Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Свят без гранули - кой!

Свят без гранули - кой!

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 10:24 pm

Последните няколко дни в нашия форум се заформи интересна тема-теми.

Кой обаче знае и иска да се научи как да храни - готви сам на кучето - кучетата си.
Кой познава тялото на породата която отглежда и всеки нейн мускул и спецификации.
Кой познава гранулите и производителите и производствения процес.
Кой чете и се информира.
Кой може да купува истински продукти които купува за семейството си и да готви на кучето - котката си все едно е човек.
Кой човек - куче се храни само с останки от трапезата ни.
Кой как преценява храната на животните си.
Кой знае коя хранителна съствака влияе на еди коя си част от анатомията на кучето.
Кой има време да готви и да съхранява храната на кучето.
Кой може да си позволи най-добрите гранули на света.
Кой знае какво има в една гранулка или само се доверява на заглавието на чувала.
Кой има разпечатана седмично диетична програма за своето куче.
Кой на какво е почитател и защо.

Аз храня - ние си го храниме с гранули но мога аз и да му готвя!

Кой е развил нивото на знанията си до степен за да знае химията на храната и тялото на кучето.

Хиляди въпроси!!!
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Свят без гранули - кой!

Мнениеот slapshot » Чет Фев 19, 2009 12:26 am

Готина тема. Ще отговарям подред на въпросите, а ако и некой друг реши да отговори, може и да подискутираме.

1. Цял живот съм имал куче. Мисля си, че съм се понаучил.
2. Смея да кажа, че горе-долу ми е ясно как трябва да изглежда.
3. и 4. Изобщо не знам как се правят гранулите, но поне съм си направил труда да прочета кои са най-добрите марки.
5. Кучето не е човек и затова според мен, няма нужда да му се готви като на такъв.
6. Няма такива кучета-хора.
7. Според това, как изглежда хайвана.
8. Мче те хранителните съставки са три-белтъчини, мазнини и въглехидрати плюс витамини и минерални соли. Всеки, който е спортувал нещо, ги знае тез неща и му е ясно кое как влияе на телото.
9. Аз имам време, но нямам къде да съхранявам. Сегашния пес ни е първия, на който даваме гранула и първия, за който нема фризер :ac: Ама засега се оправяме, де готвиме по- малко и смесваме с гранулата.
10. И идея си нямам кво бутат в гранулите, но според мен са си една яка химийка, а химийката в умерни количества мисля да е добра за песуната.
11. Да ме прощаваш за френската приказка, ама това ми се струва бая педераско.
12. Почитател съм на мръвете, обаче мисля, че в комбинация с гранули също не е зле. С гранулата много лесно можеш да коригираш теглото(говоря за моето градско куче, ако си тичаше по цял ден по баирите, съм сигурен, че никога нямаше да ми се налага), то не че и с натуралното не може ама винаги се чудя дали ако просто намаля манджата, нема ли пък да залинее добичето(щото нали ми е още малък, да не зема му прецакам развитието). И другото предимство на гранулите е, че не ти се налаг да даваш добавки, те самите са най-добрата добавка според мен.

ПП Най-важното според мен при храненето е да му фанеш цаката за съответното куче и да караш така цял живот. От много експерименти, само може да се объркат нещата. :az:
slapshot
В стадото

Мнениеот bu6i » Чет Фев 19, 2009 1:42 am

Ама Зоо, да ти имам въпросите :ab:
zoomaniak написа:Последните няколко дни в нашия форум се заформи интересна тема-теми.

Кой обаче знае и иска да се научи как да храни - готви сам на кучето - кучетата си.
Аз знам как :ab:
Кой познава тялото на породата която отглежда и всеки нейн мускул и спецификации.
Това изобщо не е задължително/в смисъла който ти влагаш/
Горе долу съм запознат....едно време се мъчехме да произвеждме нещо такова :ab:
Кой чете и се информира.
Информацията не е всичко.....иска си и опит :ab:
Кой може да купува истински продукти които купува за семейството си и да готви на кучето - котката си все едно е човек.
Това също не е задължително....опасно е да се очовечава кучето :ab:
Не и моите :ab:
Иделна smiley24 smiley24 smiley24 smiley24 smiley24 smiley24 smiley24
Кой знае коя хранителна съствака влияе на еди коя си част от анатомията на кучето.
И това не е задължително ,но помага smiley24 ...в обчи линии съм наясно :ab:
Майка ми :ba: :ba: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax:
Най -добрите в Б-я мога :ab:
Кой знае какво има в една гранулка или само се доверява на заглавието на чувала.
Никой....освен тез които бъркат булмача :ab:
icon_crazy icon_crazy icon_crazy icon_crazy icon_crazy icon_crazy
На здравословното, нормално хранене :ab:

Кой е развил нивото на знанията си до степен за да знае химията на храната и тялото на кучето.

