Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Храната!

Храната!

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 24, 2008 11:41 pm

Това е замразена храна за риби - НО става и за костенурки...съдържа много месо + още важни неща. Не е зле да знаете, че костенурките могат да хапват - много интересни неща - но всичко се дава с мярка и в разнообразно темпо. Не е желателно да тъпчете животното с едно и също цял живот...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Храната!

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 24, 2008 11:44 pm

Изображение

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Пон Фев 25, 2008 12:10 am

Гадооост! icon_crazy ! Бляк! Аз мисля да продължа със рибката и пилешкото... Не се притеснявай - разнообразявам! И Тубифекс си хапва и други нетлъсти меса...
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот belqta666 » Пон Фев 25, 2008 2:41 am

Айде да си направиме "Страх" кой ще изяде паничката със червейчетата, хихиих

Аз малко по-натам ще си взема от червейчетата за костенурките :P може би по-другата седмица
belqta666
В стадото

Мнениеот tani » Вто Мар 04, 2008 9:42 pm

ако костенурката ми хапне нещо такова няма да я пипна вече и ше драифам секи път като я погледна
tani

Мнениеот COLUBER » Сря Мар 05, 2008 5:52 pm

tani написа:ако костенурката ми хапне нещо такова няма да я пипна вече и ше драифам секи път като я погледна

Тези червей са много полезна храна за костенурката ти, жалко че не и даваш. Със сигурност са по-хубави от скаридите в магазина.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Сря Мар 19, 2008 6:05 pm

о тези червии изглеждат мноо яко искам да имам няква костенурка дето да яде такива червии ебаси якото да си хапва такава умммм романтика
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Сря Мар 19, 2008 6:29 pm

iddqd написа:о тези червии изглеждат мноо яко искам да имам няква костенурка дето да яде такива червии ебаси якото да си хапва такава умммм романтика

Ама хапни си ти, не търси костенурка :ag: :ay:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Чет Мар 20, 2008 12:12 am

аз като малак съм ял ама не такива ами дъждовни
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот vikito40491 » Чет Мар 20, 2008 1:00 am

iddqd написа:аз като малак съм ял ама не такива ами дъждовни

Офтопик:
Иъкс! Ще си изповръщам червата! :at: icon_crazy Дъждовни червеи??? ъххх...

Това брашнени червеи ли са? В книжката си за костенурки четох, че не са подходящи за основна храна. :ah: smiley24
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 1:02 am

Това брашнени червеи ли са? В книжката си за костенурки четох, че не са подходящи за основна храна.

Те са деликатес - подправка - не всеки ден - ама да ги има в менюто :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Чет Мар 20, 2008 2:05 am

Не са подходящи за основна храна, защото са с много ниско сравнително съдържание на протеини и имат повечко фосфор отколкото трябва. Но за част от храната са си идеални.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 12, 2008 5:35 pm

списък:

Сурово месо:
(основна храна)

пилешки гърди
телешко сърце - младо
черен дроб
свински шол
рибешко филе или месо без кост
сурова цаца и сходните и видове риба (малки видове)

Жива храна:
(добавка към основната храна)

секви червеи
насекоми
живи рибки
тубифекс

Растителна храна

спанак
маруля
глухарче

доста костенурки и не искат да хапнат други хапват растения - зависи как е научено животното

Готови храни от кутиика

Има богат избор

Още

Едра чернодробна храна
Скаридки

Минерали и витамини към - (основната храна) само на прах чрез месото

Има и още храни ама тея за сега стигат...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mimi » Пет Май 30, 2008 10:28 am

Дадох им копърки, сурови, май много им се усладиха, обаче все пак е черноморска риба, това проблем ли е?
mimi
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 31, 2008 12:28 am

мамарец
търсете го по рибарските магазини
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 31, 2008 12:31 am

По рибарските магазини

Ручейници

от Old Rupe

Ручейниците (Caddis) са членове на рода Trichoptera, което означава криле, покрити с влакна. Основната им отличителна черта е формата на крилата, която е като палатка. Излюпването на ручейниците започва от ранна пролет. Обикновено то се случва вечер, но понякога може да се случи и рано сутрин.

