Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Защо кучетата ядат трева?

Защо кучетата ядат трева?

Мнениеот little_didi4 » Пон Фев 09, 2009 2:21 pm

защо кучетата ядат трева?
полезна ли е или не е толкова полезна?
предизвиква ли разтройство и проблеми със стомаха или напротив помага?

може би има някъде писано по тая тема..аз не успях да намеря..така че....
аз съм абсолютна невежа по тоя въпрос...само знам че за котките е полезна..котешка трева ли се казваше...но за кучета не знам...мит ли е..не ли?!
little_didi4
В пасажа

Re: Защо кучетата ядат трева?

Мнениеот Glas » Пон Фев 09, 2009 5:10 pm

Кучетата ядат трева или защото им е вкусна, каквито са някои сладки растения, или за да "увият" в стомаха храна, която върви към повръщане. Така че тревата не е проблем за кучетата, без да е "полезна" :ab: :ab:
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот little_didi4 » Пон Фев 09, 2009 7:27 pm

мерси...но тук вета все ми казва че от тревата може да има разтройство кучето ми????и да не съм му давала да я яде.т.е че това може да е една от причините за разтройството което имаше.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Фев 09, 2009 7:38 pm

Да, може,зависи каква е тревата, а това ,че я ядат, за да повръщат е само поредния мит, или че ги болял корема, пълни глупости.Никой не знае точно ,и не всички кучета ядат трева,никога не се е случвало някое от кучетата ми да яде трева по какъвто и да било повод. Има отровни, опасни,всякакви треви, как ще разбереш защо някой вид трева например им харесва и защо я ядат, не е за да повръщат обаче. Именно повръщането може би се предизвиква от дразненето на стомаха ,защото тревата е неподходяща и вредна,но не и да помага някак.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Пон Фев 09, 2009 7:49 pm

мери аз като го наблюдавам яде само тази котешка трева,не съм сигурна дали така се казваше.една такава зелена :) тънка с дълки листенца.и всяка сутрин я яде като луд (???)

чувала съм че боксерите са като прахосмукачки и ядът каквото им падне.попринцип го гледам какво яде...или тази трева или един "плод" който пада от едни дървета тук.за него вета ми казва че действал стягащо за разтройството и не било никакъв проблем да ги яде тея неща.."плодове"...та мисля си щом с такъв мерак я яде тази трева значи нещо го тревожи.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Пон Фев 09, 2009 8:24 pm

Много е странно наистина защо ядът трева и още повече защо само някои ядът. hsuh Едното му куче ядеше трева от време на време (не всеки ден), но само тази по-дългата, която растеше около гьола и не искаше да пасе райграса, който пък е навсякъде. :ag: Беше затворена за няколко дни в предния двор и като я пуснахме първата и работа беше да отиде да пасе от тая дългата трева :ag: icon_crazy icon_dontknow Бтв се научи и да си къса вишни директно от клонките на дръвчето :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот didity » Пон Фев 09, 2009 8:33 pm

COLUBER написа:Много е странно наистина защо ядът трева и още повече защо само някои ядът. hsuh Едното му куче ядеше трева от време на време (не всеки ден), но само тази по-дългата, която растеше около гьола и не искаше да пасе райграса, който пък е навсякъде. :ag: Беше затворена за няколко дни в предния двор и като я пуснахме първата и работа беше да отиде да пасе от тая дългата трева :ag: icon_crazy icon_dontknow Бтв се научи и да си къса вишни директно от клонките на дръвчето :ag:

аз знам защо кучетата ядът трева и мога да ти кажа това е защото се чувстват подтиснати и ги боли корема а понякога от стрес :) имам само 1 съвет разхождай го по често и не го дръж искъсо остави го на свободата да потича като див звяр!!! :ad: :ab: :bs: но понякой път кучетата играят така моята "кучка" ядеше пчели бог да я прости :ajaaski: дай му свобода пусни го да тича по течението !!! :ag:
някой казват, че най-добрия прятел на човека е кучето аз мисля че най-добър прятел е този който ти самия чувстваш като такъв [k044.gif] Bird3 [524.gif] smile295.gif :bs: if you want to be ПИЯН drink РАКИЯ not АЙРАН!!!
didity
Животинче с въпрос

Мнениеот little_didi4 » Пон Фев 09, 2009 9:21 pm

COLUBER написа: Бтв се научи и да си къса вишни директно от клонките на дръвчето :ag:

моят пък къса шишарките от борчетата
little_didi4
В пасажа

Мнениеот bu6i » Вто Фев 10, 2009 12:51 am

:ab: Ми то като гледам как е тръгнало :ab: .....да не лаят,да не хапят,да не се бият....то кво им остава на хайваните.....освен тревопасни да станат :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Фев 10, 2009 9:28 pm

А и освен да почнат и да дават мляко......така и така станали тревопасни. :ajaaski: :ag:

И как кучето ще яде пчели....ужилването е опасно. hsuh

И не ги боли корем,за да ядат трева. :bs: Ако някое яде непрекъснато......все с болки в корема ли е? :ai:

А и с яденето на трева много лесно става заразяване с глисти.
Цитат:
"Хората повтарят: "къде ли може кученцето ми да е хванало глисти?" Отговорът е при яденето на трева, пиенето на вода навън, ядене на тор и т. н. "
http://nemskaovcharka.start.bg/article.php?aid=13040
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Сря Фев 11, 2009 1:37 pm

аз питам защото се опитвам да разнищя цялата история около моето куче...но в крайна сметка толкова много ми писна че вече го оставям и да оплешивее до кожа...и да др*ска всеки ден по 10 лайна ако иска.

