Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем при хранене

Проблем при хранене

Мнениеот ani6676 » Чет Сеп 17, 2009 2:55 pm

искам да попитам ,имам хъски на 4,5 месеца,яде всичко много добре се хране плюс витамене и калций редовно но ми изглежда слабичък,попитах ветеринаря за бирена мая но ми каза че не трябва да се дава бил добре а аз искам да е много як а той е хъски,имали разлика в бирената мая за да му я взема сама без да питам лекаря
:ajatki:
ani6676
Животинче с въпрос

Re: проблем при хранене

Мнениеот joancheto » Чет Сеп 17, 2009 3:08 pm

Не мислиш ли, че щом ветеринарят те е посъветвал да не даваш, трябва да го послушаш? Все пак човека има образование и това му е работата. Или да правим каквото щем и после ако евентуално му стане нещо на кученцето - при ветеринаря :ag:
Аватар
joancheto
В ятото

Мнениеот Space » Чет Сеп 17, 2009 3:12 pm

joancheto написа:Не мислиш ли, че щом ветеринарят те е посъветвал да не даваш, трябва да го послушаш? Все пак човека има образование и това му е работата. Или да правим каквото щем и после ако евентуално му стане нещо на кученцето - при ветеринаря :ag:

Всякакви хора има Jo :ad:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот ani6676 » Чет Сеп 17, 2009 3:27 pm

[prlt.gif]

Ще има бан бан [wo1rry.gif] Модератор
ani6676
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Сеп 17, 2009 3:58 pm

Зависи какво разбираш под думата "як", искаш да има мускулна маса или да е дебело,нито едното,нито другото е необходимо,щом кучето е здраво.Единственото,което му трябва са хубави разходки,игри и качествена храна.
Даването на каквото и да било,витамини,добавки и всичко останало.......Е ОПАСНО!!!
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот hyla » Чет Сеп 17, 2009 4:10 pm

Ще те помоля да пишеш по-четливо и грамотно и да си оправиш постовете. Никой не е длъжен да чете изречения без точки!

А относно въпроса ти, не виждам смисъл след като очевидно сте некомпететни по някой въпроси, да не зачитате мнението на специалист и да действате против съветите на вашия ветеринар. Хъскитата си имат по-особена структура на тялото. Все пак ако искате дайте снимка на вашето куче. За времето което го имате надава ли нормално на тегло? Консултирайте се и с друг ветеринар дали наистина е притеснително слаб - може да има паразити? Но тези кучета не са дебели и шишкави. Мисля, че излишно се притеснявате :ab:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот ani6676 » Чет Сеп 17, 2009 5:37 pm

еми над 10 кг,е,но като гледам другите хъскита те са много едри а моят ми се вижда слаб,имам снимки но не мога да ги сложа защото са голями а не знам как да ги намаля
ani6676
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Сеп 17, 2009 5:41 pm

Съобразно възрастта си е добре,какво не ти харесва,кучето все още расте.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ani6676 » Чет Сеп 17, 2009 5:42 pm

ми незнам
ani6676
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Сеп 17, 2009 5:54 pm

Всяка порода си има стандарт,може да прочетеш за хъски и ще разбереш,но причина няма ,така че няма място за притеснение,важно е да е здраво.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mora » Чет Сеп 17, 2009 6:55 pm

С какво го храните?
mora
В ятото

Мнениеот milenka » Пет Сеп 18, 2009 8:33 am

По-добре да му давате повече месо и по-дълги разходки.
La vita e bella quando sto con te!
Жестокостта към животните е престъпление!
milenka
В ятото

Мнениеот razest » Сря Сеп 30, 2009 9:04 am

А можеби просто твоето хъски си е такова, може да няма потенциала да стане ходеща машина :) . Видях едно хъски на 7-8 месеца, но си беше бая големичко, не се отчайвай! Ако нестане какъвто ти го искаш ще му намериш друг чар който другите хъскита нямат. Както казват другите, само да е здрав и да яде добре
razest
Животинче с въпрос

Мнениеот ivetkaa » Нед Ное 01, 2009 7:29 pm

hyla написа:Ще те помоля да пишеш по-четливо и грамотно и да си оправиш постовете. Никой не е длъжен да чете изречения без точки!

А относно въпроса ти, не виждам смисъл след като очевидно сте некомпететни по някой въпроси, да не зачитате мнението на специалист и да действате против съветите на вашия ветеринар. Хъскитата си имат по-особена структура на тялото. Все пак ако искате дайте снимка на вашето куче. За времето което го имате надава ли нормално на тегло? Консултирайте се и с друг ветеринар дали наистина е притеснително слаб - може да има паразити? Но тези кучета не са дебели и шишкави. Мисля, че излишно се притеснявате :ab:

защо са тия забележки? Щом не ти се чете,просто не го прави.
[url=http://www.minidog.info][img]http://www.minidog.info/lines/line_171_beg_239_time_1251316800_col_000000_text_.gif[/img][/url]
ivetkaa
Животинче с въпрос

