Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Храната на едрите породи кучета- дискусия

Храната на едрите породи кучета- дискусия

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 4:00 pm

каква храна е полезна за куче от породата кангал? :ah:
Аватар
jaskata125
В ятото

Re: храната

Мнениеот mifcho » Вто Дек 20, 2011 4:17 pm

Всякаква.:)
mifcho
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 4:30 pm

педигрее става ли защото чух че не е полозна
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот mifcho » Вто Дек 20, 2011 4:36 pm

Като знам с какво хранят овчарските кучета педигрито е злато. :ag:
А на каква възраст ти е кученцето?
mifcho
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 4:47 pm

на 1 месец
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 4:49 pm

но още не е при мен след 1 месец ще е при мен защото още е много рано аз искам да питам тогава с каква храна да го храня
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот mifcho » Вто Дек 20, 2011 4:55 pm

Е много бързаш.Отначало може да му вземеш някакви бебешки гранули,правиш му попара с кисело мляко,вариш ориз със кайма,но може и само ориз.Научете го да яде всичко да не се учи на скъпи гранули. :ab:

Нека по-компетентните се изкажат. :ab:
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Дек 20, 2011 5:01 pm

Не става с Педигри! Ако искаш да расте здраво го храни с Arden Grande, Royal Canin или Eukanubа. Това за мен е най-доброто, а цените разгледай тук - http://shop.zoomania.org/Za-kucheta/Hrani.html Ако имаш възможност храни с това. Винаги може да разнообразиш с кайма или месо с ориз, аз не вярвам да ти откаже. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 5:04 pm

да знам че бързам но исксм всичко да знам предварително а дали ще му е студено ако живее на вън :ab:
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Дек 20, 2011 5:07 pm

Трябва да има колиба, а ако е малко да има някаква постелка. Тези кучета не са родени за апартамент, така че не се притеснявай за това.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Дек 20, 2011 5:09 pm

Като искаш да знаеш всичко,ето viewforum.php?f=275

Малкото куче трябва да се храни с качествена храна, не човешка,не знам защо трябвало да се учи на всичко,но не е правилно.
Когато го вземеш го водиш на доктор за обезпаразитяване,преглед и схема на ваксините.Зависи на каква възраст ще го вземеш,но не е желателно да живее навън,особено без ваксина.Сега е студено и отделено от майката,няма кой да го топли,може да настине.Прочети темите,има за всичко.Скъпите гранули са най-удачния и евтин вариант,защото от некачествените може да има здравословни проблеми,както и от човешката храна,която не е подходяща за едно малко куче.В началото купувай храни за малки кучета.Може да живее навън,но не веднага.Човешката храна освен че може да причини разстройство,не е подходяща и защото не съдържа всички необходими съставки за едно подрастващо куче,калций и всичко останало.Купуваш висок клас храна и забравяш за другото.Много по-евтнино излиза от каквото и да било друго.Те са балансирани по състав и съдържат всичко необходимо,а това не можеш да го постигнеш с човешки продукти.
Не разбирам за какво са тези предубеждения, че ако кучето е еди-каква си порода,та трябва да яде помии или кой знае какво,пълни глупости.Ако не се осигури всичко необходимо,как ще има правилно развитие и растеж това куче?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 5:16 pm

колко горе-долу трябва да е голямо за да живее на вън
и незнам как ще го издържаме това куче като трябва да се храни със скъпа храна
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот meri » Вто Дек 20, 2011 5:19 pm

От скъпата храна се яде по малко,тя е качествена и грамажа е съобразен според килограмите,съвсем няма да изяжда по кило на ядене.Добре си помислете тогава,ако не можете да си го позволите......
има и други варианти,по-нисък клас храна,но поне да стане на 10-12 месеца и тогава.Защото иначе може да имате проблеми с кости и стави,което не е желателно за едно тежко и подрастващо куче.
Човешката храна също не излиза евтино,не говорим за кокали и боклуци,които изобщо не трябва да се дават,хляб също.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 5:24 pm

добре купя от по скъпата храна и ще я ползвам поне година след това ще намаля класа на храната.А за по възрастно куче на 4 години консервите полезни ли са.
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот mifcho » Вто Дек 20, 2011 5:53 pm

meri - овчарите от толкова години си хранят кучетата с качамак и са си в перфектно състояние.

Относно консервите смятам,че не са много полезнизи,защото имат консерванти.

И защо храната нисък клас може да навреди на кучетата,какво може да им стане?
mifcho
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 6:06 pm

Другото ми куче не иска да вкуси никаква суха храна на каквато и марка да е само консерви, какво да правя?
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Дек 20, 2011 7:01 pm

mifcho, онези хора и техният форум не са критерий и го махнах, да не вземе някой да им се върже на акъла. Те там кучетата седят на метър синджир и тези хора смятат, че в това няма нищо лошо. Също и боевете с кучета се толерират. На кое казваш "перфектно състояние"? Раздърпаната козина с полепнали по нея изпражнения или белезите от боевете.. Това че някои доживяват 10 години не значи че се гледат добре.. Те си знаят как оцеляват. :ag: В средния клас месото е в по-малки количества, а в най-ниския изобщо липсва. Най-ниския клас гранула е пълна с химии и е по-зле от смеските. Проблемите не започват веднага.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Вто Дек 20, 2011 7:04 pm

jaskata125 написа:Другото ми куче не иска да вкуси никаква суха храна на каквато и марка да е само консерви, какво да правя?

Като поседи гладно ще прояде гранули. И моето като го взех не искаше, ама седя гладно три дни и свикна. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Дек 20, 2011 7:07 pm

mifcho написа:meri - овчарите от толкова години си хранят кучетата с качамак и са си в перфектно състояние.

Относно консервите смятам,че не са много полезнизи,защото имат консерванти.

И защо храната нисък клас може да навреди на кучетата,какво може да им стане?

Няма да коментирам как овчарите си хранят кучетата......
Консервите не са полезни.
Храната нисък клас може да причини проблеми със зъбите,козината, стомаха и т.н.Човек,който е запознат с видовете храни го знае,а който не е......може да се осведоми.
Попитай себе си следното: защо всички лекари и кинолози препоръчват високия клас храна ?
Ниския клас храна какво съдържа и какво високия, ако го знаете,ще си отговорите на въпроса.