Едно от нещата, които ги прави желана храна за рибите е, че се излюпват в големи количества. В стадия, в който ручейниците са под формата на ларва, те се обвиват в черупки и от там хващат своята храна. Черупките могат да бъдат от люспи от кора на дърво, дребни песъчинки или парченца листа. Когато са активни те се показват от черупката с главата и крачетата, а при опасност се връщат обратно.

Те обикновено се закрепват за дъното или камъни, но ако храната не е достатъчна се откачат от камъните и се пускат по течението в търсене на по-богато с храна място.

Онези видове, които са в тънкослойни пясъчни черупки, се закрепват за камъните с тънка нишка. Те я използват да се спускат от камък и тя им помага да не бъдат отнесени от течението. След като се трансформира от ларва в пупа, пупата излиза от черупката и се пуска по течението. Или при застояла вода, без течение, тя изплува към повърхността. В този именно стадий те са много апетитни за рибите. Сигурен съм, че знаете равносметката - пъстървата изяжда 9 нимфи за една суха муха, иначе казано риболовът на нимфа е девет пъти по успешен от този на суха муха.

В момента, в който започват да се люпят възрастните насекоми, е добре да се опита на пупа и след това на възрастно насекомо. Може да се приложи риболов на нимфа нагоре по течението или надолу по течението и напречно, със задържане на нимфата близо до дъното и последователно издигане на пръта нагоре, за имитация на истинско излюпване. Възрастните ручейници живеят по-дълго от майските мухи, някой дори до 2 месеца, което е голямо предимство както за рибата, така и за рибаря. Също е важно да се обърне внимание на женските ручейници, снасящи яйца. Те го правят по няколко начина. Могат да летят ниско, докосвайки с коремите си повърхността на водата и снасяйки по този начин яйцата, а могат и да се потапят силно във водата, пълзейки и търсейки място върху което да снесат своите яйца, след което отново изплуват и излизат над повърхността.

http://www.akulata.com/caddis.html
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sl1ck3r » Съб Май 31, 2008 9:11 pm

суровата цацата от хранителни магазини ли я намирате? Аз където отида - само осолена продават. И защо моя дребосък не иска листа от глухарчета и разните червеи от рибарските магазини. За пръв път като му дадох един дъвка го, изяде половината и от тогава не иска да опита червеи. Здравословен проблем ли е, или не съм уцелил вида червеи(едните бяха бели, другите...по размер бяха същите ама бяха по-тъмни на цвят..)
sl1ck3r
Животинче с въпрос

Мнениеот mimi » Съб Май 31, 2008 10:07 pm

На теб някакви мн странни червей са ти дали. А тубифекс (червейчета до скоро не знаех че това им е името) са: мънички тънки колкото игличка и червени. Купих ги от риболовен магазин. но не трябва да се дават като умрат и побелеят защото са отровни и не трябва да остават в водата защото пускат отрова. Такива червейчета 100% ядат даже май пре много лакомо. Трябва да чакаш да го изяде и тогава пускаш друго ако не вадиш червеят от водата. Това са ми знанията засега за червейчетата. надявам се да са била от полза.
mimi
В стадото

Мнениеот sl1ck3r » Нед Юни 01, 2008 9:50 pm

Явно не е от червеите. Аз от онзи път не съм му давал червеи(преди 3 дни) вчера му давах пилешки гърди(които по принцип ги обича), днес имаше филе от хек(за пръв път яде такова), но яде много малко.Точно както с червеите - гризва 1-2 пъти и почва да обикаля из кутията в която го храня сякаш ми напомня да го връщам в аквариума :ai: Надявам се това да си го измислям, но ми се струва, че яде 2 пъти по-малко от преди. Винаги съм го хранил в отделен съд, едва ли е стрес. Някакви мнения?
sl1ck3r
Животинче с въпрос

Мнениеот yukiko_chan » Нед Юни 15, 2008 10:49 pm

Аз моите костенурки си ги храня в аквариума. Веднаж се опитах да ги изкарам да ядат в друг съд и после ми нямаха доверие като ги викам. :ah: Така че по често ще сменям водата. :ajaweki: До колкото с нередовното нранене според мен си е нормално. Досега едната ми костенурка ядеше повече от другата. Даже се притеснявах да не е болна. Ама като разбра кога и от къде пада храната свичка се оправи. :bp: Другият вариянт е да не е градна. На мен също ми се е случвало да не хапват както трябва. :ad:
yukiko_chan
Животинче с въпрос