Хиляди въпроси!!!

Хиляда и първия :ab: ......Кой си мислиш ,че ще з******е гранулата и ще започне да си храни кучето, като куче icon_dontknow

......Квото и да говорим и аз и другите ,които мислят като мен...файда няма....рекламата ,мисленето и всичко толкова се е извратило ,че освен да си кажа какво мисля ,за друго няма смисъл :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Фев 19, 2009 7:32 am

Ох,болен въпрос.Купувах и аз навремето телешко,агнешко,риба.Даже добавях зелени водорасли/от добавки за хора/Също овесени ядки,елда,кълнове,яйца,извара.Е, не ставаше и неставаше.Само рибата варях,месото давах сурово.Та и аз самата бях привърженичка на натуралното хранене.Не го отричам и сега,но виждам други резултати от храненето с гранула.Освен това ,малко кучета в бг имат ежедневното физическо натоварване на моите кучета.Ползвала съм също костем мозък,субпродукти,абе чак ме боли главата като се сетя какво беше...
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Фев 19, 2009 2:12 pm

Колкото и да се старае човек,пак е невъзможно с готвене да осигури всичко необходимо, аз също понякога им готвя ,но не мога да твърдя, че получват каквото трябва,колкото и да знам какво се слага, доста е трудно да се изчислят всички пропорции и необходими неща.Сега нещата са различни и производителите на гранули правят проучвания,допитване и всичко необходимо ,за да може да се балансира правилно храната.И не е е въпрос на улеснение за стопанина този начин на хранене, а за да получи кучето всички необходими неща.Никога не можем да сложим всичко каквото и колкото трябва, колкото и да се стараем да го постигнем, едва ли има някой съумял да го направи.Кучето яде каквото му се даде, така, че не може да се твърди,че с такъв вид хранене сме постигнали необходимото за неговото здраве.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Фев 19, 2009 2:20 pm

Част от статията, защото не е само за хранене.

Здравословно хранене на кучето и котката

В България всеки разбира от всичко,включително и от хранене на домашните любимци.Истината обаче е друга.Кучетата и котките се хранят и гледат по-най-лошия начин.В повечето случаи хората се сещат за своите любимци след като задоволят всички свои прищявки.
Освен това хората не знаят от какво се нуждае техния любимец.В по-малка степен зависи от финансовото състояние.
Много хора отричат сухите храни и хранят с домашни продукти или отпадъци.Това е все едно да отречем човешкия напредък,автомобилите,компютрите,телефона,всички научни достижения на човечеството.
Ако попитаме някой от тези хора защо не се отрекат от всички съвременни достижения на науката,всички те ще кажат,че това е невъзможно.Тогава ,защо отричат съвременното хранене на кучето и котката?Науката за хранене на домашните любимци е напреднала много и ние трябва да се възползваме от това и да дадем на нашия любимец най-доброто .
От какво се нуждае едно куче и една котка?
От правилно и балансирано хранене.Кучето и котката се нуждаят от хранителни вещества за да задоволяват всекидневните нужди от енергия на организма и за регенерация на клетките на тялото.

