Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За и против храненето с хляб

За и против храненето с хляб

Мнениеот meri » Нед Фев 22, 2009 2:35 pm

Храните ли кучето си с хляб?
Какъв хляб според вас е подходящ и в какво количество?
Вреди ли хляба на кучето и защо?
Затлъстява ли кучето от употребата на хляб?
Как го давате.....надробен в храната,или само корички ..залъгалки?
Смятате ли, че вредите на кучето си давайки му хляб?
Полезен ли е според вас хляба за кучето ви?
Куче хранено само с гранули трябва ли да получава хляб в менюто си и защо?
Има ли заболявания провокирани от даването на хляб(изключвайки затлъстяването)?

Много често ,на много места на кучетата се дава попара с хляб и нещо си,нездравословно и неправилно хранене ,всички го знаят, но не всички го спазват? Вредата е голяма, защото кучето не получава необходимите му жизненоважни неща за добро здраве и дълъг живот.Въпреки,че го знаят много хора продължават да си хранят животните с неподходящи за това продукти и резултатите са налице,но здравето на любимците ни не е за подценяване .
Всеки отговорен стопанин е длъжен да се съобразява и с нуждите на любимеца си.......в това число е и доброто хранене!
Нека преосмислим правим ли най- доброто за храната на нашите животни или хранейки ги с хляб , с неподходящи продукти.......ние си мислим, че получват всичко необходимо, а всъщност ......нищо не получават.

Така както кокалите са неподходящи има видове хляб,които не са за животни.
Затлъстяването води след себе си доста здравословни проблеми,освен сърдечно съдови,метаболитни и много други.
Всекидневната надробена дажба хляб не е подходящо меню за вашия любимец!
Когато кучето започне да остарява и не е хранено подходящо започват здравословни проблеми, една от най-честите причини е затлъстяването.....освен, че не могат да се движат, получават болки в кости и стави(което не е само от старостта),натоварва се сърцето, защото движението е затруднено, да не говорим за животни ,прекарвайки почти целия си живот вързани на верига да пазят и с ограничение на движението,защото много малко от тях са разхождани, а са хранени предимно с попари от хляб.
Не е лошо да се замислим какво причиняваме на любимците си по този начин!
Не винаги хляба се усвоява от стомаха,някога е глетав, става на топка в зависимост от количеството и начина му на поглъщане , става на буци в стомаха.
Пресния и бял хляб са особено неподходящи за консумация от кучето.
Куче с наднормено тегло е добре да бъде поставено на диета и да спазва строг режим на хранене,за да няма поблеми със здравето си.
Как ли се чувстват кучетата хранени предимно с хляб и друго и с много малко или никакво движение.Вързани, за да бъдат пазачи......това за някой хора е достатъчно, кучето си е изпълнило предназначението........а храната........тя може да бъде и от хлебец.
Жалка и трагична е такава участ.А още по- жалко е, че стопаните не го осъзнават, не може да се живее само на хляб и вода!
Давайки хляб на кучето си, не му правите добро!
Може да яде , но строго ограничени количества и не това да му бъде основната храна!

Какво мислите по въпроса.....редно ли е да даваме хляб и по колко,защо да го правим?

Аз давам, но винаги хляба е малко по-стар, и не повече от 1 филийка на ден,или под формата на корички ,много обичат да си дъвчат.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: За и против храненето с хляб

Мнениеот rage1 » Пет Фев 27, 2009 3:59 pm

Твърдо не!!!Хляба не съдържа необходимите хранителни вещества за да расте кучето ви здраво,пък и си задаите въпроса вие бихте ли се хранили само с хляб?
rage1
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 27, 2009 9:54 pm

rage1 написа:пък и си задаите въпроса вие бихте ли се хранили само с хляб?

Че кой храни кучето и САМО с хляб?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 27, 2009 9:58 pm

Че кой храни кучето и САМО с хляб?

Селяните... :ap: викат му помия.
Вечерят и бабата събира от боб-яхнията каквото е оставил дедото в една тенджера - слага парче от хляб който седи на тавана като камък е и до сутринта се е размекнал.

