Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Име за конче

Име за конче

Мнениеот Аляска » Вто Фев 28, 2012 3:18 pm

Здравейте, искам да Ви помоля за съвет(тези, които обичате или обожавате конете, както аз :ag: ) за да ми помогнете да намеря или по-скоро измисля име за кончето, което е на път да се роди. Не съм сихурна, но може би някои от вас са виждали на една от моите теми, в които има снимка на една кобилка Хайди(тя е гордата майка на първото от кончетата, което по невероятна случайност се роди на 14 февруари :ajaweki: ) Баща му се казва Зино, в тази част на света е прието да се взима първата буква от името на таткото и да се измисли име с нея. Та така ако някой има идея, моля да я сподели. Ето примери, на които съм се спряла (моля само не ме упреквайте, че са такива, защото наистина има коне с такива имена) :
Заплата, Задача, Зина, Златна, Зиг-Заг( <---това много ме кефи :ag: ) Мерси предварително !
Моето богатство не лъщи и не дрънчи,то блести под слънцето и цвили. :)
Аполония, тя за мен е всичко,обичам те слънце! :*
Аватар
Аляска
Животинче с въпрос

Re: Име за конче

Мнениеот марина » Вто Фев 28, 2012 7:19 pm

Имената са чудесни :ab: ето и моите предложения: Зак, Зерчо, Залия и .......... нищо :ag: дано ти харесат.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот Bunninny » Вто Фев 28, 2012 7:41 pm

Зина и Зиг-Заг са най-хубави. :ax:
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот Аляска » Вто Фев 28, 2012 8:00 pm

Хей, много благодаря и аз си мислех за Зиг-Заг и мисля да го предложа :)
Аватар
Аляска
Животинче с въпрос

Мнениеот Bunninny » Вто Фев 28, 2012 9:45 pm

Според мен е най-готино!
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот gabrielabonbon » Вто Фев 28, 2012 10:59 pm

Зиг-Заг най-много ме кефи. :ab: Ако още искаш предложения-ето няколко : Звезда, Зеро. :ag:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот Lila » Сря Фев 29, 2012 2:13 am

Зиг-Заг наистина е много готино. Единственото име, което лично на мен ми харесва с "З" е Зафир, името е арабско и означава победител, а в Русия имат едни много готини сладки, подобни на нашите целувки с това название :) кога ще има снимки на кончето ?
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот Аляска » Сря Фев 29, 2012 3:15 pm

Благодаря на всички, които се включиха, ами Lila обещавам да кача снимки на малка/ото веднага щом се роди! Очакваме майката всеки момент, да, а Захир много ми харесва! Смятам да го предложа, макар, че имаме вече Захира (другото малко) :)
Аватар
Аляска
Животинче с въпрос

Мнениеот Lila » Сря Фев 29, 2012 3:40 pm

Аз си мисля, че като го видиш и само ще му дойде името куче още преди да се появи 1 месец се чудих как ще се казва и мисля имена, бях се спряла на Тайра, защото Тайра Банкс ми е любимка, но като го видях в колата и веднага реших, че ще се казва Прада, направо от нищото се появи това име. Така, че да ти в живо и здраво, другото няма голямо значение
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот k0ra » Сря Фев 29, 2012 9:02 pm

Дай снимки ако имаш да го видим..а и то наистина е така ти ще го погледнеш и ще разбереш кое име най-много му отива. :)
В българският език има четири форми на степенуване:
-Далеч
-По-далеч
-Най-далеч
-На майната си
k0ra
В стадото

Мнениеот Bunninny » Сря Фев 29, 2012 9:10 pm

Е, кое име избра Рали?
Kathrine

Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот Lila » Пет Мар 09, 2012 9:09 pm

Какво стана с кончето, предполагам се е родило вече, разкажи ни как се развиват нещата при вас?
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот Аляска » Нед Мар 11, 2012 5:08 pm

Ами кончето ЩЕ се роди може би след няколко часа, но за съжаление и аз нямам новини :( като полува новини и снимки първо тука ще кача ;)
Аватар
Аляска
Животинче с въпрос

Мнениеот Lila » Нед Мар 11, 2012 9:59 pm

ще чакаме, да не ни забравиш :)
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот Аляска » Вто Мар 20, 2012 8:24 am

Чудесни новини :ag: кончето се роди на 19.03.2012 и тъй като имаше голямо бяло петънце на целото го нарекохме Звезда , много си я обичаме тази наша "звезда" и се надяваме да ни радва. Заедно с тази добра дойде и една лоша новина - тъй като снега се топеше твърде бързо покрива на конюшната се срути, за щастие нмаше пострадали коне и хора :ab: сега конете и двете нови допълнения спят в плевнята и още се чудим какво да правим : Да оправим покрива на падналата конюшна. или пък да направим съвсем нова в плевнята. Лично мнение : най-добре да направим нова конюшна, защото старата е много нестабилна :ag: :ay:
Аватар
Аляска
Животинче с въпрос

Мнениеот Lila » Вто Мар 20, 2012 8:31 pm

Честито
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот марина » Нед Мар 25, 2012 10:42 am

Честито :ax:
Аватар
марина
В ятото

Назад към Коне