Mини пинчер, всичко за него още от малък

Mини пинчер, всичко за него още от малък

Мнениеот monityu » Чет Юли 30, 2009 1:52 pm

След около 1 сед. ще ми донесът кученце,за това време искам да получа достатъчна информоция за неговото отглеждане.Казаха ми,че за първи път , когато влезе в къщата ,трябва да го заведем до тоалетната, за да подуши миризмата .След това ако се изпусне вътре по килима да му натъркаме муцунката в него.Редно ли е ? Каква вода трябва да пие ? Сухо мляко или домашно ?
monityu
Животинче с въпрос

Re: Mини пинчер, всичко за него още от малък

Мнениеот kokerka » Чет Юли 30, 2009 2:03 pm

НИТО едно от нещата които сте споменали НЕ трябва да се прави. Защо трябва да миирише тоалетната, защо трябва да му натърквате муцунката и защо трябва да пие мляко?

Има теми КАК се обучава малко куче на хигиенни навици. Има теми какво трябва да яде бебе куче /млякото е противопоказно/. Само в раздела за кучета има няколко подраздела, моля, поразровете се в тях и намерете всичко, което ви интересува.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Юли 30, 2009 3:14 pm

да те предупредя не му давай мляко нито сухо нито такова което вие пиете,давайте му вода и храна за млки кученца висок клас като предварително сте я натопили във топла вода за д а набъбне и да стане като каша .ние на арчи му разнообразявахме храната пък и вета ни каза че може през седмица веднъз със гранулите да му даваме 2 чаени лъжички кисело мляко и през седмица да даваме добре сварен жълтък от яйце дано съм помогнала :)
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот monityu » Чет Юли 30, 2009 7:05 pm

Благодаря за отговорите. Прочетох за хигиенните навици. А за водата някой ще ми даде ли отговор?
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Чет Юли 30, 2009 7:28 pm

Ако сте от София, чешмяна, ако сте от Варна, Изворна.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот AdincetO » Чет Юли 30, 2009 8:21 pm

Ето цял сайт за пинчерите http://pin4er.hit.bg/ :ajaweki: :ax:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Юли 30, 2009 8:35 pm

Офтопик:
kokerka написа:Ако сте от София, чешмяна, ако сте от Варна, Изворна.

Според мен, да ги редува :ajaweki: Минерална, изворна, минерална, изворна :ap: ШЕГИЧКА :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот monityu » Чет Юли 30, 2009 9:05 pm

Ех....Не съм нито от София,нито от Варна. От провинцията съм ,пиеме чешмяна вода ,но не е много хлорирана , ако трябва ще купувам и минерална.
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Юли 30, 2009 9:06 pm

Не е нужно :ab: пошегувах се :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Чет Юли 30, 2009 9:14 pm

Минерална НЕ. Ако чешмяната е варовикова, купувайте изворна. Ако е нормална вода, може чешмяна.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот monityu » Чет Юли 30, 2009 10:52 pm

Къде ще му е най-добре да спинка през ноща, за да чувства топлина?При мене в леглото или в отреденото му място с топла ботилка вода,но тя все някога ще изтине? Доколкото знам така докато са още мънички почти цялото си време прекарват в сън,будят се само да хапнат и да се изходят.
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пет Юли 31, 2009 9:43 am

арчи като беше бебе спеше в транспортна клетка с одеялце и не му беше студено но сега спи само в моя креват
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот monityu » Пет Юли 31, 2009 12:10 pm

Ех... те рано или късно всички кученца обичот да се промъкват в леглата на стопаните си :ap:

Говорих с вет. каза ми да го храня с това :

Да яде попарки с мляко , не прото чисто мляко

От консервите за кучета с чисто месо смесено със сварени картофки

Ориз със мляко също :ab:
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Юли 31, 2009 12:16 pm

Да вземеш да си смениш вета :ac:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Пет Юли 31, 2009 12:23 pm

