Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Карачанка на 4 месеца с много голям апетит е и яде по много

Карачанка на 4 месеца с много голям апетит е и яде по много

Мнениеот tribalisimo » Нед Юни 29, 2014 5:08 pm

Здравейте!!! Регистрирах се в форум с надежда да ми помогнете...въпроса ми е следния имам кученце карачанка на 4 месеца с много голям апетит е и яде по много. По колко пъти трябва да го храна и предимно с какво ?
Аватар
tribalisimo
Животинче с въпрос

Re: Карачанка на 4 месеца с много голям апетит е и яде по мн

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 29, 2014 5:13 pm

До днес с какво сте я хранили.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот tribalisimo » Нед Юни 29, 2014 5:26 pm

Ами от начало като беше малък с мляко и гранули за бебета. Сега предимно я храним също с гранули и манджички , патешки фенери и взимам , вчера и взех пилeшки кости от бутчета,хапва ги доста,но явно днес преяде и беше повърнал когато видях понеже както казах е с страшно голям апетит по-малките ги хапва направо цели без да ги дъвче.. и по колко пъти на ден и какво количество да му давам,защото те до 6 месеца до колкото знам , колкот и да им даваш всичко изяждат
Аватар
tribalisimo
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Юни 29, 2014 5:42 pm

Прочети малко за храненето на кучетата (тук има доста информация).
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Юни 29, 2014 7:06 pm

Вината си е във вас, като давате гранули, манджи, кокали, така освен че нарушавате правилното хранене и вредите на кучето. Нищо чудно това повръщане да е от запушване на червата с кокалите. Не давайте кокали на кучето, не смесвайте гранули и манджи.Това, че кучето е такава порода, не означава, че ще яде като прасе. Купете му гранули висок клас за едри породи кучета и давайте дажба според указанията за възрастта и килограмите на кучето. Това се нарича лакомия и от вас зависи да спре кучето да яде толкова много, кучето яде колкото му дават,а не колкото то иска.
Направете режим на хранене и спазвайте часовете на хранене всеки ден.Достатъчно е да яде по два пъти на ден определеното количество за възрастта и килограмите(имам предвид гранули), всички други неща,които давате ги спрете.Кучето не трябва да яде такива неща, много човешки продукти са вредни за кучето, подправките също(не знам какво наричате манджи, но не ги давайте). Променете режима и вида на храненето, иначе скоро ще си имате болно куче....гастрит, панкреатит и т.н., да не говорим за вредата от кокалите.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tribalisimo » Нед Юни 29, 2014 8:29 pm

Благодаря за бързите отговори!:) Ще Ви послушам и може ли да ми препоръчате някоя марка гранули който са добри?
Аватар
tribalisimo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юни 29, 2014 9:15 pm

Има различни видове храни, не знам каква да ти препоръчам, защото не зная как би се отразила на кучето. Важно е храната, която избереш да се отразява добре. За това, потърси информация за храните, прецени, консултирай се и с лекар за по-сигурно и в началото купи малък грамаж, за да видиш как ще се отрази и дали кучето ще я хареса. Имай предвид, че честата смяна на храната не е препоръчителна, за това трябва да изчакаш известно време, за да видиш как се отразява, не може да се каже от хранене няколко пъти. Ако случайно кучето не я харесва или не се отразява добре, смяната на храната се извършва постепенно за 7-8 дни, като намаляваш старата и увеличаваш новата, до пълната й замяна. Надявам се наистина да престанете да му давате кокали. Спря ли да повръща?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tribalisimo » Пон Юни 30, 2014 5:52 am

Ами да то повърна само веднъж аз си помислих,че e от преяждане,защото като по малко също го правише това с млякото преяде повърне и ако не го видиш на време пак почва да си го яде...иначе да ще направя консултация с лекар за да мога да направа възможно най-добрия избор за храна.
Аватар
tribalisimo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Юни 30, 2014 9:13 pm

Да, понякога повръщат и от преяждане.Обезпаразитяваш ли го вътрешно всеки месец, това е много важно, защото понякога могат да повръщат и от глистите.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Хранене