Може да смесваш малко гранули с консервата и постепенно да изключиш тази от консерва и да останат само гранулите.Опитай с няколко вида и вкуса.

Сигурно смятат,че щом кучето е едра порода,овчарско може да яде каквото има(ярма) и ако ми кажеш какви са качествата на тази " храна".....
Големината няма значение,болестите ходят и по малките и по големите кучета.
Наистина не знам на какво викате "перфектно състояние".....може да не личи на по-младите кучета, но в по-късен етап заболяванията не прощават.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 20, 2011 8:24 pm

водих го на преглед и казаха че е много добре едно ми куче е немска овчарка и то е голяма порода и да го оставям гладно пак не иска да ги яде тези гранули.Иска да яде само консерви или нещо от месарницата или от вкъщи какво да правя
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот mifcho » Вто Дек 20, 2011 8:36 pm

valnata написа:mifcho, онези хора и техният форум не са критерий и го махнах, да не вземе някой да им се върже на акъла. Те там кучетата седят на метър синджир и тези хора смятат, че в това няма нищо лошо. Също и боевете с кучета се толерират. На кое казваш "перфектно състояние"? Раздърпаната козина с полепнали по нея изпражнения или белезите от боевете.. Това че някои доживяват 10 години не значи че се гледат добре.. Те си знаят как оцеляват. :ag: В средния клас месото е в по-малки количества, а в най-ниския изобщо липсва. Най-ниския клас гранула е пълна с химии и е по-зле от смеските. Проблемите не започват веднага.

80 процента от хората пишещи във онзи форум се занимават с овце и разполагат с доста кучета,не са на синджир,изобщо не се връзват.Относно боевете...кучетата ходят с овце целите са в трънки и изпражнения да вярно е,но това куче ако види друго куче или вълк край стадото естествено,че ще нападне.Доколкото разбрах в тези гранули няма месо,а трупно брашно.
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Дек 20, 2011 8:46 pm

mifcho написа:80 процента от хората пишещи във онзи форум се занимават с овце и разполагат с доста кучета,не са на синджир,изобщо не се връзват.Относно боевете...кучетата ходят с овце целите са в трънки и изпражнения да вярно е,но това куче ако види друго куче или вълк край стадото естествено,че ще нападне.Доколкото разбрах в тези гранули няма месо,а трупно брашно.

Офтопик:
Знам какви са и как ги гледат. Знам и за тестовете, които провеждат и рекламират.. Ходил съм, виждал съм ги как "тестват" характер. Те са на принципа "каквото оцелее" и бълват най-много кучета по улиците.

Някои марки са с такова брашно, а в ниския клас и това няма. :ag: За мен вариантите са два- единия е да храниш с висок клас храна, другия е да му приготвяш сам храната, но трябва доста четене за втория вариант. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Дек 20, 2011 9:04 pm

Хаха, Жаси, видя, същото ти казах!? :ag: :ba: :ay:
Хора, ще ви задам един въпрос, който тя ми зададе вчера: "Какво да правя, ако Тина (НОК-а й) и кангалчето не се разберат? " Но аз имам едно куче, и то е моето първо, не можах да й отговоря. Сори за спама, но се чудех какво да й кажа, и за това питам вас. Ее, тя сама ще може да си го прочете де. :ag:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Вто Дек 20, 2011 9:08 pm

Знам какви са и как ги гледат. Знам и за тестовете, които провеждат и рекламират.. Ходил съм, виждал съм ги как "тестват" характер. Те са на принципа "каквото оцелее" и бълват най-много кучета по улиците.

Офтопик:
Вълкът се затваря в клетка и ако кучето не се уплаши от него,а отиде и започне да му ръмжи и да му скача става ако не чука в главата.Никой овчар няма да гледа куче дето не му върши работа.Открай време е "каквото оцелее",най-силните оцеляват. :ab:
mifcho
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Сря Дек 21, 2011 8:14 pm

ако двете кучета не се харесат какво ще правя
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот valnata » Сря Дек 21, 2011 8:25 pm

Ще положиш усилие те да се разбират. Ще ги събираш заедно, ще им обръщаш внимание, ако трябва ще потърсиш помощ от специалист.Не го бийте, не му викайте, не го стресирайте докато е малко. Събирай го с кучета, хора, деца.. Ако се наложи ще ги разделиш, за да не се събудиш някоя сутрин без НОК :ag: Кангала е сериозно куче, така че почвай да четеш и да се учиш от сега, че като стане голямо може сериозно да ти навреди.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Дек 21, 2011 8:46 pm

Ако смяташ,че породата не е за теб и не можеш да се справиш с обучение и отглеждане,ориентирай се към друга.Предварително трябва да се уточняват нещата,а не после някое куче да пострада за сметка на другото.За какво държиш точно на тази порода?
Когато човек не е готов,трябва да се учи и подготвя,и ако не може, не взима точно такова. Ако не се обучи добре на послушание,може да стане опасно и за хората,така че добре си помисли.Това е сериозна порода и не е за всеки.Проучи дали кучетата са съвместими,има ли къде да ги сложиш по отделно,и т.н. важни неща,които трябва да се правят предварително,не след свършен факт.
Понякога кучетата никога не стават приятели,нито свикват да живеят заедно,не виждам смисъл да мъчиш едното за сметка на другото.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Сря Дек 21, 2011 10:15 pm

Пускаш ги и докато не се разбере кой ще командва парада.Немеца е "по-интелигиентно куче" и мисля,че няма да има проблеми.
mifcho
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Пет Дек 23, 2011 3:21 pm

от доста време искам тази порода куче и мисля че мога да се справя
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Пет Дек 23, 2011 6:35 pm

Какви витамини ще трябва да купя подходящи за кангалчето? Когато е на 45 дена?
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот meri » Пет Дек 23, 2011 6:58 pm

Зависи с какво ще го храниш,ако е висок клас храна не е необходимо нищо,иначе може да даваш каквото и да било само след консултация с ветеринар,защото и предозирането е опасно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Нед Дек 25, 2011 11:40 am

