Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Рибеното масло вредно ли е за кучетата

Рибеното масло вредно ли е за кучетата

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 14, 2008 10:20 pm

hsuh :ai: :ba: иска ми се да знам не съм сигурен...а искам да му слагам в гранулите :ay:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Рибеното масло вредно ли е за кучетата

Мнениеот bu6i » Пет Мар 14, 2008 11:30 pm

Като са малки моите им давам ....срещу рахит ,за косъм ,за далак, за мерак :ad:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Нед Мар 16, 2008 3:58 pm

Абе недейте така безразборно да давате разни неща. Попитайте лекар поне. В някои случаи може да са вредни, в други полезни. Приемайте нещата по-сериозно. Ааааа.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Мар 17, 2008 11:39 am

Кучето не се нуждае от рибено масло, когато се храни пълноценно и получава всичко с храната си. Дава се предимно на подрастващи кучета , иначе голямото няма нужда от рибено масло. Ако все пак решиш да даваш (това го знам и така давам на мойте по съвет на лекаря им), само еднократно по 1 перла дневно в продължение на две седмици, не повече, не е желателно. :ab:

По този въпрос да кажа нещо и за калция: пак по съвет на лекаря, който спазвам стриктно, калций се дава на кучето до навършване на една година като количеството се съобразява с килограмите на кучето. :bs:

Но винаги преди всичко питам лекаря , за да съм сигурна, че имат нужда от това, което трябва да приемат. Даже витамини или каквото и да било, НИКОГА не се дава безразборно или без лекарско назначение, защото не винаги животните имат нужда и така само им се вреди, вместо да им се помага. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Мар 17, 2008 3:27 pm

Питаш лекаря за калция? А изследване за калций-фосфор в кръвта прави ли на кучето всеки път като препоръчва калций? Ако подрастващо куче яде висок клас гранула даже е вредно да се дава допълнително калций.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Мар 17, 2008 4:45 pm

Да питам и не ядат такива гранули, не подлагам на съмнение съветите на лекарите си , защото си имам основания за това, не им се правят изследвания и нямаме никакви проблеми до сега.Мойте кучета не се хранят само с гранули.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Мар 18, 2008 3:50 pm

И все пак.... да ти кажа, нищо, че не подлагаш съветите на лекарите под съмнение. Много по-опасно е да се прекали с калция, отколкото той да липсва. Затова все пак е хубаво да се правят такива излседвания за да се знае има ли изобщо нужда да се дава калций или не. Ако кучето си го осигурява чрез храната, и излседванията покажат, че той е в нормални количества по-добре е да не се дава.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 18, 2008 4:14 pm

Много добре знам всичко. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Мар 18, 2008 4:24 pm

И въпреки това давате калций без изследване..... icon_dontknow
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 18, 2008 5:26 pm

Не всичко може да знае човек, затова се учи докато е жив. :ay: Не може да се правят изследвания за всяко нещо без причина.Повярвай много са си добре , за тези около 15 год. дето гледам животни и така давам ,никога не сме имали проблеми, всичко е много добре преценено и обмислено. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Мар 18, 2008 5:34 pm

Е как па да не може? И защо да е без причина? Моите познати когато имаха подрастващо бебе му направиха 2 пъти такова изследване и двата пъти се оказа, че калция е излишен. Аз вярвам, че са много добре. Но ако някое се разболее от повишената доза калций може би вече ще е късно. А дали е преценено добре не съм компетентна да се изказвам, това после си личи от здравния статус на животното през годините.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 18, 2008 5:51 pm

Аз говоря само за собствените си животни, не и за други, всеки си преценява какво и как.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Вто Мар 18, 2008 5:53 pm

Е и аз за тях говоря, защото спомена че им даваш калций без да е доказана нуждата му. Но наистина, отговорността всеки сам я поема. Лошото е, че когато не са ти известни някои неща не се знае колко от тази твоя отговорност е твоя, а не на лекаря на който си се доверил, пък той не е дал достатъчна информация.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот vge » Пет Мар 21, 2008 12:40 pm

аз мисля,че не е вредно и винаги съм давала на кучетата си до навършване на 1 година.За калция:на колито си давах черупки от яйца(стрити),а на другите на таблетки и слава богу нищо не им и е ставало. :bs:
"Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя!"-Пикасо
vge
В стадото

Мнениеот mommovet » Пет Мар 21, 2008 1:57 pm

Не можеш да кажеш "аз мисля, че не е вредно" и да си даваш каквото ти скимне. Все пак с калция променяш обмяната на животното, а това може да е много опасно когато няма нужда.
Черупки от яйца можеш да даваш колкото искаш - калция в тях е във форма неусвояема за организма.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот vge » Пет Мар 21, 2008 4:06 pm

mommovet написа:Не можеш да кажеш "аз мисля, че не е вредно" и да си даваш каквото ти скимне. Все пак с калция променяш обмяната на животното, а това може да е много опасно когато няма нужда.
Черупки от яйца можеш да даваш колкото искаш - калция в тях е във форма неусвояема за организма.