Този ветеринар НЕ разбира НИЩО от хранене на БЕБЕ куче, или на куче като цяло. Мляко от крава /тревопасно/ защо му е на бебе куче /хищник/? Хайде да мислим логично? Това мляко почти няма какво да му даде хранително, само дрисък ще му докара.
Отидете до близкия зоомагазин и купете ГРАНУЛИ за БЕБЕТА кучета от малки породи. И да не е Педигри и прочие. Да е висок клас. И без това ще яде по 50 грама на ден, няма да ви излезе скъпо. Друго няма да му трябва ако се храни с качествени гранули. Разбира се за глезене, награда или десерт може да се дава: малко варено яйце, малко извара, малко кисело мляко, малко макаронче или коричка хляб. Но основната храна трябва да съдържа МЕСО, а в попарата няма месо. Има в гранулите.
Надявам се че бях полезна.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот monityu » Пет Юли 31, 2009 1:54 pm

Дълък ли им е срокът на годност, защото аз мисля днес да ги купя понеже съм в София, а кучето ще дойде при мене края на др. седмица

По 4 пъти на ден ли се храни ?
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Пет Юли 31, 2009 2:14 pm

аи на опаковката си пише колко им е срока а докато е бебе го храни по 4-5 пъти по малко
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот monityu » Пет Юли 31, 2009 2:34 pm

Не може ли да ми кажете определената доза за хранене и на ден по колко пъти, знам че последната доза му се дава късно вечер през ноща да не е гладно
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Юли 31, 2009 4:10 pm

Виж сега, не можем да ти кажем доза, защото тя е различна за различните храни. Освен това тя зависи от това на колко месеца е кучето и колко тежи. Затова, СЛЕД като купиш храната ще кажеш коя марка е, и след като вземеш кучето ще кажеш на колко е и колко тежи. Тогава ще видим в таблиците и ще ти кажем каква е дозата.

Пример: Моето куче е на 6 години и тежи 11.200 кг. Яде Еукануба. За нейната възраст, за нейните килограми, дневната дажба е 115 грама. От друга храна, да речем Роял канин дажбата пак за моето куче е 170грама. Сега разбра ли?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот ku4ence=] » Пет Юли 31, 2009 4:15 pm

monityu написа:Ех... те рано или късно всички кученца обичот да се промъкват в леглата на стопаните си :ap:

Говорих с вет. каза ми да го храня с това :

Да яде попарки с мляко , не прото чисто мляко

От консервите за кучета с чисто месо смесено със сварени картофки

Ориз със мляко също :ab:

наистина трябва да смениш вета-картофите са вредни за кучета пък прясно мляко...kokerka си е права напълно :ai:
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот monityu » Пет Авг 07, 2009 12:56 pm

Можете ли да ми кажете на колко дни да му поставим първата ваксина и после следващите на колко дни ?
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Авг 07, 2009 1:34 pm

Не, не можем. След като си вземете кученцето го водите на ветеринар. Той го обезпаразитява поне 2 пъти и след това ще ви каже каква ще е схемата на ваксините. Схемите са различни според марката и мнението на лекаря.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот monityu » Пет Авг 07, 2009 2:07 pm

От преди доста време имам спомен ,че четох някъде ,че първата ваксина се слага на 40 дни . Утре ще го вземем и утре ще навърши 37 дена. Ще поговоря с вет.

Водата,която трябва да пие...

стайна температура,студена (защото все пак сме лято,но е още мн малко ) или леко топла

Мисля,че на стайна температура е добре...

Понеже все още не сме му купили специално легълце за кученце,предложете ми в какво да го сложа да спи... Все пак ще е един от членовете на сем. ни ,затова не искам да седи няколко дена в кашон... (тъпо е )
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Пет Авг 07, 2009 2:21 pm

Няма значение какво сте чели. Схемите за поставяне на ваксина зависят от поне 3 неща - 1во в кой ден кучето е отделено от майка му /на 37 дни то трябва да е все още с майка си и да суче!/ 2ро - КОГА е обезпаразитено /двукратно/ и 3то - коя марка е ваксината и каква е схемата точно за нея /както и виждането на лекаря по този въпрос/. Всичко останало е само ала-бала дрънканици на псевдоразбирачи.

