Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Съвет за куче

Съвет за куче

Мнениеот NikolaSkevov » Вто Фев 28, 2012 2:32 pm

Здравейте.Имам един проблем.Значи имам ротвайлерче на 3месц.и половина чистокръвно кучето е много жизнено играе си с мен,скача,лае ме,понякога когато много я ядосам скача да лае (женско е казва се Хера) скача да ме хапе на майтап.Та към проблема:Играе много е жизнено,на 3месц.и половина е както казах но НЕ ИСКАМ МНОГО МНОГО ДА ЯДЕ.Преди 1месец я водих на лекар да я ваксинираме и тежеше 4,500кг.Имам 1-ви братовчед има също ротвайлерче на 4месеца.и половина и е 20кг,а моето чистокръвно едва 5-6кг. (сега).И друг проблем:Когато я вържа да я разхождам малко се дърпа а не ходи пред мен но това мисля че с течение на времето ще свикне.Та какво да правя с храненето давам й:Хляб с яйце понякога с сирене,кокали и варя,давам и да глозга кокали и пак е слабичка.Такава хубава порода но като е такова слабичко и жизнено не ме радва друго си е да е дебеличка като мечка [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
NikolaSkevov
Животинче с въпрос

Re: Съвет за куче

Мнениеот meri » Вто Фев 28, 2012 7:36 pm

Като начало сменете храната,не е подходяща,а кокалите са вредни.Научете кучето на гранули.Хляба също не е полезен,освен това кучето не трябва да бъде дебело,защото е вредно.
Коренно трябва да промените храната,започнете от там,гранули с висок клас.
Обезпаразитявате ли го редовно?
Кучето трябва да се възпитава и обучава,да се социализира,започнете да го обучавате на послушание.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот iv24 » Съб Мар 03, 2012 7:39 pm

NikolaSkevov написа:Та какво да правя с храненето давам й:Хляб с яйце понякога с сирене,кокали и варя,давам и да глозга кокали и пак е слабичка.Такава хубава порода но като е такова слабичко и жизнено не ме радва друго си е да е дебеличка като мечка [mood_feelings_hurt.gif]

Според теб защо съществува кучешка храна? [smile3537.gif]
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот Lila » Съб Мар 03, 2012 10:55 pm

щом те притеснява теглото му, защо не го заведеш отново на ветеринар, който да прецени дали е нормално теглото му и да прецени как да процедираш в последствие. Имам приятел, който си гледа тази порода и всичките женски, който съм виждала (малки) драстично са се отличавали по размер от мъжките (визирам поколенията, които е имала неговата женска) . А сега виж какво намерих
Характеристики
Ръст Мъжки: 61—68 см,
Женски: 56—63 см
Тегло Мъжки: ~50 кг
Женски: ~42 кг
Произход
Страна Flag of Germany.svg Германия
Класификация МФК
ако тя в зряла възраст е 42 килограма, едва ли можеш да очакваш на 3 месеца да е 20, но и 5-6 не звучи май добре :) за храненето лично няма да коментирам, защото аз не съм съгласна кучето да яде само гранули. Има по-компетентни участници в форума, които ще ти препоръчат по-добрия начин на хранене :) успех
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот rinusha » Нед Мар 04, 2012 9:57 am

Здравей,пускам ти една ориентировъчна таблица за теглото на ротчетата по месеци и пол,според която женска на 3м трябва да тежи приблизително 14кг,а на 4м - около 17кг.
http://www.felsigerbergkennels.com/Growth_Chart.html
И аз искам да кажа,че така хранено кучето,особено в период на растеж никак не е добре.Не видях къде въобще е месото в менюто,все пак говорим за хищник.Хлябът определено не й носи нищо.Това,което виждам е високо въглехидратна храна при почти пълно отсъствие на протеини и мазнини.Добавката на яйце и извара е ок,но не към хляба,а към месото с ориз и зеленчук.И забележи - месо с ориз,а не ориз с месо.При това месото трябва да е разнообразно(не само пилешко,а телешко,агнешко,дреболии,риба)Та ако все пак решиш да готвиш трябва много да четеш и да трупаш знания,а докато това се случи по-добре я храни с гранули.
Lila написа:за храненето лично няма да коментирам, защото аз не съм съгласна кучето да яде само гранули. :) успех

Да,гранулите не са задължителни,но за начинаещ стопанин с бебе едра,да не кажа гигантска порода,без нужните познания са силно препоръчителни.
Моят съвет:хранене с гранула висок клас(еукануба,роял канин,про план,ориджен,акана,арден грейндж),ако финансово ти е трудно - поне среден клас(нутра нъгетс,чикопи),съобразена с възрастта и размера на кученцето.Успех.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Negodnicata » Пон Мар 12, 2012 2:44 pm

NikolaSkevov написа:Здравейте.Имам един проблем.Значи имам ротвайлерче на 3месц.и половина чистокръвно кучето е много жизнено играе си с мен,скача,лае ме,понякога когато много я ядосам скача да лае (женско е казва се Хера) скача да ме хапе на майтап.Та към проблема:Играе много е жизнено,на 3месц.и половина е както казах но НЕ ИСКАМ МНОГО МНОГО ДА ЯДЕ.Преди 1месец я водих на лекар да я ваксинираме и тежеше 4,500кг.Имам 1-ви братовчед има също ротвайлерче на 4месеца.и половина и е 20кг,а моето чистокръвно едва 5-6кг. (сега).И друг проблем:Когато я вържа да я разхождам малко се дърпа а не ходи пред мен но това мисля че с течение на времето ще свикне.Та какво да правя с храненето давам й:Хляб с яйце понякога с сирене,кокали и варя,давам и да глозга кокали и пак е слабичка.Такава хубава порода но като е такова слабичко и жизнено не ме радва друго си е да е дебеличка като мечка [mood_feelings_hurt.gif]

