Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Храна за бременно куче

Храна за бременно куче

Мнениеот nik2009 » Пет Юли 04, 2014 12:38 pm

Здравейте, преди седмица водих мойто куче на загонване, женска е, доберман, около 35 кг. Въпроса ми е отсега ли трябва да мисля за храната и какво храна да взимам? Ако може нещо да предложите ако са гранули, някакви от скъпите и също някакви марки от ефтините, защото нямам много финанси, кое е най-доброто за тази порода въобще? Тя много не обича гранулите, напоследък насила ги яде, като ги смесвам или с яйце или със кисело мляко или със пастет. С какво е най-добре да се храни в този период кучето.
Имам и втори въпрос - аз съм далече от ветеринарни лекари, по-рядко идват и всичко е свързано с пари, затова питам да ми обясните /ако има лекар тук във форума/ рязането /купирането на опашката/ в кой ден става и мога ли да се справя? Защото чувам, че не било трудно и не боли. Какви са инструментите, които ми трябват /ако не мога да се справя поне от обща култура да знам/. Много Ви благодаря.
Аватар
nik2009
Животинче с въпрос

Re: Храна за бременно куче

Мнениеот meri » Пет Юли 04, 2014 1:11 pm

Има специални храни за бременни. Купирането е забранено, и не може ти да режеш опашка или уши....това е недопустимо.
Най-доброто за кучето е да не ражда....
Който ти е казал, че не боли....нека си отреже ушите тогава ....

Закона за защита на животните забранява да се купират ушите и опашките, което е проява на жестокост и се наказва от закона.
Освен това купиране, ако някой все още го прави, се извършва под упойка, защото боли, има специални инструменти, които не можеш да си намериш, да не говорим за инфекциите или грозния вид на животното от самоделно купирани уши и опашки. Това отдавна е в миналото, а твоето куче едва ли е чистокръвно, че да ги режеш...то сигурно само прилича на доберман. И изобщо аман от такива стопани ....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот nik2009 » Пет Юли 04, 2014 1:26 pm

добре, разбрах за купирането. Нещо да кажете за храната - марки, нищо не прочетох за нея. А кучето е чистокръвно, и с чистокръвен мъжки е загонено, не е от "приличащите", но това е друга тема. Всички те са с купирани уши и опашки и са много красиви...
Аватар
nik2009
Животинче с въпрос

Мнениеот nik2009 » Пет Юли 04, 2014 2:15 pm

Искам да знам, /без да отваряме лош тон от горните постове, защото няма смисъл/, за храната дали да се дават шийки и фенери, както често правя, или да са някакви гранули?
Аватар
nik2009
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Юли 04, 2014 3:50 pm

А не ти ли хрумна, че преди да правиш каквото и да било, трябваше да се запознаеш с основните неща. Не само храненето е важно, а и това родителите да са здрави, да са направени всички изследвания и рентенови снимки и т.н.
Много заболявания се предават по наследство.
А за храната....може да четеш...има цял форум с информация. :ab:

дали да се дават шийки и фенери,

Не трябва да се дават изобщо, кучето не трябва да яде кокали никога. А гранулите са специално за бременни, има различни марки, не знам коя ще харесва кучето. Така че проучи ги и давай от тях, спри другите боклуци....не са полезни.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Юли 04, 2014 4:07 pm

Давайте храни, които не изискват да сте със стаж в храненето на кучета поне над 5 години. Ама в ХРАНЕНЕТО - гранулите са спасение за вас. Имам познати, които имат ротвайлер - мъжки и от 40 дневно кученце го хранят само със сурово месо по една определена формула.

Но да не се отплесвам. Като научите достатъчно за храненето ще може да храните с каквото си поискате и без да умре кучето ви.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот nik2009 » Пет Юли 04, 2014 4:46 pm

Благодаря Ви за информацията!
Аватар
nik2009
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Юли 04, 2014 4:57 pm

Какви точно въпроси ви се движат в мислите - опишете 5 най-важни за вас.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Юли 04, 2014 7:48 pm

Суровото месе е много опасно, освен с паразити може да зарази кучето с неоспороза, много тежко и смъртоносно заболяване. Аз не бих ти препоръчала да си храниш кучето така.
Но колкото стопани....толкова и мнения....всеки си решава индивидуално. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Юли 04, 2014 7:52 pm

:ab: Суровоядството не е процес, който е стартирал от вчера Мария :ba: виж в интернет има цели групи - общности - семинари правят - учители излъчват. Продукти произвеждат - консерви със сурово месо

И аз не вярвах - това е като вегетарианците сред домашните любимци.

Обобщено аз казвам така:

- Много са пътищата към една и съща цел - прекрасно развито животно или човек. А самият път не е важен, който се вълнува от пътя ще попита за посоката му :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Хранене