Стайна температура, колкото и да е топло НИКОГА студена вода.

Едно одеалце сгънато на 4 или неизползвана възглавница ще свърши работа докато купите легълце.

П.п. Хубаво е да си изберете вет /или клиника/ и да си поемат кучето отначалото та... докогато мине много време... Не е хубаво за различни неща да се ходи на различни лекари, хубаво е да има едно място на което да си познават кучето и да знаят как се развива то.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот monityu » Съб Авг 08, 2009 9:17 pm

Вече е при мене...

Храната е на "Джофко" (това е марката ,за бебета кученца)

Яде точно ,колкото е една пластмасова лъжичка от сладолед...
Невероятен сладур е ... по -късно може и снимки да му направя

Относно ваксината... посъветвахме се с добър вет.

Първата ще е на 45 дена,втората на 60 и третата на 75.. през 15 дена
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Нед Авг 09, 2009 2:31 pm

Тъй, тази храна ми звучи като... нискокачествена. Моля ви, и без това ще яде по 30-40-50 грама дори във възрастно състояние КУПЕТЕ му КАЧЕСТВЕНА храна. Има достатъчно марки, познати добре на пазара, че да му взимате някакви измислени /най-вероятно Бг или бог знае какви/. Малките кучета ядат много малко и е от изключително значение храната да е качествена!

А тоя добър вет освен за ваксините да каза нещо за обезпаразитяване?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот monityu » Вто Авг 11, 2009 10:23 pm

да каза

Как да го науча да пишка в банята , отвън на двара след всеки сън ОК е всичко,но през нощта... проблем е голям ,а ме е страх сама в двора с едно кученце и ми е голям проблем да го изведа.. :ah:
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Авг 11, 2009 11:53 pm

И какво каза за обезпаразитяването?

Според мен по-лесно за учене /и после за отучване/ е да пишка на памперс някъде в стаята или кродиора. Веднъж -два пъти да се изпишка на памперс с похвала, и ще се научи. А за да се сети се попива пишкано с памперса. Памперсите са или кучешки или за стари хора.
А на двора ако няма ваксини НЕ го водете, че може да се зарази с нещо, много е опасно!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот monityu » Сря Авг 12, 2009 10:39 pm

Утре ще му сложим първата ваксина... ще направя това с памперсите... но въпроса е как да го науча или покажа,да е точно на памперса,защото той всеки път си прави работата на различни места ? icon_dontknow
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Сря Авг 12, 2009 11:11 pm

Ох, ще питам и кажа така - ОБЕЗПАРАЗИТЕНО ли е ДВА ПЪТИ през 10 дни кучето, че да му слагате ваксина?!?
Ваксина на необезпаразитено куче НЕ се слага, защото ако има паразити няма да направи качествен имунитет!!!!

Казах вече как - като попиете малко пишкано с памперса ИЛИ като го видите че започва да пишка казвате не и носите на памперса, ако се изпишка там, хвалите го.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Fabregas » Сря Авг 12, 2009 11:45 pm

Абе на нас доктора ни като би първата ваксина и каза след два дни да ги обезпаразитим. :ah: Преди два дни пинчера на моя позната позната почина от парвовироза... но грешката й беше, че го е взимала на 16 дни :bu: не му направи и ваксини, страдаше от затлъстяване 10000 пъти й казах да не го тъпчи с кренвирши, накрая като започна да се влошава искаше съвети от МЕН казах й да го заведе на доктор.... не ме послуша и кучето си утиде за няма и 2 дни. И после ми каза, че аз съм виновен понеже постонно й правех забележки, че кучето е дебело и го е взела прекалено рано.... вика ми ти го прокле... мда ве точно тей, все едно аз съм го гледал това куче. :bu:

