Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хранене на кучето

Re: Хранене на кучето

Мнениеот Pencheva » Вто Дек 09, 2008 12:30 am

Royal Canin-Да,доволна съм много и то адски много..Препоръчвам на всички.. smiley24 Напоследък излизат някакви изказвания на хора описващи новата кучешка рецепта за пълно стомахче и доволна усмивка смесва се манов мед вари се и се слага на обикновени бисквити..Има добри отзиви-лично аз мисля,че това е голяма простотия.КАто извариш меда-остава само ест. фруктоза или захароза..забравила съм вече..И вета ми го каза,ама ако ще си правя експерименти... Няма да е този :ajaweki: :ajaweki:
Ако живеех сред зверовете щях да съм им водач.Не се е родило същество като мен,имащо в себе си качества,смръзяващи човешкото око до смърт.
Pencheva
Животинче с въпрос

Мнениеот dima » Чет Дек 18, 2008 2:14 pm

Моята Тара е на 2 и половина месеца,от една седмица е при мен и я храня с пилешки бульон,в който слагам трохи хляб,макарони,сирене,яйце,малко суха храна-всеки път редувам.Интересното е,че хрупа плодове и зеленчуци с наслада-краставица,морков,ябълка.
Разни хора,разни идиоти....
dima
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Дек 18, 2008 2:37 pm

Дима защо не купувате готова храна...за кучета
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dima » Чет Дек 18, 2008 3:06 pm

Винаги добавям и малко от сухата храна за кучета на Purina,но не смятам да го храня само с нея.С Purina за котки хранех и Писан,доволна съм от нея.
dima
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Дек 18, 2008 3:27 pm

И защо да не е само с нея...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dima » Чет Дек 18, 2008 3:48 pm

Ще дам едно просто обяснение. Кучетата,откак свят светува,са се хранели с месо и с каквото уловят и намерят-дори на боклука!Тези грнулирани храни са хубави,но не се срещат в природата в естествен вид tongue .След това изложение на нещата,извода е ясен-за да е здраво кучето,разнообразното хранене е за предпочитане.
dima
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Дек 18, 2008 3:49 pm

Аха :ag: :bu:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Чет Дек 18, 2008 11:11 pm

Дима, по принцип ако едно малко кученце яде с удоволствие вегетарианска храна и я предпочита пред месото обикновено има неприятни вродени аномалии на черния дроб. Ако това, което казвате е вярно бих ви посъветвала да му пуснете една профилактична кръвна картина..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Дек 26, 2008 6:40 pm

Ето една много интересна статия за храненето на кучетата.

http://www.dcforum.info/viewtopic.php?f=7&t=1443
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vlado zoo » Пон Мар 30, 2009 9:49 pm

И какъв е изводът от този "Copy-paste"?
vlado zoo
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Авг 31, 2010 1:18 pm

Чери яде Royal Canin-Mini Adult.Какви ли не сме пробвали.Хилс,Пурина,Натурал Трейнър.Чесно казано всичко ги ядеше(то нейното ядене...само когато е много гладна и то все едно я мъчим на сила.Сега след като я кастрирахме си хапва повечко за моя радост),но рояла го има навсякъде а и е добър клас.Когато Джаки беше в нас ядеше Royal Canin Junior.Изобщо много съм доволна от Роял Канин.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re:

Мнениеот Princess_Brita » Вто Ное 30, 2010 10:58 am

Вчера прочетох точно в тази тема за трика с накисването на гранулите. БЛАГОДАРЯ на kokerka!

Снощи проработи безотказно. Мърличката принципно се цупи на гранулите и ги яде само когато е много озверяла. Иначе ги побутва, размотава ги из хола (примъква 5-6 гранули върху килима и започва да ги търкаля :ag: ). Яде ги с кеф само ако са заляти с манжда. (Един съсед ни снабдява - бебето му се цупело на храната от бебешката кухня и Брита намазва :ag: ).

Вчера прочетох това и реших да пробвам като ги залея с малко гореща вода - гранулките бяха ометени за секудни!