Re: Проблем при хранене

Мнениеот borgila » Чет Ное 26, 2009 9:58 am

Здравей те!Имам ротвайлерче на 4.5 м. което е МНОГО лакомо.Аз се радвам на неговия апетит,обаче той изяжда храната светкавично,направо откача като види храна.Притеснявам се да не му стани нещо.
borgila
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Ное 26, 2009 12:29 pm

В никакъв случай не го прехранвайте,има си препоръчителна дневна доза на всички храни, а хранете с висок клас гранули за малки кученца.Не давайте допълнително,защото малките са лакоми и вечно гладни, прехранването е опасно! Може би има причина за такова"лапане", по колко пъти на ден го храните,или просто е лакомия, опитайте да го контролирате,може да се задави от бързане,а ако храната е прекалено много и се натрупа в стомаха,ще започне да повръща,принципно сухата храна(ако храните с такава) не трябва да е в голямо количество,защото стомаха не може да я преработи и може да се получи сериозен проблем.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот borgila » Чет Ное 26, 2009 2:49 pm

Храня го по 3 пъти на ден с royal canin и nutram но на него очевидно не му стига обозначената дажба.Третирам го редовно за вътрешни паразити.Всичките ми приятели имат кучета а на мен това ми е третия ротвайлер но за първи път виждам такава лакомия.Онзи ден докато ядеше парче зелка се опитах да го погаля и сега си имам хубав белег на ръката.Въпреки,че яде много изостава в килограмите-сега тежи 17 кг.
borgila
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Чет Ное 26, 2009 5:08 pm

Проблемите май не са само при храненето,а и в поведението на кученцето.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Ное 26, 2009 5:09 pm

Проблемите май не са само при храненето,а и в поведението на кученцето.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот borgila » Чет Ное 26, 2009 5:32 pm

Май да..
borgila
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Ное 26, 2009 7:30 pm

Ако проблема е поведенчески, почвайте да коригирате поведението му.Не чакайте да стане голямо, тогава ще е късно вече.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот borgila » Пет Ное 27, 2009 5:11 pm

Работя по въпроса,но ми се струва,че ще се наплаши от мен,азщото го закачам докато яде и като се опита да ме ухапи го удрям.Нормално ли е според вас да тежи на 4.5 м. 17 кг. и да е висок 47 см.?И благодаря за съветите! :ay:
borgila
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Ное 27, 2009 5:33 pm

Как няма да опитва да те ухапе, я смени подхода и обучавай кучето както трябва,иначе като порасне ще те хапе и няма да те слуша.Това с удрянето да го спреш веднага,за него си заплаха и си пази храната, коригирай първо твоето поведение спрямо него.Нормално се развива,какво не ти харесва?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот borgila » Пет Ное 27, 2009 6:30 pm

С какво да заместя удрянето?Преди това се опитвах да го галя за да свикни с мен докато се храни но той ръмжи и хапи.И не казвам,че не ми харесва как се развива,просто търся друго мнение а и ми попадна таблица според която сега той трябва да тежи 23 кг. и да е висок 51 см.
borgila
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Ное 27, 2009 7:49 pm

Може би трябва да почетете малко,а? Има раздел за обучение на кучето.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kreizo » Нед Ное 29, 2009 2:50 pm

meri написа:Как няма да опитва да те ухапе, я смени подхода и обучавай кучето както трябва,иначе като порасне ще те хапе и няма да те слуша.Това с удрянето да го спреш веднага,за него си заплаха и си пази храната, коригирай първо твоето поведение спрямо него.Нормално се развива,какво не ти харесва?

Всичките ми кучета съм ги научил да си дават храната с малко бой и команда НЕ докато са били малки. И с нито едно нямам проблем в момента.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот milenka » Вто Дек 01, 2009 3:21 pm

Може би кученцето е по-доминантно от тези преди него.
La vita e bella quando sto con te!
Жестокостта към животните е престъпление!
milenka
В ятото

Мнениеот sasin » Чет Дек 17, 2009 2:12 pm

Абе кви са тия глупости - да галиш куче докато яде... Вие докато ядете обичате ли някой да ви гали?

Аз съм последния човек който може да дава акъли за кучета (макар че си имам такова от 6 години), но ми се струва повече от логично кучето да лапа като невидяло след като се чувства застрашено и не може да яде на спокойствие.. Аз на моето му вземам храната ако се наложи без проблем, не само защото вероятно не е доминантно.. Никога не бих тръгнала да посягам към храната ако не съм дала команда преди това и не съм видяла че е била чута - аз лично използвам думата "чакай", която употребявам и при други случаи (хич не твърдя че съм отделяла специално внимание за обучението му)..

И как така ще удряте куче само защото не ви харесва че сте били ухапани - не се ли замисляте че на мястото на кучето и вие бихте ухапали и няма да ви се стори редно някой да ви удря когато не сте виновен.. Не питайте какво да правите вместо да го удряте, а питайте какво да правите за да не ви хапе, тогава няма и да има повод да се замисляте да удряте ли или не.. В тоя форум (както и в новия на галето) има добри материали които седят и чакат да бъдат прочетени :ap:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Назад към Хранене