Мнениеот nority » Пет Юни 27, 2008 3:26 am

Имам едно въпросче , но да не правя нова тема ще питам тук ... в интернет четох на едно място ,че не може да се дават плодове и зеленчуци на костенурките ... а на друго място че може ... послидно може или неможе и ако може какви по точно ... :ab: :ab: turtle_125 :bn: :bw:
♥ .::The Animals Save the Planet::. ♥
nority
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 27, 2008 8:32 am

Е то ако може да давате 100% всичко което животното яде ще е 100% супер. Ама не можете.

Растения хапват...ама излишен ви е главобола...
Попарена маруля; спанак; ричия.......май тва ви стига.
zoomaniak
Пчела работник

Тук всички пишете какво яде костенурката ви

Мнениеот dinooooooooooooo » Чет Юли 03, 2008 10:04 pm

1-месо
2-насекоми
3-эеленчуци
грижете се эа животните си!
Аватар
dinooooooooooooo
В стадото

Re: Тук всички пишете какво яде костенурката ви

Мнениеот nority » Чет Юли 03, 2008 10:12 pm

dinooooooooooooo написа:1-месо
2-насекоми
3-эеленчуци

зеленчуци е доста общо..... какви точно ?!
а иначе аз давам от тези гранулираните храни и скариди ... веднъж в седмицата давам черен дроб ... и понякога му давам месце ....преди два дена му дадох зеле и ябълка , ама не обърна голямо внимание на ябълката :ag:
nority
В ятото

Re: Тук всички пишете какво яде костенурката ви

Мнениеот dinooooooooooooo » Чет Юли 03, 2008 10:14 pm

маруля-някакви от тоя вид
грижете се эа животните си!
Аватар
dinooooooooooooo
В стадото

Мнениеот sl1ck3r » Пон Юли 07, 2008 1:33 pm

маруля, глухарче, ягоди, ябълки, череши, зеле, краставици, домати...моя дребосък въобще не ги поглежда...само месо и гранули(дето пак имат същото съдържание)...Нещо не е наред ли(може би е много малък - 2 месеца) ?
sl1ck3r
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Юли 07, 2008 1:48 pm

sl1ck3r написа:маруля, глухарче, ягоди, ябълки, череши, зеле, краставици, домати...моя дребосък въобще не ги поглежда...само месо и гранули(дето пак имат същото съдържание)...Нещо не е наред ли(може би е много малък - 2 месеца) ?

Червенобузите костенурки са МЕСОядни!!! Те не са вегетарианци!!! Те ядът месо! Хранете ги с месо! Не с зеленчуци, плодове или треви!
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот kris4o » Пет Юли 11, 2008 6:01 pm

Здравейте! Регистрирах се специално да ви споделя моя проблем! Имам си костенурка от около 1 месец и не расте въобще. Отказва да се храни с друго освен със скариди- обожава ги. Смених много видове храни и яде само скариди и по изключение някоя муха. Купих и растителна и витамини но не иска! Как да я принудя да яде. Мисля си да не я храня няколко дена и да й сложа само от растителната храна за да видя дали ще яде. Ако моят подход не е правилен.... посъветвайте ме, моля! :ab:
The journey of a thousand miles begins with a single step!
kris4o
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Юли 11, 2008 6:09 pm

Пробва ли със сурово месце? Например пилешко филе или рибка, накълцано на ситни парченца?
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот kris4o » Пет Юли 11, 2008 6:11 pm

Опитах. Само кайпа яде но ме е страх нали има мазнина и..... а ми казаха че трябва да яде и растения заради черупката!
kris4o
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Юли 11, 2008 6:30 pm

Можеш да накапваш витамините върху храната.
Нашите също не ядат нищо зелено.
Аз съм смелила всички възможни гранулите на прах,
заедно с калция и го ръся върху храната.

