Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Коя марка храна е най-хубава за кучетата?

Коя марка храна е най-хубава за кучетата?

Мнениеот archy » Вто Яну 27, 2009 4:03 pm

здрвеите
може би пове4ето знаят 4е имам мини пин4ер.запитването ми е каква марка ку4е6ка храна е наи добре да му давам .засега му давам педигри за малки породи .но сега 4етох 4е педигри била с оцветители .сега незнам коя марка да купувам icon_dontknow .благодаря за съветите предварително

П.П иъжалявам 4е пи6а 4 и 6 но нямам българските букви и пи6а на фонетик :ah:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Re: Коя марка храна е наи -хубава за кучетата?

Мнениеот COLUBER » Вто Яну 27, 2009 5:33 pm

Hills, Royal Canin...
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Вто Яну 27, 2009 7:49 pm

Nutra Gold, Eukanuba....

П.п. Няма НАЙ-хубава храна, има такава, която НА ТОЧНО определено куче се отразява най-добре. :ad:
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Едиз » Вто Яну 27, 2009 9:59 pm

kokerka написа:Nutra Gold, Eukanuba....

П.п. Няма НАЙ-хубава храна, има такава, която НА ТОЧНО определено куче се отразява най-добре. :ad:

Вярно...най-хубавата кучешка марка за храни е Мицубиши :ajaweki:
[blink]Урааа...Арта е тукааа[/blink]
Едиз
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Сря Яну 28, 2009 12:56 pm

kokerka написа:Nutra Gold, Eukanuba....

еми тогава коя е наи добра за мини пин4ера ми icon_dontknow
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Сря Яну 28, 2009 1:06 pm

Пак казвам. Без да сте опитали и ВИДЕЛИ лично коя от тези храни как точно се отразява, няма как да се каже коя е най-добрата. Всичките споменати марки храни са от най-високият клас. Всичките са МНОГО хубави. Но коя от тях е НАЙ-хубавата само вие ще можете да кажете СЛЕД като сте пробвали всичките. Ако не ви се пробва, просто си купете която си харесате и давайте нея. Ако няма алергии, стомашни неразположения и някакви други лоши последствия, и кучето се чувства добре, жизнено, лъскав косъм - значи храната му се отразява добре.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Яну 28, 2009 5:18 pm

благодаря :ab:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот mora » Сря Яну 28, 2009 5:28 pm

Моите кучета ядат Про План и Роял Канин. И от двете храни съм много доволна. Приятели ми препоръчаха и Orijen, канадска храна, също с отличен състав-смятам да я пробвам и нея.
http://www.morasland.com/
mora
В ятото

Мнениеот archy » Сря Яну 28, 2009 5:47 pm

роиал канин не мога да си позволя но ако храната е под 9 лв килото ще може
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот missito_ina » Вто Фев 17, 2009 10:03 am

абе според мен наи-добрата храна за всяко куче си е чисто и просто месото ето аз например храня моито куче предимно с месо и то си е щастливо smile000 (23).gif наи-хубавата храна за едно куче е естествената а не кат ония боклуци едва ли не (извинявам се за израза) дет са тъпкани с оцветители и консерванти
missito_ina
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Вто Фев 17, 2009 11:34 am

missito_ina написа:абе според мен наи-добрата храна за всяко куче си е чисто и просто месото ето аз например храня моито куче предимно с месо и то си е щастливо smile000 (23).gif наи-хубавата храна за едно куче е естествената а не кат ония боклуци едва ли не (извинявам се за израза) дет са тъпкани с оцветители и консерванти

знам ина но моят не трябва да яде храна със сол подправки и ...
и за това му купуваме кучешка храна и гледам да му отделямм оцветените гранули
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Фев 17, 2009 7:04 pm

И какво постигаш като махаш оцветените гранули? Качеството на храната не се променя така,нито пък я подобряваш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Вто Фев 17, 2009 7:15 pm

на мен вета ми обяснява че всъщност няма значение каквъв цвят е храната...т.е състава е един и същ..просто едното е червено другото зелено...направено е с цел...на нас да ми изглежда по добре. но тя ми обясни как функционира самата машина,не знам дали е така...но самият цвят не означава че зеленото е точно зеленчук...то всичко е на едно.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот archy » Сря Фев 18, 2009 11:43 am

meri написа:И какво постигаш като махаш оцветените гранули? Качеството на храната не се променя така,нито пък я подобряваш.

\

просто мисля че ж оцветените има повече боя smilie8
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот LucaB » Чет Фев 19, 2009 6:38 pm

Най-добрата марка храна е тази, която се отразява най-добре на Вашето куче! Досега не съм срещнала марката, която пасва на всички лающи четириноги приятели :ag: , иначе с удоволствие бих я натикала в купичката на всичките си кучета, вместо да си блъскам главата с какво да храня булдоците, които се нуждаят от по-нисък протеин, а в същото време имам и такъв с адски чувствителен стомах, който хваща разстройство от въздуха; ами с какво да храня стафовете, чийто енергийни нужди са съвсем различни от тези на 'табуретките'; ами хъскито, а БОК-то icon_dontknow ! Винаги в къщи имам най-малко 3 марки храни- пробвала съм какви ли не /не желая да правя реклами/- храня винаги с премуим или супер-премиум...., да се върна към основната идея: всяко куче реагира индивидуално на дадена марка храна и ние трябва да търсим коя е най-подходящата за нашето четириного, разбира се това става с опитване- пробваш докато не откриете вашата храна, ако сте късметлии това може да стане и с първия опит! Имам приятел, чието куче от бебе не е сменяло марката- кучето изглежда и се чувства отлично, а човекът за нищо не света не би я сменил!
LucaB
Животинче с въпрос

Мнениеот little_didi4 » Чет Фев 19, 2009 7:29 pm

добре как точно да се разбере че "тая" марка е точно за нашето куче?
разтройството задължителен признак ли трябва да е?
от това с какво желание се яде храна ли....?
качеството на козината?