хващам се и за най малките неща...само и само да открия някаква причина за всичко.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Фев 11, 2009 2:06 pm

Айде сега не се шашкай,остави кучето на мира, ще му мине. :bs:
А фекалната маса доста често зависи от вида и количеството храна.....ей за това се замисли какво и колко яде. :ag:
А тревата в зависимост какъв вид е може да бъде и доста опасна, дразненето на стомаха предизвиква и повръщане, но не ядат, за да повърнат.........абе да не са анорексици тия кучета, та ще повръщат така? :ap:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Сря Фев 11, 2009 2:57 pm

сега е на диета ориз,моркови,картофи и пилешки гърди...ака по малко и като че ли има подобрение в твърдостта.
но не мога да си обясня как така се подрисква от гранулите като му давам доста по малко от това което трябва да му давам за деня???

днес ще звъним на вета да каже...какво да правим с диета ..да продължаваме ли или какви гранули да яде..да пробваме
little_didi4
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Фев 11, 2009 3:09 pm

Вероятно зависи от състава на гранулите ,може пък да не му понася.Виж какво съдържат. А и картофите не са най- подходящи в случая,даже не трябва да се консумират изобщо от кучетата.Възможно е да се получи разстройство и от тях, стомаха не ги усвоява.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Сря Фев 11, 2009 3:23 pm

ами така каза вета ????? уф..не знам вече..
little_didi4
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Фев 11, 2009 3:25 pm

Да,ама картофите са едни от най- коварните за стомаха,кучето не усвоява скорбялата.......или го повръща,или получава разстройство. Както и много други вредни неща, а тревата ,ако е пръскана с нещо.......опасността е голяма, или пък ако кучето намери ядливи и не толкова(отровни) гъби, също може да се натрови, много трябва да се внимава какво похапват , не всичко е подходящо,нито пък да са без контрол при разходка.Има и отровни растения, треви също, плодове на дървета,ако човек не ги познава....е риска е голям.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Сря Фев 11, 2009 3:29 pm

ами какво да правя,знам ли вече какво да правя мери...
освен няма да му давам повече
little_didi4
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Фев 11, 2009 3:42 pm

Както прецениш, и си виж съставките на гранулите.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Сря Фев 11, 2009 3:53 pm

аз не я пазя..като купя ариона я местя в една друга голяма "кисия",която има по добро затваряне..за да не...как беше думата...отлъгва храната.
ще я потърся в нета
little_didi4
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Сря Фев 11, 2009 3:56 pm

http://www.arion-petfood.com/
тази първата яде...вече 3 месеца ли...

то не се вижда...май те пуска в началото на страницата...хъм....ще търся още

намерих го но нещо не мога да копна тук
little_didi4
В пасажа

Мнениеот mushi_cat » Сря Фев 11, 2009 8:36 pm

кучетата ядът трева когато ги боли корема [smile020.gif]
Изображение

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
mushi_cat
Животинче с въпрос

Мнениеот hammy96 » Сря Фев 11, 2009 9:14 pm

mushi_cat написа:кучетата ядът трева когато ги боли корема [smile020.gif]

И аз така мисля.
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Фев 12, 2009 11:26 am

Защо мислите така, и как разбрахте , че ги боли корема? :ap:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот hammy96 » Чет Фев 12, 2009 11:42 am

Аз така съм чувала ама не съм сигурна.
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Фев 12, 2009 11:46 am

Това просто е една недоказана теория.

цитат от тук
http://ares.free.bg/care.html

"Кучетата често ядат трева, което е напълно безобидно. Обяснения за това поведение има много, дори рационални такива, като това, че така подтискат образуването на киселини или че предизвикват повръщане, за да се освободят от вредни вещества от техните стомаси, са в най-добрия случай догадки."
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Нед Фев 15, 2009 9:19 pm

Днес си разлиствах една енциклопедия и прочетох, че кучетата ядът трева, когато ги боли корема, а понякога и просто така icon_dontknow Може би информацията е остаряла...
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Фев 15, 2009 9:25 pm

Винаги има симптоми,когато кучето го боли нещо или пък има някакъв проблем, а ако го боли корем няма да се храни, може да повръща, има си достатъчно признаци,по които да се познае, някак е наивно да се мисли, че яденето на трева е свързано с болка в корема, може би има някаква теория, но не е доказано напълно точно какво е, може би някой лекар ще обясни най- добре. icon_dontknow. Предполагам, че теорията е създадена от стопаните, защото търсят някакво обяснение на яденето на трева, незнам точно. smilie8
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот navar » Пон Фев 16, 2009 6:53 pm

"кучетата ядат трева,или защото им е вкусна-като някои треви съдържащи захари,или за да обвият нещо което искат да повърнат ,за да не наранят хранопровода"
цитата е от една книга ,на един от любимите ми автори Манфред Кох Костерзиц
вярно или не ,но аз съм виждал десетки пъти повърнати парчета кости,камъчета,клечки омотани в трева...а и всеки занимаващ се с кучета го е виждал..дали е съвпадение?? едва ли
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот kokerka » Пон Фев 16, 2009 7:26 pm