Само скариди не е добре - еднообразно. :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот DEEPerka » Сря Юли 16, 2008 6:42 pm

Здравейте и от мен, имам 1 въпрос....относно нужните витамини за костенурката!
Дали е възможно да си ги добавя и от различните растения в аквариума, и съответно какви могат да бадат те:ВОДНА ЛЕЩА, РИЧИЯ и т.н., семена ли трябва да се купят или може да са развити растения от магазин, и в какво виреят:пясък?
А как се наричат водораслите, които почистват аквариума и не са ли те отровни за червенобузите костенурки?
С уважение: icon_wavey
DEEPerka
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 16, 2008 7:53 pm

DEEPerka написа:Здравейте и от мен, имам 1 въпрос....относно нужните витамини за костенурката!
Дали е възможно да си ги добавя и от различните растения в аквариума, и съответно какви могат да бадат те:ВОДНА ЛЕЩА, РИЧИЯ и т.н., семена ли трябва да се купят или може да са развити растения от магазин, и в какво виреят:пясък?
Не е възможно
А как се наричат водораслите, които почистват аквариума и не са ли те отровни за червенобузите костенурки?
Няма такива растения и не са отровни за тях
С уважение: icon_wavey
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот DEEPerka » Сря Юли 16, 2008 8:05 pm

....ОК, но това ли са поне подходящите растения за аквариума?
DEEPerka
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 16, 2008 8:11 pm

DEEPerka написа:....ОК, но това ли са поне подходящите растения за аквариума?

Да...но се казва терариум - аквариум е за рибоци...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Юли 16, 2008 8:11 pm

ZaZiUiLo2 написа:Червенобузите костенурки са МЕСОядни!!! Те не са вегетарианци!!! Те ядът месо! Хранете ги с месо! Не с зеленчуци, плодове или треви!
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот DEEPerka » Сря Юли 16, 2008 8:24 pm

Тя се храни с месо....просто си мислех, освен витамините на прах,за някаква натурална зелениика...
Иначе прочетох общо взето всичко тук, давам и жълтъци дори, и внимавам отглеждането и да е напълно съобразено с вашите съвети....мерси, че ви има...
DEEPerka
В стадото

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Юли 16, 2008 8:35 pm

DEEPerka написа:Тя се храни с месо....просто си мислех, освен витамините на прах,за някаква натурална зелениика...
Иначе прочетох общо взето всичко тук, давам и жълтъци дори, и внимавам отглеждането и да е напълно съобразено с вашите съвети....мерси, че ви има...

За нея не е естествено да се храни с растения. Радвам се че първо питате. Поздрави :)
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот nority » Сря Юли 16, 2008 9:18 pm

е ... не трябва ли да си дават и зелениики ?!!??? hsuh :ac:
nority
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Сря Юли 16, 2008 9:21 pm

nority написа:е ... не трябва ли да си дават и зелениики ?!!??? hsuh :ac:

Трябва ! Ама остави сега да четем как да се хранят костенурките"правилно" ...
Зооманяк и Руси измислят нови методи...
jordanmilchev

Мнениеот nority » Сря Юли 16, 2008 9:23 pm

:ag: хубау :ag: :ag: не че аз му давам де ... ама :ag: само зеле :ac:
nority
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Сря Юли 16, 2008 9:24 pm

Я в даден водоем от де си купуват костенурките витамини и такива работи????
jordanmilchev

Мнениеот nority » Сря Юли 16, 2008 9:28 pm

к0 ? hsuh
nority
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Сря Юли 16, 2008 9:29 pm

Ами не казвам ,че задължително трябва да влиза растителна храна в менюто на КАКВАТО И ДА Е КОСТЕНУРКА!
jordanmilchev

Мнениеот kris4o » Чет Юли 17, 2008 1:11 pm

Според мен не е задължително да ядЪт зелени гадории, мойта е 100% хищник, дадох й чушка, маруля, зеле нищо не погледна, само пилешко, телешко, ах.... и нейните любими скаридки. Витамини също пробвах да й дам- и това не ще!Пък още е жива...
kris4o
Животинче с въпрос

Мнениеот mimi » Чет Юли 17, 2008 1:49 pm

Аз доколкото схванах от това дето изчетох и преведох:
младите костенурки ядат 90% месо към 10% растения, а
възрастните 70% растителна храна към 30% месо.
mimi
В стадото

Мнениеот kris4o » Чет Юли 17, 2008 1:52 pm

mimi написа:Аз доколкото схванах от това дето изчетох и преведох:
младите костенурки ядат 90% месо към 10% растения, а
възрастните 70% растителна храна към 30% месо.

