Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кърлежи

Кърлежи

Мнениеот Reptile322 » Пон Апр 27, 2015 5:55 pm

Вчера докато се разхождах минавах покрай едно местенце с трева. Там имаше много гущерчета и аз исках да хвана едно... Обаче гледам имаше 4 кърлежа. Това нормално ли е? Махнах му ги и го пуснах да си ходи. По късно намерих купчина с умрели гущери и се зачудих може ли да е от тези кърлежи? Има ли как гущерчето да ме е заразило като ме е ухапало понеже много не разбирам как се придават заразите на кърлежите. Но много се зачудих, че всички гущери имаха кърлежи или нямаха пръсти. Така де половината от пръстите си а някои нямаха нокти.. Това място е пред един блок и е обрасло навсякъде. Но повече се притеснявам за животинките почти всички имат повече от 1 кърлеж. А това с купчината от умрели гущери ме изплаши най-много. В момента съм взела едно от тези гущерчета което имаше само 1 кърлеж. Исках да видя дали вече е заразено и да проуча повече..
Нека спрем хората които изхвърлят, раняват и избиват животните!
Аватар
Reptile322
Животинче с въпрос

Re: Кърлежи

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 02, 2015 9:50 am

До къде стигна историята.... правете снимки.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Reptile322 » Пон Май 04, 2015 6:19 pm

Да, утре ще направя няколко.. А онова гущерче го пуснах и хванах един зелен... Има кърлежи в ушите или както се казваше... Принципно всички гущери из града са така... Вече хванах над 20 от различни места и всичките имат по повече от 5 кърлежа. И имам въпрос зелените гущери застрашени ли са понеже съм виждала много малко а на тези места са някъде 4-5 Европейски Зелени Гущера.
Аватар
Reptile322
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 04, 2015 7:33 pm

Застрашени са.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Reptile322 » Вто Май 05, 2015 6:48 pm

Ясно значи.. Махнах му колкото можах. Сега се чудя правилно ли ще бъде да му ги махна с пинсети? Също така от личен опит вече знам че те може да се дресират. Този който аз хванах и скоро ще пусна е свикнал на името си :ab: . Утре ще кача снимките... Днес забравих да го снимам и съжалявам... Днес на едно местенце намерих над 20 зелени гущера. То е в града пак и има много народ, не знам опасно ли е за тях...
Аватар
Reptile322
Животинче с въпрос

Мнениеот Reptile322 » Нед Май 10, 2015 3:07 pm

Така и не успях да направя снимки... Графиката на телефона ми е много лоша и не си личи. За това намерих снимки. Пръстите им бяха точно така както на снимките долу, а кърлежите същите.. Също така открих много места на които има от тези зелени гущери, обаче абсолютно всички имат кърлежи. За сега съм видяла само един който е без такива гадини и беше женски. Много от тях ме хапаха и пак се чудя има ли шанс някак да ме заразят или нещо такова просто не съм запозната с кърлежите
Изображение
Изображение
Аватар
Reptile322
Животинче с въпрос

Назад към Гущери Sauria