Мълчах си досега, ама на горният пост не мога да не се обадя.
Смея да твърдя, че съм една от "всеки занимавал се с кучета" както и смея да твърдя, че моите кучета никога не са яли трева, съответно и не са повръщали в последствие.
Последното дошло у нас куче, за което съм "временен дом" в момента пасеше трева като невидяло. Навън единственото му занимание беше да си търси трева и да я пасе, вместо да си душка, да си попишква.... Не е повърнал каквото и да е след хапването на трева, не заради друго, а защото ядеше само и единствено гранули, нямаше какво да повръща. За всеки случай беше прегледан и се оказа, че е здрав. След което тревата му беше забранена. Само за 3 дни забраняване той престана да яде трева и сега вече почти 4 месеца си се разхожда без да пасе като крава. И нищо му няма, пак си е здрав. /да не кажа, че след спирането на тревата изхождането му се подобри/.

Та, защо кучетата ядат трева според мен е почти същият въпрос като защо кучетата ядат найлонови пликчета, камъчета и прочие.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Glas » Пон Фев 16, 2009 7:30 pm

Този цитат и аз го написах още в началото на темата, но не дума по дума. Ще добавя, че е добре за информация да се ползват специализираните книги, учебници и известни автори, както и разбира се хората във форум "Зоомания", които са си правили труда да ги четат и/или да ги учат... :ad: :ad: По-добре да се избягват като източници вестниците и сайтовете/не всички, но повечето/, защото статиите там се пишат в 99% от случаите от несведущи хора.
Навар, радвам се, че имаш и знания и практика, за да дадеш мнение и казусът за тревата и кучетата да не повтаря този за кокошката и яйцето.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 16, 2009 7:45 pm

Всеки си изхожда - води се по своето куче - кучета. Това явление се дискутира десетки години и пак няма точен отговор заради факта. че всяко куче прибягва до това действие - явление според десетки причини - родени от породността му и още куп фактори.

Теро далматинеца ни - пасе като крава. Много пъти си изпразва стомаха след като е погълнал трева и с тревата не веднъж са излизали или само стомашни сокове или погълнати боклуци.

За мен той си чисти стомаха - ама болонката ми на времето като пасеше изобщо не повръщаше - хапне 4-8 тревички и готово.

С Теро мога да изпия една бира докато спре да пасе и повърне. Е това не е всеки ден де - но обича зелена трева. Има ли рискове от пасенето на трева - еми има - разни там глисти и прочие паразити си живеят като яйца по тревичката зад блока - предполагам де - заради това си обезпаразитявайте кучетата редовно.

Никой до сега не ми е извел завършена теза - защо се яде трева. Може би защото няма само 1 порода кучета или котки.

Като имах сетерка пък тя изобщо не ползваше тревата освен да лежи на нея.

icon_dontknow :ap:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Glas » Пон Фев 16, 2009 7:52 pm

Кокерка, явно случаят с твоето куче е по-различен. А и никой никъде не е твърдял, че кучетата ядат трева само и единствено, когато ще повръщат. Има и други причини, както при теб, но това не опровергава написаното от Кох-Костерзиц, от Навар и от мен по-горе.

Има и още нещо – поглъщането на трева и растителни части подпомага перисталтиката на хищниците, в т.ч. кучетата. Животните, които са хранени само с гранулирана храна, със сигурност имат по-голяма нужда от нещо, което да ускорява перисталтиката, отколкото тези, които се хранят с продукти с разнообразна консистенция. Помисли и за това! :sunny:
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот bu6i » Пон Фев 16, 2009 9:16 pm

и аз до сега си мълчах ,ама .......... :ab:
Кокерка :ba: ......щом пасат ,значи имат нужда smiley24 .....трева и найлонови пликчета камънаци и клечки са различни неща.....както зоо каза ,всеки изхожда от собственния си опит.....ама да ти кажа ,колкото ветове толкова и мнения........за мен важи мнението на един стар ветеринар......"нека пасе ....то си знае" smiley24
....аз лично не съм забелязал тревата да вреди с нещо на хайваните....всичките ми кучета са си пасяли от време на време :ab: ...не е задължително да са повръщали след това smiley24 .....щом не им вреди ....кво лошо има?
........е тревата може да е пръскана ,може да има зарази разни по нея.....ама то това няма как да го игнорираш само със забраната да пасе :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Фев 16, 2009 9:59 pm