за сега това което наблюдавам при моето куче ,че едни просто не ги яде....мръщи им се...но друго не мога да забележа.

бъркам ли?
little_didi4
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Фев 19, 2009 7:49 pm

Вероятно не ги харесва и кучетата имат вкус.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slapshot » Чет Фев 19, 2009 7:50 pm

Възникнаха при мен следните въпроси:
Защо една марка се отразява добре, а друга не чак толкова, и защо като се смени храната, се подрискват псетата? Как така да търсим най-подходящата марка за нашето куче? icon_dontknow Питането ми е за хубавите марки, разни нисък клас няма що да ги коментираме.
Нали повечето съдържат едно и също, в смисъл пилешко, агнешко, рибка и т.н. Тва е се едно като бях в казармата и три месеца да съм ял едни и същи буламачи и като се върна у дома и мама ми наготви некви вкусотии, и опааааа диаааааарбекиррр.
slapshot
В стадото

Мнениеот mommovet » Чет Фев 19, 2009 8:15 pm

Aми ето! Сам си си отговорил на въпроса. Когато се преминава от една храна към друга независимо от качеството й, храносмилателната система има нужда от известно време за адаптиране. При рязка смяна винаги има риск от драми.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот slapshot » Чет Фев 19, 2009 8:46 pm

Момовет, само че това никога не се е случвало. :ad:
slapshot
В стадото

Мнениеот RadaM » Чет Фев 19, 2009 8:49 pm

Моето куче не яде суха храна с удоволствие - предпочита от тази, която ям аз, но понеже не й се "отваря парашута" да ми е другар на софрата :ag: - хрупа си гранулите, овкусени с пилешко месо и бульонче.
Пробвах доста марки - така и не мога да разбера коя й се отразява най-добре. Честно казано - не виждам особена разлика. Вярно, всички са висок клас, ама като чета мнения за някой марка храни "Откакто яде тази храна, моето куче е съвсем друго - много по-енергично, с по-лъскав косъм..." - е, аз не мога да кажа нещо такова за никоя марка храни. :ad:
Лошото при нас, обаче, е че на моята глезла май й омръзва храната някъде след третия или четвърти килограм (тя яде по 150г на ден) и започва да капризничи, та се налага да я сменям. За това и не смея да взема голям чувал 15кг, а не всички храни се предлагат в по-малки опаковки. Налага се да купувам насипно, а това не е добър вариант. Дебна кога в зоомагазините в квартала отварят нов чувал, за да си взема 3-4 килограма, докато е още не е изветряла.
RadaM
Животинче с въпрос

Мнениеот Закачливко » Пет Фев 20, 2009 12:47 pm

Повечето животни имат проблеми като им се смени рязко храната. Е има и такива с "ламаринени" стомаси. Май това се среща по-често при хората :). Пробвате с храната и виждате коя се отразява най-добре. Един от най- важните признаци е да не им е воднисто "акото" или "меко". Що се отнася до рекламата... Нали знаете в България кои стоки се рекламират най-много...
Закачливко
Животинче с въпрос

Мнениеот little_didi4 » Пет Фев 20, 2009 7:34 pm

аз пак не разбрах обаче как мога да разбера коя е ХРАНАТА за кучето ми.
само акото му ли трябва да ми говори за това?
и не разбирам защо като се преминава от гранула на гранула се получават...примерно проблеми.смисъл нали си е все гранула.това заради съставките предполагам е така.
или просто става въпрос ако се смени рязко храната от гранула към съвсем нормална човешка храна?

но нали все пак са си животни,чак толкова ли са им претенциозни стомасите....ами какво ли се учудвам.преди време едно лято се запознахме с едни словачки,та те ни разправяха как един от тяхната група бил опитал цацата и повръщал цяла нощ и за нищо на света не искаха да я опитат ????? били ги предупредили изрично нищо да не ядът,ако не го познават и да се ограничат до пици,салати,стагети..хехехехехе
little_didi4
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Съб Фев 21, 2009 1:18 am

Моето куче категорично отказа хилс. Един път я помириса и това беше. Повече дори не я погледна. Какво ли не пробвах - добавях от старата храна, слагах пилешки бульон и т.н., но не та не. :ag:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот ivanv » Нед Фев 22, 2009 11:35 am

Ами моят РАФАЕЛ - кане корсо си го храня с РОЯЛ КАНИН - бейбидог , защото е все още на 3 месеца и съм много доволен от храната ! :ay:
ivanv
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2009 11:47 am

аз пак не разбрах обаче как мога да разбера коя е ХРАНАТА за кучето ми.
само акото му ли трябва да ми говори за това?

На всеки 6 месеца трябва да се прави кръвна картина за общо здраве и да се гадаят числата от доктора - 6 месеца с една храна - кръвна картина - после нови 6 месеца с друга храна и нова кръвна картина и ще видиш разликата най-добре при сравнение на двете листчета...........