МОД: Дай по-грамотно, бе братче ... :ac:
Fabregas

Мнениеот Fabregas » Чет Авг 13, 2009 12:02 am

Офтопик:
Бързам ве Спейс, бързам. :ag:
Fabregas

Мнениеот Space » Чет Авг 13, 2009 12:05 am

Офтопик:
Fabregas написа:Бързам, бързам. :ag:

Н'дей бърза, че боли глава после [mood_feelings_hurt.gif]
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Чет Авг 13, 2009 10:51 am

Ми не знам вече колко пъти и на колко места трябва да бъде обяснено. Ваксина се поставя на ЗДРАВО животно. Опаразитено животно НЕ е здраво. Ако поставите ваксина на опаразитено животно има огромна вероятност то да не направи имунитет. И се едно сте били половин доза витамин С... Тия лекари изобщо мислят ли с главите си? Когато не се знае колко и с какво е обезпаразитявано кучето когато е взето се прави обезпаразитяване 2 пъти през определен период, за да се докаже че няма паразити и на здраво животно се слага ваксина. Какво сложно има ума ми не го побира. Защо се бърза с тия ваксини, толкова ли не може кучето да прекара 10 дни карантина.... и да се чисти около него... странно ми е....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Galia71 » Сря Авг 19, 2009 1:22 pm

Здравейте и от мен! От скоро сме собственици на минипинчер на 48 дена.Вчера направихме първата ваксина.Много е игрива казва се Рая и вече е със щръкнали ушички.Изчетох статиите за възпитанието и хигиенните навици награждаваме се след направена работа.Като всяко бебе като го хванеш навреме става работата в банята,но като го оттървем става и на килима.С времето ще свикне-надявам се.Като я хвант игривите хапе крака и се кара че неможе да ги стигне,засилва се и бяга като торпедо уриващо се на завоя.Пишете да обменяме инфо.Ще пусна снимки.
Galia71
Животинче с въпрос

Мнениеот monityu » Чет Авг 27, 2009 10:33 pm

Ооо... и ние сме така... вече пораснахме имаме хигиенни навици... след всяко ходене навън сме пред мивката за да измием крачетата. Утре ще е втората ваксина и вече ще може да се разхождаме по улиците. Храната сега която му давам е на Педигри изглежда доста вкусна...
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Чет Авг 27, 2009 11:19 pm

АМа аз все едно говорех на вятъра, до скоро, а?!?
1. Навеън НЕ СЕ изкарва куче ПРЕДИ ТРЕТА ваксина, ще се зарази с нещо ще си биете главата после защо ви беше да го извеждате.
2. Педигри е един от НАЙ-ГОЛЕМИТЕ БОКЛУЦИ които можете да вземете за храна на кучето. Качествени храни са съвсем други, изглеждат по друг начин, имат различен състав и струват малко повече.
Това, което правите е адски вредно за здравето на подрастващо бебе. Какво се хабих да пиша аз толкова време, никой нищо не вдяна!!! АМАН!!!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот monityu » Чет Дек 03, 2009 8:57 pm

Моля Ви спешно за помощ... около 7.30 кученцето глътна обелката от кремвирш и сега не може да я преглътне или изплюе .... май му се е залепила по гърлото,,,

МОЖЕ ЛИ ДА СТАНЕ НАЙ-ЛОШООТОО /???
КАКВО ДА ПРАВЯ :(:(
monityu
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Чет Дек 03, 2009 10:34 pm

Ами заведи го на чичо доктор. Ако я е преглътнало няма да се притесняваш ще излезе утре като го разходиш. Ако не можеш ти да я извадиш го заведи на доктор. Друго няма какво да направиш. А най лошото може да се случи на всеки, и гаранция няма кой да ти даде. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот zelencukarq » Нед Яну 03, 2010 3:44 pm

[prlt.gif]
zelencukarq
Животинче с въпрос

Мнениеот Merlinche98 » Пон Мар 28, 2011 4:20 pm

Не е вярно!!! На Педигри храните са качествени [ideauu.gif] И аз храня кученцето си с нея. То е пинчер и е на 5 месеца. в зоомагазина има храни за малки кучета и на Педигри е най- скъпата, а на Любимец е най-евтината.
Merlinche98

Мнениеот valnata » Пон Мар 28, 2011 4:57 pm

Merlinche98 написа:Не е вярно!!! На Педигри храните са качествени [ideauu.gif] И аз храня кученцето си с нея. То е пинчер и е на 5 месеца. в зоомагазина има храни за малки кучета и на Педигри е най- скъпата, а на Любимец е най-евтината.