Аз пък познавах едно куче,което ядеше камъни, и за него ли ще кажеш, че е имало нужда? :ad:Всички тия неща дето ги ядат,не са нито нужни, нито полезни......ама на, ядат си ги и им харесва. :bs: Обаче дали пък познават отровните растения, знаят,че е пръскано,има глисти, та да се пазят и да не хапват от там? :ag: Никаква нужда нямат, ами тия,които не ядат,какво? И не е казано, че и Кох-Костерзиц е казал истината или пък теорията му е правилна и достоверна? icon_dontknow Как може логически да погледнем тревата да се увива около червата и да служи за обвивка,да не нарани храноровода, е това са все чужди теории,не доказателства? Как и защо са попаднали тогава неподходящите предмети в стомасите им, значи освен трева обичат да похапват и други неща.Много често тези чужди предмети са опасни, забиват се, запушват червата, е да не би тревата да служи за изкарването им? Възможно е, а може и да не е! Не видях никой да посочи сигурно доказателство освен чужди теории и предположения, всеки може да е прав, а може и да не е? Всеки източник крие риск за достоверността на написаното,не може да се твърди ,че е 100%вярно, така както всеки вет. има лично мнение различаващо се от друг. И не е от значение вида на храната,нито пък за ускоряване на перисталтика, ето оказва се, че кучета хранени еднакво или различно могат и да пасат,ама могат и да не пасат, а хищниците не са тревопасни , а месоядни животни.Тревата е по- скоро за десерт :ap: ,деликатес или кой ги знае за какво, ако можеха да говорят щяха да ни кажат.А мойте защо не ядат трева,каква ли причина има? :ap: Това просто е един вреден или не навик,не при всички кучета,но го има и не е важно защо го правят,по- важно е да ги предпазим от натравяне, заразяване и всички последици,защо да не може да го откажеш с корекция, не е толкова трудно? Обяснение вероятно има....но ние не го знаем,а само гадаем и предполагаме, чуждите теории са си само теории,няма нищо доказано.На мен не ми допада идеята кучето ми да пасе и ако го правеха, нямаше да разрешавам, защото не смятам за редно да се яде трева, нищо не може да им достави,нито да им помогне(мнението си е мое и си важи за мен).Ако му се повръща може и без трева да го прави, а ако има проблем със стомаха.....ще си намери доктора набързо, за да го излекува.Ако е хапнало чужд предмет и му пречи има начин да го изкара, а пък и не винаги тревата ще му помогне за това, доста неща не могат де се изкарат по никакъв начин, често се стига и до операции.А може да е и най-обикновена лакомия,кой знае? icon_dontknow
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот navar » Пон Фев 16, 2009 10:07 pm

нямам спомен да съм писал че кучето пасе трева САМО за да повръща,доколкото си спомням цитирах дословно човек който е наясно с кучетата пък и понаписал неколко книжки на тая тема,а той казва че пасат и някои треви които съдържат захари,и затова са вкусни..поради тая причина добермана ми късаше грозде от лозето,чакаше да паднат лешници,чупеше ги и ги ядеше,ядеше праскови и кайсии като паднат..дали щот е бил гладен??като знам как храня кучетата си -едва ли..и стига сте ни навирали тия гранули -гранулата е концентриран фураж за кучета,и ако има нещо което е извратило храносмилателния тракт на кучетата тва е екструдираната храна..и колкото повече кучета ядат само гранула-толкова повече ще пасат,ще ровят за моркови и за кво ли не..
да,фирмите производители тръбят че гранулата е най доброто за кучетата,ама и производителите на полуфабрикати говорят същото,а и производителите на хероин-тоже..
старите хора казват-болестите на кучето изчезват като го пуснеш в гората....
дали са били прости?? едва ли
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот bu6i » Пон Фев 16, 2009 10:17 pm

:ab: Кое ве meri,не е доказано icon_dontknow .....аз досега не съм чул за нито едно куче ,което да си е заминало от трева.......заразите и отровите не се хващат от ядене на трева smiley24 ....и говорим за ТРЕВА :ab: .....кво намесвате всякакви боклуци icon_dontknow .....ама понякога ме изумявате :ab: .....никога няма да повярвам ,че твоите кучета не са пасли.....ако си им го забранила това е друг въпрос,но иначе всяко куче си пасе, когато си реши.....защо ,кво и колко....то си знае/мнения ,колкото си искаш/...какво значи"на мен не ми допада идеята кучетата да ядат трева/"....ми на мен не ми допада идеята, кучката ми да вдига опашка на който помияр я помирише ...ама кво от това :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Фев 16, 2009 10:25 pm

Мойте не ядат само гранули,обичат и някой плодове и зеленчуци, но не всички са подходящи за тях.Само едно не мога да разбера как кучето разбира кои треви съдържат захари, за да ги яде и защо са му необходими? Повечето треви в гората са билки , а повечето от тях пък са и токсични за кучета, други неподходящи......странна работа е това хапване на трева.Не оспорвам знанията на никой написал книга, но не винаги нещата в живота са като написаното в книгата,а яденето на трева си остава само теория.Много от плодовете и зеленчуците са вредни за кучето, това са го доказали все учени хора,не е измислица.Ако искаш вярвай бе bu6i, никога не са имали никакво желание да ядат трева и не съм забранявала това, защо да забранявам нещо,което не се случва и защо пък трябва да имат навика да я ядат? А да си чувал за някое натровено и не се знае от какво ,а не се свързва със храна или да е отровено нарочно? Защо да не е възможно да е от трева, отровна да речем, ми има такива растения,кучето как да знае това?Ама и ти като децата,като че ли не ги знаеш тия работи? icon_dontknow .Не всяко куче пасе,имала съм няколко и никое не е яло никога,какво чудно има, не съм забранявала нищо, освен да не хапват опасни боклуци, но не и трева,не са и опитвали даже, пък всички са улични кучета.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Пон Фев 16, 2009 10:39 pm

