Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Съвет за хамелеон

Съвет за хамелеон

Мнениеот venom94 » Сря Юни 18, 2014 11:53 am

Здравейе, искам да попитам от къде в София мога да си купя хамелеон, тъй като търся от известно време и задачата вече ми се вижда малко непосилна.
Аватар
venom94
Животинче с въпрос

Re: Съвет

Мнениеот Koset0 » Сря Юни 18, 2014 2:06 pm

На подуенския пазар в събота или от Рептомания. :) Виж и в интернет обяви.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот venom94 » Сря Юни 18, 2014 5:16 pm

^^ Благодаря! Подуенския пазар не знам точни къде е, но ще проуча и ще отида със сигурност, а от рептомания беше последното ми гущерче и умря за по - малко от месец от някаква мистериозна болест, която и в централна ветеринарна клиника не можаха да разберат каква е, така че не ми се иска да пробвам пак от там. Надявам се че не е заразен или не се е заразил сам от нещо в магазина, ама страх лозе пази. :)
Аватар
venom94
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 18, 2014 5:53 pm

Много им е къс живота на стандартните видове, които ротират по обяви и магазини.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Сря Юни 18, 2014 9:06 pm

Едва ли е бил болен още от магазина. По принцип от там се снабдяват много хора с влечуги. Не пречи да се направи рекламация все пак ако има проблем и наистина сте разбрали, че е от там проблемът. Единият човек на пазара е именно от Рептомания, но има още няколко. Дано си намериш хамелеон :)
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот venom94 » Чет Юни 19, 2014 11:19 am

А да ви попитам, имате ли някакви мнения за jivaekzotika?
Аватар
venom94
Животинче с въпрос

Мнениеот venom94 » Вто Юни 24, 2014 3:15 pm

Здравейте. Вчера си взех от един магазин (не знам дали да му правя реклама) малък мъжки хамелеон. Много е хубав, активен е, иска да ме изяде ако се приближа до него и не му нося ядене :ag: и не дава да го пипна изобщо, но предполагам че с времето ще свикне. Обаче днес забелязах у него някакви странни черни петна. Предполагам че са натъртвания и ще преминат, бих искал и да се посъветвам и с вас. Освен това стои постоянно надут под устата, не знам дали това е нормално. Tерариума е home made но отоваря на всички условия, освен това съм му поръчал нов, който ще стане до няколко дни. Ето някои снимки:

Изображение
Изображение
Изображение

P.S. Не гледайте датата апаратът ми не е настроен :bk:
Аватар
venom94
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Юни 24, 2014 4:03 pm

Аз не разбирам много, но на мен ми прилича повече на възрастен. За натъртванията, за които имаш съмнения- защо не го заведеш на ветеринар?
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот venom94 » Вто Юни 24, 2014 4:29 pm

Koset0 написа:Аз не разбирам много, но на мен ми прилича повече на възрастен. За натъртванията, за които имаш съмнения- защо не го заведеш на ветеринар?

На не повече от 4 месеца е. В магазина не ми казаха точно. В момента съм си на село ( в гр. Септември), та ще ми е трудно тук да намерим някой който разбира от екзотични животни. Като си идем пак в София и още има проблем ще го заведа в Централна ветеринарна клиника (при зоопарка).
Аватар
venom94
Животинче с въпрос

Назад към Хамелеони сем. Chamaeleonidae