еми няма да мога с висок клас затова ще му давам витамини тези добри ли са Vitakraft Vita Bon?
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 25, 2011 11:51 am

Добри са. И на всеки 3 до 6 месеца го водите на изследвания: Кръв - Урина.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Дек 25, 2011 12:36 pm

Въпроса не е дали са добри или лоши,освен че е важна дозировката и времето на даване.Но това може да каже само вет,не давай самоволно даже витамини.Поне в началото може да даваш хубава храна,след това да я смениш постепенно.Чудя се за какво ти е тогава куче,а след това ако нямаш възможност и за лечение при проблеми,какво ще правиш?Странна работа сте някой хора.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 25, 2011 12:55 pm

Ако се наблюдава кучето - проблемите се хващат на време и се решават бързо.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Дек 26, 2011 9:40 am

zoomaniak написа:Ако се наблюдава кучето - проблемите се хващат на време и се решават бързо.

А още по-добре да се храни правилно,за да се избегнат.Много неща могат да се предовратят с правилното хранене.Именно и за това са гранулите висок клас,останалите или причиняват проблеми,които костват много средства за стопанина или болка за кучето,а човешката храна много често след години причинява различни заболявания,които или трудно се лекуват,продължително,или не се лекуват.Не виждам смисъл да се пестят средства за сметка на здравето,безмислено е и много по-евтино от лечението.
Защото винаги,ама винаги след време проблемите лъсват,и защо трябва кучето да пие лекарства,да се подлага на диета и какво ли не, за да спестим някой лев,което не е така,просто е заблуда.
Преди да се вземе животното добре трябва да се помисли......можем ли да го храним качествено,ако не........това,че е голяма порода,овчарско,пазач и не знам си какво,не означава,че трябва да яде боклуци,както правят много хора.Целта не е да имаме някакво си куче,което яде каквото има, а да имаме здраво куче от всякаква порода.
Не напразно всички лекари и кинолози съветват: хранете правилно животните.
И като го наблюдаваш, какво.....няма да спреш заболяванията,които си "работят" вътре в организма и когато се проявят е доста късничко за лечение, даже понякога се налагат операции.....и за какво???
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Пон Дек 26, 2011 11:41 am

Незнам нали ще многа да го храня с висок клас, но това не е толкова важно с каква храна ще го храня аз вече съм купила и не мисля преди да я свърша да купувам друга ще му давам витамини ще го гледам добре
А трябва ли да го храня по 4 пъти на ден?
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Пон Дек 26, 2011 11:46 am

Ти meri незнам какво куче имаш обаче ако е пинчер не може да се сраняваш с мен.Моето куче ще е много добре гледано и ще го храня с каквото искам нали ще с висок или нисък клас няма значение другото ми куче не е вкусвало висок клас и да чукам на дръво нищо му няма.А ако говорим за лечение ако се наложи имам средства,но не мисля че ще се наложи. :ab:
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот meri » Пон Дек 26, 2011 12:23 pm

Има голямо значение,а тази приказка ,че нищо му няма съм я чувала от кой ли не.Нямам пинчер.Зависи възрастта на кучето и т.н.,освен това едва ли можеш да видиш какво е във стомаха и др,органи,че да мислиш,че всичко е наред, елементарно е.....зъбен камък,лош дъх,развалени зъби,все начални признаци при лошата храна.И след тях камъни в бъбреци ,проблеми ,проблеми.......за които и даже не подозираш,има време ще почне да личи. :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Пон Дек 26, 2011 12:29 pm

водих го на лекар скоро преди 1 седмица и казаха че е много добре.Аз питах за храната там нали да продължавам да го храня с нея и и те ми казаха че е добра и няма да имам проблеми
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Пон Дек 26, 2011 12:34 pm

имала съм толкова много кучета и съм ги хранила с педигрее и нищо им няма
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот mifcho » Пон Дек 26, 2011 1:25 pm

Общо взето това,че ако не си храниш животното с висок клас гранули ще имаш проблеми е измислица на ветеринарите.Чудат се как да си продадат скъпите храни.Всеки продавач прави това.
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 1:36 pm

Тогава хранете с педигри или с каквото решите. Избора си е ваш, кучето също. Просто зададе въпрос и ти се обясни кое е най-доброто, но явно сте решили да правите големи компромиси.. После почват въпросите "ама защо крачетата са криви", "Какви витамини и калций да давам" "защо козината не е така хубава", "защо зъбите се развалят и има лош дъх". Все "маловажни" неща. :ag: Ако бях на твое място щях да седна да прочета някои неща и да поговоря с хора, които си хранят кучетата с тези "лоши" и скъпи гранули. Най-малкото може да видиш снимки на кучета, които са по изложби или пък да направиш едно запитване до развъдник, като не вярваш на нас. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Пон Дек 26, 2011 1:42 pm

Ако става въпрос за овчарски кучета...всичко се храни с качамак...няма голямо няма малко.Качамакът и ниския клас гранули е долу-горе едно и също,нали?
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Пон Дек 26, 2011 1:54 pm

Да, и двете са боклук. :ag: Няма значение дали кучето е овчарско или граничарско. Овчарското куче също може да изглежда добре и да се чувства добре, стига собственика му да поиска това. Особено ако не е "работно" може да бъде със страхотна козина, да се сресва. То яде качамак и живее, защото няма избор.. И жито да му сипеш и него ще изяде, като е гладно. Тук говорим за правилно отглеждане, не дали ще оцелее в екстремни условия. Хранят с качамак, защото не им се дават пари за гранули, не защото са толкова вредни. Все пак кучето ще се взима за домашен любимец, не за да си прави опити с него.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Дек 26, 2011 2:12 pm

mifcho написа:Общо взето това,че ако не си храниш животното с висок клас гранули ще имаш проблеми е измислица на ветеринарите.Чудат се как да си продадат скъпите храни.Всеки продавач прави това.

