Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Полезни ли са плодовете?

Полезни ли са плодовете?

Мнениеот little_didi4 » Пон Окт 20, 2008 4:50 pm

полезни ли са всички плодове за кучетата?
преди време четох кои от човешките храни са добри и за кучетата,но единственият плод който беше включен там беше ябълката...това означава ли че само тя е полезна?

моето куче обича всякакъв вид плод....банан,грозде,праскова,ябълка,череша,слива......
little_didi4
В пасажа

Re: полезни ли са плодовете?

Мнениеот Пац » Пон Окт 20, 2008 5:37 pm

Вече около 20 години живея с кучета в къщи. Те са като децата [wo1rry.gif] :ap: Лично според мен всички плодове и заленчуци са полезни. Даже не знам защо но предпочитат такива който са по твърди и хрупат като ябълки, зеле, моркови, краставици, праслови и всякакви такива само да са им вкусни. С плодовете и зеленчуците няма проблем гледай само да не му даваш захар защото стават направо наркомани а тя въобще не е полезна за кучетата.
Пац
Животинче с въпрос

Re: Полезни ли са плодовете?

Мнениеот margokk » Пон Окт 20, 2008 6:56 pm

Гроздето е зле. Също и плодовете с костилки. Другите в умерени количества могат да се дават.
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот little_didi4 » Пон Окт 20, 2008 7:02 pm

гроздето зле ли е..най-много него обича.значи ще се ограничаваме.

а относно зеленчуците не са полезни всички Пац за кучетата
little_didi4
В пасажа

Мнениеот Пац » Пон Окт 20, 2008 8:02 pm

Е не всички. Сега виждам че и преди това си имала кучета това първото ли е което проявява интерес към зарзаватите.
Пац
Животинче с въпрос

Мнениеот little_didi4 » Пон Окт 20, 2008 9:57 pm

ами да...в интерес на истината..първите не искаха нищо друго освен месо,мляко,хляб...бяха много капризни....това яде всичко...е почти всичко.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот bu6i » Пон Окт 20, 2008 11:04 pm

didi4, ти сигурна ли си ,че боксер гледаш....,че те малко на прасенца приличат ,да не си се объркала нещо :ag: :ag: :ag: давай по -малко от всико ....то ще си реши кога да спре и какво му трябва .....а ако не спре зарзавата .....значи е прасе :ag: :ag: :ag: :ay: :bp:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Окт 21, 2008 9:16 am

Точно за гроздето четох,не помня обаче къде,но ще се постарая да го намеря,че е вредно за кучетата.Моята Дейзи много си хапваше докато не разбрах,че вреди.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот margokk » Вто Окт 21, 2008 9:51 am

Оф, всички кучета обожават грозде! Явно точно защото е вредно. :ag: Аз давам много рядко по 1 максимум 2 зърна, когато съм изключително доволна, за да има особенна наградка.

Ето ви една добра тема по въпроса:
http://dog.bg/forum/index.php/topic,18402.30.html
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот little_didi4 » Вто Окт 21, 2008 3:00 pm

bu6i написа:didi4, ти сигурна ли си ,че боксер гледаш....,че те малко на прасенца приличат ,да не си се объркала нещо :ag: :ag: :ag: давай по -малко от всико ....то ще си реши кога да спре и какво му трябва .....а ако не спре зарзавата .....значи е прасе :ag: :ag: :ag: :ay: :bp:

хехеххе е не....не баш прасенце...английският булдог да....определено ДА прилича на прасенце.ама моят боксьор не...повече на стаф мяза. :)
но ДА за апетита си е баш прасеееее!!!!! гоши гоши гоши
little_didi4
В пасажа

Мнениеот Megi_78 » Пон Ное 10, 2008 4:29 pm

Моят бяс също много обича да си хапва плодове и зеленчуци. Гледам да го ограничавам с по-сладките естествено. Единствения страничен ефект е, че понякога доста пръцка от тях иииииии...... :ajaaski: А гроздето не го яде, а само разнася зрънцата, защото ги мисли за топчета, а той обожава топки! Иначе ако си мислите, че може да си хапнеш необезпокоявано ябълка - жестоко се лъжете! :ag: Драпа ме докато не му дам да си хапне. Същото е и с морковите! Но имам чувството, че добива повече енергия от толкова витамини и колкото е луд, още повече полудява! :ag:
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
Megi_78
Животинче с въпрос

Мнениеот Danny » Пет Фев 20, 2009 10:24 am

Моят сладур изобщо и не иска да подуши плодове , камоли да ги яде :ap: Но , опитите ще продължат :bi:
Danny
Животинче с въпрос

Мнениеот insomnia » Нед Апр 19, 2009 1:57 pm

Преди да ми откраднат ши-тцу-то ми бяха казали да му давам варени морковчета за зъбите и много ги обичаше :ag:
insomnia
Животинче с въпрос

Мнениеот the_crow » Пет Май 22, 2009 1:54 pm

Здравейте. Предстои ми да си взема кученце, на 4 месеца НОК. Ще бъде в селския двор, направил съм специално дворче около 20 кв.м. само за него... Но сега, докато чета темите се замислих за следното: точно над дворчето му расте голяма черница...с едри бели и СЛАДКИ плодове :) Предполагам, че малката Лора бързо ще усети колко са вкусни. Трябва ли да премахна цялото дърво...или само тези клони, които са над нейното дворче, с риск все пак някои от плодовете да попаднат и при нея и тя да ги изяде ? Доколко плодовата захар е опасна за кучетат ? И изобщо защо захарта е опасна за тях ?
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Май 22, 2009 2:13 pm

