Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

УВ лампите

УВ лампите

Мнениеот iddqd » Чет Ное 13, 2008 11:03 pm

Значи правя нова тема понеже това е важно и ако някои нов влезе няма да може да намери нужната му информация по старите теми, тъй както аз немога. Та ув лампите са задължителни уж и аз съм комбинирал 2ка и 5ца животните ми се пекът на 15 см от малпите понекога и по близо. Искам да питам по колко часа на ден д държа по силната лампа включена?
Аватар
iddqd
В глутницата

Re: УВ лампите

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Ное 13, 2008 11:15 pm

Добра идея е това - не бях се замислял :ab: Да съчетаеш двете лампи и животното да си избере на какво облъчване да се подложи :ab: Каква е лампата?
Ето на този сайт може да намерите всякаква информация, която ви е нужда на УВ светлината и приложенията и в тераристиката :ay: И преди съм го поствал май...
http://www.uvguide.co.uk/
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот iddqd » Чет Ное 13, 2008 11:37 pm

Ми 5тицата е на Ferplast пура 15w 45 см, а 2ката exo terma repty glo 2.0 такава обикновенна на фасунга. четах, че 2 ката може да се държи включена по цял ден за да симулира дневна светлина, но за 5тицата нензам страх ме е да неги изгоря, също така пише че трябва всяка година да се сменят лампите понеже се изхабявали нещо. А животните всъщност изобщо неси избират сами на какво облъчване да се подлагат понеже лампите са една до друга близки и порсто когато изключа 5тицата включвам 2ката
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот renetar » Пет Ное 14, 2008 1:14 pm

аз имам 10, защото се затрудних с намирането на 5, надявам се до 20тина дни да ми доставят и 5ца. Тъй като е по-силна я държа включена 3-4 часа /за целта си купих таймер/ и е на 50 см от игуаната. А аз съм чела, че на 6м трябва да се сменят, защото те ще продължат да светят, но няма да излучват необходимото УВБ
renetar
В глутницата

Мнениеот iddqd » Пет Ное 14, 2008 2:34 pm

е значи по цял ден да свети 5тицата така ли? мислех си, че някакви режими има
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот renetar » Пет Ное 14, 2008 3:17 pm

Ами аз чела различни версии, от няколко часа на ден /3-4/, до 8, не знам къде е истината, лекарката на моя животинчо каза, че 3-4 часа са достатъчни, аз не вярвам в природата да ги пече слънцето и да го облъчва по цел ден! Аз лично понякога ги оставям по малко повече, а когато имах 5ца я оставях между 6 и 8 часа ... Проблемът при мен е, че моят е пуснат, бях оставила лампата по цял ден, защото не го знам кога и по колко седи под нея, но след като всяка вечер като се прибера го заварвам там реших, че по-голяма част от времето си прекарва под лампата и я настроих да му пече по 4 часа. Утре ще го наблюдавам какво прави през деня и ако трябва ще го променя.
renetar
В глутницата

Мнениеот iddqd » Пет Ное 14, 2008 3:29 pm

ами значи те обичат да си стоят под лампите защото там е най топло. Номера е кадето сложиш лампа да греене да сложиш и ув лампата до нея и тои ще иска да лежи под тях да се грее. Има и вероятност да легне на апрното де
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот denica » Пет Ное 14, 2008 4:54 pm

На моят хайван лампата е пусната цял ден - от 8 до 8 - като му писне се разхожда из терариума.
Но крушките отиват за по месец време ...
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот StR » Пет Ное 14, 2008 5:53 pm

При мен всичко що е на УВ лампа е Repti Glo 5.0 :ab:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот renetar » Пет Ное 14, 2008 7:38 pm

И двете му лампи сочат на едно и също място и УВ и отоплителната му, а пък това място е над парното, така че и оттам ще му топли /монтирах едни стъпаловидни дъски, когато иска да се толи, отива на най-горната, като му писне слиза надолу, а понякога се крие м/у тях/. освен това са до прозореца, защото той е клюкарка и обича да си зяпа. Но май реших като взема 5цата да я сложа да му пече по 8 часа, кофтито е, че сега навън е тъмно, а пък лампата му свети, и като я оставях по цял ден го заварвах в едно такова състояние- спи му се, ма дреме....и реших, че му пречи и го обърква милото! и май направо две петици ще си поръчам, да си имам резерва, иначе сегашната ми е ехо тера
renetar
В глутницата