това го знам от вет.лекар,който ми го каза още преди мноого години.Просто изказвам мнение,какво толкова стана? hsuh
"Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя!"-Пикасо
vge
В стадото

Мнениеот meri » Пет Мар 21, 2008 7:10 pm

Споко, нищо не е станало! Всеки за себе си, аз нищо не правя сама, винаги всичко е под лекарски контрол и не смятам да го променям. :bs:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 21, 2008 7:14 pm

Трябва да знаете че има лекари и лекари - всеки на различно ниво - доколкото съм запознат вет-медицината позволява - май само тя някой да седи само на едно ниво
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Мар 21, 2008 7:17 pm

Разбира се, но аз си говоря за мойте, и мога смело да кажа, че това са хора, които постоянно учат, четат, ходят по чужбина и всичко ново не им е чуждо.Проверена марка са, в много изпитания. :bs:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Съб Мар 22, 2008 4:51 pm

Което обаче не им пречи да проявят безхаберие или не толкова силна дума ... мързел или просто да преценят погрешнп, че на поздрастващо куче не му е нужна кръвна картина за въпросния елемент, който както се каза променя обмяната, и ей така да предпишат калций на таблетки. Иначе могат да са велики хирурзи, лекари... но просто да са сметнали за ненужно. Което е грешка.

Не можем да даваме на кучетата си неща, които на нас не ни е ясно как точно променят общата работа на организма нито имаме доказана нужда от това. Иначе аз мога веднага съвсем свободно да започна да давам хранителни добавки, витамини и прочие на кучето ми и после какво ще стане? На нея може да не й проличи, ама аз мога да наруша някой процес в организма. Не трябва да бъдем толкова наивни и лековерни. Само витамин С може да се дава без предписание и изследване, защото излишъка се изпишква. Останалото с изследване. Това важи и за рибеното масло, и за калция и за добавките и за всичко.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Мар 24, 2008 1:18 pm

Не е мястото тук да обсъждаме кой какъв е ,нито е коректно това.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Станиту » Чет Юни 26, 2008 3:32 pm

на моето куче всеки ден му давам рибено масло !!! според мен е полезно :ad: :ay: :bs:
Станиту
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Чет Юни 26, 2008 3:44 pm

А ти лекар ли си, че да можеш да кажеш "Според мен е полезно"? А ако се окаже, че с тва рибено масло му вредиш и в псоледствие кучето се разболее заради теб? Я спирай с тва масло и първо питай лекар, па тогава давай разни неща, дет не си учил колко са полезни и колко вредят.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Станиту » Чет Юни 26, 2008 3:54 pm

Аз съм от Айтос и тук няма добри лекари с който да се съветвам и никога не бих дала на кучето ми нещо което да му навреди !! Преди да почна да му давам съм разпитвала хора който гледат кучета от дълго време ! icon_dontknow
Станиту
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Чет Юни 26, 2008 4:03 pm

Ясно! Продължавай да ги питаш тях... много ще ти помогнат. Ще ти кажат, че кокалите са много полезни, че кучето трябва да роди за здраве и всякакви подобни умнотии....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 26, 2008 4:09 pm

Станиту - сега сме в ерата на Интернет. Можеш чрез него да питаш милиони хора. Ако поне 100 ти кажат, че е вредно сама да взимаш такива решения - значи е вредно.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Юни 26, 2008 4:21 pm

Слушай сега , в никакъв случай не се прави така, и мисля,че първо майка ти трябва да е човека, който решава такива важни неща.Рибено масло се дава само 14 дни по една перла дневно ЕДНОКРАТНО НЕ ПОСТОЯННО!!!, това го знам със сигурност от лекар, не се дава безразборно или непрекъснато!
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Илиян » Чет Окт 23, 2008 10:25 pm

Здравейте я ми кажете какво е това рибено масло, за това ли става въпрос дето е на хапчета ? И къде го има ? За това ли става въпрос ?
http://adipharm.com/product.php?l=bg&n=43
Илиян
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Чет Окт 23, 2008 10:59 pm

Илиян написа:Здравейте я ми кажете какво е това рибено масло, за това ли става въпрос дето е на хапчета ? И къде го има ? За това ли става въпрос ?
http://adipharm.com/product.php?l=bg&n=43

Аха :ag: именно smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Окт 23, 2008 10:59 pm

Да това е , има го в аптеките, то е човешко.За какво става въпрос?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Илиян » Пет Окт 24, 2008 3:37 pm

И за кучета става нали ?
Илиян
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Окт 24, 2008 3:38 pm

Илиян написа:И за кучета става нали ?