Още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!
Princess_Brita
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 30, 2010 11:15 am

Ние купуваме кучешки пастет; консерва и т н...и по 1 супена лъжица към гранулите - омесвате хубаво с вилица и става чудотооо :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Princess_Brita » Вто Ное 30, 2010 11:38 am

Аз съм със сериозни предубеждения към всякакви пастети (заради консервантите!!), било то човешки или кучешки, затова и не съм се сетила да пробвам ... smilie8
Princess_Brita
Животинче с въпрос

Мнениеот guginka » Вто Яну 04, 2011 2:30 am

Здравейте и от мен!
От почти 3 месеца имам кученце - кръстоска между мини пинчер и чихуахуа. Тя вече е на 5 месеца,минали сме всички ваксини, обезпаразитяваме се редовно вътрешно и веднъж дори външно.
Прочетох почти всичко във форума за храненето на кучето,но продължавам да се питам коя храна е най-подходяща за мъничето?!!? В началото купувах Royal Canin Starter,а като порастнахме - сменихме храната с Royal Canin Mini Junior. За съжаление малката не иска да яде новите гранулки.Пробвах с Hills и Nutram без никакъв резултат... Предпочитам да храня кучето си с висок клас храни и не съм пробвала нищо от нисък и среден клас.
В последно време започнах да смесвам гранулите R.C.Mini Junior с малко консерва(Anemonda-Gran Carno Fleisch pur Junior),варено пилешко месо,та дори и с малко гранули от Starter-а,тъй като се притеснявам че животинчето седи гладно и може да се разболее. Хитрушата обира само консервата и месцето и пак не пипва гранулите...
Какво може да си хапва от "човешката" храна? Прочетох много противоречиви мнения за яйцата,киселото мляко,плодове,картофи и т.н.
guginka
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Яну 04, 2011 11:05 am

Пробвай Eukanуba за дребни породи. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот guginka » Вто Яну 04, 2011 9:27 pm

valnata написа:Пробвай Eukanуba за дребни породи. :ay:

Благодаря,ще опитам! :)
guginka
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Яну 04, 2011 10:03 pm

guginka написа:Благодаря,ще опитам! :)

Тук ще уточня заглавието на храните, защото в магазините често набутват дребни на размер гранулки като подходящи за дребни породи кучтрета.. Това не e съвсем верно, защото има на Еукануба с Риба, но храната е подходяща за всички породи и моя капризен звяр не я иска.. :ag:
EUKANUBA Small Breed Normal Activity от една до 8 години и Puppy & Junior Small Breed.. Аз това редувам на моя пинчер и я яде с голямо желание. :ag: Много е капризен и това най-му допада.

Ако нещо не ги намираш(щото по магазини малко трудно се намира) пиши Л.С, ще ти дам линк на сайт от който да поръчаш(да не правим реклама тука [dontuu.gif] )
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Яну 05, 2011 1:22 pm

Arden Grange също е вариант. Моят пинподобен яде така и сме много доволнил :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот addicted » Чет Юни 09, 2011 10:44 am

Моля помогнете ми, след 1 седмица ще ми донесът кученце порода ''pero de presa kanario'' за първи път ще гледам такава порода куче (имам предвид големичко) искам да го гледам както трябва от към храна, тренировки и т.н. прочетох много за храната "гранулираната"най-различни фирми с най-различни предлагания и най-различни мнения за тях...един казва една друг друга...помогнете ми като почнем от храна за млади кученца от голяма порода или средна...в зряла възраст достигат тегло от 50кг...
Аватар
addicted
Животинче с въпрос

Мнениеот Negodnicata » Пон Юли 11, 2011 3:03 pm

кучето ,което ще притежавате е от тип "ГИГАНТСКИ кучета". Храната трябва да е съобразена с неговият по-бавен растеж. Почти всички марки храни предлагат храни според размера на кучето. Най- добрите и най-лошите гранулирани храни можете да видите от тук: http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/ -не всяка от изброените храни я има в БГ, но от всеки клас има поне по 1 която има представители нашата родина. Не се учудвайте на високите цени на ниско оценените храни - в България е така. Ако разбирате езика(английски) или можете да ползвате някой онлайн преводач - прочетете анализа под всяка храна и ще разберете защо една храна има 6 звезди а друга 1 звезда. Може би и ще се ориентирате с какво трябва да храните 1 куче по принцип, а след това е лесно - въпрос на избор дали да го храните с повече риба или повече пилешко или повече щраусово месо :)
Аватар
Negodnicata
Животинче с въпрос

Мнениеот elenavan » Нед Фев 10, 2013 4:24 pm

Здравейте! Имам хъски на 2 месеца. От както сме го взели все има някакви проблеми със стомаха. На следващия ден след като го купихме го заведох на ветеринар,оказа се,че не е обезпаразитено вътрешно, за това треперело така и с разстройство.Наблъска го с антибиотици,кучето живна и преди няколко дни,около 20 дни след антибиотиците започна да вади глисти... ужас,вета ми каза да му дам хапче.

Проблема ми е главно храненето - ако трябва да се съобразявам с всичко което НЕ трябва да яде,то трябва да му давам само месо и то не свинско,щото било тежко, е кво,едно теле за кучето ли трябва да колим?

Попитах ветеринаря коя от евтините храни е най-качествена и той каза Дарлинг.