има 3 реални възможни отговора на проблема ти - АКО кучето на профилната ти снимка е твоето,в което съм почти убедена - това куче ми изглежда в много добре нахранено и няма и помен от глад.
вариант 1: кучето НЕ е на възрастта, на която са ти го представили - по-малко е и за това е по-леко.
вариант 2: ужасно си объркал цифрите в поста си - 4-5 кила е половин туба за минерална вода - имаш ли идея колко малко е това за куче като ротвайлер на 4 месеца? ( кучето на снимакта каот че не е 5 кила - освен ако не е с размерите на бебе кокер.
трети вариант: кучето няма нищо общо с породата освен цвета на козината му, ще остане средно на ръст и ще достигне 20- преко сили 30 кила на зряла възраст.

номер 1: http://www.askmehelpdesk.com/dogs/appro ... 35303.html ;
4months -17-23 kg

ноемр 2: http://www.rottweiler.net/forums/puppy- ... eight.html
"he is 4 mos old. He weighed almost 36 lbs."

Isis is 13 weeks and weighs in at 28 lbs.

A 4 month old male puppy..on average should weigh about 40 lbs.

номер 3: http://www.a-love-of-rottweilers.com/ro ... chart.html - таблицата надолу казва "
4 months 43 lbs - 50 lbs

1 паунд = 454 грама ако не ме лъже паметта.
чистокръвно е куче взето от развъдник регистриран в брфк http://www.nkrbg.com/ само ако си закупил куче от развъдник в списък с този саит може да изискваш от твоето да расте по таблиците изнесени в нета. Виждал ли си майката и най-вече бащата, случва се хората да изпуснат кучката си и да стане беля.
моля да ме поправят по-вещите, но до колкото знам аз едно кученце взима 70% от майка си и 30% от баща си (говорим за генетичен материал) така, че проблема може да е в таткото.

Ако на кучето ти не му се броят ребрата, не му се вижда гръбнака отгоре през кожата на гърба, има мускулчета+месце на крачката - тогава не се притеснявай за теглото му - просто като го погледнеш какво си мислиш - мършаво куче или нормално куче.
Аватар
Negodnicata
Животинче с въпрос

Мнениеот Lila » Вто Мар 13, 2012 9:17 am

Negodnicata написа:чистокръвно е куче взето от развъдник регистриран в брфк http://www.nkrbg.com/ само ако си закупил куче от развъдник в списък с този саит може да изискваш от твоето да расте по таблиците изнесени в нета

Нищо лично, но това е адски глупаво за чистокръвно куче....какво искам да кажа с това, преди да си ме разбрала погрешно. Относно таблиците, това са факти дадени за породата, тоест кучето може да си го взел от Бай Иван и то да е с тези норми, а може и да го вземеш от развъдник и да стане на половината на критерия, надявам се разбираш каква ми е идеята. В България останаха много малко хора, които отглеждат кучета, заради самото куче и породата му, голяма част го правят просто за печалба (всеки може да има лиценз, за всичко в нашата страна)....кучетата у нас, станаха като кола втора употреба - въпрос на късмет да попаднеш на нещо качествено, защото до първите 6 месеца, примерно то е идеално и после става нещо коренно различно
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот Ike » Вто Мар 13, 2012 2:43 pm

Lila написа:... тоест кучето може да си го взел от Бай Иван и то да е с тези норми, а може и да го вземеш от развъдник и да стане на половината на критерия, надявам се разбираш каква ми е идеята. В България останаха много малко хора, които отглеждат кучета, заради самото куче и породата му

Скоро чух история по повод на два померана, които като са порастнали, са изгубили основните признаци на породата, а са закупени от развъдници за повече от две хиляди лева всяко от тях - от два различни развъдника...
Подкрепям ти поста за развъдниците, преди да вземем нашето мини пини (за което не съм убедена, че ще порастне такова, но засега си прилича на породата и се надявам да остане мъничък поне, ако не друго), гледахме онлайн камера от развъдник - кученца чихухуа. Горките животни - две бебета с една майка, в една клетка ... не мога да преценя размерите, но не беше голяма и с една дрешка постлана на пода на клетката [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот Lila » Сря Мар 14, 2012 12:59 am

За мен е много смешно да кажеш имам породисто куче....тази година бях на кинолажка изложба, да не кажа всички, но 90% процента от участниците бяха руснаци....не мога да ти опиша за какви кучета ставаше дума....нашите развъдници могат само да си мечтаят тяхните да са такива. Имахме преди 10 години, не малък период от време, но все пак, кралски пудел взет от там, още му пазя радословното дърво, медалите и паспорта за онова време, като казвам онова време да допълня, че са го взели 90-та година....а днес отиваш си вземаш куче от развъдник и ти дават паспорт на някоя фирма произвеждаща ваксини и ти казват едва ли не, че родителите са световни шампиони....лошото, е че доста хора днес, не си вземат куче, заради самото животно, а да се обърнат и кажат " Абе аз имам БОК и той е много хубав, защото е от еди кой си развъдник"
Аватар
Lila
В ятото

Назад към Хранене