Мнениеот iddqd » Вто Ное 18, 2008 10:40 pm

добре а когато игуаните ми станат много голями и вече несе побират в аквариумите си как да монтирам тази лампа така че да неме окиорави?
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот renetar » Сря Ное 19, 2008 2:33 pm

Ами като му уредиш част от стаята, където да стои и насочиш лампата към него, а не към останалата част от стаята...
renetar
В глутницата

Мнениеот renetar » Пон Ное 24, 2008 2:47 pm

Четох за лампите на ехо тера, препоръчват да се комбинират 2.0 УВБ, която е пълноспекърна с 5.0 УВБ.
Аз междудругото се замислих да не би сега да му е тъмно и за това постоянно да е задремал и да не мърда, защото все пак си е доста мрачно навън тея дни, а сегашната му УВБ не е пълноспектърна?!
renetar
В глутницата

Мнениеот iddqd » Вто Ное 25, 2008 11:41 pm

да бе и аз съм само с 2 улта виолетови лампи една 2 и една 5. 2 ката по цял ден свети и се чуда дали им е достатачана за светлина данеби да им е тъмно само на ув 2 ка
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот renetar » Сря Ное 26, 2008 11:11 am

Провери дали тази, която ти свети по цял ден е пълноспектърна, ако е им е достатъчна според мен. Иначе ако е само УВБ не излъчва във видимия спектър или поне не достатъчно /не разбирам много от вълни и физика/.
renetar
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Сря Ное 26, 2008 12:37 pm

Пълноспектърна е :ajaweki: Всички лампи за влечуги на пазара "пълноспектърни" , без зачение процентът на УВБ , който излъчва :ad: Нали целта им е да имитират естествената слънчева светлина :ab:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот renetar » Сря Ное 26, 2008 12:53 pm

Ами не, не е така, от тези на ехо тера само 2ката е пълноспекърна, специално четох на страницата им, има даже и схеми на спекръра на излъчване /не знам дали така се казва/.
renetar
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Сря Ное 26, 2008 1:09 pm

В грешка си :ad: Ето я страницата - http://www.exo-terra.com/en/products/co ... _bulbs.php . Там пише че 2.0 е с силни видими видими лъчи и прави цветовете да изглеждат по ярки , но е с ниско излъчване на УВБ радиация. За 5.0 пише че е с високо излъчване на УВБ радиация, но с по ниско излъчване на видими лъчи - това не означава че не е пълноспектърна :ad: На тези схеми даже се вижда че видимата светлина излъчвана от двете лампи е почти еднаква.
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот renetar » Сря Ное 26, 2008 2:30 pm

Ами хубаво, не ми се спори, аз на моя съм му поръчала и 2 и 5, защото ми се струва, че му е тъмно и постоянно спи и се излежава....
renetar
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Сря Ное 26, 2008 3:14 pm

:ay:
Аз при вараните използва обикновенна рефлекторна крушка 100 вата + УВ :ad: Рефлекторната освен че свети, образува и гореща точка, където да се препичат :ab:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот renetar » Сря Ное 26, 2008 3:38 pm

Аз съм взела инфраред, за да не се награвя самата лампа и ако случайно падне да не запали къщата, а пък да може да му е включена и през ноща, мислех си през деня да му сложа обикновена, но пък през ноща трябва да развинтвам лампи и много сложно ми става... та за сега се спрях на 3- една 2ка, която да е по цял ден, една 5ца, която да се включва по 5-6 часа и инфарета...
renetar
В глутницата

Мнениеот iddqd » Сря Ное 26, 2008 4:07 pm

и аз съм така мъжкия ми много обича под инфрареда да киничи а пък женската на еидн камък нагревател се излежава. Освен тези 3 лампи бях взел и за дневна светлина ама изгоряха и затова сега се чудех дали само на ув мога да карам
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот niikolai » Съб Дек 27, 2008 9:45 pm