Кръвна картина всеки човек трябва да си прави - за да види здравето си от вътре на всеки 3-6 месеца.........но никой не го прави.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Фев 22, 2009 2:42 pm

По принцип при профилактичните прегледи веднъж в годината,може да се направи и кръвен тест,не е необходимо да е толкова често.При хората профилактиката е също веднъж годишно.........отделен е въпроса, че мнозина не си правят профилактични прегледи, а трябва,така мисля е добре и при кучето,няма смисъл да му се взима кръв толкова често,който както си намери за добре(това си е мое мнение).

Мисля си, че и кучетата си имат вкусови предпочитания....това е причината да харесват или не даден вид храна. :ap:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Нед Фев 22, 2009 5:36 pm

ами за сега от тея болести покрай кучето сме правили точно две кръвни картини...всичко си е ок...макар точно 6 месеца мисля че не е ял една и съща храна...
little_didi4
В пасажа

Мнениеот missito_ina » Пон Мар 02, 2009 3:37 pm

ами точно ето като тровите кучетата си с тея бъкани с консерванти боклуци естествено че няма да са в отлично здраве ето моето не ги яде и си е съвсем наред на година веднъж му правим кръвни изследвания и си е супер веднъж се опитах да му дам такава храна и той не пожела да я яде ето както казват някои хора по-нагоре кучетата си имат различен вкус и моето разбира кое е за ядене и кое-не !!!! Не го приемайте като обида ама се опитвам да мисля за здравето на кучето си и за моето [friendship.gif] :ab:
missito_ina
Животинче с въпрос

Мнениеот zona » Пон Мар 02, 2009 5:26 pm

аз храния моето куче с хилс тя е наи добра
zona
Животинче с въпрос

Мнениеот зооманиачка » Пон Мар 02, 2009 6:35 pm

аз храня моите с royal cannin - многото му разновидности , nutram, pet time, pedegree, friskas, и други висок клас има по големите магазини още висококачествени храни които са много добри но най-важното е гранулата на изглежда тлъстичка по мазна то си личи :ay:
зооманиачка

Мнениеот archy » Сря Мар 04, 2009 11:03 am

моят сега отказа окончателно суха кучешка храна и иска да яде сухата храна на котето
може ли да м у навреди
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Сря Мар 04, 2009 12:08 pm

Може да му навреди ако се дава като основно ядене, да. Разберете, че не случайно има разделение на котешки и кучешки видове, двата вида животни имат различни хранителни нужди.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот krasusa » Сря Мар 04, 2009 12:16 pm

Имам много животни и всички са добре гледани но ми трябва среден клас храна но и с добро качество доктора ми препоръча консерва ПУРИНА страхотна е Това е храна :bp: :bi: [applauseuu.gif]
krasusa
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Сря Мар 04, 2009 12:29 pm

Консервите /която и да е марка/ не са добра храна, камо ли "страхотна".
Лично мнение де....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Мар 06, 2009 10:32 am

kokerka написа:Може да му навреди ако се дава като основно ядене, да. Разберете, че не случайно има разделение на котешки и кучешки видове, двата вида животни имат различни хранителни нужди.

просто като му давам кучешка храна той не я яде и реве и лае докато не получи котешка храна
Аватар
archy
Пчела майка

Re: Коя марка храна е най-хубава за кучетата?

Мнениеот mommovet » Пет Мар 06, 2009 3:10 pm

И докато получава котешка храна ще продължава да реве на кучешката. Тъй като котките са много по претенциозни на тема храна и не искат да ядът всичко, техните гранули са формулирани така, че да са по-вкусни.
В котешките храни обаче има твърде много протеин и това не е полезно за едно куче в дългосрочен план. Може да доведе до проблеми с растежа и то сериозни ако е малко , както и до храносмилателни разстройства или прекалено натоварване на бъбреците във всяка възраст. Опитайте да му смесвате храната и постепенно да намалявате дела на котешката в нея.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Мар 07, 2009 2:02 pm

ще опитам
и благодаря за съвета
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Todorova » Сря Мар 25, 2009 2:36 pm

Здравейте,аз съм нова във форума,и изчетох всичките мнения.Ето и аз да кажа нещо за моят пекинез!От началото го хранехме с Роял Канин,храна за дребна порода кучета,препоръчана ни от ветеринарният лекар на кучето! И така,ядеше я храната,но преди няколко месеца от 10лв. я направиха 12лв. за килограм- и я спряхме,защото излиза на месец около 50 лв. там някъде само за храна.Решихме от 2-3 месеца да му даваме домашна,пилешки бульон,месце.... и от една седмица забелязахме че почна много да се чеши навсякъде,и му падаше козинката от това чесане.Носихме го на лекар,би му една инжекция п/в сърбеж,да не се чеши,и неможахме да разберем защо е така,а те докторите искат само да си изкарат парите от това,и каза за още инжекции,и пари ще трябват.И така- си мисля,че е най добре да му се дава купена храна,в нея има витамини,калции и тем подобни,а домашната храна няма нищо,а може би за това се е чесало,а за храни- незнам друга каква да му купувам- Роял Канин е добра,ако някой има пекинез,да сподели каква марка храна му дава.
"Бъди щастлив с това, което имаш, докато се бориш за това, което желаеш!"
"Всичко е хубаво, когато е ново, само приятелството е хубаво, когато е старо."

