Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Свински гръкляни

Свински гръкляни

Мнениеот the_crow » Сря Юни 03, 2009 3:03 pm

Видях в един магазин свински гръкляни....евтичнички - 1.20 лв килото, к'во му плащаш ? Има малко месо по тях и сигурно хрущяли (не ги разглеждах чак отблизо ;) )...... Дали стават за 4.5 месечно НОК ? Сурови или варени ?
the_crow
Животинче с въпрос

Re: Свински гръкляни

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 03, 2009 6:29 pm

Вие по цената ли избирате храната :ai:

П.п. можете да ги сварите и да сипвате по-малко в гранулите на кучето си.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Сря Юни 03, 2009 6:30 pm

По принцип би трябвало да стават. Аз лично на малко кученце не бих давала такива неща ако храня с по-качествена гранула. Бих изчакала да поотрасне малко, храносмилателната система да не е вече толкова чувствителна и тогава бих давала, но не като основна храна, а като разнообразяване един вид...
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Чет Юни 04, 2009 8:22 am

zoomaniak написа:Вие по цената ли избирате храната :ai:

П.п. можете да ги сварите и да сипвате по-малко в гранулите на кучето си.

Е, защо да не купувам нещо, ако то е евтино ? Вложих известна доза ирония,явно е останала неразбрана. Но мисля че за много хора тук (по принцип) и цената има значение, за съжаление. При 500 лв заплата в Шумен.... :(

Разбира се, питам като добавка към основната му храна. Малко да подъвчи, да поразкъса...нали все пак е хищник ?
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот navar » Чет Юни 04, 2009 9:11 am

аз съм привърженик на натуралното хранене при това сурово,единствено гръкляните ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се варят...и стават за 5 месечно НОК
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 04, 2009 3:35 pm

При 500 лв заплата в Шумен....

100лв отдавна се е наложило като разход, че и повече ако храниш с качествена храна при 80% от породите кучета в България. Айде 80-100лв...в зависимост от Марката, че сега пазара е наводнен :bu:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Юни 04, 2009 8:30 pm

И защо трябва едното да е в ущърб на другото,ако възникнат здравословни проблеми ,цената ще е в пъти повече за лечение...примерно казано. smilie8
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот the_crow » Пет Юни 05, 2009 9:17 am

Какво толкова написах,че предизвиках такава реакция ? Зададох конкретен въпрос. И само от navar ( за което му благодаря) получих конкретен отговор.
Храня с Даймънт.
Искам да му давам ДОПЪЛНИТЕЛНО нещо месно, защото кучето все пак е месоядно животно. И тъй като не мога да му купувам пилешко филе или свинско без кост, тези гръкляни ми се сториха подходящи. Това е.
Къде сбърках и си навлякох гнева Божи ?

Усетих лек намек май...предлагам при регистрацията в този форум, да се изисква и справка за имущественото и финансово състояние. При покупката на куче, особено от едрите породи - тоже. Ако нямаш еди колко си доход - бягай в общинския кучкарник.
И моля да не се трие поста ми, ако на някой не му е допаднало написанато.
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пет Юни 05, 2009 9:33 am

Просто го изчакай да стане на 5 месеца както казва navar и му давай по няколко добре сварени към основната храна :ad: виж продават се и разни други пилешки части дробчета и такива, малко по-скъпи са но имат повече месо. Гледай само да нямат кокали.. Свинските сърца са полезни и не са много скъпи, тях може и сурови да ги даваш ама ги режи, че са доста жилави.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот the_crow » Пет Юни 05, 2009 9:55 am

Да, свинските сърца също съм ги набелязъл в бъдещето меню на Лора :)
Искам към основната храна да и осигуря нещо вкусно...
the_crow
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 05, 2009 10:02 am

Усетих лек намек май...предлагам при регистрацията в този форум, да се изисква и справка за имущественото и финансово състояние. При покупката на куче, особено от едрите породи - тоже. Ако нямаш еди колко си доход - бягай в общинския кучкарник.
И моля да не се трие поста ми, ако на някой не му е допаднало написанато.

Глупости.
Ние само ви съветваме...
Няма да спорим с вас...
С времето ще разберете своята истина - така става с всички стопани от клас начинаещ.

Прочетете някоя и друга статия на тема хранене. Ще имате полза - гарантирам ви. Другото вие си решавате.

Успех...и споделяйте. Не ми се спори по тая тема...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sawowa » Сря Авг 19, 2009 10:40 am

Може и малко касно да се включвам в темата,но да кажа:
Аз мойте две кучета ги храна основно със свински гръкляни от кланица.Трябва да ви споделя че по тях има достатъчно месо и дори понякога езика и белия дроб си стоят.След като ги сваря в херметическата с всякакви зеленчуци и ориз става превъзходна храна за кучетата.И двата ротвайлера са отгледани така и досега нямам проблеми.Давам и гранули за разнообразие.
sawowa
Животинче с въпрос

Мнениеот dolittle » Сря Авг 19, 2009 11:05 am

Според мен е най-добре първо да дадете бульона и малко порченце заедно с гранулите, защото а имах доста проблеми с разстроено стомахче така преди време. ...въпреки, че парчето месо беше малко, пак не му панесе. Ако е з апърви път са им много чувствителни стомахчетата и е добре първата доза да е малка, заедно с основната храна и постепенно да се увеличава, за да не получи диария. А колко често да го давате - Вие си преценявате.

Ако му се разстои стомахчето все пак - сварете ориз без сол и подправки и му дайте водата да я пие, а оризчето смесете с гранулките му. На следващия ден всичко ще е ОК.
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот Apso » Нед Окт 04, 2009 8:33 am

В един форум намерих страхотен пост:
"кога искате да изберете най добра храна за своето куче- идвайте на изложба. Погледнете кучета в ринга, кои печелят и кои губят и попитайте стопани с какво хранят печелевши и губящи.Обикновено печелят кучета кои са хранени с качествена суха храна, губят тези кои са на "натурално" хранене"
От практика аз познавам само един развъдник (кучета с доста титли) къде са готвели храна за кучета- имали си готвач.
Ти избираш сам/а как ще изглежда и как ще живее твоето куче. Погледни кучета на изложби. И от моята практика- НИКАКВО СВИНСКО НИКОГА!
Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Apso
В стадото

Мнениеот navar » Нед Окт 04, 2009 9:59 am

спорът е стар колкото света..и надали ще го решим тук...и натуралното хранене си има привърженици,и храненето със гранула-като хората -едни обичат готвено,други полуфабрикати
а това за изложбите-малко не съм съгласен,като знам колко рехаво е участието по изложби в последните 10 години...
понякога просто няма губещи -всички са победители,защото има по едно-две кучета от порода-но както казах,болна тема..
а свинското си е като всяко месо-естествената храна на хищника
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Назад към Хранене