Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Езда

Езда

Мнениеот ZaZiUiLo » Нед Окт 21, 2007 5:22 pm

Здравейте на всички :) !!!

Искам да попитам тук има ли Варненци които искат да се запишат на езда?
ZaZiUiLo
В стадото

Мнениеот COLUBER » Нед Окт 21, 2007 5:29 pm

Аз не съм от Варна, но може ли да питам защо? :roll: И към кой клуб биха са записали хората?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo » Нед Окт 21, 2007 5:40 pm

Еми разбирасе че може :) . И ако имаш желание можеш да дойдеш и към Варна :P . Еми питам защото искам да се запиша в някой клуб на езда но няма с кого да ходя :oops: . И питам тук защото знам че има запалени зооманиаци и някой може да иска да ходим заедно . Защото си нямам и ни най малка представа къде има конна база :) .
ZaZiUiLo
В стадото

и аз обичам конете

Мнениеот sasin » Вто Окт 30, 2007 2:38 am

Нали тук е удобно място всеки да си каже къде може да се отиде на езда в различните градове.
Аз ходих в Стара Загора в квартал Кольо Ганчев, след индустриалната зона.
Като видях тая прекрасна черна кобила колко е голяма баяяяяяяя ама бая си ме достраша. Добре че се качих все пак.
Имах чувството че мога да си яздя цял ден, но едно че се плаща :wink: , второ че човека който ми помагаше ме предупреди как може да се прекали и после да не мога да ходя :lol:
Той тогава направи изключение (бях с неподходящи обувки), но каза че ако не съм с ботуши с равна подметка има голяма опасност за глезените ми (дори само като слизам от коня да стъпя накриво).

Споделете вашите преживявания :)
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 30, 2007 7:19 am

едно време кат яздех - беше в едно заградено място - с най-кротката кобила и тя просто по навик си ходеше с мен на гърба :lol: :lol:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Окт 30, 2007 1:16 pm

Еми аз какво да кажа.... имаме си собствена конна база и който иска може да дойде да язди :) Има големи и малки кончета за по-плашливите ;) също и спортни коне и препядствия 8). Намира се над село Бачево, което е на няколко километра от Разлог, което пък е на няколко километра от Банско. Там сме 3 бази така че някой ако идва да свирка преди това! Има и още животни - пауни, фазани и тн. Абе яко е, надявам се сайта да стане готов скоро и ще го пусна тук :).
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот SIO » Вто Окт 30, 2007 6:24 pm

Една от най-добрите бази където съм ходила беше в с. Триграт... Там като цяло родопската природа е великолепна.,, Това което ми направи впечатление, е че конете се пускаха свободно в покрайнините и най-красивата гледка беше когато бягаше цялото стадо и отпред доминиращата женска...
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот COLUBER » Вто Окт 30, 2007 7:09 pm

Родопите са ми най-любимо място за разходки, каране на колело, ски и само кон не съм яздила там но и това ще стане!

SIO написа:...Това което ми направи впечатление, е че конете се пускаха свободно в покрайнините...

През седмицата, когато обикновено няма хора нашите коне също пасът свободно из гората :)

SIO написа:...и най-красивата гледка беше когато бягаше цялото стадо и отпред доминиращата женска...

Хахахаха и наще така, даже още в началото когато събрахме стадото преди да са се упознали тръгнаха в галоп след моята бяла кобилка, която и в предишното си стадо е била водачка :)
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 30, 2007 7:36 pm

се жените искате да сте водачи :D
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот hyla » Вто Окт 30, 2007 7:43 pm

zoomaniak написа:се жените искате да сте водачи :D

:lol: :lol: :lol:
Стига сме се подчинявали на стереотипите на патриархалните общества 8)

COLUBER дай малко снимкии на етз животни - коне, пауни :D
Малко ми е далечно Разград, но когато ми се доязди ще се обадя :)
Иначе на кон само веднъж съм се качвала - едър мъжкар, страхотно е :D :D
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 30, 2007 7:48 pm

тука в тва стадо атовете сме малцинство :D :D :D
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo » Вто Окт 30, 2007 8:13 pm

Аз веднъж съм се качвал на кон, и той беше необязден :roll: .
ZaZiUiLo
В стадото

Мнениеот hyla » Сря Окт 31, 2007 12:16 pm

Страхотни са :D :D :D
И Арън е много красив, почти колкото кон голям :lol: :lol:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот SIO » Сря Окт 31, 2007 4:18 pm

Между другото като бях на Рила там има много стада с диви и полудиви коне, и трябваше да минем през няколко стада като едното да го съберем цялото, да ги закараме, на хълма, да им дадем сол и да ги преброим... Тогава бях удивена как един човек успя да събере стадо от горе-долу 30-40 коня. Просто отиде намери доминиращата женска завърза я на самара, подкара я и след нея всички в колона като жребеца е винаги най-отзад на колоната...