за 70-те % не съм много съгласен. Доколкото знам костенурките цял живот остават верни на месото. Така че можи 50-50!
Офтопик:
ти някога четеш ли ЛС-тата? :ag: :ag: :ag:
kris4o
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пет Юли 18, 2008 9:16 pm

Малките костенурки се хранят 2-3 пъти дневно,а като пораснат е достатъчно да се хранят веднъж на 3-4 дни.Менюто им трябва да е разнообразно-скариди,живи рибки (някоя излишна гупа от аквариума), червеи ,черен дроб,пилешко и телешко месо,неосолена цаца и мн. др.

Защо никъде не пише за зеленина???
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот kris4o » Сря Юли 30, 2008 10:50 am

Hi-te! Пак ссъм тук! за живата храна:давах 3-4 пъти скакалци от улицата, ама не са ли малко поотровени? Т.е. проблем ли е да й давам такива?
kris4o
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Юли 30, 2008 7:09 pm

kris4o написа:Hi-te! Пак ссъм тук! за живата храна:давах 3-4 пъти скакалци от улицата, ама не са ли малко поотровени? Т.е. проблем ли е да й давам такива?

Проблем е.. Тези скакалци са се хранили с отровена трева.
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот kris4o » Чет Юли 31, 2008 9:00 am

Да...може би трябва да й наловя от Витоша :ac:
kris4o
Животинче с въпрос

Мнениеот gerinceto » Нед Сеп 21, 2008 11:56 pm

Моята костенурка е на 5 год и до сега се храни само с чернодробна храна, скаридки и пилешко месце. Като беше по-малка се опитвах да я глезя с какви ли не вкусотии- но тя милата си знае нейното и не иска друго да поглежда. Еми за толкова време да чукна на дърво си е ок и не ми изглежда нещо да й липсва.

Мисля, че с достатъчно желание и информация всеки може да гледа правилно животинчето си. Все пак, както хората, те всички са различни. Пробвайте, защо само се пита ли пита. В началото има посочено кои са основните им храни- ами един път купувате от едното, другия път от другото и то ще си покаже какво яде.
Живота е болест...предавана по полов път.
gerinceto
В стадото

Мнениеот belqta666 » Съб Сеп 27, 2008 11:42 pm

Аз мойте ги храня със абсолютно всичко.Всякакви гранули na Vitakraft. отскоро им купувам и някакви изсушени рибки на Padovan. И вече отделно си им давам зелена салата, глухарчета, маруля и други и живи рибки, пилешко месо, даже и водораслите от аквариума :)

Лека и приятна вечер
belqta666
В стадото

Какво може да яде една костенурка/водна

Мнениеот zoomaniak » Чет Окт 02, 2008 12:53 pm

От фабрично произведените:

Готови гранулирани храни – клас премиум...
Скариди – само ако са на някоя добра марка и са качествено пакетирани
Чернодробна храна за риби – едрата

Месо:

Пилешко – филе – гърди
Свинско – рибица – сърце – шол – да е само чисто – без жили и мазнини
Телешко – сърце – пържола – черен дроб – гърди – без жили и мазнини
Риба – само сурова – филе – без кости ако са едри рибите – цаца най-добре – но всичко да е сурово

Насекоми:

Щурци
Хлебарки
Скакалци
И т н...

Други:

Тубифекс – ситни червеи
Дъждовни червеи
Водни охлюви – от аквариум

Растения:

Маруля – попарена леко
Водна леща
Водно дъбче
Други...но не винаги хапват растения. Все пак си е хищник.

Витамини и минерали:

Търсите маркови. Слагате на парчетата месо и с пинсета им давате. Или в легена – ама без вода – слагате храната и оставяте на спокойствие костенурката ви.

Съвети:

Хранете извън жилището. В отделен съд. За да пазите чистота в жилището на костенурките/водните. Слагате един леген, източвате с маркуч 2-3 литра вода, слагате животното/животните. Слагате храната – махате се да не ги безпокоите. Изяждат всичко, връщате ги обратно. Доливате хладка вода от чешмата, на мястото на източената. Те акат веднага след хранене? Бая цапат – много. А ако храните със сурова риба – водата става на нищо???