От тогава я храня с консерва Дарлинг смесена с варени картофи,което сега разбрах не било правилно,защото и картофите били вредни,като й дам само консерва-дриска,като смеся с ориз пък се дави,щото лакомо и му лепне по небцето. В бебешката консерва имаше моркови,реших да сваря и да й дам-повече няма да направя тази грешка,цял ден пърдя като преял кон горкото.

Към гранулираните храни съм малко скептично настроена,имах котка,която 2 години след като започна да яде гранулирана храна се гътна от рак на стомаха,а 11 години си я хранехме с манджа и нищо й нямаше.Кучето,което имахме тогава го хранехме с храна от детска кухня и си живя 16 години без нито една ваксина.

Та... молбата ми е опитните гледачи да кажат какво НЕ е опасно да се дава на кучето. Колкото и да ми се иска Мая да е принцесата вкъщи,финансово не мога да си го позволя.
Аватар
elenavan
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 10, 2013 4:30 pm

Не е важно с какво храните кучето - важно е как храната се отразява на кучето ви. Това е формулата за да изградите правилно мислене над храненето на кучета.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Нед Фев 10, 2013 4:40 pm

Не се сърдете, ама да казвате, че кучето, което сте имали е живяло без нито една ваксина е несериозно, не казвам, че е невъзможно, но е безотговорно и е въпрос на шанс.Няма как да храните кучето си качествено без пари, ако сте затруднени финансово не е трябвало да си взимате куче, при това едро.Ако решите да му готвите може да му давате месо с ориз, за предпочитане кафяв(но не ориз с месо), извара, яйце, кисело мляко, риба, има доста теми, но имайте предвид, че излиза доста по скъпо от храненето с специализирани храни за кучета.Консервите са пълни с боклуци, много малко от тях са читави и дарлиг не е таква.Моят съвет е, ако не можете да си позволите суха храна от високите класове, спрете се на някоя в средния ценови диапазон 5,5лв - 6,5лв за кг(chicopee, nutra nuggets) и го хранете само снея, но пак няма да Ви излиза под 1,5 лв - 2 лв на ден.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 10, 2013 4:46 pm

Възможно е тези проблеми със стомаха да си имат Ветеринарен отговор. Има специализирани кучешки храни съдържащи в себе си - в своята хранителна формула Ветеринарна диета - според диагнозата на кучето.

Пример давам с хората имащи разни гастрити и колити - просто доктора им е дал и ги е научил кои храни да избягват защото точно тези храни дразнят стомаха на човек/куче.

Замислете се по-сериозно над проблема.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот elenavan » Нед Фев 10, 2013 7:33 pm

Много ми е интересно грамадните улични кучета как оцеляват без специализирана суха храна,но това е отделна тема. Благодаря за съвета "Ветеринарна диета",може би трябва да сменя ветеринаря или да пробвам друга храна по метода на изключването,но не искам да я свиквам само на суха храна,тя пак си я получава под формата на награда,но не искам само такава да яде.
Поне вече знам какво не й понася на стомахчето:моркови и хляб. От домашния суджук,пастърмата и филетата обаче нищо й няма :ab: За това и попитах какво МОЖЕ да яде.
Относно защо сме си взели голямо куче... да спорите с мъжа ми е все едно да спорите със стената,той искаше хъски,защото било красиво и нищо от това,което му изчетох от форумите не го разубеди :ah:
Аватар
elenavan
Животинче с въпрос

Мнениеот rinusha » Нед Фев 10, 2013 7:40 pm

elenavan написа:Много ми е интересно грамадните улични кучета как оцеляват без специализирана суха храна,но това е отделна тема.

Ние и Вие виждаме само оцелелите, друг е въпросът какъв процент от тях оцеляват.Ако искате - можете да рискувате и да проверите Вашето кученце в коя категория ще попадне.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 10, 2013 7:40 pm

Разликата между животните е в ГЕНИТЕ [mood_feelings_hurt.gif] да го знаете. Сравненията с уличните кучета са малко немислими - защото гените са различни :ai:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот elenavan » Пон Фев 11, 2013 10:24 pm

Zoomaniak благодаря Ви, а как да намеря тази Ветеринарна диета? Предполагам първо трябва и да направим изследвания какъв точно е проблема.
Не си мислете,че сме взели кучето, за да си правим експерименти с него,тя е нашето бебе /поради липса на друго/ и се стараем да правим възможното според силите ни кучето да е добре. Спрях картофите като разбрах,че са вредни,сега й правя ориз.
Понеже съм си не само предубедена към сухите храни ,а и инат, може ли да й давам смесено консерва и суха храна?
Аватар
elenavan
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 11, 2013 10:33 pm

Ние също даваме смесена Суха храна за кучета и Консерви за кучета. Ама става на въпрос за процес наречен от мен Овкусяване.

