Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Нужда от съвет

Нужда от съвет

Мнениеот PDimitar » Пет Мар 01, 2013 8:14 pm

Здравейте,
Ето го и въпросът ми:
Преди около седмица взех от улицата куче порода алабай (доста едро). Някой го бе захвърлил. Любител съм на тази порода и не ми е приятно животните да бъдат захвърляни така на улицата.Животното не се е хранило поне 20 дни и е направо мършаво.Всички кости и ребра му се броят,тазът също. Искам да се погрижа за кучето и да го върна в старата му форма.Тази порода достига над 60 кг а това тук е не повече от 20-25. Бихте ли ми дали съвет как да го храня и с какво.Постепенно,по колко пъти на ден,количество и т.н

Благодаря за отделеното време! Приятна вечер.
Аватар
PDimitar
Животинче с въпрос

Re: Нужда от съвет

Мнениеот german » Пет Мар 01, 2013 8:33 pm

Кучето се храни 2 пъти на ден,някой ги хранят и 3 пъти ама е прехранване.Недей да го тъпчиш много.Посъветвай се с лекар за това с каква храна да го храниш,той ще ти препоръча някакви гранули и по колко :ay: .А през тази седмица от както е при тебе с какво го храни?
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Мар 01, 2013 10:29 pm

Заведи кучето на лекар,ако не cи и поcлушай cъвета му.Захранването cе прави поcтепенно.Редно е да cе направят и изcледвания.Вcичко завиcи от здравоcловното му cъcтояние,не трябва да cе натоварва cтомаха c много храна изведнъж,за да наддава.Ако кучето е здраво,доктора ще ти каже коя храна е подходяща за породата и по колко. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 01, 2013 10:31 pm

Бихте ли ми дали съвет как да го храня и с какво.Постепенно,по колко пъти на ден,количество и т.н

Храна с 20-30 % протеин. Започвате от 100 грама на ден и на всеки 3 - 5 дни увеличавате грамажа средно с 50-100 грама. Докато стомаха на кучето се нормализира и всички черва и др., неща заработят в ритъм.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот PDimitar » Съб Мар 02, 2013 8:10 pm

За една седмица кучето започна да се съживява,защото бе почти умряло. Храня го с гранула с 30 % протеин по съвет от зоо магазин.Не съм го водил на ветеринар,защото все още изграждаме доверие помежду си и не знам как ще реагира при ветеринар.Все пак трябва да мога да го владея.Кучето пикае все още без да вдига крак.Според вас на каква възраст е. С всеки изминал ден започва да ми се радва повече и да ме гледа право в очите . Ако някой друг е гледал Алабай приемам всеки полезен съвет.

Благодаря предварително !
Аватар
PDimitar
Животинче с въпрос

Мнениеот iv24 » Съб Мар 02, 2013 8:14 pm

Не можем да определим на каква възраст е просто така. Имаш ли снимка на кучето?
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Съб Мар 02, 2013 11:23 pm

Доколкото знам, не всички кучета си вдигат крака. Някои много късно, други по- рано. Твоето може и да няма сили за това, а иначе мисля, че около 8-9 месеца - година и малко започват все по- често да вдигат крак.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Мар 03, 2013 8:13 am

И нашето пикае без да вдига крак и вдига крак когато му скимне. Пикаенето не е фактор за преценка - е все пак цвета на урината и дали капе или цръцка са важни фактори.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Хранене