след далго търсена на ув лампа по празниците и след като не намерих такава специално за игуани попаднах на ултра виолетова луминисцентна лампа 8вата.тази лампа става ли за игуани или има нещо специално в тези за бита и тези за вле4угите.лампата взех от практикер!!!пише че е ултра виолетова но мн напомня на неонова/по светлина/но си е с ултра виолетов цвят а не като неонките.в упътването пише че е подходяща за употреба в медицинската и фармацевтичната промишленост,при фотохимични реакций,в бижутерията!вие как мислите?принудих се да взема такава защото нямаше от тези за животни в нали4ност в габрово,пловдив,в.търново и карлово.това бяха местата където обходих тези дни и всички обещаваха доставка за след н.година!!!
niikolai
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 27, 2008 9:52 pm

Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот niikolai » Съб Дек 27, 2008 10:24 pm

ок,съгласен съм,благодаря ти но въпроса ми беше става ли тази лампа или не?
niikolai
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 27, 2008 10:28 pm

niikolai написа:ок,съгласен съм,благодаря ти но въпроса ми беше става ли тази лампа или не?

Няма кой да ти каже и докаже мнението си на 100%.
Моето мнение е, че нещата са неясни и е излишен риск да се доверяваш...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот niikolai » Съб Дек 27, 2008 11:26 pm

благодаря за бързият отговор въпреки празничните дни :ay: весели празници
niikolai
Животинче с въпрос

Мнениеот unicatm » Сря Фев 04, 2009 10:59 pm

Айде-влизам направо с рогите напред в сайта с конкретен въпрос.Имам игуана от 3 месеца.Сега и правя нов терариум.Ще и сложа халоген на Osram да го топли отгоре,а за отдолу-подово.Проблемът е е с UW лампата.Терариума е с размери В-145см.,Д-160см.,Ш-70см.Тук в Сливен ми предложиха лампа с UW покритие-75w на General Electrc за сумата от 9,70лв.Другата алтернатива са пурите на Silvania,но цените са в пъти по-големи.Някой,ако може да даде мнение-ще бъда много благодарен.
И утре е ден-радвай му се.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот iddqd » Сря Фев 04, 2009 11:11 pm

мисля че по скъпите са по оферта
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот unicatm » Сря Фев 04, 2009 11:27 pm

iddqd написа:мисля че по скъпите са по оферта
То офертата-хубоу,ама за колибата на змей каква лампа да му взема-тука чета лампи по 5%-8%,а в магазина ми казват-18w,30w 36w.-дай един акъл,че 150 лв. дадохме за змея,колибата до този момент ми коства 200лв. за материали,и ако и стане нещо на гадинката-язък за оптимизма.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот iddqd » Сря Фев 04, 2009 11:45 pm

около 30 кинта една ув лампа 5 ти трябва
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот unicatm » Сря Фев 04, 2009 11:55 pm

iddqd написа:около 30 кинта една ув лампа 5 ти трябва
Какво означава"5 ти трябва"?
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 05, 2009 7:24 am

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rumi » Чет Фев 05, 2009 10:57 am

Тая на Силвания е хубава ув-лампа. Моята игуана е с такава.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот fifitube » Пет Фев 06, 2009 2:43 pm

Здравеите .Само да ви кажа нещичко че Ув лъчите ги има денем ,така че несе опитваите да му светите вечер,ще му докарате рак от облъчването или изгаряне на кожата и ще е грозен докато несмени кожата,а и ако спи пот лампата пак недеиства,гадинката трябва да е будна за да деистват метаболните процеси и освояването на д3,също самото тяло трябва да е топло при приемането на ув лъчите ,ако е хладен първо го стоплете после го печете.Те са активни прес деня вечер спят значи и си спят неим работят процесите се пак и те трябва да си починат.
fifitube
Животинче с въпрос

Мнениеот Aquila » Пет Фев 06, 2009 6:52 pm

fifitube написа:Здравеите .Само да ви кажа нещичко че Ув лъчите ги има денем ,така че несе опитваите да му светите вечер,ще му докарате рак от облъчването или изгаряне на кожата и ще е грозен докато несмени кожата,а и ако спи пот лампата пак недеиства,гадинката трябва да е будна за да деистват метаболните процеси и освояването на д3,също самото тяло трябва да е топло при приемането на ув лъчите ,ако е хладен първо го стоплете после го печете.Те са активни прес деня вечер спят значи и си спят неим работят процесите се пак и те трябва да си починат.