Не е измислица, а е породено от различните проблеми при пациентите им.Защо ли хората харчат пари за проучване и усъвършенстване на храните?
Аз не съм видяла богат доктор от продажба на храни.
Вие се запитайте .....защо кучето има еди-какъв си проблем.
То ако гледаме така,ветовете щяха да са милионери от точно такива стопани.......но повечето от тях както хранят с качамак,и самолекуват,не дават пари за лекари и лекарства,ако кучето не става.......с чука по тиквата, теглят му куршума, друго ще вземат,за какво да харчат пари.Не знам точно такива ли "стопани" давате за пример.
Това не е добре гледано куче, и работните кучета си имат изисквания,но като нямат избор ядат всичко,за да не гладуват.Ако вие сте на тяхно място,сигурно ще ядете всичко,няма да гладувате.
След определена възраст поразгледайте зъбите и козината на кучетата си.......

Повечето овчарски кучета изгледат ужасно и това е пример за лошо отглеждане,нищо друго.

Хубавите гранули отдавна са доказано средство и не с цел печалба,а за по-добро здраве на животните.
Докторите биха спечелили повече от лечение,не от продажба.....ако си водеха и кучетата на лекар.......

Кучетата,харанени с Педигри не са имали никога проблеми.......я пак си помисли?
Никога не са страдали от нищо???

И си мислят,че като дават витамини с лошата храна,всичко е наред....заблуда.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 27, 2011 11:39 am

еми незнам ще решим какво да правим с каква храна да го храним след като го получа и след като го заведем на ветеринар
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот rinusha » Вто Дек 27, 2011 11:56 am

mifcho написа:Ако става въпрос за овчарски кучета...всичко се храни с качамак...няма голямо няма малко.Качамакът и ниския клас гранули е долу-горе едно и също,нали?

Така е,прав си.Но ако на овчарят му умре кучето,той няма да страда - ще си вземе друго.Ако твоята нагласа е същата не говори добре за теб.И да - лошите храни предизвикват проблеми,педигри е една от тях.Да не говорим,че има далеч по-добри храни от нея на не чак толкова високи цени.И замислете се малко - защо си взимате огромни кучета,като искате да ги храните с 20 лв на месец.Това си е чист каприз и егоизъм. [mood_feelings_hurt.gif]
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Дек 27, 2011 1:05 pm

А ако говорим за лечение ако се наложи имам средства,но не мисля че ще се наложи. :ab:

Няма гаранция,и как може човек да има пари за лечение,което е толкова скъпо,а да няма пари за хубава храна,което е в пъти по-евтино,когато кучето е здраво?
Не подминават проблемите,има ги всякакви.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Вто Дек 27, 2011 1:37 pm

rinusha написа:Така е,прав си.Но ако на овчарят му умре кучето,той няма да страда - ще си вземе друго.Ако твоята нагласа е същата не говори добре за теб.И да - лошите храни предизвикват проблеми,педигри е една от тях.Да не говорим,че има далеч по-добри храни от нея на не чак толкова високи цени.И замислете се малко - защо си взимате огромни кучета,като искате да ги храните с 20 лв на месец.Това си е чист каприз и егоизъм. [mood_feelings_hurt.gif]

Не си храня кучетата с качамак,но да ти давам 10лв. за кило кучешка храна...отделно пари за обезпаразитяване и дурги разходи то стана 200 лева грубо на месец.Взимаме си "огромни" кучета не за домашен любимец,а за пазачи.Пинчер ли да си взема да пази :ag:
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Вто Дек 27, 2011 2:11 pm

Айде стига,едно обезпаразитяване да не е 10 лв? Знаем колко струват таблетките,сигурно по тая логика кучетата нямат ваксина,на принципа на оцеляването са.Сигурно и ветеринар не виждат през живота си,то като пази та каква е разликата......все е куче.Сигурно и на метър верига живее,то ясно де,щом .....пази.
По-добре не пишете глупости.Знае се как се гледат такива кучета и жалко за тях.
Това,че е пазач,не означава,че не се нуждае от добри условия и храна.
И не забравяйте,че самолечението е вредно,не му правите добро,особено и когато давате кокали и всякакви боклуци с думата "храна".
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Вто Дек 27, 2011 2:55 pm

Дронцида+Адвантикс колко излиза?Като го закарам на ветеринар аз трябва да си му дам хапчетета и да го накапя.Мислиш ли,че дава чужд човек да го пипа?А относно кокалите пак ще дпорим май.Защо улично куче хранено с кокали нищо му няма?Като варя кокали на моето куче ги обезкостявам и ги хвърлям на уличното,а то загладило косъма надебеляло,като се е хранило предимно с кокали и мърша.
mifcho
В ятото

Мнениеот mifcho » Вто Дек 27, 2011 3:20 pm

Хайде да не спорим?Всеки ще си храни кучето по джоба си.Ако има възможност нека му взима роял канин,ако няма да го храни с каквото има. :az:
mifcho
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Вто Дек 27, 2011 8:52 pm

не искам да споря,но ще го храня с каквото искам
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Дек 27, 2011 8:56 pm

jaskata125 написа:но още не е при мен след 1 месец ще е при мен защото още е много рано аз искам да питам тогава с каква храна да го храня

С висок клас храна!

jaskata125 написа:не искам да споря,но ще го храня с каквото искам

Добре. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Дек 27, 2011 10:34 pm

jaskata125 написа:не искам да споря,но ще го храня с каквото искам

Храни си го с каквото искаш,защо питаш тогава?

ащо улично куче хранено с кокали нищо му няма?

