Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Имам нужда от съвети за чихуахуа

Имам нужда от съвети за чихуахуа

Мнениеот 4opar » Пон Дек 15, 2014 6:39 pm

Здравейте и от мен :)
Тази седмица ще си купувам чихуахуа на 40 дена е и не съм много запозната с тази порода.Четох в интернет малко, някои писаха че 4 месеца не са го изкарвали навън.Искам да питам някой, който разбира и отглежда чихуахуа , какви са процедурите ,кога се къпе, кога се ваксинира? За всичко? Естествено след като го взема ще го закарам на ветеринар, но искам да знам от преди това. Живея в Анталия и тук времето не е студено, през деня има слънце и е около 16 градуса, в такова време мога ли да го изкарвам? Моля Ви всички които знаете нещо за тях да ми пишат.ще имам нужда от всеки съвет. Благодаря ви
Аватар
4opar
Животинче с въпрос

Re: Имам нужда от съвети за чихуахуа

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 15, 2014 8:35 pm

Ветеринарят ще ви даде паспорт на който го помолете да ви отбележи датите на ваксинации и съответно го водите на тези дати. Той трябва да продава породна храна за кучето ви - намерете ветеринар преди да е дошло кучето ви при вас?
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот 4opar » Вто Дек 16, 2014 10:43 am

Благодаря ти :)
Аватар
4opar
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Дек 16, 2014 3:48 pm

Породата няма значение, за всички важи следното правило: отива се при ветеринар, който извършва вътрешно обезпаразитяване(задължително) както и външно(задължително) и прави схема на ваксинация. Ваксинират се само здрави кученца. Кучето не излиза навън преди да бъде поставена 3 ваксина, т.е. излиза 15 дни след нейното поставяне. През цялото време стои вътре(без значение навън дали е зима и лято, топло или студено), за да продобие траен имунитет. Ако кучето излиза има опасност да се зарази и разболее, дори при поставена една ваксина, защото няма имунитет. Никакви рискове не трябва да се поемат по този въпрос. Кучето се ваксинира всяка година, без изключение.Кучето може да се къпе след навършване на 40 дни, но не трябва да се къпе 2 дни преди и след външното обезпаразитяване и ваксиниране.
За храненето, ще купиш висок клас качествена суха храна, има си за породата и ще го храниш според инструкциите за грамажа, който се определя според теглото на кучето. Никаква човешка храна, не прекаляваш с лакомствата, може да даваш малко, но не е толкова желателно.
Първите дни може да скимти, ще търси майка си, ще му трябва време да свикне с теб и обстановката. Като всяко малко кученце може да те буди през нощта, може да му сложиш бутилка с топла вода в леглото, няма да го учиш да спи при теб. Кученцата трябва да се възпитават още от първия ден с търпение и любов. Когато стане на подходяща възраст към 5-6 месеца трябва да започнеш да го обучаваш на важните команди за послушание. Не прави грешката на повечето хора с малки породи кучета да го глезиш, лигавиш, постоянно да го гушкаш и носиш, така ще имаш едно непослушно и капризно куче в бъдеще.Когато го вземеш и имаш въпроси, пиши, преди това ...също. :ag: С много търпение и без да се караш трябва да го научиш и на хигиенни навици, което става в зависимост от кученцето...по-бавно или по-бързо, не трябва да го насилваш, нито да се караш. Постепенно ще се научи къде трябва да ходи до тоалетна, но за това се изисква време, разбиране от страна на стопанина и търпение, и без никакви наказания при провинение. Локвите и купчетата са неизбежни....Използвай пелена за еднократна употреба, памперс на който да пишка или каквото имаш. Покажи му мястото, но не очаквай че веднага ще започне да пишка там или че в бъдеще няма да има локва на друго място. :ab:
Прегледай раздела ни кучета, там има много полезна информация за всичко: viewforum.php?f=275
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот 4opar » Сря Дек 17, 2014 6:19 pm

Много ти благодаря за тази информация, но сега се безпокоя за едно нещо.тази вечер ще патувам да го взема, но не е близо на 650км е.ще патувам с автобус понеже нямам друго средство, след като го взема ще патуваме около 8 часа автобуса има почивки и то трябва да пишка щом не е желателно да излиза навън, какво да правя? Все пак 8 4аса са си много :( ни искам да се случи нещо на него още първия ден, много време търсихме чихуахуа от семейство, защото по магазините имаше едно на 3 или 4 месеца и живееше в ужасни условия, заедно с други кучета, а след 4,5 дена научихме че има паразити и се отказахме. :))))))
Аватар
4opar
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 17, 2014 7:02 pm

При всяко спиране на автобуса - за почивка един вид си го пуснете на трева да се изпишка - няма страшно, те не живеят в стерилна среда.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Ralitsa92 » Нед Апр 19, 2015 8:58 am

Здравейте!
извинявам се,че пиша тук, но искам да попитам от къде мога да намеря истинско чихуахуа, защото на повечето места в България са измамници!
Аватар
Ralitsa92
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Нед Апр 19, 2015 9:21 am

"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Ralitsa92 » Нед Апр 19, 2015 12:17 pm

archy написа:http://zlaticamountain.com
http://www.chihuahua.bg/za_nas.html
http://www.felixchihuas.com

Заповядай. :)

Благодаря!
Дано са чистокръвни,дали някой си е купувал от там и да каже мнение? [2541.gif]
Аватар
Ralitsa92
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Нед Апр 19, 2015 8:43 pm

Това са официални развъдници, които са одобрени спред всички изисквания на БРФК (не знам дали се изказвам правилно). Специално горните не са ферми за кучета, псевдо развъдници или зоомагазин.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Назад към Чихуахуа