:bu:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот unicatm » Пет Фев 06, 2009 9:11 pm

rumi написа:Тая на Силвания е хубава ув-лампа. Моята игуана е с такава.
Аз мисля да взема на Силвания една 60 см.пура-дали ще свърши работа?
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Пет Фев 06, 2009 9:25 pm

да, ще ти свърши работа, мойта е 60 см, само и направи капак отгоре да не ти свети в очите
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Пет Фев 06, 2009 9:58 pm

Мерси Руми.Готин е твоя Нирванчо.И аз ще пусна едно видео на нашия Хари-вчера го снима синковеца.То още малко хайванчето-аквариума му омаля,ама сега му правя новата колиба,да живне малко животинката.Тъй,че сигурно ще има въпроси от моя страна.Който има желание-да помага.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот Милен » Съб Фев 07, 2009 3:09 pm

:) днес в един магазин за електричество ми предложиха една Ув лампа струваше 7 лв без постафката а постафката още 5 или 6 лв. да ли ще ми свърши работа са чудя ? трябва да е специално за игуани ?
Милен
В стадото

Мнениеот Милен » Съб Фев 07, 2009 3:10 pm

и задалжително ли е лампата да е пура ? чудя са на моя Ичи да ли му трябва лампа ув лампа 40 см. е голям имам за сега само рефлекторна крушка ...
Милен
В стадото

Мнениеот unicatm » Съб Фев 07, 2009 9:10 pm

Ами и аз се чудя това Милене,доколкото успях да разбера има и УВ лампи,които се мотират на фасунга но не знам дали стават за игуани.Ако някой знае нещо по въпроса-марка,цени,откъде може да се закупи.Защото иначе вземаш 1 пура на Силвания,като компромисен ценови вариант.След това ти трябва тяло за пурата,траф(който е по скъп,защото не е на 12v),и накрая като теглиш калема-УВто може да ти скочи към 60 лв.Ако Руми е на линия-да каже колко струва реално едно УВ.Тя е със Силвания-60см.Хайде Руми-помагай на лаиците.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот Милен » Съб Фев 07, 2009 10:20 pm

и аз съм чувал че има такиа дето са слагат на фасумки ама да ли имат същия ефект иначи знам от каде да си купя ама незнам колко вата ии така нататак...
Милен
В стадото

Мнениеот rumi » Съб Фев 07, 2009 10:28 pm

Ами на мен са ми казвали, че на Силвания пурите са добри и аз такава ползвам, има и такива дето се монтират на фасунга, не е задължително да е пура. Значи тая пура, мойта е 26 лв., а тялото дето се поставя пурата беше доста евтино, не повече от 4-5 лв, ама тва преди 3 години де. За пурата цената е актуална мисля, понеже скоро сменях мойта. Примерно пурата за игуани на Зоомед е бая по-скъпа, май я гледах за 46 лв.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Съб Фев 07, 2009 11:19 pm

Ами ще се доверяваме на твойто мнение-все пак има резултат.Бая змей си отгледала-да ти е жив и здрав.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот Милен » Нед Фев 08, 2009 12:19 am

амии можиш ли да ми кажиш от каде да си я взема тас пура ? ама на фасумка как игуаната ще се облъчва на нея като фасумката ще е замо на едно място ? аз имам рефлекторна крушка
Милен
В стадото

Мнениеот rumi » Нед Фев 08, 2009 1:20 am

За лампите за отопление препоръчвам да взимате керамични фасонги. :ad:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот iddqd » Нед Фев 08, 2009 4:55 pm

