Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Диета без зърнени храни?

Диета без зърнени храни?

Мнениеот didak » Съб Фев 07, 2009 6:19 pm

каква диета без зърнени храни мога да приложа към куче със съмнение за хранителна алергия?
didak
Животинче с въпрос

Re: диета без зърнени храни?

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 07, 2009 6:20 pm

Какво значи съмнение - или е или не е
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Съб Фев 07, 2009 7:43 pm

Това са лечебни храни, които не може да си купите от зоомагазин - изписват се от лекар.

Зоо, определянето на това, към какво точно е алергично едно животно е доста сложен процес. Тестовете за конкретно определяне на алергена не се финансират от здравната каса и както можеш да се сетиш не струват малко пари. Затова при съмнение за хранителна алергия всички ние изписваме съответните лечебни храни за известен период от време и така изключваме или потвърждаваме наличието на хранителна алергия.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот didak » Нед Фев 08, 2009 7:54 am

а не мога ли да приготвям аз храната? в момента храним кучето с телелешко/свинско+картофи+моркови. за сега резултатите са положителни. не съм сигурен обаче включва ли тази диета най-важните елементи за здравословното хранене на кучето?! мога ли да включа млечни продукти - извара, кашкавал... или е необходимо да добавя други елементи?
didak
Животинче с въпрос

Re: Диета без зърнени храни?

Мнениеот didak » Съб Фев 14, 2009 8:32 am

след ровене из нета намерих мнение, че картофите трудно се обработват от стомаха на кучето, а свинското месо не е за предпочитане за кучета - не рарзбрах защо. така ли е наистина? някой може ли да ми даде примерна диета без зърнени храни!
като слушам напоследък за съдържанието на млечните продукти май не е желателно и кашкавал да давам - може да съдържа зърнени съставки!!!
didak
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 14, 2009 9:12 am

Има си специализирани - лечебни - и дори ежедневни храни за кучета!
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот didak » Съб Фев 14, 2009 5:28 pm

zoomaniak написа:Има си специализирани - лечебни - и дори ежедневни храни за кучета!

пробвал съм със специалните храни на Royal Canin и Hill's (d/d) - резултата е влошаване на състоянието.
didak
Животинче с въпрос

Мнениеот Glas » Съб Фев 14, 2009 7:05 pm

Субпродуктите/вътрешни органи - дроб, виме, бъбреци/ са добри като част от храната. Яйца и безсолна извара също са ОК. От опита на мои познати, мога ди ти препоръчам и силно разварени/в тенджера под налягане/ пилешки крака - но да не са преобладаващи в дневната диета. Що се отнася до това, че трябва да изключиш варивата, то остават зеленчуците като картофи например. Не виждам с какво да ги заместиш, защото кучетата са почти всеядни и не може да му даваш само месо и дроб.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот kokerka » Пон Фев 16, 2009 12:04 pm

Като собтвеник на куче с алергия да се включа аз с един-два въпроса.
Често алергиите при кучета е към пилешкото месо, използвано в готовите храни, или царевицата, която е по-честият им източник на въглехидрати.
От споменатите две марки за Хилс съм убедена, че е било пилешко месото в нея, затова ви питам каква е била формулата на Роял канина? И в случай, че се окаже, че и тези гранули са били с пилешко следва моят съвет да си купите висок клас храна с формула Агне с ориз и да видите резултатите с нея. Аз лично така установих към какво ми е алергично кучето и откакто не ползваме формули с пиле нещата са доволно нормални.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот didak » Пон Фев 16, 2009 7:39 pm

предположението за алергия към пилешко месо бе дадено още в началото, затова сме пробвали с храни несъдържащи пилешко месо: http://Цензура/index.php?zoo_p=0& ... ct_id=2416 и http://www.hillspet.co.uk/adult/product ... lang=en-GB
друга марка храни, която в гамата си има храни без зърнени съставки е http://www.ardengrangebg.com/sensitivesub.html
все още не сме я пробвали, тъй като нямаме отзиви от лекари за тази храна... . Вие каква храна ползвате?
didak
Животинче с въпрос

