Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Храната на кучето

Храната на кучето

Мнениеот animalprograms » Пет Юли 06, 2012 4:07 pm

Прясната храна е по-добрата алтернатива на скъпите консерви, направени от неизвестни "деривативи", т.е. индустриални отпадъци. Питателната диета може да включва например рагу или пилешки фенери (сварени и обезкостени), черен дроб, яйца, мляко (внимателно дозирано), кашкавал и т.н.
Броят на котенцата и кученцата, които ние развъждаме всяка година, определя броя на котките кучета, които ще загинат преждевременно. http://animalprograms.org
animalprograms
В ятото

Re: Малки кученца

Мнениеот Archi123 » Пет Юли 06, 2012 5:10 pm

animalprograms написа:Прясната храна е по-добрата алтернатива на скъпите консерви, направени от неизвестни "деривативи", т.е. индустриални отпадъци. Питателната диета може да включва например рагу или пилешки фенери (сварени и обезкостени), черен дроб, яйца, мляко (внимателно дозирано), кашкавал и т.н.

Трябва да се внимава с млякото, опцията разтройство никога не е изключена... :ag:
Иначе съм 100% съгласна!Не се знае какво има в храните и консервите...На моето куче например му готвя пилешки фенери или шийки с ориз или фиде.Случвало се е да добавям и плодове или зеленчуци-ябълка, тиквичка и др.От яйцата получава газове, затова ги отбягвам...
Ако животните проговорят, хората ще изгубят и последните си приятели!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Пет Юли 06, 2012 5:13 pm

А знаеш ли колко са опасни шийките?
Не напразно има храни за малки кученца,съобразени не само с възрастта,но и с породата.Домашната храна е вредна,особено за малки кучета.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Юли 06, 2012 7:08 pm

animalprograms, коя марка кашкавал препоръчваш на човека? Пилетата които се продават по магазините хич не са полезни, да не говорим за кашкавали и за млякото колко е мляко.. :ab:

И аз варя пиле и не отричам натуралното хранене, но пилетата се отглеждат от бабката на село и не са блъскани с антибиотици. :ag: Ако ще взима от магазина пиле, то по-добре да му купи педигри..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот animalprograms » Пет Юли 06, 2012 7:20 pm

Кучетата през хилядолетията ядяха като нас прясна, безвредна храна. Нали те не страдаха от липсата на комерсиалните храни, използващи животински "деривативи", които започнаха да заливат пазарите накъде около средата на 20-ти век; нито от липса на "породни" храни, които са странен асортимент при мултинационалните марки, но не са срещани при супер и ултра премиумите.

валната, педигри не съдържа магазинско пиле. Там има царевица, овкусена с крака, черва и вероятно перушина.
Броят на котенцата и кученцата, които ние развъждаме всяка година, определя броя на котките кучета, които ще загинат преждевременно. http://animalprograms.org
animalprograms
В ятото

Мнениеот valnata » Пет Юли 06, 2012 7:25 pm

Аз знам какво съдържа педигри. Въпроса е, че храните едно време и тези сега нямат нищо общо. Едно време млякото беше мляко и кашкавала кашкавал, защото измекярите не бяха чували за добавките, които сега са на мода у нас. Просто качеството е на НУЛА, контрол липсва, и ако ще храним с купешки пиленца и кашкавал от 2 лева няма логика.

Ти знаеш ли млякото докато отиде в завода колко сол и др. боклуци поема, на най-ниско ниво(тоя дето кара цистерната)..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот animalprograms » Пет Юли 06, 2012 7:31 pm

Наистина не разбирам как намери точно това за повод да спориш. Аз споря все пак, защото изглежда нереалистично авторът на темата да изхранва всеки ден 10 кученца с 10 (или 20) консерви по 4 лв. всяка.
animalprograms
В ятото

Мнениеот valnata » Пет Юли 06, 2012 7:37 pm

Ами намирам го за повод, понеже съм запознат с производството на месо и как и с какво се хранят животните преди да бъдат заклани. Прасетата се хранят основно с трици и добавки(чувалчета по 25кг химия), пилетата се инжектират, а млякото изобщо не е мляко. Имам приятели, които имат ферми за свине, пилета, яйца и мляко. Това е информация от първа ръка. Не знам ти какво мислиш по въпроса, но по мое скромно мнение качествените продукти са много малко. Не вярвам да му смогне на качествена храна, не че няма такава.