Повечето животни в България страдат от недоимъчни заболявания и боледуват често,защото не са хранени правилно и балансирано.
Тези които хранят с домашна храна задължително трябва да добавят витамини и микроелементи към ежедневното меню на домашния любимец.
Например: бульонче от пилешки фенер смесен с хляб.Тази храна е вкусна за кучето но не е полезна.В пилешкия фенер има малко месо и повече кости.Което прави менюто непълноценно,недостиг на протеин и витамини.Костите се смилат трудно и обикновено стоят с дни в стомаха на животното.Могат да предизвикат гастрит или язва или да перфорират червата и да се стигне до операция.Хлябът дава достатъчно енергия,но няма достатъчно белтъчини.
Животните хранени с това меню ,задължително трябва да получават допълнително и витамини.Обикновено след такава диета богата на въглехидрати животните страдат от недостиг на Цинк.Цинка участва в 200 метаболитни функции на организма.Признаците на цинков недостиг са загуба на козината,зачервяване,кератит и отслабване и изтощение.

http://pet-show.net/magazine/2009/editi ... anene.html

и още нещо много полезно:
http://www.doverie-vet.com/?cat=34

Хранене на вашето куче:
http://www.pedigree-bg.com/articles/Dog ... %231077%3B
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slapshot » Чет Фев 19, 2009 8:05 pm

meri написа:Колкото и да се старае човек,пак е невъзможно с готвене да осигури всичко необходимо, аз също понякога им готвя ,но не мога да твърдя, че получват каквото трябва,колкото и да знам какво се слага, доста е трудно да се изчислят всички пропорции и необходими неща.Сега нещата са различни и производителите на гранули правят проучвания,допитване и всичко необходимо ,за да може да се балансира правилно храната.И не е е въпрос на улеснение за стопанина този начин на хранене, а за да получи кучето всички необходими неща.Никога не можем да сложим всичко каквото и колкото трябва, колкото и да се стараем да го постигнем, едва ли има някой съумял да го направи.Кучето яде каквото му се даде, така, че не може да се твърди,че с такъв вид хранене сме постигнали необходимото за неговото здраве.

Добре де Мери, как така колкото и да се стараеш да не можеш да им сложиш всичко необходимо? Тогава какво да правим ние хората? Значи ако аз реша да ям балансирано трябва да скокна до първия магазин за добавки за билдери и да си накупя един буркан с протеин, едни витамини, креатинец малко за енергийка, л-глутамин в комбинация с горните е много добро, въглехидрати, за енергийка и да не почна да свалям, че лоша работа, и гейнери. После се прибирам у нас, изхвърлям си печката и хладилника и почвам да маам прахчета. Не знам ама някак си не ми допада.
slapshot
В стадото

Мнениеот meri » Чет Фев 19, 2009 8:15 pm

Замисли се и ще си отговориш на въпроса.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 19, 2009 8:28 pm

Тогава какво да правим ние хората? Значи ако аз реша да ям балансирано трябва да скокна до първия магазин за добавки за билдери и да си накупя един буркан с протеин, едни витамини, креатинец малко за енергийка, л-глутамин в комбинация с горните е много добро, въглехидрати, за енергийка и да не почна да свалям, че лоша работа, и гейнери.

От опит ли говориш или принципно. Защото аз от опит минах по този път и останах много доволен. НО бях много затлъстял след няколко годишно лечение и улежаване плюс приемане на високо енергиини храни за спортисти - ама дето не спортувах а само лежах :ag: :ag: и бях станал лоена топка. И се записах на фитнес и ми направиха програма и диетолог си намерих и ми изписаха един буркан с протеин и всеки ден блъскане в залата и нищо друго - над 6 месеца съм се хранил така:

2 лъжички протеини - 200мл прясно мляко - разтърсваш в шейкъра и пиеш след тренировка и така 3 пъти на ден и станах като добиче - биче направо.

После какво станах 80кг и заебах буркана и сега съм пак 100-105кг и май ще си върна буркана и едни дъмбели в хола и тва е живота :ag: :ag:

Много е важно каква цел търсиш и какъв си организъм - това е основния фактор и при кучетата и храненето им.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Чет Фев 19, 2009 8:35 pm

Аве Зоо :ab: ....ама ти си имал проблем и си се справял с него smiley24 ....това е друго.....аз когато почна усилени тренировки маам химия като луд +другото хранене....но това е пак друго.....кво му трябва на едно обикновенно домашно куче .....трябва да се знаят, няколко основни неща и готово smiley24
....на Галя :sunny: кучетата също не влизат в сметката smiley24 :ba: :ax: ...те са спортисти :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот slapshot » Чет Фев 19, 2009 8:42 pm