Еййй, ама и ти го каза.. :ajaweki: Какъв е тоя магазин в който има само любимец, и педигри е най-скъпата и хубава храна?Продавача за друго чувал ли е изобщо? :ag: Ти в момента храниш с най-големият отпадък. Ако искаш да видиш разликата си купи еукануба,Хилс, Роял, BOSCH.. Има и други, ама сега не ми се изреждат. Магазинерчето като научи тези дето изброих се обади да му дадем нова задача. :ay: :bi:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Мар 28, 2011 7:01 pm

Merlinche98 написа:Не е вярно!!! На Педигри храните са качествени [ideauu.gif] И аз храня кученцето си с нея. То е пинчер и е на 5 месеца. в зоомагазина има храни за малки кучета и на Педигри е най- скъпата, а на Любимец е най-евтината.

Ако живее някъде в провинцията там не се зареждат скъпи храни,защото никой не ги купува.
Лесно могат да излъжат хората, че лошата храна е хубава,като няма друга за сравнение.А тая Любимец си е "куче марка",никой не знае какво съдържа.
Недейте да се подвеждате по незнанието на продавачите в зоомагазините, просто се информирайте, Педигри е много нисък клас храна, в която няма почти нищо необходимо,особено за подрастващо куче. Като имате интернет, четете......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Merlinche98 » Вто Мар 29, 2011 11:51 am

Еми не знам килограма е за 5лв. И го дават по рекламите. от къде да си намеря на еукануба или др. които казахте. В зоото има само на любимец на Педигри и на другото не сам поглеждала марка но вътре има няколко цветни гранули (Зелено и Червено) и бели кокалчета. Дали трябва да погледна в кауфланд дали има. И съм чувала че за котки най- качествената е Вискас, а за кучета Педигри. А сетих са с цветни е на Пурина. Аз сам от разград
Merlinche98

Мнениеот Merlinche98 » Вто Мар 29, 2011 11:53 am

Еййй, ама и ти го каза.. :ajaweki: Какъв е тоя магазин в който има само любимец, и педигри е най-скъпата и хубава храна?Продавача за друго чувал ли е изобщо? :ag: Ти в момента храниш с най-големият отпадък. Ако искаш да видиш разликата си купи еукануба,Хилс, Роял, BOSCH.. Има и други, ама сега не ми се изреждат. Магазинерчето като научи тези дето изброих се обади да му дадем нова задача. :ay: :bi:[/quote]
Какво съм казвала аз вчера се регистрирах!!! Като чух че Педигри е боклук.
Merlinche98

Мнениеот archy » Вто Мар 29, 2011 1:08 pm

В Билла, Кауфланд и други супермаркети няма хубава храна. Питай в зоомагазин за Роял Канин или Хиллс, според мен те са едни от най- извесните марки храни висок клас. Ако не доставят в зоомагазина потрси друг или поръчвай онлайн.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Merlinche98 » Нед Апр 03, 2011 8:22 pm

Четох в интернет за тази храна. Има всичко необходимо за разтежа. Дават го и по рекламите. Някой пробвал ли е храната Happy Dog Natur-Croq Welpen - за малки кученца над 4 седмици от всички породи (без соя), Happy Dog :ah:
Merlinche98

