Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Понитата изчезват !!

Понитата изчезват !!

Мнениеот h0rses » Пет Дек 25, 2009 8:32 pm

В мрежата бе пусната страница ,на която се търгуват редките дартмурски понита.Нейната цел е да се спаси тази порода понита от блатистите области в Англия, чието поголовие прогресивно се топи. Досега дартмурските понита се търгуваха на големи аукциони за животни на нищожна цена и ако останеха непродадени ,често ги застрелваха.Така за 50 години техният брой от 30 000 падна на 3000 и отива към пълното им затриване. Почитателите на това симпатично животно организираха страницата http://www.dartmoorponysociety.co.uk заедно с няколко феремери в опит да създадат по-голям пазар на тези животни.Тя може да вдъхови и български любители и природозащитници да привлекат по-широк кръг заинтересувани към изчезващи у нас видове.
Някой да има предложения как да помогнем на беззащнитните животни [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling
Аватар
h0rses
В стадото

Re: Понитата изчезват !!

Мнениеот Чехълче » Пет Дек 25, 2009 9:01 pm

Ох, за съжаление нещата са много зле от икономическа гледна точка. Дори вече съществуващите организации са пострадали от кризата, та какво остава тепърва да се прави такава организация.
Пиша си с една много симпатична дама, която има център за спасяване на селскостопански животни, пострадали от човека. Пред затваряне са, защото няма дори с какво да изхранват животните, а и има и такива, които всекидневно се нуждаят от медицински грижи. Предишни години центърът е приемал гости и така е покривал разходите си, днес интересът е спаднал рязко.
За съжаление хората, които помагат, помагат с дребни пари. Радко някой отделя повече от 100-ина лева, а това е крайно недостатъчно.
Аз много се разстройвам, когато науча, че няма какво да се направи единствено заради парите. За съжаление тези, които притежават парите, не искат и да знаят за центрове, спасяване и нищо друго. Предпочитат затвореното общество със захаросаните истини.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Re: Понитата изчезват !!

Мнениеот h0rses » Пет Дек 25, 2009 9:52 pm

Напълно съм съгласен с теб. И на мен ми става много гадно отвътре като чуя такова нещо. А пък тези богаташи само се правят на голямата работа и не си мърдат пръста, не дават и пукната пара за животните. А пък и сега с тази криза .. icon_bowdown .. за сега мисля, че нищо неможем да направим icon_bawling [mood_feelings_hurt.gif] А пък и много ме дразнят тези хора, които се правят на готини - като малтретират животните. Случайно, ако сте видяли онзи клип и сайт за избиването на животните .. онези са луди хора icon_bawling icon_crazy [wo1rry.gif] [mood_feelings_hurt.gif] Сега ще се опитам да намеря линка. Ето го http://pleasehelp.hit.bg/ и да ви кажа честно докато четох и докато гледах клипчето се разплаках icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling
Аватар
h0rses
В стадото

Назад към Коне