Ми да ползвал съм ги, ползвам и в момента, обаче никога не съм спирал да си ям и нормална храна. Точно това искам да кажа, че движението му е майката. Без да си движим кучетата, няма как да са в добра форма и здраве. И Зоо не знам, за 6 месеца добре, ама аз не искам да рискувам цял живот да карам на химия. [dontuu.gif]
Мери колкото и да го мисля, не мога да го измисля. Все повече се убеждавам, че повечето хора с кучета не гледат на тях като на кучета.
Евала Буши, никога нямаше да го кажа по-добре. Точно същото си мислех и за на Галя кучетата :ay:
slapshot
В стадото

Мнениеот meri » Чет Фев 19, 2009 9:08 pm

За мен кучето ....си е просто куче и се държа с тях като с такива, с храненето е същото.А някои неща като добавки, стероиди и др.могат сериозно да им навредят, а кучетата нямат нужда от това според мен, физическо натоварване е достатъчно за добра форма, както и подходящата храна.Една домашно приготвена храна е трудно да бъде балансирана с всичко необходимо, все нещо ще липсва, най-малкото пропорциите и всичко останало ще е трудно да се достигне, е някой може и да успяват,незнам.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Фев 22, 2009 3:45 pm

ХРАНЕНЕ

Поради своите специфични физиологични потребности, кучетата следва да се хранят със сравнително еднообразна храна. Честата смяна на техния рацион е нежелателна и до голяма степен вредна. Не си струва да обогатявате “менюто” на своето куче, както собствената ви трапеза. Но онова, което е наистина необходимо на животното и без което то не може, е задължително да се дава.

При кучетата продължителността на живота зависи в голяма степен от правилното хранене. Животни, които не са доживяли до 10-годишна възраст, най-често са получавали непълноценна храна. Особено често кучетата имат проблеми с черния дроб. Пораженията върху този орган често са свързани с излишъка от т. нар. “скрити мазнини” в храната. Големи количества от тях се съдържат в колбасите, каймата, концентрираните супи. Изобщо, свръхмазната храна е вредна за кучетата.

Ако имате възможност, най-добре е да храните своето куче с предлаганите в зоомагазините специализирани храни, произведени от реномирани световни фирми и съдържащи всички хранителни вещества, витамини и минерали, от които се нуждае едно куче.

Не се препоръчва да се дава на кучетата свинско месо и сланина, сурово овншеко месо, остри и тръбни кости, колбаси, бонбони и други сладкиши, силни подправки, горчица, пипер, цитрусови плодове. Затова пък те могат да получават редовно варена храна, каши, месо, риба, при които термичната обработка е свела до минимум възможността от разпространение на заразни болести.

Малките декоративни кучета често се хранят с остатъци от трапезата на техните стопани. Животните охотно поглъщат супи, бульони, различни каши. Важното е те да не бъдат много солени или лютиви. Помнете, че кучетата са застрашени от солно отравяне.

Най-добре е на възрастните кучета въобще да не се дава мляко. Ако едно куче се храни с много хляб, то много по-често ще отделя екскременти, отколкото ако е хранено с повече месо.

Задължително е кучето винаги да има на разположение вода за пиене, тъй като много трудно понася жаждата. Въпреки това не трябва да му се позволява да пие от локви.

Общо взето, кучето е всеядно животно. То може с голямо удоволствие да яде мърша от земята. Не се гнуси и от гнили ябълки, круши или сливи, които открива в градината. Но това е нещо, което не бива да позволявате на своя любимец.

Всяка кучешка храна преди всичко трябва да бъде чиста, свежа и правилно приготвена. Това ще ви освободи от много грижи и тревоги при лечението на внезапно заболялото ви куче и ще удължи неговия живот. А когато кучето по време на разходка яде различни треви, не трябва да му пречите. По този начин то очиства стомаха си и освен това се лекува, поглъщайки лековити растения.

Не забравяйте, че кучето не бива да се изхранва само с месо. Това може да погуби животното, тъй като ще доведе до силно натоварване на черния дроб и бъбреците. Най-добре е да се съчетава животинска с растителна храна. Разбира се, към тях редовно трябва да се добавят витамини и минерални добавки: сол, месокостно брашно, поливитамини и т. н.

Най-добре е кучето да се храни на едно и също място по едно и също време. През лятото най-подходящо е това да става рано сутрин или късно вечер, когато не е толкова горещо. През зимата - на развиделяване и вечер, преди смрачаване. По време на хранене възрастното куче не бива да бъде безпокоено.