Аве meri,ама ти това ядене на трева как си го представяш.....кой е казал ,че пасат кат крави :ab: .......понякога се случва да се поувлекат и да ми направи впечатление....но общо взето две три стръкчета....няма как да го видиш даже.....а за твоите зависи как си ги отучвала да се тъпчат с всякакви боклуци......и затова да не пасат :ab: ....и какви са тези въпроси "как кучето разбира ква трева да яде" icon_dontknow ..... а как разбира кво да прави кат роди icon_dontknow .....б*ш ли м****а му ....природа :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Пон Фев 16, 2009 10:48 pm

Моето куче веднъж съм го виждал да яде трева,и след няма и 10 минути повърна.А веднъж на двора намерих една голяма повърната топка с трева...беше се завила на ролце. :ab:
Fabregas

Мнениеот navar » Пон Фев 16, 2009 11:15 pm

Fabregas написа:Моето куче веднъж съм го виждал да яде трева,и след няма и 10 минути повърна.А веднъж на двора намерих една голяма повърната топка с трева...беше се завила на ролце. :ab:

ахам,повечето сме виждали това нещо-но не,щом кучето не може да говори,значи не е така..прав е буши-как знае кво да прави като ражда,след това,като се разгони и мъжкара е наоколо,кой учи мъжкото куче да вдига крак като пикае..и защо,по дяволите от 5-6 поколения в рода ми които гледат добитък пасищно,в гората къдетое пълно с отровни гъби и треви,няма отровено куче от тях???
явно напоследък е важна модата-моето куче обича гранули,те са най доброто за него,моето куче не яде трева-тя не му е вкусна,моето куче носи палто зимата-иначе му е студено,не може да спи на твърдо,пие само минерална вода и бла бла бла...прехвърляме своите схващания и гледни точки върху животните си..икска ни се да правят каквото ние искаме...тъпо

не се опитвайте да ме убедите,че някви изследвания,наблюдения статийки и дрън дрън са по достоверен източник за това какво е добре за кучето и какво не ,отколкото няколко милиона години еволюция,и хиляди години съжителство човек -куче..кучетата са пасли и ще пасат,защото така е заложено в тях..вълка,лисицата-ядат плодове,пасат трева също като кучетата,дали така трябва??? сигурно щом оцеляват на естествения подбор..
аз не бих забранил на моето куче да прави нещо,което е нормално за кучетата
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот little_didi4 » Пон Фев 16, 2009 11:42 pm

значи би могло да яде тревата заради гранулите....хъм
ами той е на диета от две седмици и не близва гранула...и като се замисля май не съм го забелязала да си хапва пак тревичка....ще го наблюдавам тея дни.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот dg_yordanova » Пон Фев 16, 2009 11:49 pm

Според ветеринари/трябва да намеря статията точно,ама е на англ./ чрез тревата кучетата си набавят необходими вещества,които има в по-малка степен в храната.ако сте забелязали,не ядат всяка трева,а само някои видове.И ако се дострашите да опитате едно мъничко парченце/аз съм го правила,след измиване не е толкова страшно :aa: /,ще усетите че има сладък вкус-точно този,който липсва на кучетата в храната,тъй като по всеобщ мит на куче сладко не се дава.../това е една друга дълга тема,за която ще поговорим друг път...Всякакви неща от рода "яде трева,защото ще ва;ли",или "яде трева,защото го боли корема",са народни измислици.
А повръщат не всички.Повръщат тези,които имат по-лабилен стомах,или тези ,които лапат бързо-бързо/какъвто е и случая с Теро,сигурна съм,тъй като съм гледала далматин/ :sunny:
www.autotim.hit.bg
Аватар
dg_yordanova
В глутницата

Мнениеот bu6i » Пон Фев 16, 2009 11:52 pm

Дидич,още от началото ,мислех да ти кажа да зарежеш всичко и да го храниш като куче.....и до сега да се е оправил хайвана....но такива съвети не се дават по форумите :ab: .....тук има едно дого....естествено с алергии и екземи....горе долу на възраста на твоето куче.....съвета на ветеринара е бил да не се притеснява и да го остави само да си изгради имунитети и защити....което като се замислиш не е от полза за доктора :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Вто Фев 17, 2009 12:03 am

разбирам обаче..за жалост не вземам само аз решенията за кучето.много пъти съм казвала на приятеля ми да го оставим,той все мъмри че мнго пари отидоха по него...та казвам да го оставим само да му мине...обаче той казва не и не.същото е с хапчетата,колко измислени хапчета му даваха от които нямаше никакъв смисъл казвах да не му ги даваме..но той -така казал вета...и..

аз за кожният проблем предполагам че е бил един и същ през цялото време..тъй като никой не му направи проба с натривката...за мен това не са два или три различни проблема както твърди вета.просто никой не се сети да направи натривка а се занимаваха с проби за гъбички,демодекозис,леишманиоза...сега като е открита бактерията трябва да пие нещо за да се махне..макар....аз не виждам пак промяна някаква..

ако зависеше само от мен последните 10 посещения при вета нямаше да ги има ...и 3 месеца с още хапчета...