Кръвна група А1 (-)
Todorova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Мар 25, 2009 2:54 pm

Едва ли се дължи на храната, по- скоро е някое кожно заболяване.Забелязвате ли промяна след смяна на храната или не? А възможно е да се е повлияло и от лечението , а всичко пък да е било просто съвпадение, не виждам връзка между храната. А за кожни заболявания задължително кожни проби, а ако има проблем и кръвни изследвания не е зле да се направят.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Сря Мар 25, 2009 4:23 pm

Точно от храната си е. Много кучета правят алергия към домашното готвено с пилешко. Включително и моето куче е имало такава. Твърдо съм убедена, че със спиране на готвеното ще спрат и проблемите.
Обаче... едно не ми е ясно. По колко грама на ден яде това куче? Защото аз, дето имам кокер /който трябва да яде повече като количество, защото е повече килограми/ имам нужда само от 3 килограма гранула на месец.... Това и по 12 лв не са 50лв храна на месец... А пекинез трябва да яде по-малко. Та дори и по 12 лв килото пак не ми се връзват повече от 35лв на месец... Както и да е.
Можете да опитате с Еукануба или Нутра Голд, качествени, пък ще ви излизат по-евтино...
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот vlado zoo » Сря Мар 25, 2009 8:13 pm

kokerka написа:Можете да опитате с Еукануба или Нутра Голд, качествени, пък ще ви излизат по-евтино...

Юкануба за дребни породи - да. Ако е над осем месеца може с породна за кокер или Йорки. Нутра Голд за дребни породи не се внася.
Това което трябва да съдържа храната за пекинез е много протеин (животински), високи нива на Омега-3, Цинк. Да има свойство против зъбен камък. Естествено да е висок клас - Супер Премиум. Храненето на подрастващо е по-скъпо, но много важно. При израстнало куче разходът за цитираната храна няма да надвишава 80 стотинки на ден.
vlado zoo
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пет Юни 05, 2009 3:59 pm

http://shop.zoomania.org/components/com ... e1fce2.jpg днеска купих 500 грама от тази малко се охарчих и сега нямам спестявания но си заслужаваше чепедигрито е само оцветител 10лв 60 ст. добра цена ли е за 1 кило
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пет Юни 05, 2009 4:52 pm

archy, поради липса на препинателни знаци в поста ти не ми става ясно какво питаш, питаш ли или само споделяш. Роял Канин е качествена храна. Всяка качествена храна е хубава. Тази специално е породна. Би трябвало да има още добавяни неща в нея, според нуждата на породата. Твоето питане в случая какво е?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот danidoseva » Пет Юни 05, 2009 5:27 pm

здр.коя храна ще ми препоръчате за моето самоедче на 4 месеца :bi: :bv:
Самоедите-уникални със своята усмивка http://media.snimka.bg/3019/012294109-big.jpg http://media.snimka.bg/3019/012294111-big.jpg
danidoseva
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Съб Юни 06, 2009 12:38 pm

Ами, аз бих препоръчала някоя от трите най-скъпи на пазара, ама де да ви знам финансовите възможности. Да бяхте казали някакви условия или изисквания към храната, щото мога да препоръчам и диетата на BARF, която излиза майка си и баща си....

П.п. А досега това куче какво е яло?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот danidoseva » Съб Юни 06, 2009 2:00 pm

Досега (и вмомента) яде NUTRAM PUPPY но ми кзаха че е с нисък клас ,затова бих искала да ми препоръчате някоя с по висок и да е за бели кучета.благодаря
Самоедите-уникални със своята усмивка http://media.snimka.bg/3019/012294109-big.jpg http://media.snimka.bg/3019/012294111-big.jpg
danidoseva
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Съб Юни 06, 2009 2:52 pm

Eukanuba става за бяла козина. По-висок клас е от Нутрам-а.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Юни 06, 2009 4:43 pm

ами въпроса ми е :дали 10 и 50 е добра цена за килограм от тази храна?
а другият ми въпрос е :какво имаш предвид ''Тази специално е породна. Би трябвало да има още добавяни неща в нея, според нуждата на породата'' какво трябва да докупя още
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Съб Юни 06, 2009 4:51 pm

Породните храни са най-скъпите храни. Каква е цената им се определя от вносителя +надценката на магазина. Но всички цени варират в горе-долу едни и същи граници. Не съм запозната с ценовата листа на роял канин, но ми се струва нормална цена, не знам какво трябва да се разбира под "добра".
А под "добавяни неща" имам предвид, че храната СЪДЪРЖА малко повече хранителни съставки или количества от такива, които са според специалните нужди на определената порода.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Съб Юни 06, 2009 5:07 pm

Бяха ми докарали зимата една храна на роял канин специална за ротвайлери, гранулата беше една извита уж да накара кучето да дъвчи.... имаше някакъв ефект. 35 евро струваше 12+1 кг. чувстваше се огромна разлика в поведението на кучето още след третото, четвъртото хранене... стана по енергична, зализа косъма.... абе направо блестеше от всякъде. С нетърпение чакам ако се намери пак нещо на черно да си взема. :ab: Че с тея кьоравите храни.... каквото изяде такова изсере. :ag:
Fabregas

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 06, 2009 5:15 pm

Fabregas - как и беше срока на годност [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Fabregas » Съб Юни 06, 2009 5:20 pm

Помни ли ти някой. icon_dontknow По принцип такива работи не гледам. :ah: Но сигурно е била изтекла, но пък си бях доволен от нея. :ad:
Fabregas

Мнениеот Todorova » Съб Юли 11, 2009 4:47 pm

zona написа:аз храния моето куче с хилс тя е наи добра

С тебе сме на едно мнение smiley24 .Отначало на моето му купувахме Роял канин,но после се спряхме /от препоръка на приятел/ на Хилс,като и двете храни са на еднаква цена - 11лв.,и много си обича хилса,канина много миришеше,незнам при другите как е,но аз имам силен нюх,и целият миришеше от нея,откакто сме с Хилс -проблеми няма,не мирише. smiley24
"Бъди щастлив с това, което имаш, докато се бориш за това, което желаеш!"
"Всичко е хубаво, когато е ново, само приятелството е хубаво, когато е старо."