Желателно е веднага след ядене празната чиния да се прибира. Ако храната не е изядена в течение на 20 минути, тя се прибира в хладилника и се дава при следващото хранене.

Когато кучето се превърне в член на семейството, на човек му се иска да го поглези с някое лакомство. По-добре е да избягвате подобни изкушения, тъй като те са вредни за вашия четириног приятел. Не давайте на своя питомец парчета от вашата трапеза и не го учете да "проси" край масата ви. Парчето торта или бонбоните могат да бъдат отрова за него.

Тъй като картофите, боба, граха и царевицата се усвояват зле, те трябва да се изключат от кучешкото “меню”.

Трябва също така да се помни, че количеството храна за две кучета от една порода, един пол, с еднакво тегло и възраст, може да бъде различно. Едно куче яде по-малко, но въпреки това наддава в килограми. Друго яде много, но остава слабо. Причината е в индивидуалните свойства на конкретния организъм. Ето защо, трябва да наблюдавате своя любимец и да отчитате неговите особености, за да не допускате груби грешки при храненето му.

http://hunde.hit.bg/ku4eta.htm
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Фев 23, 2009 4:43 pm

Оххх, вечната дилема, вечният спор.... и зор всеки път да се подновява, а Зоо?
А то всъщност спор за хората, които са чели достатъчно няма /стига, разбира се да не са от онзи тип инати, които държат да спорят, независимо за какво точно спорят/.
Та, я да видим въпросите, ммм....

zoomaniak написа:Последните няколко дни в нашия форум се заформи интересна тема-теми.

Ми, той Българина нали уж всичко знае, всичко може, като го питаш той е най-знаещия от всички за всичко... ама са единици хората, които наистина се искат да се научат и да знаят.
Съдиите и развъдчиците
Вносителите на съответната храна
Кой чете и се информира.
Който иска, ама наистина иска за себе си.
Никой. В днешно време почти няма такива продукти за хората, съответно надали има и за кучетата/котките.
О, много са. В Африка още има хора, които ще дадат всичко за останки от трапезата, за кучетата пък да не говорим колко са повече.
Е как.... всеки за своята храна преценява, че е най-добрата, що за въпрос...
Има една катедра в университета - физиология на животните, е те знаят най-добре.
Безработните и много богатите, и двата вида хора имат достатъчно време, да речем.
Няма такова нещо като "най-добрите гранули на света"!
Зоо, не издребнявай, в една гранулка... е много малко количество... да беше казал поне 100тина грама...
АЗ! Пише си на чувала на ден по колко, и тва не е само седмично, ми и месечно даже..... /шегувам се де/
Аз знам на кой и защо съм почичател, но също така знам и че това не ми дава право да плюя и отричам тотално и неща, на които не съм почитател.

И аз храня с гранули, пробвала съм да готвя.... нещо не се справих както ми се искаше, затова и минахме на гранулите.

Който е поискал той го е направил. :bs:

Хиляди въпроси!!!
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 23, 2009 5:38 pm

Аз не споря с никой...
Мога и така и така...и пак петнистия да е на ниво.

Просто новаците са проблемната гилдия!!!
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Фев 23, 2009 7:05 pm

Е айде сега, проблемна гилдия.... Нали знаеш, че никой не се ражда научен, все ще има хора, които днес да започват да се учат. Това, че някой нещо не знае в никакъв случай не значи, че е проблемен.
А "старите" форумджии също могат да бъдат доста проблемни, стига да поискат.
Важното в случая е да се чете и да не се постъпва към всичко и всеки веднага "на нож". :bs:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 23, 2009 8:27 pm

kokerka - ще ти дам много фундаментално - планетарен пример.............
Когато ТИ отидеш в Билата да пазаруваш или кауфланд или Метро и т н...........ТИ се доверяваш на разните там продукти - само гледаш срока на годност. Изобщо не четеш статии в интернет как да изхранваш себе си и семейството си и т н.............а когато стане повод на обсъждане за котки и кучета и т н............настава мазало - това какво е онова добре ли е - ама аз давам това ама то сере друго.............