казва вета че стомаха му няма как да се е разтроил защото му давахме една паста която точно възтановявала бактериалният или там какъвто и да е баланс в стомаха.т.е и да е имал би трябвало да сме го оправили ???!!!!
little_didi4
В пасажа

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 12:59 am

:ab: Тоя баланс моите кучета ...когато имах двор .....си го възстановяваха с развалено месо :ab: ....зариваха си мръвки и кат зеленясат си ги ядяха :ab: ....а не да са останали гладни да кажеш :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 6:33 am

bu6i написа:Дидич,още от началото ,мислех да ти кажа да зарежеш всичко и да го храниш като куче.....и до сега да се е оправил хайвана....но такива съвети не се дават по форумите

Дават се :ag: - ама ако можеш да пишеш статии - тоест отговора ти няма да се вмести във фразата:

- Смени марката гранули :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Вто Фев 17, 2009 2:44 pm

и той намира по някоя зайче....в храстите..котка и пернати понякога...ама..

а зоо за храната сменяхме я....хилс,адванс,брикис,ултима,арион,фрикис.....със всичките е едно и също състоянието му.

трябва да пробваме с екануба...педигри...други май не се сещам...

като беше малък нали дойде с разтройство..което продължи няколко седмици...тогава го хранехме и с на хилса специалната храна...i/d нещо си беше , консерва и гранула...пак нямаше подобрение,за това сега не купихме пак от нея когато предпожи вета.решихме че ще пробваме с нормална диета...ориз с пилешко....за сега..все е така...?????!!!!!!
little_didi4
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Фев 17, 2009 3:17 pm

Целия проблем е от лекарствата ,но и от храната вероятно.Колкото по-я сменяш май толкова по- зле.Храни си го съвсем нормално и все по един и същи начин, защото и постоянната смяна вреди, стомаха се разстройва.Тъкмо свикне с една и започва друга,нормално е да има проблем.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Фев 17, 2009 3:44 pm

А това с яденето на трева си е поредния мит създаден от стопаните.И да, не забранявам нещо на моите кучета,каквото е яденето на трева, защото никога и по никакъв повод не са изявили желание да го правят и не виждам нищо чудно в това.Не всички кучета пасат ,нито пък имат нужда от трева.

Малко старичко инфо, ама като че ли актуално:

Куче се пристрасти към яденето на трева

Куче с наднормено тегло е претърпяло животоспасяваща операция, след като било подложено на диета и започнало да яде трева в големи количества, предаде Прес асосиейшън.

Пай, кръстоска между ротвайлер и немска овчарка, тежал около 95 килограма, когато Анабел Потъл, собственичка на приют за кучета в Бистър, Великобритания, го намерила да се скита изоставен по улиците. Новата му стопанка незабавно го подложила на диета, защото нормалното тегло за куче като Пай е около 30 килограма.

Диетичната храна явно не се усладила особено на животното и то започнало да допълва менюто си с големи количества трева.

"Приличаше повече на крава, отколкото на куче", разказва Анабел Потъл.

Скоро след това Пай престанал да се храни. Стопанката му го завела във ветеринарна клиника, където след животоспасяваща операция на стойност 800 лири лекарите извадили половин килограм трева от стомаха му.

"Много кучета ядат трева. Пайобаче е погълнал огромни количества и те са останали несмляни в стомаха му", обясняват ветеринарите. БТА

http://curious.actualno.com/news_117486.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 3:54 pm

първо нормалното тегло на куче кръстоска между Рот и НОК е доста над 30 килограма-1 глупост
куче не може да качи килограми от трева,поради характерни разлики в храносмилателния тракт на тревопасните и хищниците..по същия начин не може да качи килограми от боб или картофи-2 глупост
как така хем е пасъл и е станал дебел,пък тревата в стомаха му не била смляна-3 глупост

извънземни кацнаха в село Сусурлево-статията звучи долу горе така....което е нормално ако е от вестник като ШОК,ШОУ или папарак
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот Fabregas » Вто Фев 17, 2009 3:59 pm

Най-малко вярвам на медиите.
Fabregas

Мнениеот meri » Вто Фев 17, 2009 4:05 pm

А на пишещите във форумите? Нищо не ви гарантира истинност никъде ,така излиза.
Нали трябва да се изтъкнем и заядем.....колко много знаем.А информацията в интернет, да не мислите, че всичко,което четете е вярно? Статиите, информацията, много неща са недостоверни, защо ги четете тогава, компетентността на авторите им също.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 4:59 pm

ами затова именно се вярва на статии,книги и публикации на хора с доказан опит,утвърдени имена, в официални издания,сайтове и пр...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот little_didi4 » Вто Фев 17, 2009 7:23 pm

meri написа:Целия проблем е от лекарствата ,но и от храната вероятно.Колкото по-я сменяш май толкова по- зле.Храни си го съвсем нормално и все по един и същи начин, защото и постоянната смяна вреди, стомаха се разстройва.Тъкмо свикне с една и започва друга,нормално е да има проблем.

ами мери той..яде доста...за това изглежда че така често я сменям...но примерно аз ги изброявам така ,не значи че всяка седмица или месец я сменям....
ядял е по 3..4 месеца от едната..няма подобрение..сменяме..
:(

уф...абе квото стане...за арчи веча няма да има вет...относно тея проблеми...дано няма и други.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Фев 17, 2009 8:50 pm

Знаете ли navar,може и към ваша статия, публикация или каквото там имате хората да се отнесат с недоверие,кое ви гарантира, че всички ще повярват и ще са сигурни в истиността на написаното? Не ви познават,не знаят колко знаете,с какво се занимавате, как тогава ще са сигурни, че имате тези знания ,а не ги вземате наготово или.....Нямам нищо лично срещу вас, но човек не може да знае всичко, нещата постоянно се променят, излизат много нови неща и човек винаги трябва да е запознат с тях, за да твърди, че знае всичко.....и пак е невъзможно.Не винаги написаните новини в медиите и пресата са неистински, не можем да признаваме само своята си истина и да не желаем да погледнем и друга.Много журалисти също имат утвърдени имена.....всички ли са лъжци,търсейки сензация , а статии написани от лекари, не може само официални сайтове и утвърдени имена да знаят всичко.Критерий за истина няма,много хора четат и ползват услугите на мрежата......как ще знаят кой какъв е ,ще познават всеки,за да са сигурни ? Гаранция никога няма,и ние съдим според собствените си знания и опит , за да се доверим или не на написаното.

