Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Коя е най-подходящата храна за кокер шпаньоли

Мнениеот peter » Нед Апр 12, 2009 7:26 pm

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=400950&pid=13602677
peter
В стадото

Re: Храна

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 12, 2009 7:34 pm

Труден въпрос - трябва да поясниш:

1 възраст
2 пол
3 за какво ползваш кучето

Иначе марката Еукануба има породна храна - това е храна произведена специално за дадена порода и нейните нужди:

Изображение

Разфасофка от 2.500кг на цена 32лв принципно
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Коя е най-подходящата храна за кокер шпаньоли

Мнениеот Nadivtov » Нед Апр 12, 2009 8:02 pm

Royal Cannin също имат спец. храна за кокери :ab:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот kokerka » Пон Апр 13, 2009 9:34 am

Ма Еуканубата е по-хубава :ag:
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот peter » Пон Апр 13, 2009 2:57 pm

Женско е на 6 месеца
peter
В стадото

Мнениеот kokerka » Пон Апр 13, 2009 4:18 pm

Най-подходяща е гранулирана храна ВИСОК клас, до 1 година видът трябва да е за бебета и подрастващи от средни породи, а след 1 година за кучета между 1 и 7 години от средни породи, или породна храна за кокер.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 13, 2009 4:45 pm

Коки ке стане имидж мейкър :ba: защо не! Но си си права де :ax:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот peter » Пон Апр 13, 2009 6:29 pm

Благодаря
peter
В стадото

Мнениеот naninka » Пон Авг 03, 2009 10:20 am

на мен ми казаха че от роял канин много бързо порастват кученцата :ac:
naninka
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пон Авг 03, 2009 10:31 am

А казаха ли ви защо мислят така? Не разбирам логиката. И какво значи "много бързо порастват"? С качествена храна бебе куче расте с нормални темпове. Ако храната се предозира или е неподходящ вид се получават други проблеми, а не прекалено бързо порастване.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот naninka » Пон Авг 03, 2009 10:37 am

ами приятели ,който имат пит бул го хранеха с роял канин и той на 5 месеца вече беше 32 килограма и от тази тежест почнаха да му се вадят капачките на задните лапички и сега е нужна операция...и докторите са казали ,че се е получило от храната, а те не са му я предозирали давали са му 120гр. 2 пати на ден..? hsuh
naninka
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пон Авг 03, 2009 11:19 am

Тъй, значи ако се вижда, че кучето видимо дебелее, логично е да се намали дневната дажба. Самата храна не може да доведе до такива проблеми в нормални дози. Всеки стопанин трябва да си следи кучето. Коя храна как му се отразява. Ако на въпросното куче Рояла в такива количества е водил до надебеляване, то е било редно да се опитат други храни, да се намали количеството... А не да седят и да чакат без нищо да правят. Отделно обаче, ако на кучето не са му давали само гранула.... това пак си е техен проблем. Ако кучето не се е движело че да изразходва енергията, пак е техен проблем, ако кучето си е дребно по ген, а те го хранят като за по-едро по стандарт, пак е тяхна грешка. Ако кучето има здравословно заболяване по наследство, а не заради храната пак не е на храната вината.... Та, храната сама по себе си трудно би довела до прекалено бърз растеж. В нея няма някакви химии и стимуланти за растеж, а просто хранителни вещества. Е, че в Рояла има малко повечко царевичка сега не е чак такъв проблем.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот vizitka » Нед Авг 16, 2009 3:16 pm

Моят кокер шпаньол най-много обича кокали както всички немуподобни. Давам му и от нашата храна и той не отказва. Допълнително му давам и витамини и минерал.
http://www.bg-vizitka.com
vizitka
Животинче с въпрос

Мнениеот vizitka » Нед Авг 16, 2009 3:18 pm

Смятам, че като всяко куче трябва да хруска кокали, за да не забравя какъв е.
http://www.bg-vizitka.com
vizitka
Животинче с въпрос

Мнениеот Fabregas » Нед Авг 16, 2009 4:59 pm

vizitka написа:Смятам, че като всяко куче трябва да хруска кокали, за да не забравя какъв е.

''Много добра логика'' [smile161.gif] :ag:
Fabregas

Мнениеот kokerka » Нед Авг 16, 2009 7:21 pm

vizitka, силно се надявам да НЕ дойдете скоро да ревете във форума как разбирате ли някакъв кокал се забил в стомаха на кокера и той взел, че умрял!!!