Мнениеот vikito40491 » Пон Апр 18, 2011 9:43 am

Няма НИЩО необходимо за растежа и развитието на кучето в Педигри. Уискас за котки също е пълна простотия. Много ясно, че на рекламите ще ги показват като супел полезните храни, нали трябва да си продадат стоката. Купувай супер-премиум клас храна като гореизброените марки. И аз живея в провинцията и тук не зареждат, затова си купувах от интернет. Сега, обаче, се разбрахме с един зоомагазин от нашия град и там поръчваме. Само ние я купуваме де, ама те не зареждат много.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Merlinche98 » Пон Апр 18, 2011 2:36 pm

Вече стана една седмица от както купих Роял Канин и ми харесва. Намерих зоомагазин където продват Роял Канин.Там има много хубави неща и сега си поръчах медалйонче с негово име.
Merlinche98

Мнениеот Heartbeat » Пет Юни 10, 2011 8:08 pm

Здравейте,сигурно ще ме помислите за луда,но вече търся информация цял ден и от всеки получавам различен отговор.След 1 седмица ще се сдобия с пинчерче на 40 дни. Знам,че са му нужни 3 ваксини. Единственото,което не знам е през какъв период се бият и вярно ли е,че докато не минат тези 3 ваксини кученцето не трябва да излиза?? Това ме навежда на въпроса къде ще си върши работата? И дали не мога да поне за 5 мин да го изкарвам или поне да го държа на ръце навън да подиша малко чист въздух.Някой ми беше казал,че има някаква 7 валентна ваксина с/у няколко болести и нямало нужда от тези 3 ваксини,но съм далеч от тази мисъл..Работата е там,че аз ще ходя в Албена лятото..Представях си,че ще се разхождаме из Албена , ще ходим на море (естествено без да го вкарвам във водата,защото е бебе),а сега,когато разбрах това плановете ми леко се пообъркаха. Наистина ли,кученцето не трябва да излиза до 3-тата ваксина ? Някой ми казват,че въпросните ваксини се правят на 1 месец някой на 20 дни,не че има голямо значение,но аз искам да попитам.Баща ми излиза с логиката,че едно бебе човек се изкарва навън,че куче ли не може да се искара.Страх ме е , че ако го направя може да се зарази с нещо.... Затова се обръщам към вас за отговор на въпросите ми.Много ще съм Ви благодарна.
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот meri » Пет Юни 10, 2011 8:34 pm

Когато вземете кученцето отивате на лекар, който ще го обезпаразити и ще ви направи схема за ваксините,които се поставят само на здраво животно.14 дни след поставяне на 3 ваксина кучето може да излиза,по-рано не.Заболяванията при животните се пренасят и от хората,така че е желателно да няма допир до обувките ви.Това,че човешкото бебе излиза,не важи за кучетата,защото ако няма добър имунитет от майката има опасност да се зарази,а тези заболявания са смъртоносни,много рядко някое оцелява.
В никакъв случай излизане навън,даже и на ръце.
Кучето върши нуждите си вътре в дома, това е дин от неприятните моменти ,но няма как.Купете си пелени за еднократна употреба кучешки, има и капки специални за да накарат кучето да върши всичко на едно място,защото малкото куче се изпуска където си иска.Трябва да се учите на хигиенни навици,също така трябва да има режим на хранене, с висок клас храна за бебета.Задължително поставяте 3 ваксини,иначе няма имунитет.Риска е много голям и не си заслужава.Променете си плановете или някой трябва да се грижи за кучето,иначе не си струва риска.Ако след поставяне на 1 ваксина изведете кучето ,както и веднага след 3 има риск да се зарази,защото няма да е придобило имунитет,именно през това време се изгражда.Някой ще ви кажат,че може да излиза, но не е вярно.Парвовирозата е много опасна,рядко някое болно куче оцелява след тежко лечение,не рискувайте да го извеждате,освен това има и други заболявания, много опасни за неваксинирано куче.В раздел мед.статии има по въпроса.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Heartbeat » Пет Юни 10, 2011 8:40 pm

Благодаря Ви много.Ще ви послушам :)
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот valnata » Пет Юни 10, 2011 8:54 pm