Кръвна група А1 (-)
Todorova
Животинче с въпрос

Мнениеот mora » Вто Юли 14, 2009 2:00 pm

Каква е разликата между храните Nutra Nuggets и Nutra Gold? Гледах в сайтовете им, но и за двете пише, че са супер премиум клас, а има голяма разлика в цените...
mora
В ятото

Мнениеот kokerka » Вто Юли 14, 2009 7:14 pm

NutraGold се прави от охладено месо, има по-добър зърнен състав, 6 процента плодове и зеленчуци, пребиотици, средно топима целулоза, грижа за зъбите и повече хондропротектори.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот mora » Вто Юли 14, 2009 8:52 pm

Благодаря за инфото!
mora
В ятото

Мнениеот smok4e_f » Пет Юли 24, 2009 12:49 pm

Ветеринаря ни препоръча Natural Trainer, но нещо на моята госпожица не й харесва и много мирише, и има газове от нея. Полудяли сме с това ядене, защото гранулите не й допадат без значение марка и клас.
smok4e_f
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пет Юли 24, 2009 12:51 pm

вече купувам на арчи само роял канин и екануба (май така се пишеше)
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот musito_ » Пет Юли 24, 2009 1:21 pm

взимам на мойта бенто кронен за малки кученца и адски и допада....
musito_
Животинче с въпрос

Мнениеот smok4e_f » Пет Юли 24, 2009 3:49 pm

Мойто е голямо изродче :ag: Померише храната и започва да скимти,че е гладно,но не иска да яде или с кисело мляко я разбърквам,но само отгоре оближе храната и това й е яденето.Ще пробвам в пилешки бульон да накисна гранулата,та някак си да я излажа
smok4e_f
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Юли 24, 2009 6:44 pm

archy написа:вече купувам на арчи само роял канин и екануба (май така се пишеше)

Еукануба/Юкануба - Eukanuba :ad:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Нед Юли 26, 2009 2:50 pm

мерси
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пон Юли 27, 2009 6:39 pm

:ax: :az: Няма за какво
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот SiSkAaA » Сря Юли 29, 2009 10:49 am

Според мен най-добрата (и най-скъпата :ac: ) е Педигри. И по мои наблюдения, и по тези на приятели Педигри е "The Best".
SiSkAaA
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Юли 29, 2009 10:51 am

Няма да коментирам, как Педигри е най- хубавата храна? :bu: Колко скъпа е тая долнокачествена храна?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот archy » Сря Юли 29, 2009 10:56 am

Ами ако пазаруват в Билата най -скупата е педигри и представете си 3 кила са цели 12 лева [smile3537.gif] :ai: hsuh
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот milenka » Сря Юли 29, 2009 10:57 am

meri написа:Няма да коментирам, как Педигри е най- хубавата храна? :bu: Колко скъпа е тая долнокачествена храна?

На Pedigree взимах консерви Juinor, но нещо не ми харесаха. И после почнах да взимам Gran Carno, която е по-хубава и е само с 10ст. по-скъпа - 3.40лв.
Препоръчайте ми пауч по-хубав от Pedigree. За малко кученце.
Последна промяна milenka на Сря Юли 29, 2009 11:10 am, променена общо 1 път
La vita e bella quando sto con te!
Жестокостта към животните е престъпление!
milenka
В ятото

Мнениеот archy » Сря Юли 29, 2009 11:00 am

има на роял канин поне ние взимаме такъв за арчи от време на време
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Юли 29, 2009 11:42 am

Преди време попаднах на нещо странно-за съжаление вече не помня къде-някой беше пуснал линк към тема,в която беше публикувано изследване на американски кучешки диетолози,та в тази класация на храните със скала от 1 до 5,всички известни в Б-я храни имат една точка-darling,chappi,hills,eucanuba,purina,royal canin,т.е. са най-нисък клас.Ще го потърся пак.Някак не ми се струва реално чапи и хилс да са на едно ниво :ai: .Аз храня мойта кучка с роял канин.
Днес ми е ден,намерих го:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... /24/sort/8
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Юли 29, 2009 11:57 am

Аз пък прочетох друго,че храни ,които са оригинални са си хубави и качествени в оригинал, а тези,които се произвеждат по лиценз са долнокачествени.Всичко зависи от производителя, нали се сещате колко качествена е една храна по лиценз
(използва се само името на марката) ,и какво се слага вътре,така,че щом една храна е оригинална, марката няма значение,а качеството й.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Сря Юли 29, 2009 3:20 pm

Леле каква каша.....

Значи, Rinusha, не го гледай това изследване, то е 1. американско, там са друг свят, и 2ро, правено по поръчка на някой си, и трето пише ли според какви критерии е тази класация? обърни внимание ако ти попадне и ако намериш сподели. Чела съм тема за тази класация, не е надеждна.

