Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

храна за големи кучета

храна за големи кучета

Мнениеот mifcho » Вто Ное 29, 2011 6:32 pm

Здравейте,имам каракачанка на 4 месеца проблем ли е ако го храня с гранули за големи кучета?На един приятел кучета не ги ядяло и ми ги подари 30 килца :ag:
mifcho
В ятото

Re: храна за големи кучета

Мнениеот valnata » Вто Ное 29, 2011 7:40 pm

Не е проблем, стига да ги яде. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Чет Дек 01, 2011 10:27 am

valnata написа:Не е проблем, стига да ги яде. :ag:

Не е точно така.Ако храната е чапи или някой друг евтин боклук в който няма нищо на една растяща гигантска порода може да се отрази доста зле.Това е времето на най-активния растеж за кучетата от едри породи.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Чет Дек 01, 2011 10:36 am

Права си. Ако храната е висок клас нищо няма да му стане. Много зависи с какво е хранено досега. Може "чапи" и "педигри" да не се окажат толкова зле, като знам с какво се хранят по-принцип овчарските кучета. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Дек 01, 2011 11:19 am

Ако всяка храна ставаше за всичко,нямаше да има разпределяне по възраст,килограми и породи.Няма значение какво е кучето,трябва да се съобрази с килограмите в момента и възрастта.Не всяка храна става.Това,че е едра порода не означава нищо,има си храни и за тези породи.И ако наистина е някоя евтина не си струва,хранете кучето с висок клас,особено когато се формира костната система,за да нямате проблеми в бъдеще.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Чет Дек 01, 2011 2:31 pm

Храната мисля,че е икономичен клас (Darling 3x10 kg).Кучето е взето от овчар,каза да го храня със каквото намеря,от 20 години си е хранил кучетата с качамак,сурватка,кокали,трици и от остатъци от масата.Наистина кучетата му бяха перфектни със лъскав и гладък косъм.Иначе мойто всичко яде като се почне от клечки,обелки от плодове и зеленчуци,камъни,онзи ден изяде една капачка и една дръжка от пластмасова бутилка... :bu:
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Чет Дек 01, 2011 2:44 pm

Дам, прав съм бил. Значи хубаво ще е да му взимаш поне среден клас храна, която е за подрастващи кучета от едри породи. Кокалите, обелките, триците и хляба ги спри. Тази храна, която ти е дал не е много хубава, но е за предпочитане пред триците и кокалите. Ако изяде тези 30 килограма нищо няма да му стане, просто след това мини на подходяща храна. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Чет Дек 01, 2011 2:53 pm

Взимам му и advance,но кучето не се храни основно с гранули,а със варено виме,дроб,бъбреци,пил.изрезки.
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Чет Дек 01, 2011 2:57 pm

Браво :ay: Само не му давай ярма, трици и др. боклуци. smiley24
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Чет Дек 01, 2011 3:01 pm

Не му давам,а капачката и дръжката дали ще ги изходи? :D
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Чет Дек 01, 2011 3:03 pm

Сигурно ще ги изходи. Ограничи му достъпа до такива предмети, че е опасно. Може да се запуши с нещо и да имаш ядове..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Дек 01, 2011 3:54 pm

Следи кучето няколко дни,ако със сигурност е изяло капачка или нещо друго.Ако започне да повръща, да отказва храна,не играе,не може да се изходи,спешно на лекар, защото може да има вероятност от запушване на червата,което често е фатално.Почисти мястото,където се разхожда и започни да го обучаваш както на поведение за послушание,така и да не пипа нищо.Храната,която му даваш не е много подходяща особено за подрастващо едро куче.По-добре си купи гранули висок клас според породата,за да няма проблеми с кости и стави ,или липсата на калций пак да доведе до редица проблеми.Кучето обезпаразитява ли се редовно,ваксини има ли? Обръщайте му внимание колкото може повече.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Нед Дек 04, 2011 9:15 pm

Храната Фрискис добра ли е ?
mifcho
В ятото

Мнениеот top4o » Нед Дек 04, 2011 9:34 pm

Ами тази марка храни май са лош избор. Аз лично нямам куче и моя отговор няма да е много компетентен по въпроса, а и повечето хора в форума знаят повече, но ето - тези са по - добри:
Роял канин, Хилс,Про План не е зле също.
ЕУКАНУБА е добра.
Всъщност във този форум има тема където се казва кой от коя марка гранули е доволен.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Дек 04, 2011 9:44 pm

mifcho написа:Храната Фрискис добра ли е ?

Не е ,тя е икономичен клас храна,която не осигурява всичко необходимо на кучето.Особено за подрастващо е добре да бъде висок клас храна,която е балансирана по състав и е предназначена за съответната възраст и килограми,порода.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пон Дек 05, 2011 2:03 pm

Интересно ми е защо кучета хранени с помия и боклуци по-малко се разболяват от кучета хранени с хубави храни?
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Пон Дек 05, 2011 2:54 pm

mifcho написа:Интересно ми е защо кучета хранени с помия и боклуци по-малко се разболяват от кучета хранени с хубави храни?