Сутринта като стане - храни кокошките и взима тенджелата сипва малко вода в нея и я носи на песа..............дето виси вързан на 1 метър синджир и лайната му са наоколо като мистичен бял кръг..........

Това не е метафора :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 27, 2009 10:04 pm

Нали селяните си хранели кучетата с фураж с вода, който бил много полезен защото съдържал протеини...? Това от една друга тема подобна тема.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 27, 2009 10:24 pm

Офффффффф то има и селяни дето си хранят кучеатта с гранули на Хилс. Ама и това е от друга тема из форума :ag: :ag: :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 27, 2009 11:27 pm

zoomaniak написа:Офффффффф то има и селяни дето си хранят кучеатта с гранули на Хилс.

Миии не, няма... където по селата изобщо има зоомагазин със сигурност нямат Хилс :aja5tki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Съб Фев 28, 2009 1:16 am

Селяните... :ap: викат му помия.
Вечерят и бабата събира от боб-яхнията каквото е оставил дедото в една тенджера - слага парче от хляб който седи на тавана като камък е и до сутринта се е размекнал.

Сутринта като стане - храни кокошките и взима тенджелата сипва малко вода в нея и я носи на песа..............дето виси вързан на 1 метър синджир и лайната му са наоколо като мистичен бял кръг..........

Това не е метафора :ag:

Тук Зоо е крайно прав. Това е масовата гледка за кучетата. Независимо дали "стопаните" имат кокошки и градинка с доматки или живеят на осмия етаж в панелка - те са си същите селяни дошли в града. Селянин не е човек живеещ на село, а човек със селска психика. Масовото хранене на кучетата, поне сред моите пациенти /София е това все пак!!!!/ е хляб, кокали и остаъци от готвеното в къщи - не се шегувам. Ако много си се грижат за кучето му купуват чувалче от МЕТРО. Изобщо не искам да знам с какво се хранят кучетата в село Подгомер...Като кучето умре ще си вземем ново, важи и за Люлин панелка, осми етаж! Ако седна да се оплаквам от лошо гледани пациенти ще блокирам сървъра на форума. Докато масата българи дораснат до идеята за правилно хранене, аз ще съм се пенсионирала или още по-лошо 200 години след това.
Не е проблемът в храненето с хляб, проблемът е куче вързано на еднометрова вериха в двора и в продължение на целия си живот хранено само с хляб и единствената му екстри са алуминиево канче с дъждовна вода и някой кокал по празниците. За нормалните кучета хлябът не е вреден. За тях той просто не е вкусен, не е полезен /но не е и вреден/ и от многото хляб се дебелее и понякога предизвиква алергии и пърхут, защото храносмилането на кучетата не е пригодено към преработката му. Хлябът служи за инертен пълнеж към домашното хранене - за да не стои кучето гладно. Почти всички, които си хранят кучето с домашно готвена храна слагат и хляб - за това няма проблем ако кучето не е алергично. Хлябът служи за да попие соса от готвеното, който е полезната част от яденето.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 28, 2009 8:46 am

Миии не, няма... където по селата изобщо има зоомагазин със сигурност нямат Хилс

Поръчват си през интернет :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот navar » Съб Фев 28, 2009 9:02 am

много се е изписало за и против хляба,за и против кокалите...
сега,и аз да си словоизлея мнението....
погледнато от чисто физиологична гледна точка кучето има нужда от разнообразна храна,като всеки хищник..поради тази причина постоянното хранене на животното с каквото и да е не е добро решение...
кокалите не са храна,но си имат своите добри страни стига стопанина да знае какви кокали,и кога да дава...много съм спорил по разни други форуми за костите,не ми се ще да го правя и тук но е факт че в природата хищниците ядат кости..да не се хранят с тях,но ги ядат....

хляба,този дискутиран хляб... бил вреден-дрън дрън..не е вреден,ако се дава като баласт към натурално хранене..дали ще е хляб,ориз,макарони -все тая..кучето има нужда да си напълни стомаха...не само да получи нужните му хранителни вещества ,а да се почуства сито,затова служи баласта...
е хранене само с хляб се среща тук там,както и хранене с качамак-което е по добре от хляба...
но пак стигаме до извода-чисто физиологически,биохимически и въобще хляба не е вреден..
кучетата затлъстяват когато поемат въглехидрати поради малка подробност-казва се инсулин,при тях май липсва...