Това не е вярно,как разбра,че им няма нищо,загладили косъма,едва ли от кокала,който не е хранителен?
По-скоро някой ги храни с нещо друго.Аз кокали и на уличните не давам,та на домашното си куче ще дам.
Сигурно и проблемите със запушване на червата са мит.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 27, 2011 10:38 pm

Стига Meri :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Дек 27, 2011 10:43 pm

Какво стига,после ще четем тема в раздела с проблеми или в тяхна памет.
Преди да се изказват толкова категорично,да бяха прочели нещо поне,да видят какви проблеми има,какво се прави,кое е правилно,кое - не.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Сря Дек 28, 2011 9:57 am

Добре,гледам го кучето живо здраво загладило косъма,а в селата дворните кучета ги хранят с храната на прасетата,та уличните ли искаш да хранят.Аз давам на 2 улични кучета кокали от близо 4 месеца и нищо им няма,като гледам са живи,но всеки сам си решава с какво да си храни кучетата.Айде стига.
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Сря Дек 28, 2011 10:11 am

Да,всеки сам си решава,ядат кокали като няма друго,не може гладни да седят когато живеят на улицата,а това че нищо им няма не е гаранция.
И въпреки всичко не е зле човек да се замисли по някой въпроси,не да си крие главата в пясъка и да си повтаря все едно и също.
Попитай ветеринаря си какъв процент от болните кучета,които лекува са болни именно поради лошо хранене или оперираните,които са имали камъни в бъбреци,уретра,запушени черва......и тогава си помисли дали пък наистина не е вредно.
Хората на село скоро няма да гледат на кучето като на живо същество с разните му там изисквания и нужди.
Кокала няма никаква хранителна стойност и не знам какво рзбираш под това " загладило косъм", нали не мислиш,че карат само на кокалите,които им даваш?

viewtopic.php?f=275&t=11247

И още много теми има ,ако имаш желение прочети ги.Не твърдя,че знам,но поне елементарните неща ги знам и мога да си предпазя кучето от проблеми.Докторите биха ти обяснили,ако имаш желание да попиташ,едва ли ще откажат.
А какво е мнението ти за вредните продукти,които наистина причиняват сериозни проблеми,или според теб няма такива,щом е куче,може всичко да яде?
Челюстите и теглото са различни,но храносмилателната система на всички кучета е еднаква,органите също.

Никой не е казал,че кучето ще мре ,но постоянното хранене с кокали след време се проявява с различни заболявания.Освен това не знам какво точно разбираш под думата " добре изглежда".Не винаги проблемите се проявяват веднага.
И външния вид на уличното куче не може нищо да ти каже.....няма как да знаеш дали кучето е здраво и дали няма проблем със зъби,органи и т.н.
Не винаги се разбира по външния вид.
Някой хора биха се учудили,ако доктора им открие някакъв проблем и каже,че това е от неправилното хранене на кучето,защото си имат собствени разбирания и отхвърлят всички теории.А човек даже и не подозира колко много трябва да знае,за да твърди нещо със сигурност.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 28, 2011 10:42 am

Стига meri :ab: формулата е следната - храниш 100 кучета с една и съща вредна храна и се молиш в 5% от пострадалите кучета да не влезе твоето куче.

Това е :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Сря Дек 28, 2011 2:35 pm

meri написа:Хората на село скоро няма да гледат на кучето като на живо същество с разните му там изисквания и нужди.

Това е истината. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Дек 28, 2011 2:40 pm

mifcho написа:А относно кокалите пак ще дпорим май.Защо улично куче хранено с кокали нищо му няма?Като варя кокали на моето куче ги обезкостявам и ги хвърлям на уличното,а то загладило косъма надебеляло,като се е хранило предимно с кокали и мърша.

Те уличните кучета и улици пресичат и нищо им няма,и отрова ядат и нищо им няма и популацията им расте.Ама виждаме само тези - оцелелите
zoomaniak написа:Стига meri :ab: формулата е следната - храниш 100 кучета с една и съща вредна храна и се молиш в 5% от пострадалите кучета да не влезе твоето куче.

Това е :ab:

Ето тук Зоо е прав,ако ще храниш/гледаш кучето си като улично,овчарско или селско и не попадне в тези 5% (въпреки,че не съм сигурна дали процентът е коректен,но да приемем,че е) си щастливец.Аз лично на късмет обаче не искам да разчитам.Поне що се отнася до МОЯ домашния любимец.И ако искам охрана - ще си сложа СОТ :ab:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Сря Дек 28, 2011 3:13 pm

На мен ми трябва куче да пази,да държи на студ,на глад,да е непретенциозно - това се казва куче,а не със палтенца,обувки,шапчици,да се храни със гранули от 10лв в тях нищо кучешко няма.

Офтопик:
СОТ в селата няма.Има човек,който наглежда къщата един път на седмица и ако на това се вика СОТ(20 лева)
mifcho
В ятото

Мнениеот Merito98 » Сря Дек 28, 2011 7:20 pm

На мен ми трябва куче да пази,да държи на студ,на глад,да е непретенциозно - това се казва куче,а не със палтенца,обувки,шапчици,да се храни със гранули от 10лв в тях нищо кучешко няма.

Жалко за кучетата, чиито стопани мислят като теб. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Merito98
В ятото

Мнениеот mifcho » Сря Дек 28, 2011 8:03 pm

Какво разбирате под куче?
mifcho
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 28, 2011 8:12 pm

mifcho написа:Какво разбирате под куче?

Формулата за която намекваш отдавна не работи. Просто си прибери покъщнината, която е ценна и недей жертва живота на кучето си - за да ти пази къща с ценности. Ако някой е рекъл да краде - ще отрови животното и това е.

Недей възлага надежди на кучетата да ти опазят вилата.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gabrielabonbon » Сря Дек 28, 2011 8:18 pm

Офтопик:
Домашен любимец, който е с теб по всяко време и се грижиш за него. :ay: Пък дали ще е с палтенца, шапчици, обувчици си е почти изцяло избор на стопанина, и мога да дам пример с моето куче и Арчи - те са един калибър и имат една и съща (по дължина) космена покривка, но моето излиза с дреха (защото още от малка ни беше страх да не настине и излизаше облечена), докато Арчи излиза с дъждобранче (което е да не се намокри) през студените мокри дни.
П.С. Надявам се Криси да няма нищо против примера. :ax:

Не знам какво общо има това с храненето, но...
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Сря Дек 28, 2011 8:23 pm

Не,че има много ценности в тая къща,но без куче не може.Когато умря старото куче почти всеки ден идваха хора уж да оправят улуците,продават носачки,продават килими,изкупуват печки.
mifcho
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 28, 2011 8:26 pm

Вземете си каракачанка - куче с дълъг косъм. Направете му хубава зидана къщичка с покрив и това е.

