Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Езда

Re: Езда

Мнениеот archy » Пон Сеп 21, 2009 2:47 pm

horse_girl ти за свободна езда ли учиш или за състезател?
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот horse_girl » Пон Сеп 21, 2009 8:16 pm

Любителска, все още, но надеждата умира последна :ad:
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот xrisi » Пет Окт 30, 2009 10:08 am

На мама "магаренцето" качено на конче комплекс "Фанагория" - всички в къщи благородно завиждаме на хората които имат щастието да притежават или работят с такива животни.
кой ако не аз
кога ако не сега
xrisi
В ятото

Мнениеот marsch » Пет Окт 30, 2009 10:51 am

Хриси , някой път ще ни дойдете за по-дълго на гости и ще ви заведа да разгледате нашите кончета , а кой знае , може и да пояздите
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
Пази Боже , сляпо да прогледа !!!
marsch
В ятото

Мнениеот xrisi » Пет Окт 30, 2009 3:18 pm

marsch написа:може и да пояздите
е това ще е страхотно :ay:
кой ако не аз
кога ако не сега
xrisi
В ятото

Мнениеот 4umer_Master » Съб Окт 31, 2009 2:48 am

:ag: Яздил съм кон,сло,магаре,куче,камили ко ли не ама езда мне..... :ag:
Аз съм добро момче
Аватар
4umer_Master
В ятото

Мнениеот maximix1812 » Нед Ное 08, 2009 12:39 pm

COLUBER написа:В Рила. До сега не съм установила как му е по-удобно на коня. Когато остават рани и протривания от опаса конете със сигурност ще предпочитат да не им се слагат седла. Но ако не им убива или стиска може би седлото ще е по-удобно вместо да им стискаш гръдния кош с колене icon_dontknow

Седлото разпределя тежестта на ездача по-равномерно върху гърба на коня. :ad:
Разбира се,ако остават рани и протривания,това седло ще е по-добре да се смени с друго,а и трябва да се проверява дали е сложено правилно...За много неща има много възможни причини. :bs:
:ba: Моето богатство не лъщи и не дрънчи,то блести под слънцето и цвили. :ba:
maximix1812
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Нед Ное 08, 2009 10:02 pm

maximix1812 написа:Седлото разпределя тежестта на ездача по-равномерно върху гърба на коня. :ad:
Разбира се,ако остават рани и протривания,това седло ще е по-добре да се смени с друго,а и трябва да се проверява дали е сложено правилно...За много неща има много възможни причини. :bs:

При положение, че коня е 300-500+ кила не мисля, че 50кг ще са му особен проблем ако не са разпределени върху седло. Ако му е толкова тежко със сигурност ще усети и допълнителните 10 кила от седлото. :ag: Виж за останалите неща с протриването и тн съм съгласна smiley24 обаче при нас се случи на единия кон да му се появи рана от опаса, а е с едно и също седло от години, което се слага по един начин. Естествено коня не се язди докато заздравее, но не мога да разбера как изведнъж се появи рана така :ac:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот marsch » Пон Ное 09, 2009 6:06 am

Слагайте, задължително, памучно парче между опаса и мястото на раната , в противен случай раната винаги ще се появява при слагане на седло...колкото и да изчакате да заздравее.
НВЕЖЕСТВОТО И НЕЗНАНИЕТО НЕ МЕ ОПРАВДАВАТ , ЧЕ ГОДИНИ НАРЕД КРЕЩЯХ "БРАВО" ЗА НЕЩА КОИТО НЕ РАЗБИРАХ !!!
Пази Боже , сляпо да прогледа !!!
marsch
В ятото

Мнениеот maximix1812 » Пон Ное 09, 2009 11:37 am

COLUBER написа:При положение, че коня е 300-500+ кила не мисля, че 50кг ще са му особен проблем ако не са разпределени върху седло. Ако му е толкова тежко със сигурност ще усети и допълнителните 10 кила от седлото. :ag: Виж за останалите неща с протриването и тн съм съгласна smiley24 обаче при нас се случи на единия кон да му се появи рана от опаса, а е с едно и също седло от години, което се слага по един начин. Естествено коня не се язди докато заздравее, но не мога да разбера как изведнъж се появи рана така :ac:

Как е кончето?Заздравя ли раната? :ac:
:ba: Моето богатство не лъщи и не дрънчи,то блести под слънцето и цвили. :ba:
maximix1812
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пет Ное 13, 2009 9:35 am

marsch написа:Слагайте, задължително, памучно парче между опаса и мястото на раната , в противен случай раната винаги ще се появява при слагане на седло...колкото и да изчакате да заздравее.

Добра идея, ще се погрижа да влезе в действие smiley24

maximix1812 написа:Как е кончето?Заздравя ли раната? :ac:

Не съм сигурна от извесно време не съм го виждала и не знам дали са го яздили, но последно беше затворена. Утре като отида ще разбера icon_smiwle
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот h0rses » Пет Дек 25, 2009 10:45 pm

Може ли да помоля: Ако има някой, който язди във Варна, са попита дали има училище за жокей, от колко годишен може да се започне, ако няма във Варна, къде има и така. Ще съм му много благодарен [friendship.gif] :bp: [friendship.gif]
Аватар
h0rses
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Сря Яну 06, 2010 2:50 pm

И аз съм яздила :ag: Голяма мечта ми беше, но се сбъдна като бях в Русия на гости :ab: Имаше само 1 кон, който можеше да се язди, защото конюшнята беше пред затваряне, тъй като нямаше кой знае колко посетители и беше доста далече от големия град, но беше мнооого красиво. За съжаление яздих някъде само час, час и половина [mood_feelings_hurt.gif] , но пък успях да го подкарам в тръс и галоп :bp: Беше малко страшничко, защото доста се друсах, но после му хванах цаката и не подскачах :ag: Но после ми беше много странно на краката :ajaweki: Искам пак, но за съжаление сега няма къде, а и няма време. Макар че лятото може да се разходим с нашите донякъде, че наистина беше невероятно преживяване и искам пак :ba:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот poliii » Съб Авг 21, 2010 9:11 am