Да знаете, че докато не стане на седем-осем месеца няма да спре да пиша вътре. Взимате го много малко това куче. На 40 дни трябва да е при майка си(ясно, че на търговеца му идва в повече разхода за храна). Има в момента кучила чихуахуа с изградени навици, и здрави животинки. Вземете си куче от истински развъдник, не се подлъгвайте по цената, защото после я плащаш двойно..Тука имаше случай с пинчер, който стана 16кг, не е единствения. Питайте и четете докато е време. После да не питате на какво прилича и защо става голямо. Сега е момента да направите правилния избор, после страдате вие и кучето.

Днеска видях едно такова мелезче, което са взели за кръстоска между чихуахуа и пинчер :ag: кутрето си приличаше баш на Малиноа+ малко НОК за вкус.. Бъдещия квартален бездомник мина покрай нас. smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Heartbeat » Пет Юни 10, 2011 10:03 pm

Не,не сигурна съм,че е пинчер,ако искате мога да кача и снимки,които са ми пратени.. Просто не бях наясно с тези неща за ваксините.Вече разбрах,ще го пазя многоо !!
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот archy » Пет Юни 10, 2011 10:06 pm

Кучето ви НЕ е пинчер. В Б-я се очаква първото кучило чак на есен. По- добре вземете чихуа от развъдник и си спестете главоболията.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Heartbeat » Пет Юни 10, 2011 10:28 pm

За мен няма значение дали е някакво чистокръвно..Дали е от такова кучило или Не.За мен има значение да изгледам едно красиво и здраво кученце,което да ме обича и аз да го обичам.А съм сигурна че е така.Не претендирам за нищо просто исках да знам как стоят нещата с ваксините.Аз се консултирах с вет. и разбрах как стоят нещата.Благодаря за отговорите и за съветите Ви. Когато кученцето пристигне при мен ще му направя темичка. :) Сигурна съм,че ще го харесате.Отново благодаря на всички за бързите отговори и съдействие!
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот archy » Пет Юни 10, 2011 10:30 pm

Ще чакаме да се похвалите! Да ви е живо и здраво!
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Heartbeat » Пет Юни 10, 2011 10:32 pm

Благодаря,ще се похваля и между другото Арчи видях темичката на твоето кученце голям е сладур и предполагам,че мога да искам някой съвети от теб за малкото бебе и т.н А и не само видях,че тук има много хора , които разбират от това.Предишният ми пинчер СТРАШНО много приличаше на твоя.. !! Както и да е да не спамя тук.. Благодаря отново!!
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот meri » Съб Юни 11, 2011 8:42 am

Ще отговорим с удоволствие на въпросите,няма проблем.
Когато вземете кученцето отидете с него до доктора и той ще каже как да процедирате,ще го обезпаразити и ваксинира.Но ако кученцето не е било обезпаразитено първо това ще направите, третирате го против бълхи и няколко дни след обезпаразитяването може да се постави ваксината, задължително прегледано,защото трябва да е здраво.
Много внимавайте,защото понякога такива развъждачи изкарват кучила от инбриндинг, понякога има болни кученца,наследствено обременяване и куп проблеми.Също така много често дават фалшиви документи за родословие,ваксини и каквото се сетите,не се предоверявайте, защото случаите на починали животни поради това са много.Изключително важно е кученцето да се заведе веднага на лекар и при най-малки симптоми на нещо отново.Именно за това ги отделят и рано от майката, което не е редно,защото кученцата така нямат и много имунитет,за това е важно да се пази и да не излиза.
Дано всичко е наред и да имате здрав и щастлив любимец,ще очакваме темичка за него. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Heartbeat » Съб Юни 11, 2011 11:10 am