Жребеца е огромен и кат ранено черен... Малко приличаше на тежковоз и си е напълно див... Беше някъде 1.70 около холката с много дебели крака и широко копито... Няколко пъти са го връзвали и е късал въжетата и пак се опитаха да го хванат и не стана, прекалено буен, своенравен и не се подаваше на манипулация а да не говорим за силата му. Ако реши да те ритне, буквално ще изхвърчиш... Щом да накара друг кон да загуби равновесие при един ритник с задните крака ...
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Re:

Мнениеот frezy1 » Съб Мар 07, 2009 4:10 pm

COLUBER написа:Еми аз какво да кажа.... имаме си собствена конна база и който иска може да дойде да язди :) Има големи и малки кончета за по-плашливите ;) също и спортни коне и препядствия 8). Намира се над село Бачево, което е на няколко километра от Разлог, което пък е на няколко километра от Банско. Там сме 3 бази така че някой ако идва да свирка преди това! Има и още животни - пауни, фазани и тн. Абе яко е, надявам се сайта да стане готов скоро и ще го пусна тук :).

ако може по бързо
frezy1
Животинче с въпрос

Re: Езда

Мнениеот Galiadogs » Съб Мар 07, 2009 7:21 pm

Тази ми е любима. :ba:
Изображение
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Мар 14, 2009 1:47 pm

искам да питам някой ходил ли е на езда на конна база здравец защото аз ще се записвам там
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Пет Мар 20, 2009 8:53 pm

а във този клуб има ли една жена на име Ирина и това е конната база поне ако се сещам за правилната яздила съм там и познавам конете запишете се страхотно или ако не е тази с Ирина да не се намира във Виница ако е тази и нея я знам там също е страхотно :ab: ходете да яздите на мен ми е хоби и често яздя особено лятото съм винаги във Варна и ходя да язде иначе и тук си яздя де :ab:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот StR » Пет Мар 20, 2009 9:04 pm

Аз 10ина пъти съм се качвал на кон и горе-долу мога да яздя. Един път, по погрешка, накарах коня да се затърчи и ме изхвърли във едно блатце :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот kitana » Пет Мар 20, 2009 9:29 pm

Аз съм се качвала няколко пъти на кон,единия от които на един дивак,който хапе по принцип като куче.Опитваше се да ми захапе крака,докато го яздех :ag: .Но ми се размина,де.Яздих по нашите стръмни и каменисти чукари.Няма никога да го забравя.Беше супер! smiley24
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот bu6i » Пет Мар 20, 2009 9:33 pm

StR написа:Аз 10ина пъти съм се качвал на кон и горе-долу мога да яздя. Един път, по погрешка, накарах коня да се затърчи и ме изхвърли във едно блатце :ag:

:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: На тва не му се вика ...горе-долу ве Str :ab: .....вика му се- "и аз съм се качвал на кон" :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот StR » Пет Мар 20, 2009 9:45 pm

bu6i написа: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: На тва не му се вика ...горе-долу ве Str :ab: .....вика му се- "и аз съм се качвал на кон" :ab:

Ма не бе, викаш му "брррр" или "чиба" и оно бега :ag: :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пет Мар 20, 2009 11:07 pm

bu6i написа: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: На тва не му се вика ...горе-долу ве Str :ab: .....вика му се- "и аз съм се качвал на кон" :ab:

:aja5tki: icon_thumb icon_thumb icon_thumb
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Съб Мар 21, 2009 5:12 pm

аз като ходя на боровец яздя конче от тези дето седят на пътя и си плащаш и яздиш
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Нед Мар 22, 2009 9:26 pm

archy написа:аз като ходя на боровец яздя конче от тези дето седят на пътя и си плащаш и яздиш

Е те ти водят коня, така не е интересно.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот StR » Нед Мар 22, 2009 9:34 pm

COLUBER написа:Е те ти водят коня, така не е интересно.