Мнениеот navar » Пон Фев 16, 2009 10:22 pm

зарежи готовите храни-без значение гранула или консерва...там етикета не винаги отговаря на съдържанието..
не виждам какъв е проблема да се приготвя храна за кучето в къщи?? натуралното хранене е било и си остава най доброто...така си сигурна че избягваш алергена
всички спекулации че готовата храна е дъ бест,по евтина,и по добра са си чиста проба спекулация,мениджмънт,пи ар или квот там му се вика..
аз успявам да храня натурално малко повече от 20 кучета,като част от тях са при стадото-айде там е по лесно..
но си имам и две мечки в къщи..
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот bu6i » Пон Фев 16, 2009 10:28 pm

:ab: smiley24 .......и аз това разправям......ама се отказах да споря :ab: ...гранулата е най-мързелешкия и лаишки начин да си храниш кучето.....но всеки си решава за себе си smiley24 ......от мръвката по-добро няма smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 16, 2009 10:41 pm

Натуралното хранене не е за стопани дето не правят разлика от кокал и парче сланина и бобена чорба.

Вие сравнявате себе си с начинаещи или на средно ниво стопани. А това е погрешно - хиляди стопани не знаят с какво хранят себе си - а искате да са на ниво за да знаят с какво и как да хранят кучетата си.

За тях седмичното меню е варени пуешки гърди с хляб и в неделя лъжица калции.

До сега тука освен вас никой дряг не е заявил на сериозно че знае как да храни натурално кучетата си и да забрави за гранулите.

Това е вечен спор. И като кажете на стопаните да забравят за гранулите - после какво да правят - да извадят готварските книги и кантарите ли.

Едно време когато нямаше гранули ние с баща ми всеки ден готвехме на ловните ни кучета - то садехме в градината моркови за тях - събирах яйца за тях - мелехме смески за тях - варяхме свински кожи - но имахме идея какво правим.

В днешния съвременен свят стопаните са голо вода.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Пон Фев 16, 2009 10:51 pm

smiley24 и това го има :ab: ...... всеки храни според опита си......рецепти никой не може да даде...щото всичко си зависи....а и не трябва..... че ще почнат едни споровееееееееее :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 6:37 am

Спорове за какво - ти казваш:

- аз имам НОК храня го с пуканки и бадеми и си е ок и само за ваксиниране ходи до доктора

тя казва

- аз имам рот - храня го с толумби и пирожки и всяка седмица е при ветеринаря

той казва

- аз имам санбернар - храня го с качамак и е пушка - ама пърди та се кине

Тез дето ще четът темата да му правят сметката :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 6:39 am

Отговорните хора сред нас не вярвам да пишат подвеждаща информация - когато всичко им е минало през ръцете - очите и мозъка с годините.

Това че някой друг ще скочи да опонира и да критикува си е друго огледало - криво.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 9:39 am

няма универсална рецепта за хранене на куче..в зависимост от породата и предназначението и ,начина на живот който води и пр. храненето се различава.е изключвам изгъзиците от тип а" мойто чихуа ядесамо бисквити пети д,ор с ванилов сладолед и много добре се чуства"
можем да оценим дали начина на хранене е добър по някои фактори-продължителност на живота,дееспобност след навършване на 7-8 години,наличие на зъби в устата след 7-8 години и доста още..
от хиляди години овчарите в планината хранят кучетата с качамак,мляко,суроватка..и тия кучета живеят повече от 10 години,работят яко...месо умишлено не им се дава,защо помислете сами..правилно или не-факт е че кучетата се чустват добре..
ловните породи също си имат специфично хранене..
вижте бе хора,кучето има история от стотици хиляди години,яло е каквото намери,каквото му подсказва инстинкта и е оцеляло..сега се пръкнахме ние-живеещите в 21 век и открихме топлата вода-екструдираната храна,пуловерите за кучета и кви ли не изгъзици-и смеем да твърдим че кучета се чуства добре в леглото,пред телевизора,след ежевечерната банясушене със сешоар,лакирани нокти и вечера с гранулки и портокал...
не смятате ли че си играем на господ,малко повече отколкото трябва?
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот meri » Вто Фев 17, 2009 3:02 pm