А че храните са фалшиви, както и много други неща спор няма. :ay: Купувал съм по две чувалчета на Роял например и двете се оказаха различни по цвят и мирис. Едното кучето отказа да го яде. :ag: Извода е повече от ясен. Това не ми се е случвало с Арден гранде с агне и затова си карам с нея. Поне за сега бива. Изобщо за нашият пазар пристигат много ментета, така че човек трябва да внимава, а и да разполага със средства.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Archi123 » Пет Юли 06, 2012 9:00 pm

Добре, кучетата по селата да не мислиш че ги хранят с Роял Канин, и други подобни скъпи храни?Там кучетата се хранят с кокали, остатъци от храната на стопаните им и си умират от старост!Никоя храна не гарантира по-дълъг и добър живот!Предишното ми куче се хранеше по същия начин като сегашното ми, и нищо му нямаше!Изживя 12 прекрасни години!(това си е доста за планинско бернско!)Познавам много други кучета който са ги хранили с скъпи, висококачествени храни, и в момента са или са били болни от нещо!Никоя храна не гарантира по-дълг и добър живот...
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Пет Юли 06, 2012 10:06 pm

Archi123 написа:Добре, кучетата по селата да не мислиш че ги хранят с Роял Канин, и други подобни скъпи храни?Там кучетата се хранят с кокали, остатъци от храната на стопаните им и си умират от старост!Никоя храна не гарантира по-дълъг и добър живот!Предишното ми куче се хранеше по същия начин като сегашното ми, и нищо му нямаше!Изживя 12 прекрасни години!(това си е доста за планинско бернско!)Познавам много други кучета който са ги хранили с скъпи, висококачествени храни, и в момента са или са били болни от нещо!Никоя храна не гарантира по-дълг и добър живот...

Ако отидеш във някоя вет.клиника и поискаш статистика на заболяванията,ще се учудиш.Повечето болни кучета са точно поради неправилното хранене.Друг е въпроса колко ги водят на лекар.Купуват от вет.аптеки нещо си и така ги лекуват,дори чакат да им мине от само себе си,или ги водят,когато много се влошат и е трудно да се помогне.Кучето доживяло до еди колко си години,ще живее,какво да прави,има ли избор само да промени храната си?
Най-важното за здравето на едно животно е правилното хранене.Другото са измислици на хората,митове,в които си вярват.
А днес бях потресена,когато една жена с болна котка дори не знаеше какво е това хапче за обезпаразитяване,никога не е давала,котката беше много зле.Не знам причината за болестта,но все тая.......неправилното отглеждане си има и своите последици.Има хора,които ги хранят,повярвай.Не всички кучета са болни,защото са хранени с качествени храни,понякога това няма нищо общо....има много различни заболявания,които не са причинени от храните,и обратното.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Archi123 » Пет Юли 06, 2012 10:29 pm

Това за хапчето и мен ме ужаси...Хапче за обезпаразитяване!?!?Не съм казала че качествените храни разболяват кучетата!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Съб Юли 07, 2012 8:34 am

Ще ти кажа какво ми обясни моя лекар,който е един много добър специалист и го е доказал във времето.
Става въпрос за шийките.Тъй като те съдържат много ситни костици,кучето не ги дъвче,а ги поглъща цели,и те не се усвояват от организма,натрупват се и рано или късно се получава запушване,което е много опасно.Не могат да се разграждат и в един момент избухват като "бомба със закъснител".
Освен това не са хранителни,кучето не получава необходимите витамини и минерали,които трябва да се добавят допълнително,а ако се предозират,си е доста опасно.Така,че домашната храна не е подходяща.Не напразно лечебните храни са сухи храни,съобразени с много,много неща,няма домашна такава......
Освен това не трябва да те учудва,че хората не знаят разни неща и не ги прилагат,масова практика е,някой не ваксинират животните,особено котките,живеейки в заблудата,че щом не излизат не се разболяват,по тая логика не дават и за паразити,което е неправилно.
Това,че дадено животно не е показвало признаци на заболяване,не означава,че наистина е било напълно здраво.Правени ли са профилактични изследвания,прегледи,за да се твърди подобно нещо.Нека не забравяме,че много видове животни не показват с вида си,когато нещо не е наред,особено кучетата и котките.Няма гаранция,че животното е било здраво,само защото се е хранело,въртяло е опашка и т.н.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Храната на кучето

