Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Спря да се храни ...

Спря да се храни ...

Мнениеот Animals_huggie » Пет Май 27, 2011 5:31 pm

Кучето ми от 2 дена не иска да яде нищо сменяхме 2 вида храни и не иска нищо ... От както се затопли е така,но тези дни е по хладно и пак не иска нищо...Винаги ли е така или трябва да отидем на вет ? Благодаря за помоща
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Re: Спря да се храни ...

Мнениеот valnata » Пет Май 27, 2011 9:14 pm

Виж, нормално е в големите жеги да намали храната(и пак зависи от кучето), но с дни нищо да не хапва не е нормално. Да не би да сте сменили марката която е ял досега? Пробвай с нещо друго да го залъжеш. Ако пак отказва го заведи да го прегледат. Лятото е хубаво да се храни по-късничко, като се разхлади. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот lorasdawn » Пет Май 27, 2011 9:51 pm

На ветеринар го заведи, нищо не губиш.
Аватар
lorasdawn
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Пет Май 27, 2011 10:27 pm

Не съм сменял храната.Яде я само ако му я смеся с ориз или му я залея със бульон.И наистина хапва повече вечер и сутрин а на обед не го и близва.Значи нещо се лигави на храната щом със ориза я изяде :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот valnata » Съб Май 28, 2011 1:10 pm

Ти и на обед ли го храниш? Давай му само сутрин и вечер.. не е бебе вече. Щом с ориз я яде значи се лигави и не е гладен.Мини на две хранения и ще виидиш как ще прояде. :ay: И моето като му смеся гранулите с пиле или нещо друго после се прави на разсеян.Като му вдигна купичката сутринта и седи цял ден на мускули, вечерта танцува направо. :ag: Не пречи да питаш и доктора, но щом друго си яде за мен е каприз. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Съб Май 28, 2011 3:21 pm

Мхм лигави се.Но май е и от топлото на много хора спират да се хранят по много сега със ориза си омита всичко,но само гранули го подушва и ме гледа :ag: Викаш да му дам по 2 пъти не по 3 ?
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот valnata » Съб Май 28, 2011 5:18 pm

Разпределяй му дажбата сутрин и вечер. :ay: Той вече е голямо куче а и сам виждаш, че в жегите не му се яде. Ако беше бебче разбирам, ама той станал голям ерген а ти още го глезиш. :ag:

Когато е топло повечето животни намалят храната.Изключение правят лакомниците, като моя кокер, който и 45 градуса да е пак ще се тъпче, даже може да умре от пукница. :ajaweki:

Радвам се, че нямате здравословен проблем! smiley24
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Animals_huggie » Съб Май 28, 2011 5:23 pm

Мxм и аз се радвам.Сега само дреме и пие вода :ag: Играе само на вън :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Назад към Хранене