При мен инфрачервените лампи вършат супер работа за отопление игуаните ми много им се кефат
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот unicatm » Нед Фев 08, 2009 8:55 pm

iddqd написа:При мен инфрачервените лампи вършат супер работа за отопление игуаните ми много им се кефат
Айде сега Иди дай малко обяснения.Аз сега топля змея с 60w халоген.Ако не му отворим капака на аквариума-температурата вътре скача над 30 градуса.Тия инфра лампи-какви са-пури,или обикновени(за завиване)?Можеш да постнеш още-марка,цена,ватаж.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Нед Фев 08, 2009 9:57 pm

Ами завиват се на фасонга, ама друго не знам за тях...
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот iddqd » Пон Фев 09, 2009 3:00 am

Инфра червена лампа на Exo terma Когато ми бяха по малки имах 75 ватова после я смених с 100 вата като пораснаха. Много обичат да лежат под нея защото отделя много топлина. Трябва да се внимава да несе напръска случаино с вода защото се чупи и се подпалва така счупих 2 доокато си пръсках животните с вода
Аватар
iddqd
В глутницата

Каква ув крушка трябва за игуаните

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 20, 2009 3:12 pm

кажете коя точно ув крушка е наи-добра за игуана и за кустенурка ?
vasko12

Re: предложете хора каква ув крушка трябва за игуаните

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 20, 2009 4:17 pm

Крушка или пура
Къде ще стои - ще е сложена
На колко СМ ще е от животното
И не смесвай игуана и костенурка в едно питане - това са две различни животни с различни изисквания...
zoomaniak
Пчела работник

Re: Каква ув крушка трябва за игуаните

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 20, 2009 4:36 pm

крушка!ами за костенурката крушката ще стои одгоре,има покрив на половината от терариумат.ами на 25 см е от животното. а за игуаната оделна ли тема да направя?
vasko12

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 20, 2009 4:46 pm

За игуаната май пура ще е най-добре
Костенурката ще и е добре с крушка
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 20, 2009 4:54 pm

ами колко вт да баде крушката за костенурката ,и каде ми би препора4ал да отида още утре да купя крушката?
сащо така и за игуаната да зема каквото трябва!
vasko12

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 20, 2009 6:06 pm

Земи си най-малкия ват който има [smile271.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bubetodve » Пет Фев 20, 2009 6:34 pm

Офтопик:
zoomaniak написа: [smile271.gif]

Много смешна емотиконка :ajaweki: :ag: :ag:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 20, 2009 7:34 pm

ок.но каде да отида да я купя ако знаеш :ab:
vasko12

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 20, 2009 7:50 pm

В месарницата smilie8
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rumi » Съб Фев 21, 2009 11:56 pm

zoomaniak написа:В месарницата smilie8

:aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: smile322.gif smile322.gif smile322.gif smile322.gif smile322.gif
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот kitana » Нед Фев 22, 2009 7:48 am

Ако успееш да намериш крушка УВ на Exo Terra,ще ти е много по-удобно отколкото пура.Няма да се налага да купуваш тяло ,както за пурата.Не знам за игуани,но предполагам 5-ца( 5.0) няма да е зле(2.0 е за животни,които не се нуждаят чак толкова от УВ,5.0 "имитира" светлината ,която прониква в дъждовните гори и други тропически райони.10.0 има много силно УВ излъчване и имитира пустинни условия.Това в буквален превод от линка,който ти дадох).Който има игуани ще ти каже. Ето това:
http://exo-terra.com/en/products/compac ... _bulbs.php
Но,пак казвам:първо,ако успееш да намериш,защото е неоткриваема ,поне за мен.Второ,ако можеш да си я позволиш.Не знам конкретна цена засега,но това ще стане мисля утре.Пиши ми на ЛС.
Ако не,вземи си Sylvanya ReptiStar.Продуктите на екзо тера са по-добри,но и това е добър компромис.Потърси в по-големите зоомагазини в центъра.Трябва да има.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот kitana » Нед Фев 22, 2009 7:56 am

За костенурка 2.0 ще е добре.Можеш на нея да й вземеш Sylvania.Не знам дали техните пури се делят на проценти(в смисъл ,дали има 2 , 5 и 10 процента)или само на W(ватове).(Например 45 см пура на Силваниа е 15 W) .Ето :
http://www.sylvania-lamps.com/catalog/i ... r&section=
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2009 8:45 am

kitana написа:Но,пак казвам:първо,ако успееш да намериш,защото е неоткриваема ,поне за мен.Второ,ако можеш да си я позволиш.Не знам конкретна цена засега,но това ще стане мисля утре.Пиши ми на ЛС.