Задължително,ще му направя темичка и когато дойде ще го заведа на ветеринар,но Имам още един въпрос понеже много ме е страх първите няколко дни как ще се чуства да не се случи нещо и т.н Понеже то ще пристигне при мен с колет,защото съм доста далечко от него и нямам възможността да го взема сама. Просто като си помисля колко ще е уплашено и ми става много мъчно..Та въпрос ми е мога ли да направя нещо,за да намаля стреса на горкото животинче. :(
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот meri » Съб Юни 11, 2011 12:01 pm

Със сигурност ще е стресирано, това което може да направиш е да му оставиш храна и вода и да осигуриш спокойствие.Знам,че в такъв момент човек иска да гушка и да се радва на кученцето,но по-добре да се остави на спокойствие, за да посвикне с обстановката и новото място.Също със сигурност ще плаче,сложи му играчка,топло одеялце и нека поспи.Всичко зависи от темперамента на кученцето.Като се поокопити ще му покажеш мястото за тоалетна,и нека неговото място за спане бъде на тихо и спокойно място.Няма да иска да седи само със сигурност ще търси майка си,но ще свикне, известно време няма да иска да е само,но не трябва да го свикваш на леглото си от съжаление, може да поставиш (ако има кучешко легло,или постелката) в помещението при теб,за да не се чувства самотно,постепнно трябва да свиква да седи само,защото след като поотрасне ще стане проблем,може да придобие страх от самота и да руши мебели,да пишка и т.н.Не се суетете прекалено около него,кученцата не обичат така,въпреки че ще ти е жал,по-добре ще му бъде само на спокойствие.Също така ако е мръсно може няколко дни след това да го изкъпеш и да го напръскаш против бълхи 2 дни след къпане.И махнете всички предмети от които може да се нарани или да погълне.
Може да поразгледаш темите ни в обучение,там има за всичко,което може да ти помогне.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Heartbeat » Съб Юни 11, 2011 6:17 pm

Аз и без това дори да не искам ще се налага да го оставям самичко по няколко часа,защото трябва да ходя на училище и се страхувам това да не му се отрази зле и за това попитах..И сега като каза,че трябва да постой малко време на спокойствие малко се поуспокоих :)
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот vania_772 » Пон Авг 15, 2011 6:12 am

Изчетох всичко за малките кученца бебета.За първи път ще гледам малка порода куче и съм много притеснена.Винаги съм имала големи кучета,а сега ми предстои да се сдобия с мини пинчер.Искам да попитам кога трябва да го взема от майка му?Някъде четох между 5 и 7 седмица,а ветеринарката ми каза преди да е навършило 60 дни да не го вземам.Също така като навърши 30 дни да го заведем за обезпаразитяване.После имунизациите вече са ясни.Други някакви по-специални нужди освен купички за храна и вода и легло има ли?
vania_772
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Авг 15, 2011 10:15 am

Правилно ти е казала докторката. Не е хубаво да се отделят от майката много малки. Другото са ваксините, които докторката ще сложи по схема. Малките кучета май ги обезпаразитяваха с паста, докато отраснат и бъдат готови за хапчета. Тя лекарката ще ти каже. Аз давам хапчета всеки месец, защото е страшна мизерия навсякъде... Да знаеш, че въпреки малките си размери много обичат разходките. Не го лишавай от това. Хубава храна трябва да си вземеш и да си го научиш на хигиенни навици. За друго не се сещам. Може да разгледаш статиите, които са за обучение и отглеждане на куче.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот vania_772 » Пет Сеп 09, 2011 3:18 am

Кученцето ми вече си има име Рони,редовно ходя на посещения и нося храна за кърмачки на майката.След няколко дни (на 13) ще навърши месец и ще го обезпаразити лекарката.От това, което проучих е нещо смесено между късокосместо чихуахуа и пинчер.За мен е без значение,че не е чистокръвно и от развъдник,важното е,че всички му се радваме и чакаме да навърши 60 дни, за да си го вземем.
http://www.album.bg/vania_772/images/28415169/
Ще му направя пълна фотосесия скоро,вече отвори очички и излиза на разходки из стаята :ab:
vania_772
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Сеп 09, 2011 8:33 am

Пусни му отделна тема.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Пинчери