Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучето ми не иска да яде,нужда от съвет!

Кучето ми не иска да яде,нужда от съвет!

Мнениеот Lukanka » Чет Апр 11, 2013 8:42 am

Имам йоркширски териер,намерих го около 3 годишен,отказваше да яде друго,освен кокали.Впоследствие се оказа че имал гастрит,и ми казаха в никакъв случаи да не му давам кости,затова след няколко дневно гладуване го приучих да яде манджи и хляб.Започна да прави стомашни кризи,и след последното посещение при местния ветеринар,ми казаха да спра да му давам човешка храна,защото ще го уморя,и да му давам храна от консерви.Това беше преди 10 дни,купувах всякакви консерви,упорито отказва да ги яде.Отслабнал е много,притеснявам се,има ли някакъв начин да го приуча да яде консерви,преди да умре от глад?
Аватар
Lukanka
Животинче с въпрос

Re: Кучето ми не иска да яде,нужда от съвет!

Мнениеот iv24 » Чет Апр 11, 2013 9:36 am

Първо храната която купуваш трябва задължително да е висок клас и от една марка, а не всеки пък различни. Досега наистина не си го хранила добре, защото костите и хляба наистина са вредни. Пробвай да му дадеш и пауч.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 11, 2013 3:38 pm

Нахранете го ако трябва "на сила" с намазан пръст с кучешки пастет бръкнете в устата му...

Може да го боли зъб и да не иска да яде.

Може в горната част на небцето да има забодена кост - клечка за зъби - парче дърво и раната да го кара да отказва храна.

Може да има заболяване на храносмилателните пътища.

Все пак Ветеринар е задължително да го прегледа.

Но вие може да тествате апетита му като му намажете устата - ако се оближе може и да прояде.

Така с чакане не става нищо.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Lukanka » Чет Апр 11, 2013 4:18 pm

Ами храната,която купих ми я продаде ветеринаря и каза,че била много хубава.Има с различни вкусове и аз взех от всеки-това имах предвид под различни.Иначе апетит не му липсва-краде храна от чинията ми,и ме води към хладилника.Консервите се прежали да ги пробва 2 пъти,хапна по веднъж и ги остави
Аватар
Lukanka
Животинче с въпрос

Мнениеот Lukanka » Чет Апр 11, 2013 4:20 pm

ЩЕ му взема пауч да видя дали пък няма да я яде.Благодаря все пак
Аватар
Lukanka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Апр 11, 2013 6:29 pm

Какви изcледвания ca правени на кучето? А ако има проблем,може би е най-добре да яде лечебна храна,попитайте доктора за такъв вариант.
Ако има подправки или друго в храната,нормално е да има проблем.
Купете гранули виcок клаc и давайте cамо от тях,нищо друго,cъвcем нищо.И вода непременно.
Конcервите не cа подходящи за куче c такива проблеми.
Има ли някакви проблеми cъc зъбите,защото при хранене c човешка храна има вероятноcт да ce получат възпаление на венци,плака, зъбен камък и т.н.
Каква е марката на храната,която cте купили и не я иcка.Възможно е кучето да проявява каприз, за това режима на хранене е много важен.Има и храна cпециално за породата,давахте ли от нея.
Можете да прочетете темите ни в информационния раздел,има какво да научите. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 11, 2013 7:06 pm

Ами храната,която купих ми я продаде ветеринаря и каза,че била много хубава.

Прочетете на опаковката каква е марката и ни я напишете и точното наименование цитирайте.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Хранене