Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Нагреватели

За нагревателите

Мнениеот danny_lady » Чет Сеп 18, 2008 4:46 pm

Здравейте!
Имам си игуана (мисля, че е мъжка) от 3 месеца. Купих си я от магазин. Казаха ми, че е бебе - на няколко месеца. Искам да ви попитам как да я опитомя, защото до момента ме бие с опашка и бяга, понякога се опитва да ме хапе. Дадох й тази възможност :) . Искам да не бяга от мен. Бихте ли ми казали, дали въобще има вариант, в който ще се сприятелим или ще си остане завинаги такъв.

А също така: чух, че имало някакви нагреватели за терариума. Някой знае ли доколко ще са полезни, колко струват и от къде мога да си ги купя. Предварително ви благодаря!
danny_lady
Животинче с въпрос

Re: Опитомяване на Игуана

Мнениеот zoomaniak » Чет Сеп 18, 2008 9:49 pm

Прочетете и дайте инфо:
viewtopic.php?f=66&t=2360
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот danny_lady » Пет Сеп 19, 2008 6:44 pm

Живея в София. А ДИНО - в терариум висок 50см, широк 50см, с дължина 60см. Пече се по 12 часа на ден - специална крушка за влечуги. Има си камък и клони, термометър и уред за измерване на влажността на въздуха. Сменям му водата всеки ден. Храня го веднъж дневно. Пускам го почти всеки ден да се разхожда в стаята и когато реши той сам си се прибира. Не се разхожда много. Обели си кожата иии.....това е. Не се сещам какво още да ви напиша. Но понеже идва зима и не знам как мога да поддържам достатъчно добра температура. В терариума, докато съм на работа (тези дни, при неминусови температури е 28 градуса).
danny_lady
Животинче с въпрос

Мнениеот rumi » Пет Сеп 19, 2008 8:36 pm

Със сигурност с времето ще свикне с теб и няма все да бие с опашка и да хапе. А за температурата, аз ползвам кварцова лампа с регулатор и според температурата я пускам по-силно или по-слабо. А зимата парното в стаята е на 6 нон стоп.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот iddqd » Пет Сеп 19, 2008 8:37 pm

един нагревател на дъното + 1 инфрачервена крушка за топлина отгоре + крушка за дневсна светлина и ултра виолетова лампа и температурата ще е ок цяла зима
Аватар
iddqd
В глутницата

Re: За нагревателите

Мнениеот unicatm » Съб Фев 07, 2009 9:29 pm

Иди,(извинявай за прекръстването-ще ти купя риза)-дай малко инфо.Какви нагреватели има,колко могат да сгреят,защото колибата е с под 160/70см. и накрая-някаква цена.
И утре е ден-радвай му се.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Съб Фев 07, 2009 10:35 pm

Нагреватели има различни, аз съм си направила един от хладилник мраз и Нирванчо спи върху него. Има и едни кабели дето се слагат като подово отопление отдолу. Имам такъв излишен, ако някой го иска го давам, щото не го ползвам. Има и камъни дето са нагреватели, ама съм чувала, че животните се горят много на тях.

P.S. все се каня да снимам моя нагревател и да обясня как се прави, ама не ми остава време, пък топли доста добре и излиза евтино.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Съб Фев 07, 2009 11:12 pm

Щете имам в предвид.Благодаря ти предварително.Сега се ръчкам из гуглето за тая работа,защото бая площ за утопление трябва да спретнем.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Съб Фев 07, 2009 11:47 pm

Не е нужно цялата площ да е отоплена, лампите също топлят, важно е да е топло там където спи, но е добре да има и по-хладна част където да отиде, ако му стане доста топло. Ти целия под ли искаш да топлиш?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Нед Фев 08, 2009 12:01 am

Ами при височина на колибата 145см.мисля,че би трябвало да отопля целия под.На тавана ще му пусна 2бр 60w халогена,и така смятам да постигна нормалната температура.А,пък като се опне на пода-нали трябва да си топли корема.УВто си е отделна работа.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Нед Фев 08, 2009 12:05 am

Аз на моя съм му сложила една крушка кварцова, 250 вата, ама има регулатор и обикновено я пускам до 50-60 вата, ама топли много повече от обикновените крушки. И помисли за половината под да отопляваш примерно. Не смятам че целия е необходимо. Игуаната ти ще си избере къде даспи и там е важно да е топло през нощта, като не светят другите лампи.
Аватар
rumi
В пасажа

Нагреватели

Мнениеот rumi » Нед Фев 08, 2009 12:46 am

Купувате един нагревател от хладилник Мраз, ама размразител, 170 мисля че беше модела. Трябват ви и 2 клеми, кабел и щепсел.
Нагревателя струва 4 лв. и е 15W, вдига доста висока температура, клемите са по 5 ст. броя, кабела според дължината и дебелината цената е различна и щепсела не помня, ама не е повече от 2лв.