При мен не го водят! :ag: :thankyou: tongue :ag:
StR
В глутницата

Мнениеот bu6i » Нед Мар 22, 2009 9:53 pm

StR написа:При мен не го водят! :ag: :thankyou: tongue :ag:

:ab: Еми иначе.... как ша паднеш ве Str :ab: :ad:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот StR » Пон Мар 23, 2009 8:27 am

bu6i написа: :ab: Еми иначе.... как ша паднеш ве Str :ab: :ad:

Де бе, буши - не ми разваляй радостта бе :ag: :ag: :ag:
StR
В глутницата

Мнениеот marsch » Пон Мар 23, 2009 9:37 am

Ей , буши , не се смей , да яздиш не е толкова лесно колкото изглежда. На Галя малката като я заведох на конната база за първи път каза: " Ей такова искам да спортувам - седиш и се возиш" . Ама поселе се увери ,че не е така .....випреки че има дарба детето - много е смела !
На мен първото ми падане беше при първото ми качване на кон и то от място. Никой не ми каза, че трябва добре да се стегне опаса на седлото ...аз така само лекичко дане убива на кончето :ag: Големите естествено са видяли ама нали има "бойно кръщение" ...та както си седеше кончето и взех да се накланям на една страна барабар със седлото ....естествено от шубе - никакво пускане ...докато не се отзовах под корема на коня .....голям смях падна :ag:
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
Пази Боже , сляпо да прогледа !!!
marsch
В ятото

Мнениеот archy » Пон Мар 23, 2009 11:36 am

аз като ходя на боровец яздя конче от тези дето седят на пътя и си плащаш и яздиш
Е те ти водят коня, така не е интересно
е не там само един ходи зад коня а аз си го оправлявам защото иначе не е интересно а поняйкога даже и човека си взима кон и аз ходя след него или пред него
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 23, 2009 11:48 am

marsch написа:На мен първото ми падане беше при първото ми качване на кон и то от място. Никой не ми каза, че трябва добре да се стегне опаса на седлото ...аз така само лекичко дане убива на кончето :ag: Големите естествено са видяли ама нали има "бойно кръщение" ...та както си седеше кончето и взех да се накланям на една страна барабар със седлото ....естествено от шубе - никакво пускане ...докато не се отзовах под корема на коня .....голям смях падна :ag:

Да не убива на кончето :ajaweki: колко готино звучи :ag: ти ако знаеш ние какво правиме, когато ще се ходи на по-дълга езда - стягаш колкото можеш опаса и след 10тина минути ходом-тръс слизаш и пак го стягаш защото конете като се движат и си прибират коремите и така си разхлабват седлото. А това да паднеш заедно със седло още не го бях чувала :ag: по принцип седлото или се смъква назад или се качва на врата на коня, когато не е стегнато. В такъв случай ми се е случвало да седя на коня а седлото да е пред мен или зад мен защото ме мързи да сляза да го оправя icon_crazy
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 23, 2009 12:23 pm

Без седло естествено е най-лесно smilie8
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Мар 23, 2009 12:32 pm

е да ама и неудобно за коня а да те питам къде яздиш
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 23, 2009 2:00 pm

archy написа:е да ама и неудобно за коня а да те питам къде яздиш

В Рила. До сега не съм установила как му е по-удобно на коня. Когато остават рани и протривания от опаса конете със сигурност ще предпочитат да не им се слагат седла. Но ако не им убива или стиска може би седлото ще е по-удобно вместо да им стискаш гръдния кош с колене icon_dontknow
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Мар 24, 2009 2:23 am

marsch написа:Ей , буши , не се смей , да яздиш не е толкова лесно колкото изглежда. На Галя малката като я заведох на конната база за първи път каза: " Ей такова искам да спортувам - седиш и се возиш" . Ама поселе се увери ,че не е така .....випреки че има дарба детето - много е смела !
На мен първото ми падане беше при първото ми качване на кон и то от място. Никой не ми каза, че трябва добре да се стегне опаса на седлото ...аз така само лекичко дане убива на кончето :ag: Големите естествено са видяли ама нали има "бойно кръщение" ...та както си седеше кончето и взех да се накланям на една страна барабар със седлото ....естествено от шубе - никакво пускане ...докато не се отзовах под корема на коня .....голям смях падна :ag:

:ab: .....знам че не е лесно...майтапя се със Str smiley24 чакай сега и с мен да се побъзикам :ab: ......аз кви съм ги вършил.....дет вика СТР...и аз язда....горе долу :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: ...че и кон си имах :ab:
....и веднъж с един приятел, приключваме работа на морето и се прибираме към Несебър....ама приключваме и втората бутилка уиски :ag: :ag: :ag: ....и срещаме от тези кончета за туристите/едни малко по- големи от понита/и едни мангалчета ги водят.....и си викам ...яяяяяяяяяяяяя да поязда малко :ab: ....и приятелчето вика...ако се метнеш на коня като Бате Гойко...аз плащам.....пък аз тва го мога :ab: ...и се хващам за седлото с лявата ръка засилвам се.....и се отзовавам по гръб от другата страна :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: ...изобщо не разбрах как го прелетях кончето :ab: ...и мангала вика...бате ела на ламата да пояздиш...няма да паднеш не се притеснявай :ab:
.....и през шия съм падал....кат се мъчих пак на градус да скачам 1,5 препядствие icon_crazy ...и като се закова коня....само аз си скочих препядствието :ag: :ag: :ag:
...ама това беше преди околко 15 години....сега нещо не ми се скача :aa:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот marsch » Вто Мар 24, 2009 7:07 am

:ag: :ag: :ag: ездачите имаме тоооолкова много историии ......да припаднеш от смях .
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
marsch
В ятото

Мнениеот archy » Вто Мар 24, 2009 9:26 am

е да ама и неудобно за коня а да те питам къде яздишВ Рила. До сега не съм установила как му е по-удобно на коня. Когато остават рани и протривания от опаса конете със сигурност ще предпочитат да не им се слагат седла. Но ако не им убива или стиска може би седлото ще е по-удобно вместо да им стискаш гръдния кош с колене icon_dontknow

всимсъл в конна база или си имаш конче
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Вто Мар 24, 2009 10:24 am

:aja5tki: [smile026.gif] [1_.gif] оле bu6i хубаво те е пояздио кончето :ajaweki:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 24, 2009 10:39 am

archy написа:всимсъл в конна база или си имаш конче

Имам си конче от базата на баща ми. С последното родено вчера конете ни стават тамън 20. :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот marsch » Вто Мар 24, 2009 1:07 pm

Ей, пусни снимки на бебето !!! Много са сладки като малки :ba:
marsch
В ятото

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 24, 2009 1:24 pm

На последното конче все още нямам снимка, защото издебна да се роди точно като си тръгнахме :ac: но имам на първото конче за тази пролет :ajatki: ако знаете само колко е пухкавоооо :sunny:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот marsch » Вто Мар 24, 2009 4:35 pm

Малееее страхотно е :ba: :ba: :ba: . Да са ти живи и здрави всички кончета.
marsch
В ятото

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 24, 2009 5:59 pm

Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Сря Мар 25, 2009 10:26 am

завиждам ти направо аз лятото ще ходя
как се казват конете че ми много интересно
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Сря Мар 25, 2009 4:03 pm

archy написа:завиждам ти направо аз лятото ще ходя
как се казват конете че ми много интересно

Ако искаш можеш да идваш да яздиш при нас :ab: това се отнася и за всеки друг, който иска... Кончето още си няма име. Приемам предложения, защото много трудно ще му измислим [mood_feelings_hurt.gif] Желателно е да започва с Ф и да има Ш някъде, но може и да започва направо с Ш без Ф... така се кращават конете с първите букви от имената на родителите им.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот marsch » Сря Мар 25, 2009 5:04 pm

ако е жребче " Флаш" много ще му отива :ba:
marsch
В ятото

Мнениеот COLUBER » Сря Мар 25, 2009 5:48 pm

Да бе добре щеше да е да кажа какво е :ajaweki: жребе е да. Ще предложа Флаш на сестра ми - кончето е нейно :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот StR » Сря Мар 25, 2009 7:38 pm

COLUBER, къде ви е базата? Ако е в нашенско, като нищо ще ви навестя :ap:
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Чет Мар 26, 2009 9:51 am