Храненето не е проблем. Но помнете онези 5% - вие ако си разбирате от хранене - другото е лесно.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Сря Дек 28, 2011 8:28 pm

gabrielabonbon написа:
Офтопик:
Домашен любимец, който е с теб по всяко време и се грижиш за него. :ay: Пък дали ще е с палтенца, шапчици, обувчици си е почти изцяло избор на стопанина, и мога да дам пример с моето куче и Арчи - те са един калибър и имат една и съща (по дължина) космена покривка, но моето излиза с дреха (защото още от малка ни беше страх да не настине и излизаше облечена), докато Арчи излиза с дъждобранче (което е да не се намокри) през студените мокри дни.
П.С. Надявам се Криси да няма нищо против примера. :ax:

Не знам какво общо има това с храненето, но...

Всеки си взима куче в зависимост за какво му трябва.Ако и на мен ми трябваха такива играчки,защо да гледам 2 овчарки :ag:
mifcho
В ятото

Мнениеот mifcho » Сря Дек 28, 2011 8:29 pm

zoomaniak написа:Вземете си каракачанка - куче с дълъг косъм. Направете му хубава зидана къщичка с покрив и това е.

Храненето не е проблем. Но помнете онези 5% - вие ако си разбирате от хранене - другото е лесно.

Точно де имам две каракачанки едното е в раздел "Представяне на кучета" :ab:
mifcho
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 28, 2011 8:31 pm

Еми какъв е проблема :ab: за храненето на Каракачанките е писано много. Какво не ви е ясно :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Сря Дек 28, 2011 8:39 pm

Никакъв :ab: Просто някой хора си мислят,че няма разлика за храненето на домашното куче и на овчарското куче.Трябва да се направи тема "Храненето на овчарското куче" :ab:
mifcho
В ятото

Мнениеот valnata » Сря Дек 28, 2011 8:44 pm

Може да обясниш каква е разликата. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Дек 28, 2011 9:17 pm

Зависи какво се разбира под "хранене". Защото според някой имало разлика в кучетата.Аз не знам да имат различна храносмилателна система,но.....
Това,че всеки си храни кучето според разбиранията ...
Като им чета разговорите във форумите за овчарски кучета,едва ли не говорят за някакви извънземни,защото понеже кучетата били едри и това ги различава. Е различават се,но по тегло и ръст,не по устройство на вътрешни органи,обаче кой да се замисли.Нали трябва да се минава евтино.....бая кила си е такова куче,как ще яде скъпа храна.
Къде ще излезе сметката на стопанина му?
На верига,да носи на глад,бой,отрова и да лае....това е куче за някой......а домашния любимец е с дрехи. :bu:

Разлика има ,и тя е в размера и количеството на гранулите.Декоративните породи кучета се хранят по различен начин,на овчарското челюстите са големи,но има гранули и за техните изисквания.Въпроса е до средства и нищо повече,никой не може да изхрани едно едро куче,но иска от него да пази и да се чувства добре.Като чета как се чудят от къде да си купят евтино месо,ориз.......
Не може да искаш,но да не даваш нищо в замяна,щом човек взима такова куче е наясно,че яде много.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Чет Дек 29, 2011 9:39 am

Ще направя последен опит да обясня,давайки за пример собствените ми кучета.Имам две немски овчарки(колко чиста е породата им няма значение),които живеят на двор(т.е. според вашите правила трябва да ги храня като овчарски,а не като домашни :ag: ).И да в едно отношение сте прави - има разлика в храненето на домашното и дворното куче,но тя се изразява в това,че дворното куче има в пъти по-голяма нужда от качествена,високоенергийна храна.Та, хранех ги основно с роял канин и еукануба.В един момент се оказах с 6 кучета(но не защото така ми се искаше,просто спасих 4 улични) и се наложи да преразгледам бюджета.Започнах да ги храня с евтини боклуци (сухи) и резултатът беше,че овчарките започнаха да отслабват.И как не,като се има предвид,че каквото влизаше отпред,същото излизаше отзад (с извинение).Може прасетата да се угояват с ярма,но кучетат определено не могат да усвояват царевицата.Стигнах до 700г на куче на ден (куче,което тежи 25-27кг) и продължаваха да слабеят.За сведение от рояла и еуканубта ядяха по 300г-350г.Сега храня с чикопи,която е в ценовия диапазон на педигрито,но е в пъти по-хубава.Е, не е роял канин и от нея също хапват повече (около 400г),но докато съм с толкова кучета нямам избор.Исках да кажа,че когато не можеш да си позволиш храна от 10 лв килограма,то поне се поинтересувай за какво си заслужава да си дадеш парите.Пък и двете теми се направиха с въпрос - "Може ли да давам еди какво си?",а се стигна до;"Ще храня с каквото си искам".Ами защо питате тогава,като така или иначе си имате теории и ги отстоявате?Явно нашето мнение е абсолютно без значение за вас. [mood_feelings_hurt.gif]
rinusha
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Чет Дек 29, 2011 10:04 am

Да не кажа голяма дума,но съм виждали хиляди чобански кучета хранени единствено с фураж(качамак,каша).Е цвик,плаценти,уловен някой друг дребен дивеч...и това го има.Е от тия хранените с гранули и какви ли не щуротии такива здрави,добре сложени,пъргави и как да го кажа.....правилни кучета не съм видяла.Все нещо им куца,я крайници,я гръб,я болести.Виждала съм куче хранено с гранули,бульони,оризи ,месо,кайма на една година станало като да е на пет,дръпнало бързо,обаче краката на горкото като на коза,разстоянието м/у предните крака няма и 4 пръста.Сега е 4 години и си е същото.Гърба му 2 педи,а предницата....че то едвам пази равновесие.Чобанските дето ядат фураж на една година са си кажи речи кутрета,обикновено при нас растат да 3-тата си година с по пестелива храна,но май това е правилно.Развиват се растат по дълго време но проблеми с рахити,тесни гърди,криви Х крайници няма.И това не е от движението,има дето стоят вързани по няколко месеца,без дори да се извеждат на разходка,защото не са домашни любимци.И то в процес на растеж.Но израстват здрави без проблеми.А по изложбите виждам от тия хранени с какви ли не "набухватели" кучета които нестига че едва се движат,но се и препъват .
Това виждат очите ми,това ми е мнението.