Ето 2 снимки на нагревятеля:
Аватар
rumi
В пасажа

Re: Как да си направим нагревател за игуаната

Мнениеот rumi » Нед Фев 08, 2009 12:53 am

Сега и снимки на клемите и там на характеристиките на нагревателя:
Клемите по принцип са еднакви и са изолирани с пластмасово покритие, но на снимката са различни, защото съм ги рязала и слагала нови, за да си свържа двата нагревателя последователно. Така ще намаля температурата малко, също доколкото знам и разхода на ел. енергия се намалява, то не че е много....
Така, слек като вържете двете клеми , които сте купили за кабела ги свързвате с клемите на нагревателя и увивате хубаво с изолирбанд. Свързвате и щепсела с кабела и включвате. Слагате едно парче мокет и след известно време проверявате температурата. Ако е висока слагате още едно парче мокет отгоре и така докато температурата стане около 35 градуса. При мет са 2 мокетчета едно върху друго. За това мисля да вържа двата нагревателя последователно, за да увелица площта и да ползвам едно мокетче. Размерите на нагревателя са 30/10 см. Мокетчето трябва да се захване неподвижно за пода и под него да е нагревателя, за да не може да го достигне игуаната. Моя Нирванчо си спи върху това.

Май не се сещам друго, но ако се сетя ще допиша.
Дано да съм полезна :ab:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Нед Фев 08, 2009 1:00 am

За непълнолетните - не правете това без родителите си, а за тези които не разбират от тия неща - помолете някой за помощ. С тока шега не бива. :ag:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Нед Фев 08, 2009 1:03 am

:ax: Безценна си Руми :ax: ....щом си го проверила и казваш ,че действа smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Нед Фев 08, 2009 1:05 am

Е как бе, Нирванчо си спи хем на мекичко, хем на топличко.
Идеята ми даде Харпи, заедно си купихме нагревателите. :ab:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот mommovet » Нед Фев 08, 2009 1:08 am

Не че не става, но ако някой реши до пробва не е лошо да си рагледа учебника по физика за 9-ти клс /по мое време/ или да го покаже на някой разбиращ от слаби токове..... Опасно е все пак..... И токовите удари не са безобидни.
Даже са си много опасни...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Фев 08, 2009 1:18 am

:ab: Хич и не мисля сам да го правя.....ще хвана някой ,който хваща от токове.....че на мен са ми мътни :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Нед Фев 08, 2009 4:29 am

Допуснала съм грешка в размерите, не са 30/10см, а 35/10см. Мисля да пусна и клипче, кое как се връзва, кабели и клеми и т.н., ама знам ли кога ще ми остане време да го правя тоя клип. :ad:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Нед Фев 08, 2009 9:12 pm

Както е тръгнала работата с подовото,май ще трябва да се чуем по скайпа да уговорим транфера на отоплителния кабел,пък и да ми дадеш някой-друг акъл за моя змей.За сведение скайпа ми е d_mitaka.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот unicatm » Пон Фев 09, 2009 10:58 pm

Благодаря Руми.Утре тръгвам из хладилните сервизи.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот unicatm » Вто Фев 10, 2009 10:23 pm

Вече успяха да ми подарят един нагревател,с обещание за още един.Е не е толкова лъскав като на Руми,ама работи.Какво да правиш-благодарни клиенти.Та от този благодарен клиент разбрах,че кабелните обувки на нагревателя не трябва да се пипат.Та ако мислиш да свързваш 2 нагревателя,по добре е да ги свържиш паралелно,а не последователно.Значи освен 2-та нагревателя ви трябват:1 бр. щепсел,свързващ кабел(колкото ви е необходим от контакта до терариума),1бр.лустър клема(най-добре керамична),2 броя многожилни преходни кабели квадрат-квадрат и половина дълги около 50см.,4бр.кабелни обувки(мъжки) с размера на тези на нагревателите,и най-накрая-2бр.нагреватели от хладилник Мраз 270 (Руми сбъркала си числото).Дерзайте деца-по точно татковци. :ad: Краен ценораспис-има-няма 15лв.,пък ако намерите нагревателите като мене-то,детето само от спестените стотинки от закуска ще вземе другите консумативи.Абе-евтинийка. :bp: :bp: :bp: :bp:

P.S.Руми-навреме постна тази тема.Тенкю мила,защото иначе трябваше да се разкарваш до куриерската фирма да ми пратиш пустия отоплителен кабел.Сега трябва да го подаряваш на някой друг.Все пак още веднъж-благодаря.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Вто Фев 10, 2009 10:52 pm

Ами незнам, на мен единия нагревател вече ми е свързан и работи пък не съм взимала нито "лустър клема(най-добре керамична)" нито "2 броя многожилни преходни кабели". Ама явно ти по-друг начин ще го правиш. А за тва че клемите не трябва да се пипат, то те са изолирани в нещо пластмасово, а другите като се сложат и ги омотаваш с изолирбанд, да не го хване ток животинчето. Аз ще пробвам последователно да ги включа, но преди да ги сложа на Нирванчо ще тествам кво е положението. Мерси за поясненията, които си дал и успех с твоята игуана. :ad: :ax:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Вто Фев 10, 2009 10:54 pm

Мерси за поправката за модела на Мраз, ама наистина не го помних, а уж много помня цифри. [smile3537.gif] [smile3537.gif] [smile3537.gif]
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Сря Фев 11, 2009 12:00 am

rumi написа:Ами незнам, на мен единия нагревател вече ми е свързан и работи пък не съм взимала нито "лустър клема(най-добре керамична)" нито "2 броя многожилни преходни кабели". Ама явно ти по-друг начин ще го правиш. А за тва че клемите не трябва да се пипат, то те са изолирани в нещо пластмасово, а другите като се сложат и ги омотаваш с изолирбанд, да не го хване ток животинчето. Аз ще пробвам последователно да ги включа, но преди да ги сложа на Нирванчо ще тествам кво е положението. Мерси за поясненията, които си дал и успех с твоята игуана. :ad: :ax:

При твоят случай на свързване(последователно свързване),трябва да замениш едната женска кабелна обувка с мъжка,както си го направила ти.Посъветваха ме да не го правя,макар,че не е фатално (с това исках да кажа,че не се пипат).Прото нагревателния кабел е тънък.По принцип паралелното и последователното свързване се практикува постоянно-въпрос на избор.В твоя случай спестяваш 1 лустър клема и преходния кабел т.е.приблизително-1,20лв.Както постнах-успех на всички.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот unicatm » Сря Фев 11, 2009 12:03 am

rumi написа:Мерси за поправката за модела на Мраз, ама наистина не го помних, а уж много помня цифри. [smile3537.gif] [smile3537.gif] [smile3537.gif]
Няма защо-аз ти благодаря.
Аватар
unicatm
В глутницата

Трябва ли нагревател за игуана

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 13, 2009 6:19 pm

скоро ще имам игуана и реших да подхвана тази тема :ab: задължително ли е нагревател да има или една крушка е достатъчна?
vasko12

Re: трябва ли нагревател за игуана

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 13, 2009 6:24 pm

Температурата в терариума трябва да бъде около 28-9 градуса. Малко по-хладно в единия край и по-топло в другия. Сам решвай с какво(колко) ще отоплеваш.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Re: Трябва ли нагревател за игуана

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 13, 2009 6:55 pm

ами даи савет как то4но даго направя? помещението кадето ще баде е 180литра.
vasko12

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 13, 2009 8:40 pm

Не знам каква е температурата у вас, а това оказва влиание. Слагаш една лмпа и един термометър и според колко е градуса или слагаш още една лампа или по-силна или по-слаба и тн.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 13, 2009 8:42 pm

ами за влагата как даго направя зада е добре?
vasko12

Мнениеот renetar » Пет Фев 13, 2009 9:13 pm

Ами слагаш едно легенче вътре, хем ще се къпе в него ако иска, хем ще овлажнява, може и да пръскаш с пулверизатор по няколко пъти освен легенчето
renetar
В глутницата

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 13, 2009 9:16 pm

какво е пулверизатор 4е незнам icon_dontknow
vasko12

Мнениеот renetar » Пет Фев 13, 2009 9:18 pm

Слага се на шишета и като го стиснеш пръска! Обикновено препаратите за чистене на стъкла са в такива шишета
renetar
В глутницата

Мнениеот vasko12 » Сря Мар 04, 2009 7:30 am

руми вкраина сметка този нагревател добра работа варши ли ти,и за какав терариум голимина може хората даго използват?
vasko12