Свиквайте костенурката ви да се храни и от пинсета. Заради даването на витамини и минерали, поръсени върху риба или месо.

Костенурката не преяжда. Давайте докато и намалее апетита, то се вижда с очи. Дори да не я нахраните на 100% - малко глад не и вреди. Костенурка от глад не умира.

Разнообразната храна е = добре развито животно.
Добре развитото животно е = щастливи стопани.

Месото можете да си го замразявате в камерата. Вадите – взимате едно ренде – стържете 1-2 лъжици или повече – малко на хладка вода за да се размрази на 100% и готово.

Не се запасявайте прекалено с месо и т н....научете се да преценявате колко се яде за 1 седмица...

Ако имате повече от една костенурка и особенно ако са малки – бебета – трябва да наблюдавате внимателно дали и двете получават еднакво количество храна. Ако има проблеми – ги разделете по време на хранене или ги хранете една по една. Много е опасно дадена костенурка в млада възраст да не се храни на ниво.

Ако има нещо питайте....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот arsnlll » Съб Окт 04, 2008 1:13 am

Здравейте на всички!

Искам да ви попитам за сухоземните костенурки с какво се хранят предимно и каква храна предпочитат?
Както за водните има някакво съотношение в процентите спрямо възраста им.. като млади и като възрастни след това, при сухоземните има ли такова нещо?
Какво ще ми кажете за тази.. -> http://www.zoomania.org/images/banners/iuiyuy6.jpg
до колкото прочетох
Вкусна и пълноценна храна за малки и млади сухоземни костенурки ( под 30 см. )

Всяка пелета съдържа нужните вегетариански протеини, мазнини, минерали и витамини за поддържане на младите сухоземните костенурки в нормална кондиция и добро здраве.
С оптимално количество и съотношение на калций и фосфор и високи нива на вит. А и вит. D за правилен растеж на костите и черупката.

Размера на гранулите е идеален за тези животни.

Вярно ли е това ?

И още нещо.. за зимния сън, ако се гледа в домашни условия задължителен ли е ? Ако да.. колко време продължава той / в домашни условия / ?

Благодаря!
arsnlll
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Окт 04, 2008 9:46 am

arsnlll - за Български ли сухоземни костенурки говориш. Те са защитен вид. Или за вносни, разрешени видове за отглеждане.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот arsnlll » Съб Окт 04, 2008 11:42 am

zoomaniak написа:arsnlll - за Български ли сухоземни костенурки говориш. Те са защитен вид. Или за вносни, разрешени видове за отглеждане.

за Български.
arsnlll
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Окт 04, 2008 11:49 am

arsnlll написа:за Български.

И какво правят у вас [smile3537.gif]
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот arsnlll » Съб Окт 04, 2008 11:59 am

drebcho i glamcho написа:

И какво правят у вас [smile3537.gif]

Една костенурка е, намерих я на пътя, докато бях в командировка.. колите за малко не минаха през нея.. стана ми жал и спрях и я качих при мен..
arsnlll
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Окт 04, 2008 1:15 pm

Прочетете тази тема:

viewtopic.php?f=76&t=4450

Свържете се с хората и иим дайте костенурката. Ако в началото сте бил спасител - ако я задържите - ще станете бракониер.

Успех.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот eli i mark » Пон Ное 24, 2008 7:18 pm

Моите кокита се хранят със месо,зеленина,риба,и специална за тях храна.
eli i mark
Животинче с въпрос

Мнениеот StR » Пон Ное 24, 2008 10:51 pm

А пък моите тарантули отскоро маат брашнени червеи.Малката,която е 5 см с опашлето като захапе червея-той колко нея и е много смешна :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот sasin » Пон Ное 24, 2008 11:24 pm

Ти за костенурките ли пишеш, щото не знам тарантулите да имат опашлета :ap:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Mursi_Pursi » Пет Яну 09, 2009 4:17 am

Мойте костенурки са на 3 години по колко пъти трябва да ги храня?аз си им давам месенца редовно и не само даже и царевичка хапват пък сиренце и банан обожават...
Just_Me
Mursi_Pursi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 12, 2009 12:43 am

Mursi_Pursi написа:Мойте костенурки са на 3 години по колко пъти трябва да ги храня?