за помийката-изобщо не става дума,има хора и в града които си хранят кучетата така,но помислете всеки храни животните си както самия той се храни...
ако за даден човек пълноценното хранене е хляб и чорба,той така ще храни и кучето си...
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот meri » Съб Фев 28, 2009 10:31 am

Среща се много по- често ,отколкото предполагате.Много хора хранят кучетата си именно така, а доста често на село , в града по дворовете.....паничките нямат нито вода ,нито храна.Менюто е остатъци от трапезата на скъпите им стопани, някой даже за гранулки не са и чували.
Кокалите са вредни и опасни......едно е в домашни условия,друго в природата,там начина на живот е съвсем друг,усвояването на храната ....също.

Хляба и да не е вреден, предразполага към затлъстяване......а това води до здравословни проблеми,лекар ще обясни най-добре какво се случва.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот soapbubble » Сря Мар 04, 2009 8:12 pm

на моите кучета им давам филийки с кучешки пастет като деликатес. много го ядат, но не прекалявам. според мен прекомерното хранене на кучетата с хляб дори е вредно, в малки количества няма нищо лошо.
но при големи количества хлябът трудно се смила, дори и от хората.
Който гроб копае, гроб копае той.
^_^
soapbubble
В стадото

Мнениеот little_didi4 » Сря Мар 04, 2009 8:30 pm

кучетата на моето село от както се помня ядат едно и също...филия хляб сутрин и филия хляб вечер.

никога не съм се чувствала добре там през вакансиите и kогато се е налагaлo аз да давам филийката хляб..за това все отделях нещо от моето и бях адски щастлива когато имаше месо...значи кокалите бяха за бубката...е бях дете не съм можела да разбера мн неща..

но е факт че и двете кучета надживяха моите предишни??? едното живя 17 год...е как е станало само с хляб ????...чудя се просто...горките животни как се приспособяват.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 04, 2009 8:35 pm

Ще стане хлебна тема :bp: и аз на времето като дете - си пасях овците и козите и кравите и кво ли не и все хлеб мъкнех - 1 за мен 1 за кучето - взема измуза малко мляко от някоя кротко животно - надробя на кучето и сърбай народееее :ag: - голем кеф беше - после всичко пропадна [mood_feelings_hurt.gif] и хляба даже не е същия вече - преди един топъл - топъл - домашен - баба ми даваше пари за 3 броя - защото изяждах 1 само докато се прибирам до къщата и що видя кучета все залци и метках :ag: :ag:

Ааааааааааааааааааааа спомени :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот soapbubble » Сря Мар 04, 2009 8:54 pm

говорим за основно хранене с хляб.
това си е вредно за стомаха от всички гледни точки.
вредно е за кучето да се яде само това.
поне аз мисля така. кучетата са хищници и според мен е отчасти неестествено.
Който гроб копае, гроб копае той.
^_^
soapbubble
В стадото

Мнениеот cvetiborovanska » Съб Юли 28, 2012 2:08 pm

Чичо ми храни Немската овчарка САМО с хляб и ми става много жал за нег.Не знам как е доживяло 10 години това куче,като още от малко го хранят с пумия топено в боб.Аз на моето куче от време на време давам хлебец натопен във вода за да омекне,иначе повече с Кучешка храна му давам.А я ми кажете,опасно ли е кучето да яде Ябълка,защото на Вилата има паднали 1000 ябълки и тя яде от тях,по точно им облизва сока?
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот meri » Съб Юли 28, 2012 3:11 pm

Няма нужда да даваш хляб на кучето,особено сега,когато е малко.Мокрия хляб не е полезен.Не е опасно да яде ябълки,освен ако не са пръскани с нещо.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cvetiborovanska » Съб Юли 28, 2012 3:21 pm

Не са пръскани,благодаря за отговора и още няколко въпроса.Може ли да ми кажеш какви зеленчуци мога да й давам (естествено варени) В понеделник ще й сваря ориз и моркови.Четох,че може да ядат.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Назад към Хранене