Exo Terra Repti Glo 2.0 Compact 13W
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Фев 22, 2009 8:54 am

Това е двойка.На него му трябва 5-ца.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот vasko12 » Нед Фев 22, 2009 9:48 am

мерси на вси4ки за цената информация :bi:
ве4е по4ти сам се насо4ил от каде щеги купя icon_wavey
vasko12

Мнениеот kitana » Нед Фев 22, 2009 9:50 am

И още нещо.За крушките на екзо тера:количеството УВ лъчи,нужно за опр вид животно не зависи толкова (или само) от времето,през което лампата работи,а от процента % на УВ лъчи на самото осветително тяло.Ако игуаната се нуждае от количество УВ лъчи като хамелеона,то ако щеш 20 часа да светиш с лампа 2.0 кел файда! А,както знаем,животните имат нужда и от почивка,така чеее....
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2009 9:56 am

Аз не препоръчвам крушка за игуани заради формата на тялото им. За тях винаги трябва да е пура - за да е равномерно разпределено всичко.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Фев 22, 2009 9:58 am

:ap: А за хамелеон и гекони?
Това не е нагревателна крушка,че да има нужда от ....разпределение.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2009 9:59 am

kitana написа::ap: А за хамелеон и гекони?

Крушка :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Фев 22, 2009 10:01 am

:ag:
Wrong answer. И двете стават
Зависи повече от терариума.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2009 10:03 am

китана - както СТР каза [mood_feelings_hurt.gif] :ag: [mood_feelings_hurt.gif] :bb: - нищо не е задължително..........и всичко си зависи от стопаните и тяхната душевна информираност :bu:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Фев 22, 2009 10:04 am

Точно. :ad:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kitana » Нед Фев 22, 2009 10:09 am

За гекони не трябва УВ лампа.Защото са нощни животни.Да го кажа като обща информация.Като по-точна информация-май само бибронито се нуждае от УВ,и то 5-ца.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот unicatm » Пон Фев 23, 2009 12:13 am

Ами аз си взех на Silwaniq 18W пура за новия терариум-а,кажете ми ще стане ли?
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Пон Фев 23, 2009 11:29 am

моята игуана е с такава пура и съм доволна :ay:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот renetar » Пон Фев 23, 2009 12:24 pm

Ехо тера препоръчват да се комбинира 5ца с 2ка, защото 2ката е пълноспектърна, а 5ца им не е.
renetar
В глутницата

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 12:35 pm

renetar написа:Ехо тера препоръчват да се комбинира 5ца с 2ка, защото 2ката е пълноспектърна, а 5ца им не е.

За пура или за крушка говориш?Интересува ме.От къде знаеш това?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот renetar » Пон Фев 23, 2009 12:39 pm

Мисля, че от страницата им беше... За крушки говоря.
renetar
В глутницата

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 12:59 pm

To fit our range of fluorescent bulbs, both linear and compact, Exo Terra developed a complete line of terrarium tops and linear fluorescent bulb controllers. Almost all of these fluorescent fixtures have multiple fittings to enable a combination of different Repti Glo bulbs in order to simulate any micro habitat suitable for a specific species.
http://exo-terra.com/en/products/compac ... _bulbs.php

Подчертаното ,преведено буквално:
(...)да се направи комбинация от различни Репти Гло крушки за да се симулира естенствения хабитат ,подходящ за специфичните видове.