По 1 път на ден.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Mursi_Pursi » Пон Яну 12, 2009 12:46 am

Благодаря за отговора Ви!!!
Just_Me
Mursi_Pursi
Животинче с въпрос

Мнениеот tali_kali » Сря Яну 21, 2009 9:57 am

моите бебчета ги храня с тази храна по 4 парченца на ден. Не знам дали това е достатъчно, защото постоянно са гладни:

Изображение
А в магазина ми казаха само по две парченца на ден, но мисля че им е малко.
tali_kali
Животинче с въпрос

Мнениеот StR » Сря Яну 21, 2009 10:35 am

sasin написа:Ти за костенурките ли пишеш, щото не знам тарантулите да имат опашлета :ap:

Аз съм се объркал яко.Стамене,могат да се хранят и по 2 пъти-сутрин и вечер.Но така леко ще затлъстеят.

tali_kali,вземи им гамарусчета-те са малко по-добри,но все пак можеш да разнообразяваш.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

имам костенурка от днес и незнам с какво се храни

Мнениеот niki3 » Пон Яну 26, 2009 3:20 pm

с какво се хранят наи ве4е костенурките,за6ото незнам icon_dontknow
niki3

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 26, 2009 3:27 pm

Четете в ТАЗИ тема [dontuu.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот niki3 » Пон Яну 26, 2009 3:37 pm

kris4o написа:Опитах. Само кайпа яде но ме е страх нали има мазнина и..... а ми казаха че трябва да яде и растения заради черупката!

а да попитам понеже до4ух можели от време на време да се дава и храна която е за ку4ета и котки на костенурките? :ab:
niki3

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Яну 26, 2009 3:47 pm

Не
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Aquila » Пон Яну 26, 2009 3:50 pm

niki3 написа:а да попитам понеже до4ух можели от време на време да се дава и храна която е за ку4ета и котки на костенурките? :ab:
Може разбира се, но гледай да използваш кучешка храна, а ако е котешка да е без добавки за котки с бъбречни проблеми или за по-лесно "плюене" на космите, с две думи обикновена котешка храна.
Идеална постоянна храна е за поотраснали костенурки. Моите от години са само на котешка и кучешка.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот niki3 » Пон Яну 26, 2009 4:04 pm

но се пак нели малко опасни4ко само с тази коте6ка и ку4е6ка храна да ги храни6 icon_dontknow колкото сам запознам малко от малко знам 4е е хубаво да им сменя6 4есто видат на храната :bp:
niki3

малки костенурки

Мнениеот vasko12 » Пет Фев 06, 2009 11:45 am

коя храна е наи подходяща за малки костенур4ета?
vasko12

Re: малки костенурки

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 06, 2009 8:36 pm

Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 06, 2009 8:46 pm

Ники - това е темата за храните!
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sl1ck3r » Пон Фев 23, 2009 9:51 pm

а как точно става далаверата с охлювите. Може да им се дават от градинските..или както там се казват тези в на баба ми двора [ideauu.gif] или само ampularia трябва. И целия охлюв(с черупката) или трябва да се "обезкости" преди да се даде ?
sl1ck3r
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 26, 2009 8:40 am

Обезкости го ако не те е гнус - махни му вътрешностите и дай само полезното месо :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sl1ck3r » Съб Фев 28, 2009 8:16 pm

"обезкости"=да се махне черупката. нали за това са кавичките... icon_wavey
sl1ck3r
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 28, 2009 8:19 pm

Не :ajaweki: то си пише :ajaweki: да се махнат костите :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:

Ние когато даваме водни :ab: с черупката [r022.gif]
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот sl1ck3r » Съб Мар 07, 2009 2:44 pm

Благодаря smiley24
sl1ck3r
Животинче с въпрос

Re: Имам сериозен проблем с червенобузата си костенурка

Мнениеот Рибчо » Чет Мар 19, 2009 5:31 pm

Коститата ядът ли салам и ако не може ли да им стане нещо от него???
Аватар
Рибчо
В ятото

Re: Имам сериозен проблем с червенобузата си костенурка

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 19, 2009 8:15 pm

Рибчо написа:Коститата ядът ли салам и ако не може ли да им стане нещо от него???