И само за сведение, кучетата дъвчейки кокали няма как да не забравят какви са, защото те са наследници на вълците, които НЕ дъвчат кокали. :bu:

Аман от такива умопобъркани заключения лишени от всякаква логика. Дано никой, който ви прочете или чуе не ви вземе на сериозно. И дано вие не го разберете от кървав личен опит.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Сарка Попарка » Пет Авг 28, 2009 3:42 pm

kokerka написа:vizitka, силно се надявам да НЕ дойдете скоро да ревете във форума как разбирате ли някакъв кокал се забил в стомаха на кокера и той взел, че умрял!!!

И само за сведение, кучетата дъвчейки кокали няма как да не забравят какви са, защото те са наследници на вълците, които НЕ дъвчат кокали. :bu:

Аман от такива умопобъркани заключения лишени от всякаква логика. Дано никой, който ви прочете или чуе не ви вземе на сериозно. И дано вие не го разберете от кървав личен опит.

Това написано много ме притесни. Както вече разказах в една друга тема, моята сладка шпаньолка я получих, когато тя вече е навършиле 2 години. Като цяло отглеждането й е свързано с множество порочни практики като цялостно неизвеждане на кучето в резултат на което ноктите й се бяха завили под лапите; неподдържане на козината - ушите стигаха до земята целите на расти, а най-накрая храненето. Кучето е било хранено редовно с готвената храна на бившите си стопани и изобщо не е приучена да яде суха храна. Специалистите от лечебницата естествено ме посъветваха да я храня със специалната гранулирана храна, но проблемът е, че тя категорично отказва да го яде това. След като два дена стоя гладна, накрая изяде десетина гранули, но съвпадение ли беше или не, направи такова стомашно разстройство - повръщане цяла седмица, упорито ядене на трева и нищо друго, то не бяха инжекции, хапчета притеснения и накрая си и сварих пак пилешките крилца и вдигнах ръце. Сега отново започвам да го мисля това. Ако можете да ме посъветвате нещо за промяна на вече изградени навици във възрастено животно ще съм изключително благодарна.
Сарка Попарка
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Авг 28, 2009 6:34 pm

Разбира се, че ще се опитам да помогна. Не само защото сте спасили една страдаща душа от любимата ми порода, а защото самата аз се сблъсках със същият проблем когато намерихме моята на улицата.

Та, моята Сара когато я намврихме на 8 месеца е била хранена не с готвено, а с гнусни пържени филийки, стомаха й на 8 месеца вече имаше гастрит. Разтройство и повръщане бяха всекидневните ни проблеми, освен гореспоменатите от вас. Поради незнание аз още няколко месеца я хранех с готвено пилешко с ориз. В следствие на което освен всички споменати проблеми кучето получи и алергия към пилешките мазнини в бульона. Слава богу тогава се видях със стар приятел с кокер и рот, който ми препоръча марка гранули. В началото и ние имахме проблеми с яденето на гранули, но с малко смесване на гранулите с бульонче и постепенното му намаляване проблемите се решиха. Постоянство му е майката. Няма куче умряло по собствена воля от глад, еле па кокер. Купете му качествени, хубави гранули, няма да е лошо да са с агнешко. След като на третия ден е изяла 10 гранули, на 4 ще изяде 50. Няма къде да ходи. Важното е вие да не се пречупите. Да, разтройство ще има. За да го избегнете можете да смесвате с бульона, може с оризова вода. Може да вземете гранули за чувствителни стомаси. Нормална реакция е повръщане и разтройство, затова трябва постепенно да се смени храната, а не изведнъж да се сипят гранули. Може в началото да са 10 прибавени към пилешкото, после да се увеличават и така след 10 дни да се стигне до гранули с малко овкусител.

Уверявам ви, като човек минал през същото, че след няколко месеца кучето ще е като ново ако свикне да яде качествена гранула. С мойта нещата бяха поразителни. Не е повръщала от 3 години, алергия не е имала от също толкова. В момента у нас временно е и един мъжки кокер, който тепърва ще минава през същата процедура. И той така зле, и него само на гранули го почнахме, мисля, че само месец след началото вече има видим резултат.

Желая ви успех и ви поздравявам за усилията, които полагате.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Сарка Попарка » Пет Авг 28, 2009 9:23 pm

kokerka написа:Разбира се, че ще се опитам да помогна. Не само защото сте спасили една страдаща душа от любимата ми порода, а защото самата аз се сблъсках със същият проблем когато намерихме моята на улицата.
--------------------
Уверявам ви, като човек минал през същото, че след няколко месеца кучето ще е като ново ако свикне да яде качествена гранула. С мойта нещата бяха поразителни. Не е повръщала от 3 години, алергия не е имала от също толкова. В момента у нас временно е и един мъжки кокер, който тепърва ще минава през същата процедура. И той така зле, и него само на гранули го почнахме, мисля, че само месец след началото вече има видим резултат.

Желая ви успех и ви поздравявам за усилията, които полагате.