Като знам каква цапаница и воня настава от нападали от черницата плодове :at: не е лошо да я предпазиш от окапването им в нейното дворче :ab: независимо полезни или вредни са за нея :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Пет Май 22, 2009 2:45 pm

Цапаница и воня ли ? Накара ме да се замисля :(
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Май 22, 2009 2:53 pm

Тези плодове бързо се разлагат и вкисват...многобройни са :ab: и си е живо наказание да ги дебнеш :ag: кога ще капнат та да ги обираш :ag: спести си това удоволствие :ag: :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Пет Май 22, 2009 3:00 pm

А иначе доколко ще е вредно за кучо ? Все пак хубаво е да остане нещо от дървото, макар да не падат в неговата територия....но все пак - я вятър ще духне, а нещо друго :) от няколко плода нали няма да му се случи нещо ? Предишното му куче на село, чисто помиярче, така си хапваше грозде, че за вино не оставяше :) И си умря поне на 13 години ( не знам на колко години дойде в нашия двор)....
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Май 22, 2009 3:28 pm

Вредно или не ... ще те посъветват специалистите ...моят съвет беше по-скоро свързан с по-лесно поддържане на хигиена на мястото, където ще отглеждаш кученцето :ab:

Между другото :ag: според това, което пише тук ...в т.10

http://www.park4pets.com/resource.php?id=133&ln=EN

... предишното ти куче въобще не би трябвало да достигне до тази възраст :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Пон Май 25, 2009 9:17 am

:) да, ама не :) :)
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пон Май 25, 2009 10:50 am

По принцип нищо не би трябвало да му стане на кучето от няколко плода. Като ги знам какви са черниците и техните дуди, най-многото някое и друго разтройство да си докара.
Но и аз много съм съгласна с колежката, че черница не е хубаво да има над дворчето, тва куче ще е все в нещо лепкаво и полуразложено /защото те здравите не падат от дървото/.
Плодовата захар не е вредна за кучетата, както не е вредна и за нас хората. Просто не трябва да се прекалява, както с всичко останало.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Вто Май 26, 2009 9:10 am

:) e, за едно разстройство няма проблеми ;) малко да се разтовари в тези жеги.... проблема е, че ако махна цялото дърво, къщчиката и дворчето ще бъдат огрявани по цял ден от слънцето... а за плодовете - ще ги чистя :) всъщност не знам, има ли вероятност да не му харесат ?
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Май 26, 2009 2:31 pm

Всъщност разтройството точно в жегите е много лошо. Дехидратация в жегите е опасно. Особено за подрастващо.
Има вероятност и да не ги хареса, но опастността да се маца в тях си остава. Аз махнала някои клони и бих сложила навес. Но, това все пак е само моето мнение.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Май 26, 2009 2:34 pm

kokerka написа:Всъщност разтройството точно в жегите е много лошо. Дехидратация в жегите е опасно. Особено за подрастващо.
Има вероятност и да не ги хареса, но опастността да се маца в тях си остава. Аз махнала някои клони и бих сложила навес. Но, това все пак е само моето мнение.

smiley24
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Вто Май 26, 2009 3:22 pm

Хм.... може би така ще направя....навес... и няма да се притеснявам за няколко изядени бубонки..... :)
Благодаря :)
Аз за своето здраве и за здравето на близките си не се притеснявам толкова, колкото за Лора...май ме тресе параноя ?
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Май 26, 2009 3:26 pm

О, не, не е параноя! Нормално е. ДОста от нас ги тресе и повече :ag:
Нормално е за домашния любимец да се тревожиш повече отколкото за себе си. Те изцяло разчитат на нас, за всичко, през целия си живот. После ако се случи нещо с тях ние се обвиняваме, че не сме направили достатъчно.
Вярвай ми, нормално е, не полудяваш :sunny:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Вто Май 26, 2009 3:36 pm

Не знам...още и оглеждам дворчето....за евентуални други изненади...
И нямам търпение да я си взема вече :)
Обещавам да кача нейни снимки :) Много е сладка..и дива :)
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Май 26, 2009 3:40 pm

Ще чакаме и снимки, и представяне, и как мислиш да я гледаш, с какво, къде... всичко :)
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Вто Май 26, 2009 3:47 pm

В едно шуменско село - Осмар...засега повече живеем в Шумен, но скоро ще се установим изцяло там :) По принцип двора ще е неин, като вечер и когато имаме гости ще си бъде в нейното дворче :) А и когато е разгонена :) А за храната - Diamond Original.. На тази се спряхме след разговор с вет-ката ни :) Разбира се, няма да я лишавам и от истинска мръвка, ориз, зеленчуци и други такива.....
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Май 26, 2009 4:14 pm

Звучи доста добре. Като стане време искаме снимки. :ay:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Юни 08, 2009 5:23 pm

Ами от вишни може ли да им стане нещо?Щот неска Чери си хапна малко вишнички :ah:
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пон Юни 08, 2009 7:17 pm

По принцип не са полезни цитрусови и кисели плодове. Вишните са киселички. То си и зависи колко малко де. Но от веднъж предполагам нищо няма да стане. Ако има някакви проблеми звъните на лекар.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Пон Юни 08, 2009 7:33 pm

Ние в нас имаме малко ягоди, череша и един орех. Яде ги всичките :ag: особено ягодите, черешите направо с костилките (пък кви ги сере мале, мале) а орехите, есента като паднат им чупи черупките и яде само ядките. :ag:
Fabregas

Назад към Хранене