Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучешки бисквитки

Кучешки бисквитки

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Апр 12, 2009 9:31 pm

Здравейте,днес Чери има имен ден и за подарък реших да и купя кучешки бисквитки.Така купих и но,чак след като ги купих и се прибрах забелязах че пише:за кучета в зряла възраст.Абе ето какво пише на гърба на пакетът:Добавъчна храна за кучета в зряла възраст. Инструкции за хранене:за кучета от дребни породи-5 бисквитки дневно,за кучето от средни породи-10 бисквитки дневно,за кучета от едри породи-15 бисквитки дневно.Осигорете купа с прясна вода по всяко време, нататък съдържанието...Ето как изглежда пакетът: http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/057/5767.jpg
И се оказа че тези бисквитки са ОГРОМНИ,на Чери и ги режежм на около 5,10 парченца и чак тогава ги яде.
1 въпрос.-Прече ли че за за кучета в зряла възраст а тя е едва на 6,7 месеца.
2 въпрос-Аз не и давам по 5 бисквитки денвно а по 1,2 нарязана на много парченца.Става ли?
иии 3 въпрос-Става ли да използвам тези бисквитки като награда когато се мъча да я обучавам?

ПС.-малко попрекалих с вапросите и писането но все още съм новак в гледането на кучета.
Благодаря ви предварително :ab: .
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Кучешки бисквитки

Мнениеот Galiadogs » Пон Апр 13, 2009 8:55 am

Тези бисквитки са меко казано излишни за куч.Ако искаш лакомства,които наистина да провокират интереса на твоето куче,нарежи някакво месце на не много големи парченца.Лакомството не е за наяждане,а за наградка.Освен това трябва да е нещо по-лесно за дъвчене,не като бисквитките.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Апр 13, 2009 9:08 am

аз на арчи винаги му давам едни кокалчета бисквити които чупя на две те са от сущата серия
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Апр 13, 2009 3:46 pm

Galiadogs написа:Тези бисквитки са меко казано излишни за куч.Ако искаш лакомства,които наистина да провокират интереса на твоето куче,нарежи някакво месце на не много големи парченца.Лакомството не е за наяждане,а за наградка.Освен това трябва да е нещо по-лесно за дъвчене,не като бисквитките.

Не,не аз не използвам бисквитките като храна,а точно като за наградка.Сега се мъча да я обучавам(на седни сме)и май малко разбра какво трябва да прави.Та вапросът ми беше дали стават като за наградка?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Пон Апр 13, 2009 4:22 pm

Айде да повторим пак :ap:
Galiadogs написа:Лакомството не е за наяждане,а за наградка.
[ideauu.gif] Всякакви бисквитки, бонбонки и други подобни лакомства са именно за поущряване и като награда [ideauu.gif]
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Юни 16, 2009 5:01 pm

Така Чери реши че тези бисквитки няма да ги яде и заминаха за кучетата на село :ap: .А и за наградка при обучение и давам:кашкавал,сирене,салам и други подобни неща.Темата може да се заключи ако зоо реши :ab:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Окт 14, 2010 3:13 pm

Да ви питам какви лакомства копувате на кучетата си?Кой харесват най-много?Интересно ми най-вече капризните кучовци какво си хапват.Моята се е научила всеки път след като се прибера от училище да и нося нещо.Е ама аз вече незнам какво да и купувам.Пробвахме всичко то кварталния магазин и тя малко от нещата удобри.На кучешкия шоколад не е голяма любителка,но чудно защо шоко-бонбоните много го обича.Бисквити отказва да яде.Единствно на Педигри,онези в сос грейви.Кожените солети и кокали не ги одобрява,само един мисля,че беше на Good boy с пилешко хареса.Та в момента копувам http://www.Цензура/admin/images/c ... 0copia.jpg или витамини на беафар-много ги уважава.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот zlatabani4ka » Вто Ное 02, 2010 2:31 pm

Aз взимам само бисквитки на еукануба, има и за малки кучовци специално и много ни харесват! Разлигавили сте се май май :)
www.dnevnik.mukki.net
Изображение
Изображение
zlatabani4ka
В стадото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Ное 02, 2010 8:03 pm

Охоо,много сме се разлигавили даже :ag: .Аз ги гледах тези бисквити на еукануба.Колко горе долу са бисквитите?Че се чудя дали да купя.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот animals_lover » Вто Авг 19, 2014 2:46 pm

Здравейте!
Относно този въпрос искам да кажа чe имам хамстер на който знам че е препоръчително да се дават допълнителни храни като кучешки бисквити или котешки и така де купих точно тези Pedigree Markies.Прочетох отзад за състава и прецених че стават.Цената им беше 1.85 от Пикадили.Като отворих пакета видях че те са твърде огромни за моя мини хамстер и се налагаше да ги режа на много малки парченца и си беше мъчение.Но като изгледах няколко клипа за тези бисквити видях че има от същиь вид само че се казват Pedigree Markies Minis.След като разбрах за тях вече купувах само минитата - те не са много малки но пак са добър размер smiley24
И също препоръчвам да си купиш Pedigree Milky biscuits и Pedigree Cheesy bites!;)
Pedigree Milky biscuits са перфектен размер за малко и средно куче и изглеждат много вкусно-хамстера ми много ги харесва.А да Pedigree Cheesy bites те са подобни ма Markies само че са супер малки вътре имат месо а отвън са със сирене :ay:

Добре е да даваш понякога бисквитки на кучето когато то е направило това което ти искаш.Така ти му показваш че ако изпълнява всичко точно ще получава награда.А след време когато си го научила да прави всички трикове перфектно няма да е нужно да го възнаграждаваш с лакомсто ще стига само похвала и галене.;;)))
Аватар
animals_lover
Животинче с въпрос

Назад към Хранене