къде се намира и има ли уеб страница лятото може да идвам
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 26, 2009 10:38 am

Сайта е под всякаква критика.... исках да го оправя ама сървара, на който е качен е супер малоумен... базата е над село Бачево, което е на 3-4км от Разлог което е пак на толкова от Банско. Лятото там е супер все едно съм в рая :ag: :sunny: навсякъде има животни вкл. и диви и винаги с мъка се прибирам към София [mood_feelings_hurt.gif] много е кофти, че е на 2 часа от София ама там си намерихме хубаво място...
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Чет Мар 26, 2009 12:36 pm

ее много е далече от софия и нямада може да дойдем ама зимата предлагате,ли конна езда защото априлската ваканция съм в банско
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 26, 2009 8:51 pm

Кон се язди целогодишно. И докато вали и като е тъмно и тн.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Мар 27, 2009 10:20 am

може да се отбия
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот StR » Пет Мар 27, 2009 10:46 am

ЕЕеее, та вие сте ми комшии бе, COLUBER. На час път е :ab:
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Пет Мар 27, 2009 10:48 am

нали няма проблем че съм н 11
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Мар 27, 2009 11:10 am

archy написа:нали няма проблем че съм н 11

Няма разбира се. И по-малки хлапета сме качвали :ad: само кажи предварително преди да ходиш за да знам да съм там все пак, защото ще трябва да плащаш пълната сума за час езда.... и е добре да е уикенда. StR същото се отнася и за теб ако решиш да наминеш :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Мар 27, 2009 11:32 am

ще питам наще
и за въпроса с седлото не ползваш ли нагръдник
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Мар 27, 2009 11:45 am

За какъв нагръдник говориш?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Пет Мар 27, 2009 12:07 pm

тези дето се слагат на гърдите на коня и се захващат към седлото и то не се мърда толкова
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Мар 27, 2009 12:24 pm

Ъъъъъ нещо не се сещам за какъв нагръдник говориш. Има един колан, който се захваща за предния и задния опас за да не се мърдат напред-назад. Има и едно такова, което се закачаотпред на гърдите, което е май само да не се връща назад седлото. Има и нагръдник, който се слага когато коня прескача препядствия да не си наранява гърдите с предните копита. За друго не знам. Нещата до тук мисля, че ги имаме.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Нед Мар 29, 2009 11:45 am

2 рото
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот marsch » Нед Мар 29, 2009 12:06 pm

второто се казва "престилка"
marsch
В ятото

Мнениеот archy » Нед Мар 29, 2009 12:43 pm

аз си мислвх че се казва нагръдник поне така съм чела icon_dontknow
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Нед Мар 29, 2009 10:00 pm

Почти съм убедена, че имаме такава "престилка".

Последните попълнения към стадото за сезона. Снимките са правени с телефон.....
Белега за задника на черното конче е ивица бяла козинка :sunny: опитвам се да навия майка ми да го кръстим Текила :ajaweki: шарената Милка е моето малко сладко жребе - Терминатор Изображение Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Пон Мар 30, 2009 9:30 am

много са сладки :ba:
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Radost » Вто Мар 31, 2009 7:47 am

За хората от Стара Загора и региона - може да се язди и на конната база на "Багатур" в гр. Мъглиж. За нечленове таксата е 15 лв. на урок, ако не се лъжа. Подробности могат да се прочетат на сайта им.
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот archy » Вто Мар 31, 2009 8:56 am

coluber няма да мога да дойда
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 31, 2009 9:17 am

Ok smiley24
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Мар 31, 2009 10:06 am

може да сложиш снимки на конете си в темата снимки нас коне
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Мъни » Вто Мар 31, 2009 7:00 pm

Не съм яздила поне от 10 години, но (живот и здраве) другата седмица мисля да компенсирам този пропуск. Ще рожденноденствам тук:
http://www.horsebackarcherybg.com/?p=3
Да не ви казвам какви лиги точа :ah: :ag:
Мъни
В стадото

Мнениеот bu6i » Вто Мар 31, 2009 8:19 pm

:ab: Мъни :ax: ...втората шатра ....случайно да е на едно момче...Ганчо се казва :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kitana » Вто Мар 31, 2009 9:08 pm

Завиждам ужасно. :ajaaski:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 31, 2009 10:28 pm