И отдолу са дадени тела,към които може човек да прикрепи една,две или повече крушки .Т.е. ПО ЖЕЛАНИЕ и за видове,които изискват по-специфични условия,да се направят разл.комбинации.Никъде не е казано,че се препоръчва.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот renetar » Пон Фев 23, 2009 3:22 pm

Ето това го пише на петицата: Recommended in combination with Repti Glo 2.0 for a higher visual light output, и на дойката пише: Recommended in combination with Repti Glo 5.0 or Repti Glo 10.0, depending on the reptile's requirements
renetar
В глутницата

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 3:36 pm

:ap: :ag: Ма и аз съм една.Ще ми извади очите. :ag:
И пак човек трябва сам да прецени.Recommended само, лично на мен не ми върши работа.Ще поразпитам . :ab:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот vasko12 » Пон Фев 23, 2009 4:02 pm

само 5 вт ли трябва да баде крушката за игуаната?
vasko12

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 23, 2009 5:40 pm

vasko12 - ти схвана ли поезията в цялата тема.............. :ah:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот renetar » Пон Фев 23, 2009 9:37 pm

Ами аз съм му взела една 5ца и една 2ка, защото нали хем да има и слънчева светлина /2ката/ и да е по-активен /не че е много активен де, дреме по цял ден, най-много да направи една обиколка наоколо/, хем и да има 2 места, на които да има УВБ, които са 2те места, на които стои. Замислям се обаче като дойде време да ги сменям да му взема 2 5ци, защото така само го дебна къде стои преимуществено и сменям лампи...
renetar
В глутницата

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 9:38 pm

Крушки?Взела си крушки на екзо тера 5ци?Откъде??Казвай без бой. :ag:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот renetar » Пон Фев 23, 2009 9:41 pm

Директен внос от Германия, изпратиха ми ги приятели.
renetar
В глутницата

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 9:43 pm

:ajaaski: Как си знаех,че ще се окаже нещо подобно.
Аз не мога да разбера,като са по-добри от силванията,защо никой не ги внася??И са по-удобни за някои терариуми и изобщо....
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот renetar » Пон Фев 23, 2009 9:47 pm

Няма ги тука, аз търсих доста време и не открих. Мога да поръчам повече /е, не много/, но това ще е някъде май или юли.
renetar
В глутницата

Мнениеот unicatm » Пон Фев 23, 2009 9:53 pm

А някаква цена да дадеш на ламбите?
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 9:59 pm

renetar написа:Няма ги тука, аз търсих доста време и не открих. Мога да поръчам повече /е, не много/, но това ще е някъде май или юли.

Май или юли е добре.Въпреки,че има доста време дотогава,отсега мога да кажа,че и тогава ще ми трябват.И аз не можах да ги открия никъде.Единственото нещо на екзо тера,което видях,беше един термометър..... :ac:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот renetar » Пон Фев 23, 2009 10:13 pm

Ееее, аз едно бизнесче да открия тука :ad:
Повече от една-две няма да ми донесат, така че няма да мога да ги разпространявам. Предложих на Китана, защото тя явно много ги харесва. Та като наближи ще кажа.
renetar
В глутницата

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 10:17 pm

Можеш да станеш един виден вносител на продукти с тая марка. :ap: Както виждаш,има дефицит.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 23, 2009 10:19 pm

Абе ще ги внеса де - трябва време - 5та има и луминисцент....все е 200 някой продукти се припокриват.....като действие и насоченост.

5та ще има и на зоо-мед след 5 март :ap:

Имало дефицит дрън дрън - в диапазона на 5та се конкурират точно 4 марки..........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 10:21 pm

Аз казах ,че има дефицит точно на тая марка.И на мен ми бутаха на зоо-мед "същата "крушка.Ми не ща. :ag:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 23, 2009 10:24 pm

Е ако некой ми каже ква е разликата между 5та на винт и 5та на пура ще е чудо.........вие какво очаквате да има 5та от всяка фирма ли...........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 10:26 pm

Ключа от палатката е във формата и най-вече в размера. :ag: :ag: :ag:
После-в марката.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 23, 2009 10:27 pm

Дефицит няма - няма мислене......проектиране и т н...на жилището.........първо правят жилището и после почва ама аз мога само до толкова см да си позволя разстояние и то пишеше там че ставало толкова вата за това животно..........

Ключа от палатката е във формата и най-вече в размера.

Успех...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Фев 23, 2009 10:28 pm

Мерси. :ag:
Аватар
kitana
Пчела майка