Какъв е извода..............себе си храним - добре почти добре - идеално - животните си храним на късмет!!!
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Пон Фев 23, 2009 11:11 pm

Ми, не е така. АМа този разговор е за друга тема.
Аз лично съм много претенциозна към храните, които купувам в който и да е магазин. Направила съм си труда да се информирам и си харесвам определени марки храни по определени причини. Отделно не се тъпча с каквото ми падне или каквото ми продадат на първото капанче, а си имам диети, режими, и прочие.
Същото се отнася и за животните ми. С три вида животни се отнасям по един и същ начин - намирам най-оптималния начин за хранене. Намирам и най-разнообразния, и най-качествения... Защото знам, че според храненето зависи и качеството на живот.
Но това май, както казах, не беше за тази тема.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот ice_skater » Вто Мар 03, 2009 1:06 pm

Имам и аз един въпрос за гранулите. В магазина кученцето е хранено единствено с гранули и казаха , че си ги е ял без проблем , та дори му харесвало. Кученцето е на 2 месеца. Като го взехме вкъщи и му купихме абсолютно същите гранули -не иска да ги погледне. Не ги яде. Само ако не му сложим друго се сеща да ги пробва. Започнахме да го храним и с кучешки консерви , варено пилешко месо , но направи проблем с корема. Ветеринара каза да продължим само с гранули , защото бил прекалено малък за друга храна. Говорила съм с много ветеринари и всеки има различно мнение.Та искам да попитам-вярно ли е ,че гранулите водят до проблеми с бъбреците на животинката?
Изображение
ice_skater
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Вто Мар 03, 2009 1:34 pm

Какви гранули му давате?Спрете да му давате консерви.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот ice_skater » Вто Мар 03, 2009 1:57 pm

Гранулите са Eukanuba (Puppy and Junior). От магазина ни казаха , че ги хранят с такива и че са хубави , а и не са много ефтини...
Ние спряхме да му даваме консерви и други храни , но проблема е ,
че гранулите ги яде без желание , а и съм чувала , че не са много полезни.
Изображение
ice_skater
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Мар 03, 2009 7:59 pm

Овкусете ги с нещо което харесва и е подходящо за малко кученце.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Сря Апр 08, 2009 10:05 pm

ice_skater, като ви казаха, че не са полезни, казаха ли и ЗАЩО не са полезни? :ab:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот danielbonev » Вто Юни 09, 2009 9:06 am

Аз имам папагал имам и куче.Кучето ми Свикна с папагала но по някои пат му рамжи.Рамжи само когато обращам внимание на папагала а не на него (кучето).Много обича моя папагал да се варти на вентилатора не много барзо а лекичко. Кучето много лае не може да се спре.Кучето ми е 2 години папагала е на 1.А имах и рибки ама умряха за жалост. Храня кучето си с дробено хляб и манджа а по нямкои пат му копувам кранули от най-евтините.
danielbonev
Животинче с въпрос

Мнениеот милена » Пон Юни 29, 2009 3:36 pm

Кучета в нашата глутница (хъски - на 5 год., кокер - на две и половина, едно безпородно на около година и от от 3 седмици при мен) се хранят основно с една марка гранули - Bosch (не правя реклама, просто съм страшно доволна). От време на време им готвя риба или месо със зеленчуци, извара, мляко, яйца, задължително поне 3-4 месеца в годината-витамини(пак на същата фирма като гранулите) и добавки - бирена мая, рибено масло и др. Изобщо не мога да кажа какво има в гранулите, но виждам, че кучетата са в петрфектно състояние, козина, мускули, общо състояние (имам в предвид това как се държат, боледуват ли и такива работи).
Даже като излизам с кокера ми, хората - познати и непознати ме питат: "Ама той мокър ли е, защо така му лъска козината..." и в отговор: "Ами не, такъв си е" (с най - самодоволната и горда усмивка естествено).
Иначе съм на мнение, че при повече от едно куче е доста трудно да се хранят само с готвено, защото си е голяма занимавка (поне според мен), то не им е съвсем достатъчно и задължително трябват и добавки.
От друга страна трябва да се пробва и всеки индивидуално за кучето си и за себе си да прецени какво е най - добре. Все пак, когато отделяш достатъчно грижи за любимеца си, ти най - добре можеш да определиш от какво има нужда и от какво се чувства и изглежда добре.
милена
Животинче с въпрос

Назад към Хранене