Аз да кажа сега какво трябва да се гледа в една храна - СЪСТАВА! това е най-важното. На първо място /в написаното на английски, а не на българския етикет/ трябва да стои видът месо /пилешко, агнешко/ и да пише само пилешко, а не да речем chicken meal ili ckicken by product.... На качествените храни пише и колко процента е месото /около и над 20 за повечето храни е хубава храна/ и освен тях има и други съставки от пилешки продукти, както и животинска мазнина. В нискокачествените храни процента на МЕСО е между 2 и 4, и то не е чисто месо, а са "пилешки продукти".... и накрая се оказва, че и двете храни имат еднакъв процент протеин... Какво сочи това? Че в нискокачествените храни протеина е.. растителен.... От там нататък трябва да се гледат и ... Омеги 3 и 6 дали има добавяни, какви са въглехидратите, какви витамини има, какви са консервантите... В нискокачествените храни има и оцветители, овкусители... изкуствени консерванти...

И след този кратък анализ /който далеч не е всичко, но няма да правим лекциа по качество на храните/ КАК ПО ДЯВОЛИТЕ Педигри може да бъде качествена????!???!?

П.п. Извинявам се за лекият изблик на нерви....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Юли 29, 2009 3:30 pm

В тази тема сме на едно мнение с теб :bs: ,съгласна с казаното.Мисля,че класацията е на база състав по етикет и е независима,но си признавам,че не съм чела достатъчно.Когато имам повече време,ще чета и ще споделям
rinusha
Пчела майка

Мнениеот archy » Нед Авг 09, 2009 3:55 pm

айде аз да попитам че наще вместо да вземат роял канин на арчи са взели някаква друга дето е 3 лева 500 грама,казва се Profillium (май така се пише :ah: )та въпроса ми е дали някой я е пробвал или е чувал нещо за нея да каже хубава ли е че ми излиза хем по евтино хем арчи я яде с голям апетит
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Нед Авг 09, 2009 4:01 pm

Не е хубава. Особено сравнена с Роял канин. Хем е по-нискокачествена, хем е наблъскана с овкусители и незнам още каква химия /затова я яде повече/.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Нед Авг 09, 2009 4:07 pm

мерси кокерка значи то му остават още около 100 грама и я сменяме [friendship.gif]

Офтопик:
какво щях да правя без този форум :ah:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Нед Авг 09, 2009 5:35 pm

АМа не си правете такива опити, днес една храна, утре друга. рязката смяна може да доведе до лоши работи.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Авг 10, 2009 8:47 am

знам но като са купували храната родителите ми са взели първата която са видяли повече няма да се повтори вече само аз ще купувам храна на кучето
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пон Авг 10, 2009 12:10 pm

Това за родителите ясно, тя и майка ми веднъж като я помолих да вземе 100грама за вечеря и тя взела Педигри, щот хал хабер си няма. Мисълта ми е, че не трябва да се стига до положение, в което храна да се купува, когато старата е свършила. Храна се купува тогава, когато в торбичката/контейнера/пакета има дози като за поне 2 яденета/3 даже. За да може старата да се смеси с новата :ad: Сега бях ли по-ясна? :sunny:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Авг 10, 2009 12:31 pm

да мерси
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот rok4ot00 » Нед Дек 13, 2009 4:53 pm

[prlt.gif]
rok4ot00
Животинче с въпрос

Мнениеот rexton22 » Вто Фев 09, 2010 10:16 pm

Доста мнения от различни места чух и все пак аз си храня кучето с Роял Канин.Чух от познати че имало някаква немска храна Бош която е също толкова качествена само че е доста по- изгодна и от няколко месеца я търся във Варна,но не мога да я намеря.Бяха ми я донесли от София и смея да твърдя че моя лакомник я изплюска с голям кеф.Иначе за Педигрито...кучето ми нещо не я харесва но пък е евтинка :bs:
rexton22
Животинче с въпрос

Мнениеот vitaminka » Пет Апр 23, 2010 1:04 pm

И аз искам да ми препоръчате гранули. Желателно е да не са скъпи все пак - горе-долу 5-6 лв/кг.
Важното е да са за малко кученце на 40 дни - кокерче.
Дадоха ми някакъв промопакет на Педигри, но виждам доста противоречиви мнения за тази храна и едва ли ще продължа на нея.
NutraGold има ли за бебета и къде мога да намеря. Не искам да поръчвам от зоомагазините, даже предпочитам насипно.
И ако не е насипно, какъв чувал мога да взема за малкото кученце и след колко време то преминава на храна за по-големи кученца, защото сигурно е излишно да взимам 15 кг чувал, ако кученцето няма да го изяде...
Ммм... какво мислите по тези въпроси :)
И препоръчвайте зоомагазини от София, откъдето мога да си взема храната, защото гледам в повечето магазини има по 2-3 вида храни за бебета и не е добре заредено...
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот sasin » Сря Май 05, 2010 9:08 pm

Има и онлайн зоомагазини - на вас в София ви е лесно :ac:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 05, 2010 9:36 pm

vitaminka написа:И аз искам да ми препоръчате гранули. Желателно е да не са скъпи все пак - горе-долу 5-6 лв/кг.
Важното е да са за малко кученце на 40 дни - кокерче.
Дадоха ми някакъв промопакет на Педигри, но виждам доста противоречиви мнения за тази храна и едва ли ще продължа на нея.
NutraGold има ли за бебета и къде мога да намеря. Не искам да поръчвам от зоомагазините, даже предпочитам насипно.
И ако не е насипно, какъв чувал мога да взема за малкото кученце и след колко време то преминава на храна за по-големи кученца, защото сигурно е излишно да взимам 15 кг чувал, ако кученцето няма да го изяде...
Ммм... какво мислите по тези въпроси :)
И препоръчвайте зоомагазини от София, откъдето мога да си взема храната, защото гледам в повечето магазини има по 2-3 вида храни за бебета и не е добре заредено...