Мнениеот Archi123 » Съб Юли 07, 2012 11:08 am

С шийки сме го хранили само 2 пъти, понеже нямаше фенери!И ги обезкостих възможно най-внимателно!Водили сме го на ветеринар доста пъти и нищо му е нямало.Ветеринарката ни е много добра и съм сигурна че това което казва е вярно.
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Съб Юли 07, 2012 4:55 pm

А никога ли не ви каза,че този вид храна е непълноценна,давате ли витамини,минерали.....
Освен това месото (доколкото го има във фенерите)само по себе си е недостатъчно за балансирано хранене.
Освен това след време неминуемо от такава храна се получават проблеми със зъбите.....и не само,да не говорим за стомаха.
Колкото ветове познавам,всички си имат мнение....и на всички се различава. :ag:
Дългогодишното отглеждане на кучета ме е научило на много неща,и едно от най-важните е качествената храна,за да няма здравословни проблеми.
Както казах не винаги се проявяват симптоми,което не означава,че кучето е добре(принципно,не твоето). :ab:
Много хора отричат гранулите,какви ли не митове и легенди се носят за тях........всеки има право да си решава сам.И за жалост повечето легенди са погрешни.
Така е с всичко в отглеждането на животни. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Archi123 » Съб Юли 07, 2012 5:07 pm

В началото(когато го взехме) му давахме купена храна на Orijen, и после минахме към домашната...Даваме му витамини, когато беше на 4 месеца, и имаше лека форма на рахит, но си калция го оправихме.Не искаше да яде калция отделно, нито в гранулите, и реших да пробвам рецепта за домашна храна, и с нея го ядеше, и така започнахме да го храним с домашна храна....Иначе вет ни ни каза да му добавяме мултивитами в храната, за да е по-полезна.
Ето тези витамини-http://bg-pet.com/Dogs/DogSupplement/vits.htm Вторите, на beaphar.
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Нед Юли 08, 2012 12:00 am

Щом кучето е получило рахит,това означава,че не е било хранено правилно,или е яло нисък клас храна или друго.Не е полезно да се дават витамини постоянно.
Това би трябвало да ви говори,че този вид храна не е подходящ,а вие продължавате да давате такъв.
Правиха ли изследване за нивата на калций и фосфор,много често рахита се бърка,освен това се доказва с рентгенови снимки за доказване на изкривяване на костите.
Спрете тази домашна храна,за да не берете ядове в по-късен етап.Кучето едва ли получава всичко необходимо,дори и с витамини,които не се задържат в организма и практически няма полза от тях,защото се изхвърлят.Колкото и витамини да си давате,полза няма.Когато се дава домашна храна,пиенето на витамини и минерали се регулира строго под лекарски контрол и време за почивка.Никак не е полезно кучето да пие витамини цял живот,а е и безполезно.Повечето витамини се изхвърлят,не се натрупват.
Сухите храни,освен ,че са пригодени за различните породи са разчетени и за техните нужди от всичко необходимо.Разликата е огромна и резултатите са лъскава козина,здрави зъби и т.н.А когато кучето има проблем,си има и съответната храна за това.
Всеки си отглежда кучето както прецени,но като изключим и вредните продукти,не остава кой знае какво за консумация,и така организма има недостиг на различни вещества,което се отразява по различен начин със съответните заболявания.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Archi123 » Нед Юли 08, 2012 10:42 am

Добре, щом казваш...
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Нед Юли 08, 2012 11:49 am

Archi123 написа:Добре, щом казваш...

Не го казвам аз..... :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Хранене