Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За едно добро развитие

За едно добро развитие

Мнениеот razest » Вто Сеп 29, 2009 6:56 pm

Здравейте. Взех си преди месец куче, та реших да кача стопанския си дух като обменям информация с кучкари :Р , а тук съм сигурен че има такива (не хора които са си взели куче за разнообразие). За 1ви път гледам куче, факт, но самият аз обичам добрата храна и всичко свързано с организма. Мойто кученце не е породисто, само знам че мъжкия който го е правил е старонемска овчарка. Не съм сигурен май е на 3 месеца вече, давам му консерви, които се водят пълноценна кучешка храна, наистина има много интересни неща вътре :
Месо и субпродукти, зърнени култури, минерали. Витамин-А, В-D3, В-Е4. Суров протеин, сурови мазнини и т.н.
До тука си правя извода че съм добър стопанин от към храненето :bs: . НО! Давах му калций, след което един човечец ме стресна като ми каза че така ще му спра разтежа, цитирам : Ако продължиш да му ги даваш направо ще му **** развитието, костите ще се стегнат и няма да порасте много... (ако може дайте съвет)
Имам мерака да му давам по 1 бут сурово месо, говеждо - целта ми е понеже е жилаво да дърпа да се учи да къса ( така де да се учи да борави с тия зъби... ) и да развива челюстите, но понеже исчетох няколко теми и много хора варят месото ще му стане ли нещо ако е сурово ?
Мерси предварително, с удоволствие бих научил от вас пинизи които незнам, относно храната и развитието на моя пес :)
razest
Животинче с въпрос

Re: За едно добро развитие

Мнениеот milenka » Сря Сеп 30, 2009 10:37 am

Доколкото знам калция се дава на малки кученца от по-едри породи за да нямат проблеми с костите при бързото израстване. Струва ми се странно точна калция да спре растежа. Ако вет-а ти е препоръчал да му го даваш мисля, че той знае по-добре.
Относно суровото месо - чувала съм че правело куметата по-свирепи, но това може и да е мит.
За да си развива челюста има едни такива като кокали от пресована телешка кожа и му даваш един и то си го джвака там известно време.
La vita e bella quando sto con te!
Жестокостта към животните е престъпление!
milenka
В ятото

Мнениеот razest » Сря Сеп 30, 2009 5:41 pm

Е добра идея, но той обича да яде само храна пръсти и тук там някой кабел за интернет-мишка :D А и друго си е да хване нещо истинско а не играчка, както и да е.
Почти всеки твърди че кучетата се озлобяват от суровото месо.. И аз така мисля и според мене е нужно за всяко едно куче (Е освен по-дребничките), все пак трябва да прилича на куче нали, а не на овца :)
razest
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Сря Сеп 30, 2009 9:40 pm

Защо да му даваш сурово месо? Има много добри храни за за кучета. Не е нужно да се дава сурово месо за подобряване на захапка и др. :av: Така са хранели кучетата преди 100 години. Сега е друго време.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот navar » Сря Сеп 30, 2009 9:42 pm

давай сурово месо ,без да ти пука-това е естествената храна на всеки хищник,а кучето е такъв
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот valnata » Сря Сеп 30, 2009 9:52 pm

То кучето няма да умре от храненето със сурово месо. Мисля, че ще е по-добре ако го вариш поне. Все пак всеки сам си избира какви опити да си прави с любимците. :ag: То и хората преди 1000 години са яли сурово месо ама сега си го хвърляме на скарата, и мисля че става по-вкусно. :ad:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот navar » Чет Окт 01, 2009 4:19 pm

valnata написа:То кучето няма да умре от храненето със сурово месо. Мисля, че ще е по-добре ако го вариш поне. Все пак всеки сам си избира какви опити да си прави с любимците. :ag: То и хората преди 1000 години са яли сурово месо ама сега си го хвърляме на скарата, и мисля че става по-вкусно. :ad:

ахам,хората са почнали да варят,пекат месото поради ред причини-но продължават да маат и сурово-пастърма,суджук,луканка,филе елена,сланина...дане изпадаме в подробности обаче..които надали им е тук мястото да се обсъждат..само да допълня-вълкът,лисицата,и чакала са от семейството на кучетата,и до ден днешен се хранят основно със сурово месо...
на много места сме дъвкали темата за заблудите относно храненето със сурово месо...
естествената храна на хищника е месо,субпродукти,кожа и кости-сурови...няма никакъв проблем да храниш така,освен че всичко става мазало и не е за животно отглеждано в апартамент..другото са предразсъдъци,насадени от медии и реклами
ако си вълк хората ще те мразят,ще стрелят по теб,а кучетата ще те лаят-но ще си свободен...ако си куче-ще правиш каквото ти казват хората и ще махаш с опашка,за парче хляб, аз съм от първите...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот Fabregas » Чет Окт 01, 2009 6:29 pm

Суровото месо съдържа доста бакетерии (но пък е много богато на протеини) . Според мен не е добре да го храниш САМО със сурова мръвка :ab: примерно 2-3 пъти в месеца, ако му даваш сурово месце не е фатално, а моето куче не яде такива работи.... дъфчи ги плюе ги, играе си с тях но не ги яде. :ag: :ag:
Fabregas

Мнениеот navar » Пет Окт 02, 2009 3:01 pm

бактериите не пречат на кучето,дори към ботулиновия токсин не са чуствителни
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот kreizo » Съб Окт 03, 2009 6:45 pm

Не са чувствителни към бактерии, но да не забравяме, че дори и в месо от магазина е много вероятно да има тения, която при високо-температурна обработка(продължително варене) умира. Най-опасен е белия дроб, независимо дали свински или телешки.... Лично аз не бих рискувал да си храня кучетата със сурово месо. А дори и най-добрите консерви, които могат да се намерят по магазините не са достатъчно пълноценни според мен...
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот navar » Нед Окт 04, 2009 10:00 am

ако животното се обезпаразитява редовно,няма проблем с тения и глисти
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот kreizo » Нед Окт 04, 2009 11:40 am

И все пак дори и да се обезпаразити и да изкара каквото има едва ли на някой стопанин ще му е много приятно да види, че кучето му си е "лепнало" нещо.
kreizo
В глутницата

Мнениеот navar » Нед Окт 04, 2009 3:05 pm

kreizo написа:И все пак дори и да се обезпаразити и да изкара каквото има едва ли на някой стопанин ще му е много приятно да види, че кучето му си е "лепнало" нещо.

значи в такъв случай трябва и да не го водим в тревата-да не му се лепне кърлеж,да не го събираме с други животни особено "селски" да не му се качат бълхи,да не влиза във вода заради нинам кво си.....
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот valnata » Нед Окт 04, 2009 3:13 pm

Това със суровото месо ми е много странно. Не виждам никаква полза от това да даваш на кучето сурово месо, освен ако на собственика не му доставя удоволствие това. Дали в някоя от циивилизованите държави се храни по този начин?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Нед Окт 04, 2009 3:18 pm

Не си мислете, че само в България се хранят кучета със сурово месо. В някой от тези така наречени ''цивилизовани'' държави са по зле и от нас. В америка приспиват животни за щяло и нещяло, в испания и русия имат доста странни методи за обучение на които ние тука се смеем. Малко се отплеснах.... :ap:
Fabregas

Мнениеот navar » Нед Окт 04, 2009 4:15 pm

valnata написа:Това със суровото месо ми е много странно. Не виждам никаква полза от това да даваш на кучето сурово месо, освен ако на собственика не му доставя удоволствие това. Дали в някоя от циивилизованите държави се храни по този начин?

ами сигурно и на кучетата им е странно че варим ,печем и пържим месото..и на мен ми е странно че овцете пасат трева,че прасетата ядат жълъди,че кокошките ядат червеи,и че червеите ядат лайна..странно ми е и че глистите живеят в гъза....но ПРИРОДА кво да правиш..
кучетое хищник,суровото месо е нормалната му ,естествена храна..
а дали виждаш полза-надали е проблем на някого тук,важното е дали наистина има полза...
на много места е дъвкана темата как трябва да се храни кучето-на много места съм писал-за всяко куче е индивидуалано,не можеш да сравниш компаньона,с аджилити състезателя,със служебното куче,с пазача,с ловджията или с търсача на трюфели :) не можеш да сравниш дори куче живеещо вътре с такова живеещо на двор,камо ли с такова живеещо на открито...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот valnata » Нед Окт 04, 2009 8:42 pm