Виж в Е-шопа към форума да се информираш...има по 1.500кг; 3кг; 5кг опаковки...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vitaminka » Нед Май 09, 2010 7:51 pm

Взех Роял Канин :ay:
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Чехълче » Пон Май 10, 2010 1:47 pm

Витаминка, на мен докторът ми препоръча Хилс за бебета.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 10, 2010 1:55 pm

И двете са добри :ab: а има и породни храни като се развият кучетата ви - дами :ajatki:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Чехълче » Пон Май 10, 2010 2:10 pm

AAA! Виждала съм дакелски силует на Ройал Канин. :ajaweki:
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот radko1985au » Пон Май 10, 2010 3:30 pm

Аз лично от " Роял Канин " не съм доволен! Арес го храня с " Хилс " и мисля, че му се отразява много добре. :ab:
radko1985au
В ятото

Мнениеот Maritoo6 » Пон Май 10, 2010 4:19 pm

Royal Canine е много хубава храна :av: ,но не на всикчи кучета им харесва и им се отразява добре. :bs: Например аз веднъж купих на Саба Darling и на другия ден имаше разстройство.
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пон Май 10, 2010 4:24 pm

А като сменяхте храната правихте ли го постепенно :ad:
Нашата сладурана яде, та й плякат ушите, а аз се кахъря отде да намеря толкоз пари smilie8
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Пон Май 10, 2010 9:29 pm

Да,постепенно сменихме храната,но незнам защо стана така. icon_dontknow А вашето куче какво е?
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Май 11, 2010 12:26 pm

На Арчи не му сменяме храната постепенно и нямаме проблеми...И той обича Рояла...Искам да попитам само храната на Рояла за почистване на усната кухина ще помогле ли да се изчистят зъбитен а кучо хубаво...НАпоследък забелязвам,че задните зъби са пожълтяли... icon_dontknow
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот radko1985au » Вто Май 11, 2010 8:38 pm

А за " Хепи дог " какво ще кажете icon_dontknow
radko1985au
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 11, 2010 8:48 pm

radko1985au написа:А за " Хепи дог " какво ще кажете icon_dontknow

До тук се коментират само добри храни :ab: е от някои мое да ви пръцка кучето от други да се уригва - да не ви пука - така е и при хората :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

"Супер премиум" или просто "суха храна"

Мнениеот animalprograms » Пон Авг 23, 2010 4:32 pm

За мен няма съмнение за качеството на прясната или домашна храна. Но напоследък ежедневното пазаруване и готвене + почистването след хранене ми дотегнаха и започнах по 3-4 пъти седмично да давам гранули. Доскоро бях съвсем бос по въпроса за качеството и основният ми критерий беше обявеният процент протеини и мазнини. Много ме кефеше една марка с "добри показатели" (няма да споменавам имена, за да не засегна търговски интереси). Предлагаха я насипно на цена около 7 лв. за кучешката и около 10 лв. за котешката. След като се появи на пазара за около година, тя изчезна. Наскоро разгледах състава й - оказа се изобилие от растителни пълнители + животински съставки от непосочени видове (добичета, умрели от ненасилствена смърт? себеподобни?). Сякаш това обяснява защо моите омитаха големи количества без да се заситят.

Разтърсих се в интернет за качеството на сухите храни, предлагани на нашия пазар. Сравнени с консерви от съответната марка, те са по-леки за носене, много по-евтини и не цапат. Изглежда, че ще се окажат и по-качествени. Попаднах на долната директория, която препраща към специализирани сайтове за оценка на кучешките храни (има и по-ограничена информация за котешките):

http://www.consumersearch.com/dog-food/reviews

Един от основните критерий за качество, използван от експертите, е достатъчното количество вложено месо. И аз се лъжех от понятия като "прясна сьомга" и "прясно пилешко". Но след изсушаване от тях остават около 20%.

Друг критерий е количеството и видът на основната растителна съставка. Тя не трябва да е преобладаваща. Предпочитаните съставки са картофите, оризът, овесът и ечемикът. Използването на царевица, пшеница и глутен е критикувано. За цвеклото има различни мнения.

Особено внимание обръщат на използваните антиоксиданти. Широкоизползван при рибното брашно е Ethoxyquin, който е канцерогенен.

Вижда се, че по света могат да дадат обективна оценка за качеството на сухите храни. В линкваните сайтове не срещнах нашенската квалификация "супер премиум". Има "премиум", има и "суха храна", като цените им вероятно са съобразени с качеството. Така че цена за насипна храна, предлагана у нас около 15лв/кг., не е критерий или гаранция за качество, а може да е просто цена за "боядисано врабче".
Броят на котенцата и кученцата, които ние развъждаме всяка година, определя броя на котките кучета, които ще загинат преждевременно. http://animalprograms.org
animalprograms
В ятото

Мнениеот animalprograms » Вто Авг 24, 2010 6:45 pm

Когато пазарува суха храна за своето куче или коте, грижовният стопанин би предпочел да проучи и сравни предлаганите у нас продукти, вместо да се предоверява на колеги - разбирачи.