:ba: :ax: Много благодаря. Мисля, че ми се оформи някаква стратегия. Ще пиша по-натам, за да докладвам как вървят нещата. Дано се получи, че зъбките й са с ужасен зъбен камък и ми се иска след почистването да можем да задържим добрият им вид. Направо мръ за това същественце.
Сарка Попарка
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Авг 28, 2009 9:42 pm

Напълно ви разбирам. Да, качествените гранули имат зъбна защита. Разбира се това не изключва напълно чистенето на зъбен камък, но увеличава доста периода между две чистения. Разбира се има и допълнителни препарати, които ветеринарния ви лекар би трябвало да е запознат и да ви предложи, ако трупа зъбен камък доста бързо.
Ще чакам да разкриете стратегията или евентуалните резултати от нея скоро, че да се радвам и аз на още един спасен и вкаран в релси кокер.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Пет Авг 28, 2009 10:04 pm

Кокерка, а аз ще съм ти благодарна ако снимаш въпросния мъжкар сега и след 2 месеца хранене с гранули :ay:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот kokerka » Пет Авг 28, 2009 11:11 pm

Снимки има на "преди". Лошото е, че той е бил "измамно" поддържан... и на снимките не личи сухотата на косъма, няма как да се видят кожните проблеми, аналната жлеза, и прочие проблеми. Тя и Сара на око не изглежда много променена, промените са по-скоро здравословни. А и за съжаление мъжкаря не мога да си позволя да го храня с желаната от мен марка, и се задоволяваме с по-нисък клас, който пак е много по-добре от Чапи и попарки де....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот anthurium » Съб Авг 29, 2009 3:52 pm

Здравейте кокерка ,аз също имам проблем с козината ,не е лъскава пробвах с витамини от вет. клиника (няма да спомена коя ),но нищо те казаха че и от възраста не може да има идеално блестяща и лъскава козина .Кучето е на 9г (аз го взех когато беше на 6г и незнам какво е яла преди ) яде Педигри или консерва капи ,но това има в повечето магазини ,за кокалите знам ,че кучетата ги ядат само защото им мерише на месо ,а не защото им е вродено и това са глупости (много анимация )та не й давам .Не съм й давала манджа заради солта и лука .Къде мога да намеря горепосочената храна (ако не може да се казва във форума ,моля пищете ми на лично съобщение)Много ви благодаря :bs: п.с. Със зъбния камък нямаме проблеми засега :ab:
anthurium
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Съб Авг 29, 2009 3:56 pm

по зоомагазинитесе продават попринцип висок клас храна а по магазините като била се продават педигрито,чапи и други не качествени храни
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Съб Авг 29, 2009 3:58 pm

Ами, съжалявам, че ще го кажа, но с витамини няма да стане, докато кучето яде тази храна. Педигри и чапи и прочие са храни пълни само с царевица, а кучето се нуждае от МЕСО. По-добре щеше да е ако го бяхте хранили с някакви мръвки с някаква добавка.
Има много качествени храни, които доставят нужните хранителни вещества, не само месото, варират в цени, марки и опаковки. Но се купуват от Зоомагазините. Аз лично съм фен на няколко марки, двете съм посочила горе, третата е Еукануба. Но освен тях има още доста качествени марки. Всичко зависи от това къде живеете, с колко пари разполагате за храната на кучето си и как желаете да я купувате /на килограм или на чувал/.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот anthurium » Съб Авг 29, 2009 4:06 pm

тази Еукануба от 2500 ме устройва, живея в княжево
anthurium
Животинче с въпрос

Мнениеот Сарка Попарка » Нед Авг 30, 2009 2:45 pm

Като продължение на темата за специализираната храна: Вчера се запознахме с мъжки кокер шпаньол с окраска като нашата кокерка. Изглеждаше доста странно. Един тромавичък такъв, дебеличък и даже малко апатичен. Разговорихме се със собствениците и се оказа, че животинчето страда от епилепсия, която се е развила поради дълго време хранене с остатъци от китайска храна. Собствениците нямат вина за това, случило се е при други хора. В момента е на тегретол и за това е така апатичен и дебеличък. Но поне припадъци няма. Оказва се, че съставката натриев глутамат Е621, която задължително присъства в китайската храна, е направо смъртоносна за животните и точно мозъчни увреждания причинява. А тази съставка се прилага масово във всякакви човешки храни на пазара. Този факт като още един знак, че не трябва да тровим любимците си с подобни боклуци. Ако може и нас си също.
Сарка Попарка
Животинче с въпрос

Мнениеот rok4ot00 » Нед Дек 13, 2009 5:10 pm

[prlt.gif]
rok4ot00
Животинче с въпрос

Назад към Хранене