Понякога хората хранещи кучетата си с кокали, фенери,шийики.....също твърдят,че добре ги хранят,но не е така.Животните имат нужда от много неща, необходими им ежедневно,но не всички осигуряват това,нито пък се съобразяват с правилата на доброто хранене.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Fabregas » Вто Фев 17, 2009 9:03 pm

Navar си е пич!Доста ми помогна по отношение на някои въпроси които вече са ''забранени'' да се задават във форумите. :ab:
Fabregas

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 10:06 pm

Пич е и мене ме кефи - ама пише - говори за неща ако ти поне ги разбираш на 5% пак добре. За да можеш да си на нивото на Навар требе да те боли главата от мислене а не от пиене :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Вто Фев 17, 2009 10:19 pm

всеки си е прав за себе си...не се карайте!!

тъй като кучетата не могат да говоря,имам предвид да говорят с думи,няма как да се знае кое е вярно ,поне аз така мисля.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 10:24 pm

meri написа:А на пишещите във форумите? Нищо не ви гарантира истинност никъде ,така излиза.
Нали трябва да се изтъкнем и заядем.....колко много знаем.А информацията в интернет, да не мислите, че всичко,което четете е вярно? Статиите, информацията, много неща са недостоверни, защо ги четете тогава, компетентността на авторите им също.

meri :ab: .....когато пиша нещо го пиша само и единствено от опит smiley24 ....знаеш ли колко ме касаят статиите по форумите....колкото тебе индекса дау джоунс :ab: ...това първо ......второ..... мен ме познават поне трима човека от форума лично....и знаят колко и какъв опит имам....мислиш ли ,че ако не съм такъв за какъвто се представям ....Галя :sunny:/примерно/ ...ще ме остави да си ги приказвам квит ми хрумнат :ab:
....за nawar.....не го познавам лично ,но атестацията от Галя :sunny: и Любо ми е достатъчна ....а и си личи когато се пише от опит и когато се използват интернет статийки :ab: .....и трето никой не се заяжда с тебе smiley24 :ax: ......просто когато пишеш неща с които не съм съгласен е редно да си споделя и моя опит smiley24
.....това е :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Фев 17, 2009 10:36 pm

Да ,има полза да се споделят мнения.Аз преди 5-6 години бях привърженичка на натуралното хранене,но кучетата ми постоянно имаха проблеми от различно естество.Откакто са на супер премиум гранули нямам никакви оплаквания.Само докато открия най -подходящата храна за Гард беше трудно,но сега всичко е ок.Може преди да не съм уцелвала баланса,но определено не се справях.
bu6i :ag: ,знаеш ме що за стока съм....правилно си написал :ag: ,нямаше да те оставя да ги пишеш''квит ти хрумнат''.Сигурна съм обаче,че и ти щеше да постъпиш коректно спрямо съфорумците и нямаше да ми позволиш да разтягам локуми. :ag:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот gerinceto » Вто Фев 17, 2009 11:26 pm

Преди повече от 10 години имахме куче и си спомням, че и той си хапваше тревичка понякога. Моето лично мнение е, че яденето на трева щом е в границите на нормалното е полезно за животните. Непрекъснатото пасене явно е тревожен знак, но похапването на тучна тревица не може да навреди.

Интересно как някои хора забравят, че домашните любимци не се произвеждат на поточна линия. Аз, например, умирам за шоколад и дори 5 пържоли да има пред мен ще ги пренебрегна заради 2 бонбона, но пък имам приятелки дето обичат соленичко и шоколада не ги блазни. Еми различни сме и двуногите и четириногите. :ah:

Нищо, че примера е за котка, но е много показателен [ideauu.gif] : На село имахме котарак- дворна котка. Обикновено се появяваше за вечеря и по обяд през лятото да спи на сянка. Тоз котак имаше проблем с дробовете и имаше хрипове като диша и така години на ред. Един ден дядо ми изкарал от градината хрян и кот като го надушил отишил да го гризе. Естествено дядо ми му оставил грудката и след седмица еведневно ръфане котарака изял хряна и хриптенето изчезнало. [ideauu.gif] И това не е мит! Котката си живя още няколко години все едно хрипа никога не го е имало.