От друг форум.
mifcho
В ятото

Мнениеот rinusha » Чет Дек 29, 2011 10:23 am

Това виждат очите ми,това ми е мнението.

И аз това казвам
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Дек 29, 2011 10:33 am

За това е изключително важно правилното хранене на кучето в период на растеж.Кучетата от едрите породи израстват по-бавно и прекалената минерализация създава проблеми с кости и стави,бързото израстване е вредно(като довърша статията ще я сложа).

Чудех се защо още преди години докторите ми все повтаряха : храни си кучето само с качествена храна,за да нямаш проблеми,не с домашна.
Е тогава не знаех кой знае колко и все ми се струваша смешно....докато един ден кучето не беше оперирано от камък в уретрата,махане на зъбен камък няколко пъти без упойка,заради тежката епилепсия.И като се замисля,колко неща могат да се предовратят,вместо кучето да страда,ние също...
Това беше преди ,но сега вече освен ,че има избор на храни,хората би трябвало и да са добре осведомени и да не виждат всичко само в пари.Защото живота и здравето нямат цена,страданието на животното.....също.

Когато човек отглежда дадено животно,трябва добре да се запознае с физиологията и изискванията му за хранене,отглеждане, но...ПРАВИЛНО.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Храната на едрите породи кучета- дискусия

Мнениеот mifcho » Чет Дек 29, 2011 11:05 am

ХРАНЕНЕ НА ЕДРИ ПОРОДИ КУЧЕТА ОТ ПЛАНИНСКИ ТИП СРЕДНОАЗИАТСКА ОВЧАРКА, БЪЛГАРСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ, КАВКАЗКА ОВЧАРКА, ШАРПЛАНИНЕЦ И ДР.

Това са породи които притежават мощно телосложение,здрава костна система и голямо тегло. На пръв поглед всеки ще си помисли,че тези породи се нуждаят от огромни количества храна. Но се оказва ,че те са доста икономични кучета. Всичко това е обусловено от тяхната селекция и ползвателни качества.

Това са породи,които се използват за работни кучета със стадата или за охрана на обекти.
Овчарите са хранили своите кучета със тесто,хляб и остатъци от трапезата.
Тези породи умеят да икономисват своята енергия и да я използват само когато има нужда от определено действие.
Те умеят да отпускат мускулатурата на тялото и по този начин не изразходват излишно количество енергия. Известно е ,че кучетата когато стоят прави - изразходват енергия.
При първа възможност те лягат и почиват наблюдавайки терена около стадото.
Овчарското куче се е научило да се снабдява с липсващите витамини и минерални вещества от природата. Те много често ближат почвата (която е богата на много минерали) изяждат мишки и насекоми и различни билки и треви. Често ядат от изпражненията на овцете,които са богати на много полезни вещества. Много често хората наблюдават как техния любимец яде трева-това е сигурен признак,че нещо в организма липсва.
Тези кучета обикновено са много здрави и доживяват дълголетие за своята порода.

http://pet-show.net/magazine/view/26/13
Последна промяна meri на Чет Дек 29, 2011 11:22 am, променена общо 2 пъти
Причина: Трябва да се посочи източника на информация
mifcho
В ятото

Мнениеот rinusha » Чет Дек 29, 2011 11:14 am

mifcho написа:ХРАНЕНЕ НА ЕДРИ ПОРОДИ КУЧЕТА ОТ ПЛАНИНСКИ ТИП СРЕДНОАЗИАТСКА ОВЧАРКА, БЪЛГАРСКО ОВЧАРСКО КУЧЕ, КАВКАЗКА ОВЧАРКА, ШАРПЛАНИНЕЦ И ДР.

Това са породи които притежават мощно телосложение,здрава костна система и голямо тегло. На пръв поглед всеки ще си помисли,че тези породи се нуждаят от огромни количества храна. Но се оказва ,че те са доста икономични кучета. Всичко това е обусловено от тяхната селекция и ползвателни качества.Това са породи,които се използват за работни кучета със стадата или за охрана на обекти.
Овчарите са хранили своите кучета със тесто,хляб и остатъци от трапезата.
Тези породи умеят да икономисват своята енергия и да я използват само когато има нужда от определено действие.
Те умеят да отпускат мускулатурата на тялото и по този начин не изразходват излишно количество енергия. Известно е ,че кучетата когато стоят прави - изразходват енергия.
При първа възможност те лягат и почиват наблюдавайки терена около стадото.

Супер, значи няма да излиза чак толкова скъпо храненето с качествена храна :ay:

mifcho написа:Овчарското куче се е научило да се снабдява с липсващите витамини и минерални вещества от природата. Те много често ближат почвата (която е богата на много минерали) изяждат мишки и насекоми и различни билки и треви. Често ядат от изпражненията на овцете,които са богати на много полезни вещества. Много често хората наблюдават как техния любимец яде трева-това е сигурен признак,че нещо в организма липсва.
Тези кучета обикновено са много здрави и доживяват дълголетие за своята порода.

Само не разбрах,ти стадо имаш ли,кучето свободно по поляните със стадото ли движи или е обикновено дворно куче-пазач? :ab:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Дек 29, 2011 11:18 am

Но какво става когато започнем да отглеждаме тези кучета в развъдник или апартамент.
Тогава те няма да имат свободата ,която им дава възможност да си набавят всичко необходимо за организма.
Ако продължим да ги храним по същия начин те започват да страдат от много недоимъчни болести и ще страдат от дефицит на хранителни вещества.
Изследванията на д-р Уолтък доказаха,че всички животни и хора които умират от естествена смърт -умират от недостиг и дефицит на хранителни вещества.
За да набавим всички необходими хранителни вещества на кучето ,трябва да ги добавяме с храната. Много подходящи са канадските професионални добавки XtraCare.
Особено важен за овчарските породи е Цинка. При продължително премане на тестени изделия,хляб и зърнени храни води до липса на Цинк. Установено е ,че тези породи страдат много често от липса на Цинк. Цинка участва в обмяната на веществата и още в 200 метаболитни функции на организма.....и цялата статия на http://pet-show.net/magazine/view/26/13