Като изключим изгъзиците,отговорността за здравето на кучето,което включва и добрата храна е изключително важно, именно поради незнание и неумение,да не говорим за неподходящо меню........това са причините кучето да е чест пациент на доктора, а дали стопанина му си прави грижата да го заведе......това е друга тема.Сигурно попарката с хлебец за някой пак е хубаво ядене...най- се дразня от разбирачи, сеещи знанията си наляво и надясно, това, че човек отглежда и храни няколко кучета съвсем не го прави експерт, нито добър стопанин.Не смятате ли, че е опасно да се дават съвети без покритие? Има огромна разлика ......времената са коренно различни вече и нещата с производството на кучешките гранули са се променили със светлинни години, не можем да разсъждаваме на ниво от преди 20-30 год.назад.И аз мога да твърдя каквото си поискам, ама мога ли го, така ли е,кой ще знае или проверява, натуралното хранене крие и доста рискове за човек,който не знае какво да готви, има храни неподходящи за кучета,и тук глезотиите като дрехи,сешоари и др. нямат нищо общо с правилното хранене.Защо като твърдите разни неща не ги покриете със доказателства, това, че кучетата ядат каквото им се даде не е критерий за здравословно хранене.Ще оцеляват,нямат друг избор, сами не могат да се изхранват,най-малкото се въздържайте от някои коментари.То тези на улицата пак ядат каквото намерят и оцеляват, само дето разликата е голяма между тях и тези в домашни условия, за жалост уличните са принудени да оцеляват с каквото има, но това съвсем не значи, че получват всичко необходимо за един организъм за добро здраве, има доста неща,които са важни като витамини, калций, не може да твърдим, че щом предците им са оцелели как са могли, та и ние да ги оставим да живеят така, наивно и глупаво е. А някои от глезотииките са си хорска приумица, не винаги подходяща за всяко куче,но темата не е за това.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Фев 17, 2009 3:33 pm

Ето една статия ,която е много полезна,няма значение, че някои хора отричат статиите, все пак хората са проучили,поработили и тогава са писали:
хранене на кучето
http://www.dcforum.info/viewtopic.php?f=7&t=1443

Нашите храни също са натъпкани с химия, нитрати и какво ли още не, няма чисти натурални продукти,ние също се храним с боклуци.......как тогава готвейки на кучето му се осигурява всичко необходимо за добро здраве и развитие? Ето това ми обяснете,как кучето яде пълноценна и здравословна храна......готвена от вас, а не гранули да речем, за които се предполага, че съдържат всичко необходимо?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 3:47 pm

а аз най се дразня от хора даващи определения за други хора,които не познават..
защото някои от тези разбирачи са слушкали другарката,поради което тя им е писала добри оценчици,заради които са влезли някъде да учат,и са понаучили нещичко,че чак са побликували разни нещица тук там,и разни други хорица с умни главички са признали тези публикацийки.......та тези хорица,не само хранят по няколко кученца,ами поназнайват с какво,колко и кога да ги хранят..
та ако обичаме да се въздържаме от коментари за хора които не познаваме,изхождайки от гледната точка на човек смятащ че правилното,рационално и разнообразно хранене се свежда до изсипване на 100 грама гранула на 10 кг живо тегло..хем чисто,хем удобно..
а да сте чували за проблемите с бъбреците които се получават от екструдатите??че лигавицата на стомаха има нужда от някои специфични вещества които изкуствените аромати не могат да заместят,поради което се получават язви..
и още сума ти проблеми ....
проблемите със зъбите,които има всяко куче хранено основно с екструдат..
всъщност айде да не си мерим пишките кой колко разбира от хранене....
кучето все повече се превръща в жертва на индустрията с храни,препарати,козметика и аксесоари...нищо не може да замени естествения начин на хранене...що не вземете вие вместо да ядете да си гълтате готови нутриенти-има достатъчно препарати,един диетолог ще ви сметне по колко са ви нужни дневно..чиста работа ще гълтате една шепа хапчета,150-200 грама протеин, вода на корем и готово..всичко перфектно-чисто,без да цапаме...пробвайте така няколко дни и ще си говорим пак
п.п. ако се придържаме по темата,хората които искат да научат нещо може и да са доволни,ако се съмнявате в компетентността ми относно храненето-има лични съобщения...
успех
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот Glas » Вто Фев 17, 2009 3:55 pm