Животните усещат кои треви и зеленчуци за полезни и кои опасни, така, че не се тревожете за тях, а за себе си. На животните си купуваме премиум храни, ама ние се тръпчем с оцветители, консерванти и изкуствени мазнини... [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Живота е болест...предавана по полов път.
gerinceto
В стадото

Мнениеот navar » Вто Фев 17, 2009 11:35 pm

както писах по нагоре старите хора казват-болестта на кучето е докато излезе в гората..
ама кой да помисли върху това
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот dg_yordanova » Вто Фев 17, 2009 11:51 pm

При желание утре веер ще я преведа...
http://www.wisegeek.com/why-do-dogs-eat-grass.htm
www.autotim.hit.bg
Аватар
dg_yordanova
В глутницата

Мнениеот bu6i » Сря Фев 18, 2009 12:06 am

:ab: Е кво да превежда icon_dontknow ...аз не видях да има нещо по различно от горните постове :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот soapbubble » Сря Мар 04, 2009 8:08 pm

кучетата ядат трева при стомашни болки.
често след като я ядат повръщат. в това няма нищо лошо - прочистват стомаха си.
но те са умни животни и явно усещат кога имат нужда от това. няма нищо нередно. дори е полезно.
Който гроб копае, гроб копае той.
^_^
soapbubble
В стадото

Мнениеот doggy_animals » Пон Апр 13, 2009 7:25 pm

ОБИКНОВЕНО КУЧЕТАТА И КОТКИТЕ ЯДАТ ТРЕВА,АКО ГИ БОЛИ СТОМАХЪТ.ПОНЕ ТАКА СЪМ ЧУВАЛА. :ay:
doggy_animals
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Пон Апр 13, 2009 7:37 pm

doggy_animals написа:ОБИКНОВЕНО КУЧЕТАТА И КОТКИТЕ ЯДАТ ТРЕВА,АКО ГИ БОЛИ СТОМАХЪТ.ПОНЕ ТАКА СЪМ ЧУВАЛА. :ay:

:ab: А да си чувала за малки и големи букви :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот monkinka » Сря Юли 15, 2009 4:50 pm

Най-често кучетата ядат трева когато искат да си исчистят коремчето и затова после я повръщат .Така че не се притесняваите. :ab: :ab: :ab:
monkinka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Юли 15, 2009 8:39 pm

На въпроса : "Защо кучетата ядат трева?"

отговаря вет.лекар Наталия Борисовна:

"Много кучета ядат трева и в това няма нищо страшно,ако количеството изядена трева не е много.Но ако кучето действително яде много трева,това предизвиква повръщане-значи имате повод да се обърнете към ветеринарен лекар,защото това може да е проява на гастрит или недостиг на витамини,или проблем с храносмилателната система."

http://www.vet-ideal.ru/page/sovet/

и друг отговор на д-р Сергей Назаренко
"Ако кучето яде трева по принцип е нормално .Често те го правят,за да прочистят стомаха си,тревата попаднала в стомаха дразни неговите стени и започва повръщане.Но ако кучето злоупотребява с яденето на трева,вие трябва да го заведете на лекар за изследвания,възможно е действително да има храносмилателни нарушения."

http://www.hozvo.ru/newspaper489/rub6/art1264.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот razest » Сря Сеп 30, 2009 9:23 am

Чувал съм че ядат трева за да повърнат нещо което им дразни стомаха. Тези острите тревички вътре им човъркат/гъделичкат и така повръщат. Струва ми се логично и това с обвиването за да предпази хранопровода. Ами защо не..
razest
Животинче с въпрос

Мнениеот rok4ot00 » Нед Дек 13, 2009 5:05 pm

[prlt.gif]
rok4ot00
Животинче с въпрос

Мнениеот Чехълче » Пон Дек 14, 2009 3:31 pm

Аз извеждах кучето на паша, толкова много пасеше. Нито повръщаше, нито нищо. Според мен просто си хапва салатка, както си хапваме и ние.
Спомням си, че предпочиташе млади стръкчета на тревата през пролетта, понякога й ги късах и й ги давах аз. :ba:
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Дек 14, 2009 3:55 pm

Не е точно така. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Izzy » Вто Мар 27, 2012 9:56 am

Много интересни и тъпи мнения чета тука! :ag: Ммм ... имаше едно (даже не едно) където се казва, че тревата може да е напръскана и да е отровна ... Извинете, но кучетата имат страшно много силно убоняние, и смятам, че те сами ще надушат напръсканата трева и няма да я ядат. Също така аз знам, че кучетата ядат трева когато имат някакъв вътрешен проблем, в организма. И за да се прочистят, те ядат трева. Това, че някои кучета не ядат трева, аз го разбирам така: Че грижите полагани върху кучето, са много добри и няма проблеми. :ab: (може и да ми е грешно мнението, но аз така го разбирам) . Моето куче яде трева от време на време и никога нищо й няма и си е ОК :ab: :ab: За това трябва да сте тъпи, че да накарате кучето си да яде трева , само защото вие си мислите, че нездравословна и отровна. Мисля, че кучетата са достатъчно умни, че да знаят сами какво да ядат и какво-не. Ако беше нездравословна тревата за тях, щяха ли да я ядат? :ab: :ab: Замислете се. Може и да попитате ветеринар.

Задължително е да се спазва добър тон на общуване.
Забранено е да се използват нецензурни думи и епитети.
Izzy
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Мар 27, 2012 10:16 am

А аз мисля,че трябва малко по-културно да се пише.
И ако следваме тази логика......защо пък се случва кучетата да се натровят,не само от тревата,а и от други вещества,растения,отрови и т.н.
Нали имали обоняние,което да ги пази?
viewtopic.php?f=275&t=16503
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Хранене