Кучето е било диво. Сега е опитомено от човека. Няма полза от храненето със сурово месо. Най- много да се докарат болести на животното. Суровото месо е било негова естествена храна преди доста време. Сега има доста по-добри и полезни варианти за хранене. :ad:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот navar » Пон Окт 05, 2009 8:16 am

valnata написа:Кучето е било диво. Сега е опитомено от човека. Няма полза от храненето със сурово месо. Най- много да се докарат болести на животното. Суровото месо е било негова естествена храна преди доста време. Сега има доста по-добри и полезни варианти за хранене. :ad:

и като е опитомено?? и кравата е опитомена-хайде да и варим сеното,ние нали варим спанака като го ядем?? и на зайците да им варим фуража-щот ние ядем житото,ориса,и царевицата варени...пък що не вземем да опечем тиквите на прасетата-нали ги печем...не придавайте човешки черти на кучетата си-те не са хора,не са като нас-имат си свои потребности..
опитомено или не кучето си остава хищник,колкото и да се мъчим да го направим прасе..
много хора говорят за болести от суровото месо,ама никой не ги е виждал..реално болести могат да се хванат от каквото и да е...
и не ка не почваме спора колко по добър е варианта да храним с премиум клас гранула-водили сме го поне 20 пъти..всеки си има гледна точка,аз съм привърженик на идеята че природата си знае работата,и колкото по малко и се бъркаме толкова по добре-а природата е създала кучето хищник
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот valnata » Пон Окт 05, 2009 8:58 am

Няма смисъл да продължаваме да спорим. Всеки си има мнение по въпроса, и може една година да си пишем излишни неща. :az:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот navar » Пон Окт 05, 2009 2:01 pm

затова и казах че спорът е воден стотици пъти :) :az:
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот razest » Пон Окт 05, 2009 4:05 pm

Ееее, браво браво, харесахте ми. Еми аз ще му дам все пак поне 1 път да видя дали ще му хареса. След всички тия коментари си извадих извода, че нямам правото да му забраня да се почувства хишник.... А и май наистина му се иска малко сурово месце- краката ми са целите в рани, за ръцете да не говориме, а е само на 3 месеца- е*ати не съм виждал толкова диво куче
razest
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Окт 05, 2009 5:49 pm

Много културно изказване,точно по правилата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот milenka » Вто Окт 06, 2009 5:18 am

Между другото когато мойто куче беше на 3 месеца също предпочиташе да хапе ръце и крака, но сега забелязвам, че започва все по-често да дъвче играчки или от тези кокали от пресована кожа и все по рядко ме хапе за да си играем както беше преди и което е най-важно - хапе по-леко и като кажа да пусне пуска и започва да ме ближе :ag:
La vita e bella quando sto con te!
Жестокостта към животните е престъпление!
milenka
В ятото

Мнениеот meri » Вто Окт 06, 2009 7:41 am

Съвсем нормално поведение,което лесно се коригира.razest,отделяй му повече време и играй с него,също така го разхождай по-дълго,намирай му интересни занимания,може би го прави от скука или търси внимание по този начин,поработи с кучето си,сега е момента,а хранене със сурово месо се прави,ако поне е кипнато за 10 мин.,иначе риска си е риск,има го,не може да се отрича,заболявания също,които никак не са маловажни,напротив.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот navar » Вто Окт 06, 2009 8:11 am

ами аз от 10 години храня само със сурово месо,от 20 кучета нито едно не се е разболяло от това...
Аватар
navar
В ятото

Мнениеот kreizo » Пет Окт 09, 2009 11:42 am

navar написа:значи в такъв случай трябва и да не го водим в тревата-да не му се лепне кърлеж,да не го събираме с други животни особено "селски" да не му се качат бълхи,да не влиза във вода заради нинам кво си.....

Не си ме разбрал, но както и да е. Определено не съм от тези, които "не си пускат кучетата в тревата", но да за мен тенията е по-кофти от един кърлеж. Както и да е. На който му харесва да си храни кучетата със сурово месо.
kreizo
В глутницата

Мнениеот navar » Пет Окт 09, 2009 2:31 pm

а за мен ерлихиозата е много по притеснителна от тенията-щот от нея кучетаата умират,а се пренася от кърлежи..а дирофиларозата от комари....
Аватар
navar
В ятото

Назад към Хранене