Човекът с алергичното куче всъщност питаше как и с какво да го храни, без да използва зърнени храни. Ако знаете дайте някакъв съвет, без да се повтаря тезата, че е най-добре кучетата да ядат гранулирана готова храна, а да ядат нещо друго е вредно, защото храната била непълноценна или стопаните били неграмотни. Ясно е, че щом има алергия към зърнени храни не е добре да използва готови храни, защото те най-вероятно съдържат такива или няма как да е сигурен,че нямат такива в състава си.

Мисля освен това, че в резултат на надмощието на мнението, че кучетата се хранят само с „кучешка храна”, купена в готов вид от магазина, в темите на форума трудно може да бъде открита информация с какво всъщност и по какъв начин трябва да се хранят кучетата и какво трябва да се избягва.
Така че, ако някой знае как и още повече има опит с хранене на кучета, най-ценно и полезно би било за читателите да сподели своите правила и рецепти. И аз може да ви пусна от учебници и книги по зоотехника и зоология за кучешкото хранене, но е по-добре инфото да е от някой, който има практика.

Добре е да не се ограничава тази информация с аргумента – „Не е правилно да казвате с какво се храните кучето, защото сте „непрофесионалисти”. Някои от форумците са повече от „зоотехници”.. :bs: :bs:

И нещо за последно – от гледна точка на биологията на кучетата/която познавам и без да съм отглеждала сама куче/ ще ви кажа, че да се храни това животно достатъчно добре, не е трудно, не е нужно да си химик или технолог. Много по-трудно се гледат нопример конете, пък те от хилядолетия са гордост за стопаните си - дори преди да има концентриран фураж т.н. :ad:
Що се отнася до кучетата, те се хранят основно с месо и вътрешности/изключително важни са субпродуктите/, но всъщност са в голяма степен всеядни. Могат да ядат и плодове, зеленчуци, варива. Овчарските кучета не са хранени никога с месо, във времената когато са били овчарски.... :ab: и са си били в добро физическо състояние. Всъщност кучетата нямаше да бъдат одомашнени, нито да оцелеят, ако ядяха само месо. Кучетата ядат спокойно извара и всякакви други продукти от животински произход и както всички хищници, не са чувствителни към т.нар. трупна отрова – т.е. разваленото месо не ги плаши - напротив
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 5:20 pm

Glas написа: Кучетата ядат спокойно извара и всякакви други продукти от животински произход и както всички хищници, не са чувствителни към т.нар. трупна отрова – т.е. разваленото месо не ги плаши - напротив

ахам,даже повмирисаното месо е по лесно за смилане...та по тоя повод представете си учудването ми когато в един друг форум прочетох че на един кучетата му се разболяли от ботулизъм,защото пилешките глави които им дал стояли един ден извън хладилника...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот Glas » Вто Фев 17, 2009 5:46 pm