Мъни написа:Не съм яздила поне от 10 години, но (живот и здраве) другата седмица мисля да компенсирам този пропуск. Ще рожденноденствам тук:
http://www.horsebackarcherybg.com/?p=3
Да не ви казвам какви лиги точа :ah: :ag:

А какво става ако човек не може да язди и го сложат на кон без седло? :ag: Както не си се качвала от 10 години дано имат седла, че доста ще се изръсиш докат се научиш да не падаш :ajaweki:
Иначе много яко изглежда, ние тепърва разработваме лъковете :ap:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 31, 2009 10:30 pm

archy написа:може да сложиш снимки на конете си в темата снимки нас коне

Може да сложа няколко тея дни :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

конна езда

Мнениеот aha_1 » Нед Юни 28, 2009 8:15 pm

някой знае ли къде близо до софия мога да тренирам конна езда и горе долу колко пари струва smilie8
бъди такъв какъвто си !
aha_1
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пон Юни 29, 2009 8:58 pm

Защо не тренираш в София направо? icon_dontknow
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот horse_girl » Нед Юли 05, 2009 4:21 pm

Да, в Божурище има конна база, но тя все още се строи.Има и една друга, близо до Сливница. :ad:
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот Zai4etyEbq6tyKoza » Пон Юли 06, 2009 2:35 pm

някой язди ли в банкя??? [friendship.gif]
Zai4etyEbq6tyKoza
Животинче с въпрос

Мнениеот infetka » Нед Авг 02, 2009 5:04 pm

здравейте, наскоро бях в един биохотел между намиращ се около Разлог и Банско. Имаше коне, много, особен вид, светло бежави. Там яздехме един час, но не тях. Мнооого много ми се язди още, но цената си е фактор. Надявам се поне два пъти в месеца да ходя.

Колумбер прочетох, че вашата конна база се намира наблизо до мястото където ходих, разкажи ни повече за конете ви и дали планирате често някакви екскурзии и походи, че много много искам да се включа в няколкодневен конен преход, но не съм готова още.

ето снимка на кончетата, които видяхме, имаше минимум 50-тина подобни
Изображение
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот COLUBER » Нед Авг 02, 2009 9:00 pm

Добре каде в ника ми колУБер прочете да има буквата "М"? Еееее начи...

Щях да дооправям сайта - почнах домързя ме и вече мн не ми се занимава. Някой ден ще сложа и др неща. Накратко: правим преходи за когато си изберат хората и колкото си искат, независимо от времето и атмосферните условия. Язди се и на слънце и на дъжд и на тъмно и зимата. Баща ми вторника ще прави поредния 12 часов преход с некви аматьори, но това е изключение. За да се качиш за повече от два часа е добре да си яздил повечко пъти и да си сигурен на коня. Има и обучение и тн абе пише си там :ab: Ти на каква тарифа язди? Аз мисля, че при нас не е толко скъпо, поне кат знам в София кво е icon_crazy Ние сме над едно селце до Разлог - там са 3 конни бази.
Всеки, който иска да язди е добре дошъл, правят се и намаления за някои! ИзображениеНо ми казвайте предварително за да не отиде някой при конкуренцията :ag: едните са много зле...

Сайта: http://rusaliite.bg/
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Space » Нед Авг 02, 2009 9:14 pm

Сбъркала ти е ника с cucumber, което е краставица на английски :ap:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот jiff » Нед Авг 02, 2009 9:26 pm

:aja5tki:
"Не само търговците продават. Всеки от нас го прави. Каквото и да работите, вие -- най-малкото -- продавате себе си. В най-добрият смисъл. Продавате своите знания, умения и време -- срещу съответното възнаграждение."
Аватар
jiff
В ятото

Мнениеот COLUBER » Нед Авг 02, 2009 9:46 pm

Space написа:Сбъркала ти е ника с cucumber, което е краставица на английски :ap:

Хахахахахахахахаха с тва още не ме бяха сръвнявали :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Space » Нед Авг 02, 2009 9:59 pm

За всяко нещо си има първи път [applauseuu.gif] :az:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот infetka » Пет Авг 07, 2009 2:36 pm

упс :ah: сори за ника, не гледах много

мерси за информацията, на нас ни взеха 25 лева за един час свободно яздене в околността без инструктор
сайта е супер, хареса ми плана за обучението и разпределението на часовете, като понасъберем пари ще дойдем да се обучим хубаво, че никви ни няма, за да може да правим и по-дълги преходи
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот rotvailer14 » Сря Авг 12, 2009 1:20 pm

Някой от ваc запознат ли е с цените в конната база в Банкя, колко струва за месец да ти гледат коня там?
rotvailer14

Мнениеот horse_girl » Пон Сеп 07, 2009 5:10 pm

Zai4etyEbq6tyKoza написа:някой язди ли в банкя??? [friendship.gif]

Да, аз.