Страхотна тема с голямо удоволствие я прочетх :ab: Изглежда има много хора които са запалени по тези красиви животни поздравления на всички които са се ориантирали към тях състезателски или просто любителски

COLUBER имате страхотна база надявам се един ден да мина и през вас

Аз язда само за удоволствие не съм състезателка . На 6 г се качих за първи път и все още ми е такъв голям кеф въобще усещането е страхотно . Обичам да ходя на разходки в планината . Тейкато живея в полето / Плевен / язда повече тук но лятно време успявам да осъществя това си желание защото ходим на планина . Тази година бяхме във Велинград . Има една нова базичка Сивек много е добра хората са изключително мили . Имаше малко коне но тя тепърва се разраства . Който има път на там може да я посети правят хубави разходки
poliii
В ятото

Мнениеот cat_13 » Съб Авг 21, 2010 10:20 am

А някой знае ли дали има конна база близо до Добрич? Аз ходя да яздя в Кранево, но за съжаление само няколко пъти годишно, а много ми харесва. И коня и треньора са много добри последно дигнах тръс и не можах да падна. Което си беше постижение защото отначало се уплаших, но след няма и минута вече се смеех.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот Jokeikata123 » Чет Сеп 29, 2011 10:20 pm

Ездата е много хубаво нещо,сваляш килограми,научаваш много неща,радвам се,че поне този спорт е известен!
Аватар
Jokeikata123
Животинче с въпрос

Мнениеот expoo » Пет Мар 23, 2012 12:11 am

Здравейте, казвам се Богдан от Пловдив съм, ако търсите нещо естествено и натурално силно Ви препоръчвам едно място на около 25 км от Пловдив , невероятна красота спокойни коне имат и квалифициран инструктор.Това което ми направи впечатлени е походите им.В близост до базата са снимани култови филми като козият рог Капитан Петко Войвода. Разгледайте това http://konnabazastela.com/Routes.html
expoo
Животинче с въпрос

Мнениеот expoo » Вто Мар 27, 2012 5:51 pm

мястото се казва Конна База Стела www.konnabazastela.com
expoo
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Мар 27, 2012 6:21 pm

Реклами ли им правите? Аз искам да попитам такива ли са нормалните цени наистина ? Никога не съм плащал да яздя, защото го правя безплатно лятото. hsuh
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Вто Мар 27, 2012 7:47 pm

Да, такива са цените, като ходим лятото на море там също има конна база и цените бяха такива. :ab:
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Пон Юли 30, 2012 4:02 pm

Виждам, че съм писала преди около 2 години в темата, но сега искам да се отчета с напредък :ag: , също и да споделя моя опит (който, между другото, не е много богат) с конни бази в моя регион (Ямболско). Значи, миналото лято работих (на доброволни начала :ajaweki: ) в "Симекс". Наистина е красиво, подредено и чисто (поне последно като ходих там). Има нов треньор, който по мое мнение си разбира от работата. За начинаещи дават кобилата Ариел, която е нисичка и доста стара (15 години май). Толкова е спокойна, че е прекалено спокойна (като монах на морфин направо) - да я подкараш в галоп граничи с невъзможното. Да не говорим, че като разбере, че има неопитен ездач на гърба си (конете са доста умни животни) има навика да спира ей-така или да тръгва в тръс, когато се насочи към изходната порта (трудно понася жегите, милата и иска да се прибира). За по-напреднали е жребецът Барон - наистина е много красив, млад, строен, абе кон-мечта :ag: . Таксата е 20 лв. на половин час. (ето ме и мен с Барон)
Изображение
Базата се намира в село Кабиле, на 4 км от Ямбол.
Знам, че има и други бази (за едната знам, че е в Кукорево, пак до Ямбол), но не намерих информация за тях в интернет, а и не съм ходила (чувала съм за тях от приятели) и не знам какво е положението там.
Както и да е, друго мое любимо място за езда (ходя най-често там, тъй като е по близо до моят град - Елхово) е близо до село Мелница. Зад един манастир, извън селото, но много наблизо, се намира една пещера, наречена "Дрънчи дупка" ( :ajaweki: ). Името й е, защото се говори, че ако пуснеш камък вътре можеш да го чуеш да дрънчи много дълго, бла-бла-бла. По името на пещерата са кръстени и нещо като.. комплекс от хижи, наречен също "Дрънчи дупка" ( :ajaweki: ). Там освен хубавата природа и пуснатите на свобода животни (зайци, които се разхождат напред-назад, кокошки с пиленцата :ba: , фазани и т.н.) има и ограждение с коне (много са красиви между другото, един ми заприлича на Пинто, но го видях много отдалеч). Работата е там, че ако ходиш да яздиш в Дрънчи дупка, трябва да си малко напреднал с материала, защото там няма треньор, а просто се качваш на коня и ходиш където си поискаш сред природата (можеш даже да отидеш с коня до въпросния манастир, до селото и тъй като е планинска местност - Сакар - можеш да се изкачваш по едни пътечки). Цената е 10 лв. за 1 час.
Малко дълго стана, но исках да споделя всичките си впечатления, и да се похваля, разбира се :ag:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Мария Боева » Нед Апр 07, 2013 1:29 pm

Аз ходя да яздя в клуб "Кавалер" и съм много доволна
Аватар
Мария Боева
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Коне