Ботулизмът засяга и хората и е много опасна болест. Не е добре да се разпростаняват неверни неща за нея. Затова ще поясня, че причинителят, който в момента е звезда в естетичната хирургия, е анаеробна бактерия, която е изключително устойчива и на температура, вирее в пръстта и може да се пренесе и при директен контакт, и от недобре измити и почистени гъби, кореноплоди и т.н. Най-често се пренася в гъбени и зеленчукови полуфабрикати, по-рядко месни - зле измити. Затова също е важно да се знае, че да се оставя кучето да рови в торища например, може да е доста опасно. Друга много опасна бактерия, която може да „дойде” от там е причинителят на тетануса. Макар че за тази болест има имунизация, преди месеци едно малко циганче във врачанско се беше разболяло – играло там, където събирали тор – та беше чудо на медицината, че са го спасили. Така че хигиената е важна, а не месото за кучетата да е прясно.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 5:57 pm

ами реално причинителите на ботулизма и тетануса са "роднини" става дума са клостридиум ботулинум и клостридиум тетани и двата мушмурока живеят в почвата и оборския тор,за да се развият в организма обаче се изискват някои специфични особености..доколкото си спомням и двата са анаероби,което изисква попадането на бактерията в такава среда-за тетануса-дълбоко порязване,убождане..тетанус не се хваща през храносмилателния тракт..виж ботулизма е друга работа-и през рани,и през харносмилателната система-ботулиновия токсин е най силния невротоксин произвеждан от жив организъм, издържа на високи температури,така че пастьоризацията не върши работа,но стерилизацията да,температура над 95 градуса го убива..като цяло всички кучета не са чуствителни към ботулиновия токсин,но тетануса ги лови...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот didak » Вто Фев 17, 2009 8:56 pm

Благодаря, Meri, за полезния линк!
Благодаря, Glas, за разбирането!
За сега мисля към свинското/телешкото, картофите и морковите да добавя и твърдо сварен жълтък, както и източникът на месо по-често да е черен дроб.
didak
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 10:12 pm

navar написа:изхождайки от гледната точка на човек смятащ че правилното,рационално и разнообразно хранене се свежда до изсипване на 100 грама гранула на 10 кг живо тегло..хем чисто,хем удобно..

Защо само усещам намеци - без никаква информация.
Ако тука са 5 знаещи стопани - то 500 са лаици и новаци и ако искате да промените нещата моля - пуснете точна и обоснована информация - иначе ще си кажат новаците че сте чудак и пак ще си сипват 100гр гранули на 10кг тегло!!!!!!!!!
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 10:56 pm

утре сабахлян ще напиша малко повече инфо,сега имам нужда от една бира и филм....салют
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 11:11 pm

Вихрене - у фермите нема ли греана ракия - :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Galiadogs » Вто Фев 17, 2009 11:16 pm

Що питаш?Да не върви към диетата без зърнени храни? :ag:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 11:28 pm

Както казах и по-горе.... Всичко си зависи......а както каза navar....точна рецепта няма ........сега за всички които са против "натуралното" хранене.....моята бабаНОК е на 13 :ab: ....всички зъби са и в устата и са бели та бели :ab: ....единствено наследствен дефект и прекалената обич на майка ми /която се изразява и в яко хранене /я прави трудно подвижна ....но все пак си се движи :ab: и то доста добре за тази възраст и дисплазията
.....гранула е яла от дъжд на вятър.....а в силните си години си беше доста активно куче :ab: .....косъма и сега и лъска :ab: .....
...Зоо незнам как може да се напише статия за "натурално"хранене.......според мен може да се даде конкретен съвет за конкретно куче smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 11:33 pm

греяна ракия у балкана има ,но тя си иска сняг и студ..а аз понастоящем съм в полето....та бирата си е бира
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот vlado zoo » Пет Мар 06, 2009 7:35 pm

Алергиите се диагностицират трудно, както каза момовет и за това се прави изключваща диета. Понеже в началото не е ясно към какво е алергията се комбинира изключване и на източника на протеини и на зърното. Например има храни с риба и картофи и с агне и ориз. Потърсете такива и пробвайте. Вариянт е да се храни натурално, но тогава е още по-трудно да се осигури пълноценно хранене за алергично куче.
vlado zoo
Животинче с въпрос