ето снимка на кончетата, които видяхме, имаше минимум 50-тина подобни
Изображение

Мисля, че това са или полукръвни или (което е по-възможно) са хафлингери :) .
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот сладкото ми кученце » Пон Сеп 07, 2009 5:20 pm

Аз съм от варна но на колко години трябва да си за да се запишеш :ba:
сладкото ми кученце
В стадото

Мнениеот horse_girl » Пон Сеп 07, 2009 5:27 pm

Няма възрастови граници, можеш на 5г, на 8г, на 15г, на 20г, на 30г...Когато искаш :)
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот archy » Нед Сеп 13, 2009 3:54 pm

Днес ходих на първия си урок по езда ,близо до баникия .Беше много хубаво tongue
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот horse_girl » Нед Сеп 13, 2009 8:55 pm

Супер била си в националният хиподрум :bi: , аз яздя там. Кой кон язди, с кой треньор?
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот archy » Пон Сеп 14, 2009 1:21 pm

Ами ...коня мога да ти го опиша, защото му забравих името...май беше нещо с Г ,но не съм сигурна ,беше тъмно кафяв с бяло отпред на главата и го ползваха за съвсем начинаещи дето само седят на коня :ah: Ти добре ли яздишх ,какво ти е впечатлението за тази конна база,...?
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот horse_girl » Пон Сеп 14, 2009 10:35 pm

Оу, яздела си онзи [smile3537.gif] Да, този кон е малко старичък, затова го използват само за начинаещи.Аз яздя горе-долу добре, между начинаещи и напреднали съм, понеже бързо напредвам.Още на вторият си урок, който беше днес, вдигнах галоп (и то не, защото конят се е подплашил или нещо такова, ами защото днес треньорът ми беше друг и реши, че се справям достатъчно добре, за да пробвам) и не паднах :ah: :ajaweki: tongue .Впечатлението ми от конната база е много добро, защото треньорът ми е много добър и лесно схващам при него.Само липсата на закрит манеж е малко притеснителна, но ще я преживея :ab: :bs:
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот archy » Вто Сеп 15, 2009 12:04 pm

Аз съм яздила пони в галоп :ag: и кон в тръс и после в галоп.Е не професионално ,а като бяхме на лопгаер на морето и един циганин с два коня на поляната до хотела -5 лв. половин час яздиш ,в една голяма по0ляна.И първо се качих на коня и на 3тия път ,конят "полудя" и започна да тича по поляната.Първо в тръс го удържах ,но в галоп само с юзда паднах през врата на коня и си беше късмет че не ме стъпка.Отървах се само с натртена ръка .След два дни пак там вече можех да ползвам ръката си горе долу и яздих само понито в галоп ,е доколкото можеше и така .Аз ще ходя май съботата ти кога ще ходиш че мож еда се засечем?
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот horse_girl » Сря Сеп 16, 2009 1:22 pm

всяка неделя, събота съм заета.Що не дойдеш в неделя де?И без това ще се запознавам с една друга тогава?
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот archy » Сря Сеп 16, 2009 7:36 pm

Незнам дали ще успеем,но дано се видим!

Офтопик:
Айде стига спамили.
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот rotvailer14 » Нед Сеп 20, 2009 7:52 pm

В банкя колко струва за 60м. самостоятелно яздене?
rotvailer14

Мнениеот archy » Нед Сеп 20, 2009 8:25 pm

в сайта има цени
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот horse_girl » Нед Сеп 20, 2009 9:21 pm

30 мин. - 15лв. и 60мин - 30лв.Повече подробности тук:
http://www.nationalhippodrome.com/
Изображение
horse_girl
В стадото

Следваща

Назад към Коне