Това не е вярно,може би защото никой не ги води на лекар.Разболяват се и още как..
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пон Дек 05, 2011 3:14 pm

Например старите ни кучета хранеха се с остатъци от храната и варени кокали нищо им нямаше(дядо ми беше ветеринар),а сегашното колкото повече го дондуркам толкова повече се разболява(беше на антибиотик)?
mifcho
В ятото

Мнениеот top4o » Пон Дек 05, 2011 3:25 pm

Тогава храни кучето си по твоя начин и не го води на лекар. Сложи му синджир и не го разхождай. Гледай го както си искаш и не питай хората са съвет. Както сега ти е интересно защо ако го храниш с кокали е добре, а когато е с хубава храна зле, тогава ще ти е интересно защо е живяло толкова малко, без причина. И пак така ще ни питаш и ще ти е много интересно, но ще е късно.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Дек 05, 2011 3:28 pm

И от какво е било болно та е пило антибиотик?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пон Дек 05, 2011 5:40 pm

Не искам за се заяждам с никого.Просто такова ми е впечатлението.Кучето имаше разтройство,не ядеше(не казвам,че е от храната),затова беше на антибиотик.100 процента на всеки се е случвало,че когато най-малко иска нещо да се случи,то се случва.Същото и с кучетата :ab:
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Пон Дек 05, 2011 7:13 pm

Случва се разбира се, но зависи и от причината за разстройството. :ab: Каква беше при вас?
Много често е именно от храната,какво е яло?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пон Дек 05, 2011 7:44 pm

Не знам,хранихме го със advance и черен дроб,може би някой му е хвърлил нещо през оградата.
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Пон Дек 05, 2011 8:08 pm

Ако имаш възможност храни с висок клас гранула, ако нямаш мини на среден клас. Натуралното хранене е хубаво, но е много по-скъпо и отнема много време, особено за едра порода куче. Храненето с остатъци от масата и манджи с подправки не е правилно. Само с месо пак не става. Трябва да седнеш и да учиш поне месец, че да придобиеш някаква предства за това какво и как да приготвиш. Никак не е лесно и е непосилно за хората без средства и време. За мен лично качествената гранула е идеален вариант. :ay: Избираш марката, която се отразява най-добре на твоето куче и си решаваш проблема. :ay: Аз съм се убедил, че качеството на месото и др. продукти в България е под всякаква критика, така че изобщо не се притеснявам за кучето... :ag: Важно е да не сменяш често гранула-готвено и да ограничиш достъпа до боклуци, за да няма разстросйтво.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Пон Дек 05, 2011 8:34 pm

Чакам да свърши дарлинга и ще му взема pro plan или advance.

btw подарих 2 от чувалите дарлинг остават ~ 10 килца :ag:
mifcho
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 05, 2011 9:00 pm

Дарлинга можеш да го пробуташ с варено месо и ориз. Няма да му стане нищо на кучето. И малко добавки и е пушка.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пон Дек 05, 2011 9:05 pm

Дам,то предимно с бульони и ориз се храни прасенцето.

Офтопик:
Защо не ми отговаряш на ЛС-то за смяна на никнейм? :ag:
mifcho
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 05, 2011 9:09 pm

Защото това не е позволено. Ако беше позволено - ще пише в правилата следното:

- Ако ви писне никнейма - пишете на админа и тъй като той си няма друга работа ще ви го смени :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Дек 05, 2011 9:22 pm

От черния дроб е,какво се чудиш.Ако е яло развалено или е били натровено, симптомите са други.Подари и останалата храна.Неправилното хранене също води до заболявания.
То всяко куче може да яде и хубава и лоша храна,важното е как му се отразява,а некачествените от нисък клас,не се отразяват добре,какво да се лъжем.Ще яде с ориз и бульон, и след време пак ще има проблем,това е.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пон Дек 05, 2011 9:46 pm

Не, не е от дроба и котките ядаха от него нищо им нямаше.

Офтопик:
-zoomaniak другите php форуми имат тази екстра,виж някъде от контролният ти панел дали може да се активира.
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Пон Дек 05, 2011 10:26 pm

Различни организми,различно въздействие, не може да се каже със сигурност.Все от нещо е било.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пон Дек 05, 2011 10:35 pm

Може би нещо е глътнало,а може да е и от капачката,не ми се вярва да е от дроба тъй като е хубав,годен е за човешка консумация,даже баба ми си беше изпържила от него.
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Пон Дек 05, 2011 10:39 pm

Зависи и какво количество е изял,черния дроб е един от продуктите, които не е желателно да се дават на кучето.
Голямо количество черен дроб- витамин А може да има токсичен ефект,да въздейства негативно на мускулите и костите.

Някои храни, които са годни за консумация за хората, и дори други видове животни, могат да представляват риск за кучетата, защото имат различен метаболизъм. Някои могат да предизвикат само леки храносмилателни разстройства, а други могат да причинят тежко заболяване и дори смърт.

http://www.sarahsdogs.com/qa/can_dogs_eat_liver.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Вто Дек 06, 2011 12:54 pm

И преди е ял черен дроб,но нищо му нямаше.Не съм го хранил аз,баба ми изрично знае,че не трябва да го прехранва.Мисля,че е от погълнатата капачка и дръжка от бутилко,защото в изпражнението му имаше и малко кръвчица.Като му дам един дронцид за глисти ще го изходи сигурно.
mifcho
В ятото

Мнениеот emito » Вто Дек 06, 2011 8:44 pm

Давай нови снимки на сладураа.
emito

Мнениеот meri » Вто Дек 06, 2011 9:53 pm

Винаги има първи път,за всичко.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пон Дек 12, 2011 6:12 pm

BEWI DOG какъв клас е ?
mifcho
В ятото

Мнениеот animalprograms » Чет Дек 15, 2011 1:40 pm

mifcho написа:BEWI DOG какъв клас е ?

Премиум, защото съставките са със смесено качество и има химически консерванти. Същият производител, Bewital Petfood, предлага и супер премиум марката Belcando, която обаче включва и храни с по-слабо съдържание месо. По-подробно инфо за най-доброто от Белкандо и за другите супер премиум храни: http://www.animalprograms.org/suhi-hrani-za-kucheta.html

.
Броят на котенцата и кученцата, които ние развъждаме всяка година, определя броя на котките кучета, които ще загинат преждевременно. http://animalprograms.org
animalprograms
В ятото

Назад към Хранене