Мнениеот Apso » Нед Апр 12, 2009 10:04 am

Имам алергично куче с алергия към царевица. Моите фаворити от сухи храни АCANA и Happy dog.
Универсална “храна за алергични” не може да съществува
Happy Dog Supreme Irland
Състав:
Норвежка сьомга (11%), заешко месо (10%), оризово брашно, рибна мазнина, пилешко месо, чернодробен хидролизат, меласа, цвеклови резенчета, изсушена ябълка, яйчен прах, суха мая, сол, калиев хлорид, ечемик, сухи морски водорасли, ленено семе, дрожди, екстракт от миди, мента, артишок, джинджифил, глухарче, кориандър, розмарин, чесън, сладко коренче, мащерка, листа от бреза, коприва, листа от бряст, салвия, мечо грозде, лайка (общо съдържание на билки 0.16 %).
http://www.richter-pharma.bg/index_files/page0002.htm
ACANA PACIFICA
ИНГРЕДИЕНТЫ:
Мука из лосося, картофель, горох, лосось без костей (источник ДГК), свежая сельдь без костей, мука из сельди, тыква, свежая камбала без костей, рыбий жир из лосося (сохранен при помощи смешанных токоферолов и розмарина), молотый панцирь лобстера (источник глюкозамина и хондроитина), вяленая на солнце люцерна, яблоки, морковь, ботва репы, органические бурые водоросли, органическая пальмария, органический фукус, ягоды можжевельника, клюква, ирга, черная смородина, корень дягиля, корень цикория, красный клевер, листья красной малины, корень одуванчика, листья мяты перечной, цветы календулы, цветы ромашки, экстракт розмарина, enterococcus faecium, lactobacillus acidofilus + витамины и минералы
http://www.acana.ru/129
мука от семга,картоф,грах,прясна семга без кост,херинга,мука от херинга,тиква(цигулка) прясна камбала без кост, масло от семга, мука от черупка на лобстер,люцерна?, яблоки,морков, ряпа, водорасли, ягоди, билки и млечни бактерии.
ACANA PRAIRIE HARVEST DOG
ИНГРЕДИЕНТЫ:
Мука из цыпленка, картофель, свежий цыпленок без костей, горох, куриный жир (сохранен при помощи смешанных токоферолов и розмарина), свежий судак, тыква, свежие цельные яйца, вяленая на солнце люцерна, свежий озерный сиг, куриный хрящ (источник глюкозамина и хондроитина), яблоки, морковь, ботва репы, органические бурые водоросли, органическая пальмария, органический фукус, ягоды можжевельника, клюква, ирга, корень дягиля, корень цикория, красный клевер, листья красной малины, корень одуванчика, листья мяты перечной, цветы календулы, цветы ромашки, экстракт розмарина, enterococcus faecium, lactobacillus acidofilus + витамины и минералы.
http://www.acana.ru/128

за ОРИЖЕН http://www.acana.ru/108
има АКАНА и ОРИЖЕН в БГ!
Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Apso
В стадото

Мнениеот didak » Съб Апр 10, 2010 5:00 pm

Вече близо половин година сме на ARDEN GRANGE - http://www.ardengrangebg.com/sensitivesub.html
Кучето - Френски булдог, се повлия много добре.
След година и половина на какви ли не диагнози и лекакрства, включително ATOPICA специално внасяна за нас, мисля че намерихме удачното решение.
Кучето продължава да се чеше, но много по-малко от преди, без разраняване и без оголени места по козината, но това състояние е напълно приемливо, и за негова и наша радост 1/2 година е без лекарства :bp:
didak
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Нед Май 09, 2010 12:18 pm

Готин сайт, но само при мен ли излиза на патагонски когато цъкна на "връзки" smilie8
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Назад към Хранене