Мнениеот rumi » Сря Мар 04, 2009 12:16 pm

Ами на мен ми върши работа, защото игуаната спи на една етажерка, която съм заградила в червено на снимката долу. Под мокетчето съм сложила нагревателя и предварително с термометър съм определила температурата, понеже беше висока първоначално, сложих още едно мокетче и сега е около 35 градуса. Размера на терариума няма значение в случая, но ако игуаната ти спи на клон, няма как да закрепиш такъв нагревател. Ако го сложиш някъде в терариума, където не спи, той няма да ти върши работа.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот vasko12 » Сря Мар 04, 2009 12:28 pm

1 нели много 35г,аз знам до кам 31 32 максимум градоса?
2 защо да няма каде дасе закрепи ,има одоло под мокетчето но дали нее опасно това се питам аз?
3 имах друго предвит този нагревател неможели да служи като основно отопление на игуаната?не секи може даси позволи сичко даси закупи :ac:
vasko12

Мнениеот rumi » Сря Мар 04, 2009 12:37 pm

Как като основно отопление? Нито знам какъв ти е терариума, нито каква ти е идеята, за да помисля какво можеш да направиш.... icon_dontknow
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Съб Мар 14, 2009 1:59 pm

vasko12 написа:не на мен неми трябва такав нагревател просто подхванах темата защото на някои човек били му сваршило работа даси отоплява терариумат само снего това ми беще мисалта tongue
Ами Васко-питай за конкретни въпроси,които те интересуват.Ако има потребители интересуващи се от тази тема-те ще си задават въпросите и ще бутат темата напред,и то по качествено.Те ще пишат за конкретни проблеми.А съгласи се,че не можеш да измислиш всички въпроси,колкото и да имаш желание. :ab: :ab: :ab: Та понеже се оплакваш,че не пишем-ето ти отговор.Нагреателя за който питаш Руми е от хладилник Мраз-270.Това е размразителя за камерата на този хладилник.Та този нагревател е с мощност-3w.Това означава,че не може да се използва за отопление на терариума-просто е слабичък.Моят терариум е със стъклен под и под него съм залепил 2 такива нагревателя.Отгоре съм постлал изкуствена трева.Та вечер гущя се научи там да спи,защото нагревателите топлят само площта под която са монтирани,и така си топли коремчето.Надявам се да съм ти бил полезен.
.JPG
Аватар
unicatm
В глутницата

Re: Нагреватели

Мнениеот drav4o » Пон Апр 26, 2010 10:46 am

Здравейте,
кажете моля ви къде в София, може да се намери такъв нагревател от Мраз 270... Който си е купувал такъв, просто да сподели магазин и адрес. Предварително благодаря!
drav4o
Животинче с въпрос

Мнениеот valiominatora » Пет Ное 19, 2010 4:26 pm

Имам няколко вапроса извинявам се ако не сам по темата:
1.Как да закрепя клоните на игуана?
2.И какав размер ми трябва за терариуум на игуана за да и е комфортно а не да го сменя след 1-2 год ???
valiominatora
Животинче с въпрос

Мнениеот renetar » Сря Ное 24, 2010 1:38 pm

Ами доколкото си спомням терариума трябва да е 3 пъти дължината на игуаната, т.е. трябва ти голям терариум, ако не искаш да го сменяш. Другият вариант е да я пуснеш свободно из къщата като порастне, но това също изисква известна подготовка на дома. Има подробни теми за жилището на игуаната, погледни ги.
renetar
В глутницата

Мнениеот flame_froide » Съб Сеп 17, 2011 7:21 am

Здравейте на всички в този форум. Надявам се че мнението ми е на подходящото място, защото все още не съм изчел всичко наоколо, но съм регистриран в доста други форуми и ще се постарая да спазвам "добрия тон на подредбата на темите". Та на въпроса, аз съм много нов не смао във форума, но и в областта на тераристиката. Съвсем случайно мои студенти "ме изненадаха" като ми подариха много красива игуана. Терариума ми разбира се е далеч от перфектен, поради страхотната изненада с подаръка ми, но в следващите месеци ще се опитам да създам едно добро място за ДжиДжо за живеене. Та въпроса ми към тази тема, след кратката интродукция е, Дали като нагревател под изкуствената трева мога да сложа електрическа възглавница, която включена на 1 грее доста слабо и няма никаква опасност "бебо" да се изгори, та дори и опари?
flame_froide
Животинче с въпрос

Назад към Жилището