяш кокали от гърба на пилето(самия кокал има форма на лопатка и не е остър). Не давай тръбните кости от бутчето(не че кучето ще умре :ag: ). :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 23, 2011 9:51 pm

Ако искаш да навредиш на кучето си или дори да го убиеш,давай му кокали...
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Мар 24, 2011 7:28 am

А кучето само с кокали ли се храни?
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Храната на каракачанките

Мнениеот laki1968 » Пет Мар 25, 2011 8:43 am

Мойта я храня с фенери-патешки и пилешки-по 1лв. килото.Когато паля барбекюто ги препичам малко,иначе ги рупа сурови
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Мар 25, 2011 7:55 pm

Сурови,кокали...Боже,какво си причинявате на кучето!
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот laki1968 » Съб Мар 26, 2011 5:15 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Сурови,кокали...Боже,какво си причинявате на кучето!
Досега не ми се е оплаквало и изглежда в прекрасно здраве...тежи повече от 70кг. и яде по близо две кила на ден.Вие случайно да сте била куче в някой предишен живот та знаете кое става за ядене и кое не???
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Мар 26, 2011 5:32 pm

:ag: laki1968, не се притеснявай. Кучетата знаят как да хапват кокали, особено пък тази порода. :ay: БОК ако не може да изяде един патешки фенер няма да го нарека куче.. :ajaweki: Щом на пинчера понякога отделям от пилешка плешка, от агънцето, значи и сто кила БОК ще пожъне успех.. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Съб Мар 26, 2011 5:35 pm

laki1968 написа:Досега не ми се е оплаквало и изглежда в прекрасно здраве...тежи повече от 70кг. и яде по близо две кила на ден.Вие случайно да сте била куче в някой предишен живот та знаете кое става за ядене и кое не???

А вие да можете да ми назовете хищник,който да изяжда кокалите?И вълци,и чакали,и хиени,и лъвове изяждат месото,сухожилията,вътрешните орагни,съдържанието на стомаха,дори кожата на жертвата,а кокалите оставят да ги изглозгат лешоядите
Някъде бях чела интересно сравнение - да даваш кокали на кучето е като да пресичаш оживена улица,без да се огледаш - може да не те удари кола,може леко да те закачи,може да те блъсне силно,но след престой в болница да се оправиш,а може и да те остави на място.
Преценете сами.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Мар 26, 2011 5:38 pm

Колко са кучетата починали от кокал? Има ли някаква статистика?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Съб Мар 26, 2011 5:43 pm

Не знам,едва ли.Но във всяка вет. клиника има стена със закачени на нея кокаляци,извадени от различни части на храносмилателната система.Ще питам - струва ли си риска?Защо да давам кокали,като самият ти в два поста по-нагоре пишеш,че не са хранителни?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Мар 26, 2011 5:46 pm

Вярно е, че не са хранителни(аз не храня с кокали). Давам само за да си играят с тях. И аз давам такива кокали, които няма как да навредят и да се забият в червата. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Съб Мар 26, 2011 5:48 pm

О.к.Аз обаче мисля,че има по-подходящи играчки и лакомства :ad:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Съб Мар 26, 2011 5:53 pm

Ако кокалите се подбират няма нищо страшно. Аз не вярвам хората да хранят само с кокали. Куче 70 килограма така смила кокала(особено ако е сварен) че всякакви рискове изчеват. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Мар 26, 2011 7:34 pm

Темата за кокалите е заключена, дали да я отключат.
А статистиката показва, че не килограмите са важни в случай на запушване,че то червата не са по-различни,ама това е друга тема.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот laki1968 » Съб Мар 26, 2011 8:18 pm

пилешките глави ги еде като бонбончета :ag:
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Мар 26, 2011 8:48 pm

Темата и да я отключат няма кокалите да станат по-опасни.. Аз статискика не знам да има, но ако има ще се радвам да я видя. Чудя се колко ли са кучетата починали от Фенер или агнешка плешка. Нека не забравяме, че тези животни не са играчки а Кучета. Кучетата хапват сурово месо, варено месо, кокалчета и др.Не мисля, че трябва да ги лишаваме от това.За какво "запушване" говорим? Елате да видите "запушения" ми Кокер, и "запушения" пинчер. Как само се запушват с една вратна пържола, не е истина. :ajaweki:

На единия продължават да му готвят и още си е жив.

А килограмите и размера винаги са от значение. Гледам как моето куче се справя с кокалче и сравнявам с кавказка овчарка.. Е, определено кавказката овчарка си го прави на "сол"... За какво предполагаемо запушване става дума? Предполагам, че сега ще се намеси думичката 'АКО". :av: [dontuu.gif]
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот laki1968 » Нед Мар 27, 2011 10:37 am

Айде да се изкажа пак..........Повече от 1год. -от малка още бях разглезил кучката,давах и да яде само варено или печено месо и консерви (суха храна не искаше дори да помирише) Ама стана голем пес,почна да яде по много,кризата ме удари и мене и почнах да изнемогвам да я храня .Отгоре на сичко почна и да пробира кво да яде..........и естествено един ден ми писна и и хвърлих суров патешки фенер-говедото го овъргаля в калта и не го погледна.След 3,4 дена глад и вода- прояде хлеб,боб,кисело зелье,ориз и сурови фенери.Така и до днес- минавам с около 50, лв. на месец :ag:
laki1968
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Мар 27, 2011 3:05 pm

Защо някой хора смятат,че кучетата са прасета?
И защо след това започват здравословните проблеми?

Варени кокали не се дават никога,те се свързват със стомашните сокове,не могат да се компресират,когато преминават през дебелото черво към тънкото,наранява лигавицата,раните се превръщат в язви,възпалената тъкан затваря изхода на аналната жлеза в дебелото черво и започва хронично заболяване на дебелото черво.А какви болки търпи кучето.....
Една малка част от статията.
http://labrador74.org.ru/publ/2-1-0-8
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Хранене