За пример извадих от http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1 прегледите на две храни, предлагани у нас. Първата от тях е в категорията "премиум", с четири звезди от възможни шест. Втората е в категория "сухи храни" и е с две звезди, въпрерки, че у нас мнозина я причисляват към някакъв несъществуващ клас "супер премиум".

Премиум суха храна с четири звезди

Първата съставка в храната е с име на месен продукт във форма на брашно. Това е основната съставка от месо в храната, но имайте предвид, че производителят не разкрива процента. Макронутриентният анализ допълнително добавя увереност, че тази храна съдържа минимално допустимото количество месо.

Втората съставка е ориз, който е зърно с добро качество. Използването на царевица (зърна) е по-малко желано - царевицата е трудно за смилане зърно, което е с малко хранителна стойност за кучетата, и обикновено се свързва с алергии и гъбични инфекции. Овесът е другото зърно с добро качество.

Мазнината като четвърта съставка е повод за загриженост. Изследване в университета Purdue е идентифицирало мазнините в първите четири съставки на суха храна като фактор, който увеличава риска от затлъстяване при кучетата от едрите породи.

Цвекловата каша е съставка и пълнител с ниско качество. Това е страничен продукт, изсушени остатъци от захарно цвекло, които са били пречистени и получени в процеса на производството на захар. Това е спорна съставка в кучешката храна, сочен от някои производители като добър източник на фибри и осмиван от други като съставка, добавяна за да забавя преминаването на гранясалите животински мазнини и натоварваща бъбреците и черния дроб в този процес. Отбелязваме, че цвекловата маса е съставка, която често води до проблеми при кучетата, включително и ушни инфекции, алергии, и предпочитаме да не я виждаме, използвана в кучешка храна. Ако са необходими допълнителни влакна, има по-малко спорни продукти. Ние бихме предпочели да видим употребата на цели яйца в храната, вместо на яйчен прах.

Друг продукт от месо - риба под формата на брашно - е 8-ма съставка. Това също е твърде далеч надолу в списъка на съставките, за да допълни в значителна степен цялостното съдържание на месо. Този производител заявява в уебсайта си, че всички съставки, включително рибата, са свободни от Етоксиквин или други химически консерванти (Етоксиквин е химически консервант, често добавян към рибните съставки, забранен при храните за хора заради убеждението, че е канцерогенен).

Суха храна с две звезди

Първата съставка в тази храна е зърно. оризът е зърно с разумно качество, но ние вярваме, че кучешката храна трябва да се основава предимно на месни продукти, а не на зърнени. Втората, шестата и деветата съставки са обявени като източници на месо. Отбелязваме, че единият е риба. Производителят не претендира да използва рибни източници, свободни от Етоксиквин (Етоксиквин е химически консервант, считан за канцерогенен).

Предизвиква загриженост да видим пилешка мазнина като трета съставка. Изследване в университета Purdue е идентифицирало мазнините в първите четири съставки на суха храна като фактор, който увеличава риска от затлъстяване при кучетата от едрите породи. Дребните породи не са изследвани.

Брашното от царевичен глутен е пълнител, за който дефиницията на AAFCO е "сух остатък от царевицата след премахването на по-голямата част от нишестето и кълновете, както и отделянето на триците чрез процес, използван в мелничното производство на царевично нишесте или сироп, или чрез ензимната обработка на ендоспермата." На обикновен английски, това е, което остава след като всички хранителни частици са били отстранени. Кафявият ориз е зърно с добро качество.

Цвекловата каша е още една спорна съставка - това е страничен продукт, изсушени остатъци от захарно цвекло, които са били пречистени и получени в процеса на производството на захар. Това е спорна съставка в кучешката храна, сочен от някои производители като добър източник на фибри и осмиван от други като съставка, добавяна за да забавя преминаването на гранясалите животински мазнини и натоварваща бъбреците и черния дроб в този процес. Отбелязваме, че цвекловата маса е съставка, която често води до проблеми при кучетата, включително и ушни инфекции, алергии, и предпочитаме да не я виждаме, използвана в кучешка храна, особено толкова високо в списъка на съставките. Ако са необходими допълнителни влакна, има по-малко спорни продукти.

Отбелязваме употребата на соево масло в храната. Соята е лошокачествен източник на протеини в храната за кучета и честа причина за алергични проблеми. Някои вярват, че това е причина номер едно за хранителните алергии при кучета (изпреварваща дори пшеницата).
Броят на котенцата и кученцата, които ние развъждаме всяка година, определя броя на котките кучета, които ще загинат преждевременно. http://animalprograms.org
animalprograms
В ятото

Мнениеот valnata » Вто Авг 24, 2010 8:20 pm

Пробвах доста храни, но Хилс за мен е лидер. smiley24 Няма добавки на изкуствени корсенванти, аромати и оцветители(за разлика от Роял). И най-добрия показател е кучето. Лъскава козина, няма пърхут, лайното е супер .:ay: :bp: Пробвах и про-план, но не му харесва на кучето, а като отвориш пакет Хилс и пакет про-план разликата и сам я усещаш.:ag: Гранулата Хилс не я заменям за нищо на света. :ba:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот animalprograms » Вто Авг 24, 2010 8:54 pm

Покрай темата за кучешките храни, днес един познат ми се оплака колко му се услаждали кренвиршите.

http://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/hills-science-diet-dog-food-adult-dry/
animalprograms
В ятото

Следваща

Назад към Хранене