Не мога да разбера,защо хората смятат,че щом кучето е голямо,трябва да тъпче храна с килограми,всички статии го опровергават.Излиза,че това е толкова вредно......
Да не говорим и за продуктите,които някой хора изполават,за да хранят кучетата,даването на витамини без нужда,само защото те са решили,калций......без дори да познават нуждите на кучето.
Това,че кучето е пазач не е основание за прехранване.
Вероятно стремежа е кучето да порасне бързо,което е вредно и после се чудят .....защо кучето има ставни проблеми???
А гранулите освен че са балансирани по състав,са и съобразени с големината на челюстите,възрастта,нуждите.......всичко необходимо.
Стопаните на такива кучета непрекъснато грешат...
Да не говорим за тези,които седят на верига без движение.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Чет Дек 29, 2011 5:12 pm

Взех му някакви гранули "Maestro" икономичен клас,такова сране имаше... :ag: А при eukanuba и bewi dog на втория километър почва :ag:
mifcho
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Пет Дек 30, 2011 12:21 pm

взех роял канин обаче е за 2 месеца и на горе обаче кангалчето е на 45 дена мога ли да му я давам
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот mifcho » Пет Дек 30, 2011 12:27 pm

Да.
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Пет Дек 30, 2011 1:01 pm

Обикновена или за едри породи,защото си има специална за тях? Храната трябва да е съобразена с възрастта в момента,заради съдържанието.Ако не е такава,прибери я и вземи каквато трябва.Много е важно правилната храна и точна дозировка.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Пет Дек 30, 2011 1:09 pm

За гигантски породи е. А знае ли се колко горе/долу ще тежи? И каква ще е дозировката? Имам впредвид колко ще яде на ден и ще трябва ли да яде по няколко пъти дневно? :ah:
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот mifcho » Пет Дек 30, 2011 1:17 pm

Като ходите на ветеринар ще го притеглите.На опаковката си пише грамажа за един ден.Храни се 4-5 пъти дневно като е малко.
mifcho
В ятото

Мнениеот rinusha » Пет Дек 30, 2011 1:28 pm

Когато го взимаш попитай колко тежат родителите и така ще разбереш колко приблизително ще стане твоето дребосъче и съответно по колко грама гранули трябва да яде на ден.За тази възраст разделени на 4-5 приема.На рояла в таблицата за дозировката е дадено теглото на зряло/пораснало куче.Тази дажба е ориентировъчна и зависи от много неща-активност,среда на живот и др.В периода на растеж е важно кученцето да се води често на вет-хем да свиква,хем ветът да преценява как се развива
rinusha
Пчела майка

Мнениеот mifcho » Пет Дек 30, 2011 3:17 pm

Височината при женските е 70-75 см, а при мъжките – 80-85 см. Теглото на женските е 45-50 кг, а на мъжките 70-80 кг, но има кучета, които достигат до 100 кг.
mifcho
В ятото

Мнениеот jaskata125 » Пет Дек 30, 2011 3:22 pm

имам няколко книжки на роял канин обаче ми казаха че трябва да попитам с каква храна е хранено от начало.Какви гранули са използвани.Казаха че трябва да продължа с тези които са използвали в развъдника.Това задължително ли е?И ако те не са добрър клас да продължавам ли с тях?
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот mifcho » Пет Дек 30, 2011 3:38 pm

Взимаш от гранулите,с които е хранено(ако въобще е хранено с гранули...)и ги смесваш с тези,които си купил.Трябва да има плавен преход от една храна към друга.Например първия ден слагаш 25% от новата храна и 75% от старата,на другия ден 50 на 50,след това 75% нова и 25% стара и така.Май тука ги четох тия работи :ag:
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Пет Дек 30, 2011 3:39 pm

Теглото на всяко куче е индивидуално,за това когато го вземеш и заведеш на лекар ,който да направи схемите за ваксини,ако няма ,ще го претегли и ще ти каже.
Кучето задължително трябва да продължи със същата храна като в развъдника няколко дни,ако не ти харесва,постепенно може да я смешиш,като това се извършва за около 7 дни,постепенно намаляваш количеството на старата и увеличаваш новата до достигане на необходимото количество.
Иначе може да има стомашни проблеми,и не давай мляко.
В началото може да размекваш малко гранулите с вода.
На каква възраст ще бъде кучето,когато го вземеш?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот jaskata125 » Пет Дек 30, 2011 3:52 pm

на 45 дена.Ако не е хранено с гранули какво да правя? Ако е хранено с мляко да продължа ли да му давам?
Аватар
jaskata125
В ятото

Мнениеот valnata » Пет Дек 30, 2011 5:48 pm

Спокойно! :ag: мини на гранулите, недей смесва с мляко и др. неща. Няма нищо да се случи! :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Дек 30, 2011 6:01 pm

jaskata125 написа:на 45 дена.Ако не е хранено с гранули какво да правя? Ако е хранено с мляко да продължа ли да му давам?

Ми почети малко статиите,да не си пишем все едно и също. :ajaweki: :ag:
Цял раздел си имаме viewforum.php?f=275 :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пет Дек 30, 2011 6:13 pm

Разбрах,че имаме 2 чувала с калции останали от дядо ми.По колко да му давам,като не го храня основно с гранули?(Въпрос с повишена трудност)
mifcho
В ятото

Мнениеот meri » Пет Дек 30, 2011 6:34 pm

mifcho написа:Разбрах,че имаме 2 чувала с калции останали от дядо ми.По колко да му давам,като не го храня основно с гранули?(Въпрос с повишена трудност)

Май вече си правиш подигравка с нас,калция не се продава на чували.
И не се дава,ако не е даден от лекар,при нужда или след изследвания и т.н.....
Иди чети статиите....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mifcho » Пет Дек 30, 2011 7:03 pm

О,да подигравам се.Дядо ми беше ветеринар от него е!Не си ли чувала за калций на прах?
mifcho
В ятото

Следваща

Назад към Хранене