Примерно към 250 грама гранули прибавяме 2 супени лъжици от консерва или 100/стотина грама кучешки пауч. Дори котешки пауч....

Постигате ефекта на изяждане.
Постигате ефекта на различност в храненето като сменявате овкусителите и техните вкусове.
Постигате ефекта да не омръзва храната на кучето.
Запазвате гранулите обаче.
Както при гранулите - така и при консервите и паучовете се продават в Зоомагазини-те и такива за кучета с нежен стомах - алергии и ветеринарни диети, които само ветеринар може да предписва....а вие да си ги купувате от където намерите.

Това е. Ако имате въпроси питайте по-конкретно. За да имаме тема за размисъл.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот elenavan » Сря Фев 20, 2013 12:12 pm

Явно моята идея с консервите няма да стане,не че не ги яде, но все е разстроена, независимо, че ги мешам с ориз. Почнах да давам стартера на Роял Канин, много си го търси,но и от него си седи разстроена. Ветеринаря ми повтаря само "давайте ориз или оризова вода".Препоръчва ми някаква чешка храна /забравих й името/,която даже е по-скъпа от Роял-а и при него ги има само на пакети от 3 кг нагоре и няма как да скрия такъв голям разход.Препоръчаха ми Про План,но тук в Шумен го няма, намерих само Роял Канин от по-хубавите,иначе нискокачествени дал Бог.
Вие каква храна ще ми препоръчате? А вече като я няма тук ще я търся по он-лайн магазините.
Аватар
elenavan
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Фев 20, 2013 3:27 pm

Не давай конcерви,а cамо качеcтвена cуха храна.Ако има диария или каквото там е поcтоянно,направете едни изcледвания за евентуален проблем,може да не е от храната.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Пет Фев 22, 2013 8:02 pm

Имайте предвид, че стомашно-чревния тракт като се разбута веднъж, особено при продължително разстройство, се нарушава естествената му флора.След това влизането в релси е изключително трудно и е въпрос на строга диета - ориз, препечена филийка, чай от джоджен, постно пилешко месо. Като при хората.И след това много постепено захравнане.Подправките също много дразнят, избягвайте да давате салами и кюфтета.Голяма част от кучешките стомаси не понасят разнообразитето и реагират на новата храна с разстройство.Това е причината сухите храни да работят добре - осигуряват всичко необходимо, без да се налага разнообразие(даването на рразлични неща всеки ден)
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Miroslava » Пет Фев 22, 2013 10:49 pm

Моето кученце имаше мирис на козината и пърхот, казаха ми да сменя храната. Тогава я хранех с ROYAL, а сега вече сме на EUKANUBA и съм много доволна, лъскава, чиста козина, без мирис :ay: Ветеринаря се опита да ме убеди, че не е от храната и било нормално, но в този случай вярвам на очите си [10897.gif] Иначе е много лакума и все си търси ядене не знам каво да я правя :ajaweki: вода да пия скимти да и се даде, плодове, зеленчуци... от всичко иска :bu:
Miroslava
В ятото

Мнениеот elenavan » Съб Фев 23, 2013 6:58 pm

Наистина проблема ни беше в консервите,в момента ,в който й дадох суха храна проблема се реши, пак ака където й падне,но поне е твърдо и лесно се чисти,храним се с Роял за бебета,много й харесва и си го търси като наследство.
На гадинката и миришат само ушите,понеже не съм много в час я почиствам с леко навлажнено тампонче за грим,знам, че е опасно,ако и влезе вода в ушите.
От вчера си имаме нов проблем: вече е достатъчно висока да се качва на леглото,тормози ни рано сутрин,да не говорим,че в момента,в който се качи,се изпикава или върху юргана над мен или на моето място,ако съм се мръднала по към мъжо :bu: за съжаление,не винаги се събуждам навреме и до като се усетя какво става,тя ли ме лигави или мъжо ме целува и защо ми вали у кревата,вече трябва да сменям чаршафи,юргани и т.н.Положителното в цялата история е,че това я прави много щастлива и когато видя хипер щастливата и физиономия над главата си,последно се сещам да й се карам :sunny:
Аватар
elenavan
Животинче с въпрос

Мнениеот Miroslava » Съб Фев 23, 2013 9:12 pm

На моето също леко му миришат ушетата, но и на повечето кучета съм усетила, че са така. На моята приятелка е на 4 месеца пинчерчето и също му миришат [smile341.gif]
Miroslava
В ятото

Предишна

Назад към Хранене