Това решава ДОКТОР не ние? Ние не сме доктори???
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Пет Окт 24, 2008 9:39 pm

Аз не съм ДОКТОР....ама ако питаш мен става :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Окт 24, 2008 9:46 pm

Да, става ,може да се дава, ние нали също даваме след консултация с доктор, който е казал как и колко се пие. :bs:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот soapbubble » Сря Мар 04, 2009 8:05 pm

една приятелка дава на овчарката си рибено масло за гладък косъм.
в него има и доста витамин А за зрение, затова се съмнявам да е вредно.
но няма да е лошо преди покупка да се консултирате с ветеринар или специалист.
Който гроб копае, гроб копае той.
^_^
soapbubble
В стадото

Мнениеот doggy_animals » Пон Апр 13, 2009 7:17 pm

НЕ ЗНАМ..НО НА КОТЕТО МИ МУ ДАВАМ СИГУРНО СТАВА И ЗА КУЧЕТА :ab: icon_wavey :sunny:
doggy_animals
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пет Апр 17, 2009 4:40 pm

Съвет.. Не давайте допълнително рибено масло на котката си. Води до тежки увреждания на прешлените и метафизите на тръбните кости. Измененията са необратими.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Чехълче » Съб Сеп 04, 2010 5:26 pm

хм, хубаво спорче се е заформило... :bu:
Рибеното масло, също и всички мастноразтворими витамини увеличават холестерола в кръвта, помислете над този важен факт, преди да давате на животното каквото и да било.
Калцият в конски дози е опасен за живота на кучето.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот trifonov » Нед Май 08, 2011 9:29 am

А на нашият Кавалер от самото начало му даваме Royal Canin. Започнахме с пасета за отбиване,след товаминахме на гранула Starter,после на гранула Junior Mini,всичките на Royal Canin. Обаче кучето не си изяжда дажбата с дни и е изключително злоядо. Попитах нащият ветеринар да му давам ли допълнително калциеви таблетки и той ни посъветва,че след като храним с такъв висок клас храна не е нужно. Между другото по мнение на доста собственици на дом. любимци е един от най-добрите във Варна. Онзи ден ме посъветва да му давам бирена мая на таблетки за апетит,но според мен и тя не помага. Понеже съм гледал и други кучета преди и съм им давал и рибено масло и калций,мисля пак да започна. Вие какво ще ме посъветвате?
[url=http://www.minidog.info][img]http://www.minidog.info/lines/line_167_beg_toyspan_time_1288036800_col_000000_text_6363653066306631.gif[/img][/url]
trifonov
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Май 08, 2011 10:55 am

Храните висок клас съдържат всичко необходимо,няма нужда от калций,защото предозирането е много опасно.Не смятам ,че трябва да давате каквото и да било на своя глава,без да има нужда от това.
Защо смятате,че кучето е злоядо? Храната трябва да е съобразена с теглото и възрастта на кучето.
Ако давате рибено масло,първо се посъветвайте с лекаря, защото може да няма нужда.
На каква възраст и колко килограма е кучето,за да смятате,че има проблем?
Каква дневна дажба давате?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот trifonov » Нед Май 08, 2011 12:57 pm

Кучето е около 5 кг. на 6.5 мес. Мисля,че е злоядо понеже на опаковката на храната пише ,че дневната дажба трябва да е 185 гр. гранули за куче на неговите месеци,а той яде около 85-90 гр. в най-добрият случай.
[url=http://www.minidog.info][img]http://www.minidog.info/lines/line_167_beg_toyspan_time_1288036800_col_000000_text_6363653066306631.gif[/img][/url]
trifonov
Животинче с въпрос

Мнениеот rinusha » Нед Май 08, 2011 1:17 pm

Този грамаж ми се вижда твърде много за куче,което тежи 5кг.Предполагам,че яде мини джуниор на роял канин,не знам колко стават кавалерите,но все си мисля,че дажбата би трябвало да е приблизително 130-140 г.Имайте предвид,че тези дози са ориентировъчни и дажбата за всяко куче е строго индивидуална.Ако кученцето изглежда добре и се развива добре няма място за притеснение
rinusha
Пчела майка

Назад към Хранене