Какво има в един салам - съдържание - и то полезно ли е за Коститата :ap: :ap: icon_wavey :ba: оффф ще ни уморите с такива интересни въпроси - айде кажи ми един салам какво има в себе си - то си пише :ah:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Чет Мар 19, 2009 10:13 pm

Ами в някои салами има и месо :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Рибчо » Съб Мар 21, 2009 12:33 pm

Ами има цитирам:"говеждо месо,свинско мвсо,сланина,колаген,вода,растителен протеин,нитратна сол,добавки:E 407,E 415, E 412, E 120, E460,подправки и Е 300"

Такаче явно не.Ще му давам само месо, а четох че мже и жълтък вярно ли е? hsuh
Аватар
Рибчо
В ятото

Мнениеот Рибчо » Съб Мар 21, 2009 12:45 pm

И изкам да попитам дали одобрявате тази храна
Изображение
Аватар
Рибчо
В ятото

Мнениеот vikito40491 » Нед Мар 22, 2009 5:43 pm

Доколкото виждам, това са сушени скариди. За разнообразие стават. Но в никакъв случай като основна храна!
Аватар
vikito40491
В пасажа

Re: Размножаване на костенурки в Ямбол?

Мнениеот drago » Пет Апр 10, 2009 5:49 pm

Аз се бях изгаврил с продавачката един път. :ag: Питах я дали костенурките ядът гупи,а тя ме изгледа странно и каза: "Ами сигорно ядът.Те са месоядни животни" icon_crazy По това си личи колко са информирани в магазините.И така горещи препоръки:Базикайте се с продавачите ! :ag: :ag: :ag: Майтап.
Обичам животните!....Животните са като хората-Изкат внимание и грижи!
drago
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Пет Апр 10, 2009 5:52 pm

Моята червенобуза костенурка ми изяде златната рибка.Бях пуснала костенурката в аквариума(била съм на около 10-12 г).Та..Да,може да изяде гупа без проблем.Искаш ли да пробваш?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Апр 10, 2009 5:54 pm

Гупи ядат та се късат :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот drago » Пет Апр 10, 2009 6:09 pm

Аз искам да пробвам,ама нещо на продавачката и става жал за рибката и не дава да си купя. :ag: Така,че трябва да намеря друг магазин е ясно. :bp:
drago
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Апр 10, 2009 6:12 pm

:ai: Абе, толкоз неща има за ядене ти гупи ще хабиш :bt:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот drago » Пет Апр 10, 2009 6:24 pm

Е,нали трябва и да поблажи малко животинчето. :ag: :ag: :ag: Иначе и давам гранули,жълтък и червейчета понякога.
drago
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Апр 10, 2009 6:27 pm

А месо даваш ли :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот drago » Пет Апр 10, 2009 6:37 pm

Забравих да спомена,че много обича да ми хапе пръста. :ag: :ag: :ag: :ag:
drago
Животинче с въпрос

Мнениеот drago » Пет Апр 10, 2009 6:39 pm

Още не.
drago
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Апр 10, 2009 6:41 pm

:ai: :ai: :ai: :ai: :ai: Как още не бе :bu: ...какво чакаш :ai:

Ааааа :ap: изв :ax: ти гранули даваш :ab:
Ама какви гранули :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот sexandviolence » Чет Авг 13, 2009 2:19 pm

Днес ходих до магазина за рибки да питам за тези червеи "тубифекс" и ми казаха там че ги продават но само замразени,защото в нашия край този вид червеи не виреят , не ги купих защото четох някъде че като умрат червейте побелявали и ставали отровни и не ставали за костенурката. Според вас мога ли да я пробвам на замразения или евентуално с какво мога да го заместя. Б лагодаря предварително :)
Единственото нещо , което няма край е човешката простотия!
sexandviolence
Животинче с въпрос

Мнениеот sexandviolence » Пон Авг 17, 2009 2:51 pm

Здравейте отново . Някой може ли да ми каже колко грама приблизително е дневната дажба за една костенурка на 3 години . Моята е много лакома и изяжда примерно днес 6-7 парченца колкото нокътя на кутрето ми големи пилешко филе и 2-3 сушени скариди от големите а гранулките вообще не ги поглежда и все иска да яде. :))
Единственото нещо , което няма край е човешката простотия!
sexandviolence
Животинче с въпрос

Следваща

Назад към Хранене